Dottir

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 2.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 2.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Ralph Lauren Woman Intense EDP

Ralph Lauren Woman Intense EDP
2020. június 22.

Ő is az est-hajsza egyik áldozata. Ó, milyen szép és visszafogottan elegáns a csomagolása! Semmi fakszni, fekete-arany, amint a képen is látszik, kézbe kéredzkedő, egyszerű forma, a kupak pedig felnyitható, mint egy Zippo öngyújtó. A tartalom is hasonló: nincs túlbonyolítva, de nemes, elegáns, melegebb illat, kicsit doromboló szexepillel. A sima Woman nálam egyáltalán nem talált be, de még mellé sem, egyszerűen semmilyen-akármiislehetne virágillatnak érzem. Az Intense a La Vie est Belle-Manifesto-The One sajátosságainak valamiféle közös halmaza az én orrom szerint, vagyis virágos-gyümölcsös-gourmand. A kezdése hasonló a Trussardi Donna-hoz a rengeteg neroli és narancsvirág miatt, aminek az édes felhőjébe nagyon finoman belecsipkelődik a bors, a ribiszke pedig frissen és fanyarul kíséri őket. (Rebarbarát én nem érzek, hacsak nem az a kis savanykás, amit én a ribiszkének vélek. Hoppá, ez rímelt.) A tubarózsafelhő gyönyörűen gomolyog elő, és egy időre - rajtam - leuralja a terepet, olyannyira, hogy erőlködnöm kell, hogy a jázmint is kiérezzem. Aztán a leszáradás felé a jázmin átveszi a stafétát és a vaníliával együtt csodálatosan intenzív, de nem a szokványos édes, hanem már szinte kesernyés, érett eleggyé olvad össze. Én fát mutatóban sem érzek, de kell a fenének, olyan szép ez így is, hogy még. Szerintem ez egy mestermunka akkor is, ha nem túl eredeti. Nem tudom, fogom-e tartósan használni, egyelőre barátkozunk.

Lalique Amethyst Exquise EDP

Lalique Amethyst Exquise EDP
2020. június 21.

Nyár van, tehát én a nehéz, fűszeres, intenzív éjszakai illatokat vadászom, mint minden normális ember. Minél édesebb, minél keletiesebb, annál jobb! Mindjárt a küldetés kezdetén belebotlottam az Amethyst Exquise-be, és mivel épphogy nem nekünk fizetnek érte hogy megvegyük, vakon megrendeltem. A Lalique soha nem okozott még csalódást az illatai minőségét illetően, így legalább abban biztos lehettem, hogy nem egy sebtében, hanyagul összeöntögetett alibilötyedéket kapok, és hát így is lett. Nem ismerem az alap Amethyste-et, sem az Éclat-t, az Exquise az eredeti illat sötétnek, bujának szánt változata. Sötétség van is benne, de hogy bujaság is? Lehet, de én ezt inkább magnetikusnak érzem mint bujának vagy érzékinek. Abszolút bogyós illat, abból is a sötétek már-már túlérett formájára kell gondolni, amikor már nincs bennük semmi savanyka, amikor már olyan édesek mint a méz, talán már túl puhák és túl édesek is. Vagyis a bogyós szúrósság teljesen hiányzik, a málna is édesen van jelen. A bogyóágyon gyönyörűen virágzik a púderes-vajas orchidea, egy kis trópusi hangot csempészve az illatba, a szantálos alap pedig varázslatosan festi alá a kompozíciót. A szantál nálam elég nagy mumus, azt szeretem ha lehetőleg láthatatlan, hát ebben nem mondható annak, mégis tetszik nagyon. Az egész illatnak van egy zselédrazsés beütése is, a Jelly Belly-ből az áfonyást keverték bele.:)
Nem feltétlenül az az illat, amire vadásztam, de boldog vagyok hogy belefutottam, nagyon finom, szinte már hipnotikusan édes, vonzó gyümölcsös-virágos-fás illat szép üvegben, közepesnél talán picit kisebb szillázzsal, korrekt tartóssággal, nevetséges áron.

Thierry Mugler Angel Nova EDP

Thierry Mugler Angel Nova EDP
2020. június 18.

Hát ennek nem sok köze van az Angel-höz, vagy Thierry Mugler szokatlan, avantgárd munkásságához. Szép azért, csak nem túl érdekes, persze lehet az a baj, hogy Angel név alatt kijövő variánssal szemben túl nagy az elvárás, hogy valami gyönyörűen rendhagyót kapjunk, ő meg olyan, mint annyian mások. Én a málnát érzem leginkább, szúrósan, élesen-frissen, és a finom, tiszta rózsát. A benzoé kicsit karamelles édes-kesernyét ad hozzá, és tény, hogy van benne nagyon lebegve egy kis fa, de csak gyújtósnak. Ha önálló parfümként hozták volna ki, akkor is inkább "csak" mondjuk egy Armani-t tippelnék (Because of You Freeze vagy melyik), de azért nem rossz na. Az biztos, hogy szépen sugárzik, és tartós. Én a minta alapján nem nevezek be rá, de ki tudja mi lesz egyszer...

Versace Crystal Noir EDT

Versace Crystal Noir EDT
2020. június 16.

Alapvetően nem tetszik, de mégis. Elvileg nincs benne kókusz, de valaminek mégis kókuszillata van, nem nyilvánvalóan, hanem ha egész közelről szippantunk rá. Ezt nagyon szédítőnek találom benne, viszont a szantál az én ízlésemnek túl sok, és talán a feketeribiszke az, ami elűzi belőle a démont. Összességében mégis bőrdzseki, lófarok, fényes cicaszem és éjszaka dukál hozzá. Night/Soir/Black/Intense/Elixir quest van, már majdnem megrendeltem az EdP-t, de eltérültem, mert megláttam a Ralph Lauren Woman Intense-t...meg a Lalique Amethyst Exquise-t...de azért sort kerítünk majd az állítólag még kókuszosabb EdP-re is.
Nagyon jól tart, erős szillázzsal, minőségi, különös illat.

Clarins Milky Boost

Clarins Milky Boost
2020. június 14.

Én nagyon szeretem ezt a kis korcsot.:) Merthogy mi akar ő lenni? Nem igazán alapozó, de nem is BB krém, hanem valami kis színezett izé. A Clarins BB krémjeit kerestem a D-ben, és a hölgyikék felvilágosítottak, hogy azt már hiába teszem, ez van helyette és kész. Nem voltam elájulva első ránézésre, olyan infantilis a csomagolás, mintha kislányoknak készült volna, vagy inkább a babáiknak. Kinyomva tejszínű, és ahogy elkenjük, úgy aktiválódik a szín. A barackos illat is olyan gyerekszédítő fogás, mondjuk nekem nagyon tetszik, bár kicsit tényleg erős. Felkentem a kézfejemre, és elkerekedett a szemem, milyen jól néz ki. Mac-ből NC25-ös szín vagyok, barnult állapotban NC30. Ebből a 3-mas túl világos már, a 4-es egy leheletnyit még sötét, de mégis ez utóbbit választottam, mert még csak most kezdődött a nyár. Ezt a 4-est egy mediumnak mondanám, meleg-arany beütéssel, de mivel mindegyik alkalmazkodik a bőr színéhez, nagyon mellélőni nem lehet, ha körülbelül tudjuk, hogy mennyire világos vagy sötét a bőrszínünk.
Nagyon jól el lehet dolgozni kézzel, szerintem fölösleges ecsettel, szivaccsal nekiesni, mert olyan mint egy arcápoló tej. Nagyon jól hidratál, feltölti a bőrt, egészséges fényt ad, és szépen simít, talán még egy kicsit ránctalanít is. Az utóbbi időben nem szeretem az alapozókat, úgy látom, mindegyik csak inkább kiemeli az ilyen-olyan vonalakat, úgyhogy a ránctalanság oltárán feláldozom a fedést, mert ez azért inkább a sheer kategória, és építeni sem lehet igazán tapasztalatom szerint.
Egyértelműen a BB krémekhez áll közelebb, amivel kevesebb a Clarins szuper BB-ihez képest, hogy fényvédő nincs benne. Nekem mondjuk nem gond, alá felteszem az Apivita 30 SPF nappali krémjét, abban is van egy finom kis csillogás, így együtt már nagyon adják. Nem is kell gondolkodnom a pontszámon.

Clarins Instant Glow Ombre Iridescente Shimmering Szemhéjfesték

Clarins Instant Glow Ombre Iridescente Shimmering Szemhéjfesték
2020. június 14.

Egy ideje a szemem érzékeny elég sok mindenre, így erőteljesen behatárolódott, mit kenhetek rá, a por állagú szemhéjpúderek sajnos kiestek a körből. Értelemszerűen a krémes festékek felé kezdtem kutakodni, begyűjtöttem mindenféle márka (Bobbi Brown, Clinique, Tom Ford, Chanel, Kiko...) tégelyes vagy stickes termékét, és nálam egyértelműen a Clarins gyönyörűséges tégelyei vitték el a pálmát mind a minőséget, mind a kíméletességet illetően, a mesés színekről nem is beszélve. Van belőlük matt, szatén és csillogó, ez utóbbi szériából kettő van meg nekem, a Silver Plum és a Silver Green.
Az előbbi eszméletlenül különleges szín, ezüstös szürkés-barnás melegebb (nem lilás) szilvaszín taupe-os beütéssel. Nekem nagyon sötét, majdnem-fekete barna szemem van, ahhoz nagyon jól megy, de szerintem állati jól nézhet ki pl. zöld szemen is. A csillogása nagyon ízléses, a csillámok szépen belesimulnak a festékbe, nem másznak összevissza. Ujjbeggyel is gyönyörűen fel lehet vinni, bár én inkább ecsettel szoktam (a Body Shop szemhéjsatírozójával), gyönyörűen el lehet dolgozni, szinte omlik a szemhéjon. Lehet egészen vékonyan felvinni, akkor egy kis árnyékot és diszkrét csillogást ad, míg ha vastagabban kenjük, nagyon dögös és különleges füstös szemet lehet vele varázsolni. Még ebben a nyárban is mesésen tart, ha nem teszek alá primert, akkor is csak minimálisan gyűrődik be a szemhéjráncba egy kicsi a nap végére. (Van hozzá illő ceruza is, a Smoky Plum, én még ezzel a külső harmadokra kicsit ráerősítek és tökjól néz ki a végeredmény.) Ja, és egyáltalán nem irritálja az én mostanára már hiperérzékennyé vált szemem.
A Silver Green ugyanezeket az erényeket ezüstös Balaton-zöldben hozza.:)

Hermès Kelly Calèche L'eau De Parfum

Hermès Kelly Calèche L'eau De Parfum
2020. június 9.

Régi-új szerelem. Lehet azért, mert a Vénusz jelenleg visszafelé halad, de most visszanyúltam érte, vagy ő értem. Szembejött velem egy csere révén, és azóta az övé vagyok, és ő az enyém. Ez egy beteljesülés, a szerelem ugyanis plátói volt eddig csak. Megjelenés után megillatoltam, majd sóhajtva visszatettem a polcra, a nagyonszerelmeseknek azzal a reménytelen kishitűségével, hogy hogyan lehetnék én elég jó neki? Pedig az első komoly barátom még Grace Kelly-vel is összehozott: az anyukájának volt egy életrajzi könyve róla a hátulján fotókkal, és ez a fiúcska rámutatott Grace egyik fiatalkori, barna hajú képére, és azt mondta: nézd, olyan mint te. Hiába nem találtam igaznak, onnantól kezdve különös rokonságot éreztem vele, és mikor olvastam, hogy a Kelly Caléche-t részben ő ihlette, meg kellett kóstolnom. Szóval elringattam magam abban a hitben, hogy ez az illat nem az én ligám, és távolról csodáltam csak, olyan távolról, hogy meg is kopott az emléke. Krémes, vastagabb, bőrös, szuperelegáns illatra emlékeztem, így csodálkozva fedeztem fel, hogy nem erőteljes, hanem egy különleges üdeségű, kivételesen egyedi virágos parfüm, aminek a mimóza krémes édességet, az ibolya ártatlan zöldet, az írisz nüansznyi púderességet, a bőr úri eleganciát kölcsönöz, s ez így együtt egyszerre kedves, hűvös, törékeny, vonzó és elegáns. Különleges lelkületű illat, benne van a tipikus Hermès vibe. (Igen, az Hermès az én házam.) Finom aurát képez és nagyon tartós, álomszép, kifinomult mementó a csodás névadónak.

Dior Addict Lacquer Plump

Dior Addict Lacquer Plump
2020. április 2.

Lovely-D színben rendeltem meg, szerettem volna tavaszra valami könnyed, természetes, fényes fuvallatot a számra - még ha csak itthonra is. Hát, ez nagyon fapad. Semmiképp, senki ne vegye meg, mert nem lehet leírni szavakkal az ár-érték aránytalanságot. Hozzátéve, hogy 500 Ft-ért sem kellene, annyira gáz. Maga a szín helyeske lenne, kicsit olyan rosé gold-os natúr pink, de kb. 10 perc múlva beivódik, és nem a my lips but better, hanem a my lips van. Az állaga és a szaga is rémes, de a legótvarabb az applikátora, olyan, mintha az egér megrágta volna. Szégyenteljes produkció, shame on Dior.

Sarah Chapman Skinesis The Facialift

Sarah Chapman Skinesis The Facialift
2020. március 25.

Ez az eszközke is az otthoni anti-age csatársor oszlopos tagja, napi használatban van. A weboldala szerint Sarah Chapman London legkeresettebb arcápolási szakértője, aki kifejlesztette és 2008-ban elindította a díjnyertes Skinesis bőrápolási márkát, amelynek koncepciója a high tech formulák természetes hatóanyagokkal való ötvözése. A bőrápolási termékeit még nem próbáltam, csupán ezt az eszközt szereztem be, amely - a reklámszöveg szerint - a Skinesis masszázstechnikát utánozza, és segít ragyogóvá tenni, megemelni a bőrt, valamint elvezetni abból a méreganyagokat és mérsékelni a puffadtságot. Én a liftinget céloztam meg vele, mivel nem szeretnék az arcomba küldetni semmilyen dolgokat, és egyéb hasonló mesterkedésekre sem vagyok vevő egyáltalán. Hadd következzen be, aminek be kell, de azért - mint ahogy az ember a testét karban tartja - adjuk meg ábrázatunknak, ami jár.:)
Az eszköz fogója masszív műanyag, a forgó masszázsfej gumi, vagy valami hasonló (rubber). Minőségi a kialakítás, normálisan megfröccsöntötték az üzemben.:) A masszázsfejeket tartó szárak rugalmasak, az állunkra illesztve a görgőket és nyomást gyakorolva szétnyílnak, így lehet őket hengergetni az arcon. A weboldalon és a YouTube-on hozzáférhetőek a videók a használatról, az egész művelet kb. kettő perces. 5-6-szor végig kell rollerezni az állvonalat, majd feljebb az orcákat a fül felé, és a nyakat, ha szeretnénk. Aztán a fogantyú végén lévő kis lapos kerek koronggal végigpaskolgatjuk főként a csontos arcrészeket, és viola!:)
Amiért megvettem, arra tökéletes. Alaposan megmozgatja az orcák és az állvonal izmait, utána közvetlenül is lehet érezni a hatást, bizsereg, felfrissül és rózsás lesz a bőr, illetve én látom, hogy a hosszútávú használat mintha fejlesztett volna az oldalsó arcizmokon, szinte definiáltak.:D A bőr minőségén nem látok változást, de az biztos, hogy formál és a vérkeringést érezhetően felpezsdíti, ami már önmagában sem rossz. Szóval olyan kb. mint egy kis arcedzés. Csodát nem tesz nyilván, de hasznos kis eszköz, és az árát mindenképpen abszolút megéri.

Talika Time Control

Talika Time Control
2020. március 22.

Körülbelül 2-3 éve a szemem alatti, egyébként sem problémamentes terület állapota elkezdett romlani, karikásabb, rugalmatlanabb lett, a bőr is mintha vékonyodott volna, szárazabbá, ráncosabbá vált, kezdett szépen ereszkedni, ennek tetejébe pedig reggelente puffadtabb szemmel ébredtem. Körbenéztem, mivel orvosolhatnám a problémát, és a mindenféle kezelések, szuperkencék és -eszközök óceánjából ezt halásztam ki. Ja, előtte még végigcsináltam egy dermapenes szemkörnyékkezelést...úgy éreztem, csak rontott a dolgokon, de minimálisan is kidobott pénz volt, és persze bosszankodtam, hogy miért dőltem be már megint?? Szóval eldöntöttem: ide már a kence kevés, kozmetikai kezelések keep out, otthoni kütyü kell!
Azért választottam ezt, mert szemkörnyékre kifejezetten ez célozta meg az ismertetett problémákat. Online szereztem be, népszerű külföldi oldalról. Gusztusos kis dobozban érkezett, szép kis Talika zsinóros szütyővel a tároláshoz, leírással stb. A technológiájának lényege, hogy a fényterápiát és az ionoterápiát vegyíti, előbbi a ráncokra, petyhüdtségre hat (narancs és vörös fény), utóbbi a hatóanyagok bejuttatását segíti, emellett az eszköz mikrovibrációja a keringést és a sejtek anyagcseréjét ösztönzi. Naponta kétszer javasolt használni, 1-1 perc a szemek alatt, 20-20 másodpercre elosztva a szem alatti terület 3 részén, de lehet a külső szemsarokban a szarkakalábakra, a szemöldök alá, a száj melletti-fölötti ráncokra használni, bárhova, ahol cél a feszesítés-ránctalanítás-tömörítés. (A márka oldalán és a YouTube-on is vannak rövid videók a használatáról.) Lehet szérumokkal, zselékkel, krémekkel és nélkülük is alkalmazni.
Én két éve használom, és a legjobb beszerzésnek bizonyult, igaz, akkor eleve olcsóbb volt, ráadásul akció keretében jutottam hozzá, de ha tönkremenne, ma már a sokszorosát is kiadnám érte. Leállította, mitöbb visszafordította a rendkívül barátságtalan, fent leírt folyamatot, a bőröm a szemem alatt tömörebb, feszesebb lett, megemelkedett, és így a táskák, karikák és ráncok is halványodtak. Ezt pár hetes használat után érte el, de már pár nap után látszottak eredmények. Instant hatása, hogy a puffadást lehúzza, így reggel is gyors segítség. Én szérummal és krémmel is használom. Van, hogy elhanyagolom kicsit, de ilyenkor sem látszik visszaesés, szépen lehet tartani az elért eredményeket.
Elemmel működik, amit ritkán kell cserélni, az eszköz maga tartós, napi használat mellett sem állt elő még semmilyen üzemzavar.
Miatta kezdtem el hinni az otthoni kütyükben, azóta többfélét be is szereztem, de egyértelműen ő a top of the tops.