draculina

Regisztráció dátuma: 2017. április 9.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2017. április 9.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Lush American Cream Pucér Tusfürdő

Lush American Cream Pucér Tusfürdő
2019. december 6.

Update: Kb 100x használtam, de pár kis darab megmaradt, azokat beleraktam egy üres flakonba, felöntöttem vízzel, felráztam, és úgy kitartott még kb egy hónapig. Szóval durván 130 használatra volt nekem elég, ami 26,5 Ft/fürdést jelent. Érdemes amúgy kisebb darabokra felvágni mert elég nagy és az elején kényelmetlen használni.

Csomagolásmentes tusfürdőt kerestem ami nem sima szappan és nem szárítja ki a bőrömet. Néhányszor használtam eddig és tényleg nem szárít, nem olyan mint egy szappan ami az összes zsírt leszedi a bőrről, de jól tisztít. Elég puha, én csak megdörzsölöm a tenyeremmel, megforgatom párszor és az elég egy fürdéshez mert ha végighúzom a bőrömön sok lejön belőle, csak pazarlás lenne.

Az ára kissé borsos, de állítólag 2-3 flakon tusfürdővel egyenlő egy tömb, strigulázom hányszor használom aztán ha elfogyott jelentkezek még 😀

Cultivator's Colors from Nature Hajfesték

Cultivator's Colors from Nature Hajfesték
2019. július 2.

Hol is kezdjem... Nagyon kiakadtam amikor megláttam hogy 4 külön zacskóba van csomagolva, ennyi felesleges csomagolást... Szerintem mindenki ki tud mérni magának konyhai mérleggel 25 vagy 50 g hajfestéket 🙄 Fekete színt vettem belőle, de elég rossz minőségű festék, csak egy picit sötétebb barna lett tőke a hajam, de nem fekete. Lehúzás.

Lush Jumping Juniper Szilárd Sampon

Lush Jumping Juniper Szilárd Sampon
2019. június 21.

Update: Lepontoztam egy csillagra. Tartós használat során ragacsos lett tőle a hajam ami az istenért nem jön ki pedig percekig öblítem. Elvileg 80 hajmosásra elég, gyakorlatilag kb. 40-50-re. Nagyon rossz, egyáltalán nem éri meg az árát. Az SLS meg szárít, viszket és korpás a fejbőröm.

A problémám ezzel a samponnal az SLS. Sokan érzékenyek rá, nem értem miért ebből kell készíteni a legtöbb sampont, vannak alternatívák. Kiszárítja a fejbőrt és egész nap vakarózok tőle ami gyorsabban zsírosítja a hajat. Amúgy egész jó sampon, tisztít, a hajamat legalább nem roncsolja. Aki érzékeny az SLS-re az kerülje a Lush samponokat.

Manna Coco Csokis Szappan

Manna Coco Csokis Szappan
2019. június 12.

Illata nincs, nagyon gyorsan elfogyott, ahhoz képest elég drága.

Lush Caca Noir Henna Bio Hajszínező

Lush Caca Noir Henna Bio Hajszínező
2019. május 24.

Meglepő módon a fenékig érő dús és vastag szálú hajamra csak 4 kockát kellett felhasználnom, úgyhogy az ára egészen tűrhető így. Úgy készítettem el ahogy le volt írva a kis papíron amit adtak hozzá. Egész éjjel rajta hagytam, sötétebb lett tőle a hajam, de nem teljesen fekete (de mondták a boltban hogy valószínű többször be kell majd festeni ha teljesen feketét akarok). Nem lehet teljesen simára elkeverni, maradnak benne apró pici darabkák, amikor felkenem a hajam mintha felszívná belőle az összes nedvességet és elkezd potyogni. Hajfestés előtt semmiképpen ne takarítsatok fürdőszobát és mindent tegyetek el biztos helyre ami nem porcelán, fém vagy üveg, mert a textilt, műanyagot, stb... megfogja. Mivel rengeteg kakaóvaj van benne nehéz kimosni a hajból+a kis darabkák is benne maradnak a következő 3 hajmosásig. Ha a használatból eredő kényelmetlenséget nem nézzük a hatása csak pozitív, színez, ápol és nem roncsolja a hajat, nincs erős szaga és csomagolásmentes. Még barátkozok/próbálkozok vele.

ColourPop No Filter Foundation

ColourPop No Filter Foundation
2019. május 15.

Update: Az alább elmondottak mind igazak voltak kb. egy hónapig. Aztán elkezdett romlani a minősége, egyre jobban csíkozódott, kopott. A hetekben ki kellett dobnom mert meg is romlott, nagyon savanyú szaga lett és tiszta pattanás lett tőle a fejem (miután felkentem utána vettem észre milyen rossz a szaga). Elvileg 12 hónapig tart a szavatossága, gyakorlatilag 7 hónap alatt megromlott pedig sötét fiókban tároltam távol mindenféle hőforrástól.

A 05 (sárgás) és 10 (rózsaszínes) árnyalatokat vettem meg, mert nem tudtam eldönteni melyik állna jobban :D Az üvegben látszik a különbség, de eldolgozva szinte ugyanúgy néznek ki, úgyhogy mindkettőt tudom majd hordani. A színválasztást könnyíti, hogy a honlapon leírják hogy egyes árnyalatok milyen más alapozókhoz hasonlítanak legjobban, és vannak köztük olyanok is amik itthon is kaphatók pl. MAC, Maybelline.

Az alapozó pumpás üvegben van, nincs kupakja hanem a pumpa fejének forgatásával lehet nyitni-zárni. Maga az alapozó elég folyós, de nagyon pigmentált. 3-4 cseppel közepes fedést lehet elérni. Építhető, de meg kell várni hogy megszáradjon és utána felvinni a második réteget, különben a nap folyamán összecsomósodik kicsit. Mivel elég szilikonos alapozó, nem használok alá primert.

Egész jól bírja a gyűrődést napközben, púder nélkül kicsit megkopik napközben, illetve megül az orromnál meg az államnál. A száraz bőrbe teljesen beleül, úgyhogy előtte mindenképp kell hidratálni. Olvastam valahol hogy a saját púderével jól működik, úgyhogy megvettem azt is. Tényleg jobb vele, de jól le kell púderezni mindenhol, nem sajnálva a púdert. Nekem nem fénylett át napközben és nemlettek tőle pattanásaim.

Összességében megkapja az 5 csillagot mert ennyi pénzért teljesen megérte nekem, alig találok olyan alapozót aminek jó a színe és hozza azt amit vártam tőle.

Essence Makeup And Baking Sponge

Essence Makeup And Baking Sponge
2019. május 15.

Update: fél éve van meg, nem tudom mi az oka de az alján és az oldalán teljesen eltűnt a színe és halvány sárga színe lett. Úgy néz ki mintha az alapozó kioldotta volna a színét 🤔

Elég kemény szivacs de legalább nem szívja fel az összes terméket. Teszi a dolgát, egyenletesen eloszlatja az alapozót és a vágott részével lehet bake-elni. Nem a legrosszabb amit valaha próbáltam, de nem is a legjobb.

Manna Egészséges Tincsek Szappan

Manna Egészséges Tincsek Szappan
2019. május 15.

Update: Már majdnem elfogyott, hát mit mondjak: nyomokban megmoshatja a hajam.

Nem habzik rendesen ezért nagyon sokat kell használnom a dús és hosszú hajamra. 7 hajmosással elfogyott a fele. Nagyon fura tapintású lesz tőle a hajam és nem tisztítja meg eléggé.

ColourPop Mono Szemhéjfesték

ColourPop Mono Szemhéjfesték
2019. május 15.

Egész jó kis termék, 1 db van belőle Lace (sötét csillámos duokróm lila) árnyalatban. Elég gyorsan fogy mert 3 rétegben kell felraknom ahhoz hogy rendesen látszódjon a szín. Eléggé tartós, nem csíkozódik be. Nem hiszem hogy veszek még, jobb lenne ha pigmentáltabb lenne.

Faceez Micro Fiber Makeup Remover

Faceez Micro Fiber Makeup Remover
2019. március 10.

Kicsit drágának gondoltam, de adtam neki egy esélyt. Nekem megérte, mert helyettesíti a vattakorongot és a sminklemosót is. Meleg vízzel használom és MINDENT leszed, még a vízálló Anastasia Dipbrowt, a vízálló tust és az amúgy nehezen lemosható szempillaspirálomat is. Nagyon puha, ha többször is át kell menni vele egy területen nem dörzsöli ki a bőrömet. A mérete elég nagy, szem környékére kicsit bumszli, de megoldottam azzal hogy félbehajtottam. Könnyen ki lehet mosni szappanos vízzel, kézzel. Nagyon elégedett vagyok vele, örülök hogy megvettem.