dudocska

Regisztráció dátuma: 2013. július 19.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2013. július 19.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

The Body Shop Fresh Nude Foundation Brush

The Body Shop Fresh Nude Foundation Brush
2018. március 21.

Eléggé csíkoz és nekem nehéz vele dolgozni, jobban szeretem a rövid, tömött fejű alapozóecseteket. Sajnos már kihullott néhány szál, ezért 2 csillagot vonok le

Pupa Like A Doll Luminys Blush

Pupa Like A Doll Luminys Blush
2018. március 21.

300-as árnyalat van meg, gyönyörű sötét barack árnyalat, enyhe fénnyel. Tökéletes télen, nyáron, számomra a lebarnult és a fakult színemhez is remekül passzol. Építhető, tartós, pigmentált :)

NYX Matte Bronzer

NYX Matte Bronzer
2018. március 7.

Az eladó lány segített kiválasztani, végül a legsötétebb szín jött velem, a másik/többi elég narancssárgás nekem. Szépen eldolgozható,építhető. Minden nap használom és alig fogyott belőle. Ecsetet hozzáérintem a bronzosítóhoz, és már viszem is fel. A kis tükör miatt főleg nagyon szeretem, nem okozott irritációt, pattanásokat, szóval semmit. :) Tuti sokáig kitart, mert még az ősszel vettem.

NYX HD Finishing Powder

NYX HD Finishing Powder
2018. március 7.

Translucent árnyalat van meg, nekem ezek a típusúak jönnek be. Jó nyáron is és télen is, nem kell külön venni minden évszakra. Egy óriási púderecsetet használok hozzá, egyszer elég hozzáérinteni a púderhez és már kész is, nagyon jól lehet vele gazdálkodni, nagyon szeretem. Viszont ez is hátránya, kicsit porzik, szóval nem érdemes körözni benne az ecsettel. Egy kis tükröt hiányolok belőle, de egyébként tartja az alapozót és eddig semmi problémám nem volt vele.

Chanel Rouge Coco Rúzs

Chanel Rouge Coco Rúzs
2018. március 7.

A 35-ös Chintz árnyalat van meg nekem. Bár hidratáló rúzs is, engem pont szárított, de ha alá teszek ajakbalzsamot, akkor teljesen oké. Viszont ezt nem várnám el egy 10 ezer forintos rúzstól. Nem mondom hogy borzalmas, de szerintem ennyi pénzt nem ér meg sajnos. Pedig sok reményt fűztem hozzá az itteni vélemények alapján. :(

Update nagyjából 2 évvel később: hááát...a rúzs még mindig megvan, kevés van belőle, de nem szeretem. Elég luxus nekem az, hogy ezt a rúzst állandóan kenegessem, azt nézzem, hogy mennyire kopott le. Szerencsére ez egy elég visszafogott árnyalat. Döbbenet, hogy egy Mac rúzsnak ez majdnem a duplája és fényévekkel jobb az, mint ez. Egyáltalán nem tartós és még mindig iszonyatosan szárít ajakbalzsam nélkül....nem is értem komolyan. Soha, de soha többet!!!! Le is vonok még egy csillagot, igazából az összetevők és a szép színe miatt adok 2 csillagot, egyébként nem jobb, mint egy gyengébb drogériás rúzs. Gáz.

La Roche-Posay Effaclar Duo [+]

La Roche-Posay Effaclar Duo [+]
2018. január 16.

Mattít, de semmi változás nem történt az arcomon, ráadásul annyira szívja be a bőröm a krémet, hogy sok is kell belőle nekem, ezért hamar elfogyott :(

Nivea Make-Up Starter Primer Arckrém Száraz Bőrre

Nivea Make-Up Starter Primer Arckrém Száraz Bőrre
2018. január 16.

Még az egyetemen kaptam belőle termékmintát az egyik niveás promós csajszi ajánlására. Kicsit gyanakodva kezdtem el használni, ugyanis nekem ezek a smink előtti arckrémek sose jöttek be, nagyon zsíros lett tőlük az arcom. Alapvetően a bőröm zsíros, de vannak száraz foltok, területek, amik eléggé átütöttek az alapozón, így nagyon gáz látvány voltam. A krém teljesen jól hidratálta ezeket a részeket, az alapozó is tartósabb lett ezáltal. Egyáltalán nem drága, így megy az 5*!

Rimmel Lasting Finish Breathable Alapozó SPF20

Rimmel Lasting Finish Breathable Alapozó SPF20
2018. január 10.

Évek óta egy másik alapozót használtam, és úgy gondoltam, ideje váltani, mert hajtott a kíváncsiság. Sajnáltam, mikor megláttam a boltokban, hogy 4 színben kapható összvissz, 3 brutál világos és egy sötétebb. Nos, nekem nincsen nagyon világos bőröm, próbálgattam kezemen, arcomon a 3 világosabb árnyalatot, hát borzasztó sápadt volt nekem az összes, így maradt a legsötétebb. Egyáltalán nem bántam meg, nagyon jól passzol a bőrömhöz.
Az applikátoros megoldás alapvetően tetszik, hátránya, hogy szeret az alapozó befolyni a kupak aljába és onnantól nem lehet majd kiszedni (ördögi kör haha). Pont annyit vesz fel az applikátor, amennyit kell, se többet, se kevesebbet. Ez egy elég folyékony alapozó, inkább vizes bázisúnak mondanám mint valami nagyon sűrű, fullasztó alapozónak. Fedése közepes, én pont ilyet kerestem a hétköznapokra, amúgy se szeretem a maszk hatást.
Tartóssága nagyon jó, simán kibír egy egész napot. Én a nap közepén újrapúderezem, de ezt a lépést szerintem simán kihagyhatják a normál/száraz bőrűek is. :) Vigyázni kell, mert a Rossmannban 3000 Ft, míg a DM-ben én 3500-ért láttam, tehát nagyon nem mindegy!!!
Köszi, Rimmel, átvátok rád! ;)

Avon Indulgence Ajakrúzs

Avon Indulgence Ajakrúzs
2018. január 7.

Honey flower árnyalat van meg nekem, viszont az íze miatt kénytelen vagyok 2 csillagot levonni, ugyanis nagyon-nagyon rossz!! :(

NYX Natural Szemhéjfesték Paletta

NYX Natural Szemhéjfesték Paletta