Dudoka77

Regisztráció dátuma: 2019. május 27.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2019. május 27.
Bőrprobléma: Vízhiány

Chanel Chance EDT

Chanel Chance EDT
2019. december 6.

Ma találtam rá a szekrény mélyén egy eldugott zugban árválkodva. Ott ette a fene szegénykét évekig, mire eszembe jutott, hogy jééé, nekem van egy nagyon trendi parfümöm!! Fújogattam én szorgalmasan annak idején, mert (az ajándékozó iránti tiszteletből) nagyon szerettem volna szeretni, de olyannyira jellegtelennek és semmitmondónak találtam, hogy feladtam az igyekezetet. Azt kell mondjam, a sok év utáni újrapróbálkozás sem hozott áttörést: számomra épp olyan semmitmondó ma is, mint akkor volt. Nagyjából ugyanaz az érzés, mint amikor szappanos kézmosás után konstatálod, hogy jó illatú lett a kezed, aztán a következő másodpercben már meg is feledkezel róla. Tulajdonképpen magán viseli a mainstream minden tulajdonságát: felületes, jellegtelen, felejthető, színtelen, semmitmondó, minden mélységet nélkülöző valami, ami csak beszél, de nem mond semmit.

Calvin Klein Euphoria

Calvin Klein Euphoria
2019. december 4.

Nagy reményeket fűztem hozzá, ám ez a parfüm számomra csalódás. Ízlésekről ugyebár nem vitatkozunk, hiszen ahány érzékszerv, annyiféle ítélet: amitől egyikünk viszolyog, attól a másik mennybe repül. A magam részéről nem éreztem meg benne azt a karakteres mélységet, amely többeket megfogott, noha ezek voltak a hívó szavak, amelyek hallatán úgy döntöttem, hogy üsse kő, felfrissítem az illatarzenálomat valami ismertebb és sokak által kedvelt parfümmel. Kellemes illat, nem vitás, de ezen kívül semmi különös. Lehet, hogy az érzékeim csalnak meg, de az én bőrömről hamar el is száll, vagyis nem érzem tartósnak. A kialakítása sem valami praktikus: nem áll kézre, nehézkesen tudom fújni, mindig attól tartok, hogy kiejtem a kezemből. Nehezen tudnám bármilyen jellegzetessége alapján kiemelni a parfümériákban terjengő, javarészt kellemes illatok közül. Számomra nincs benne semmi átható eredetiség, amire ösztönösen fölkapnám a fejem, mint ahogy az megtörtént némelyik Lush parfüm esetében. Kellemes illatszernél nem több.

Goloka Sandal

Goloka Sandal
2019. december 4.

Többféle Goloka parfümolajat kipróbáltam már, de átütő különbséget nem igazán fedeztem fel köztük: citrusos jegyek némi füstölős illatbeütéssel. Aránylag tartós, de nem leng körül olyan intenzíven, hogy utcaszerte érezhető legyen. Amikor füstölőt égetek, jól harmonizálnak ezek az illatok a hangulatommal. Nem olyan mélyek és misztikusak, mondhatni szolidan pislákolnak, mégis valamelyest átjárják a belsőt melegséggel, nyugalommal. Bizonyos időközönként kifejezetten ezeket a meleg olajparfümöket igénylem, talán mert összekötöm őket egy sajátosan békés, bensőséges hangulattal, az imént említett füstölőkkel, a mázas csuporban gőzölgő fűszeres teákkal és a relaxációmat segítő egyéb eszközeimmel. Fedetlen bőrfelszínen használom, hogy megkíméljem a ruházatomat az esetleges foltoktól. Inkább visszavonulós, hangulatfüggő, otthon használatos, relaxálós parfüm. Nekem téli hangulathoz passzol igazán, de ha kimegyek vele, mégis inkább nyáron használnom, amikor nem vagyok annyira beburkolva, így nem a ruha, hanem a bőröm issza be és árasztja szét az illatos olajat. Teljesen ártalmatlan, csakis természetes összetevőket tartalmazó illatszer. Bizonyosan venni fogom a jövőben is a társaival együtt.

MediNatural Illatos Argán - Geránium Bőrápoló Olaj

MediNatural Illatos Argán - Geránium Bőrápoló Olaj
2019. december 3.

Azt hiszem, többé nem vásárolok szemránckrémet. Ebből az olajkeverékből eloszlatok egy cseppet a szemeim környékén, és varázslatosan puha, ráncmentes bőr a végeredmény, olyannyira, hogy tükörbe nézve sokszor el sem hiszem, hogy ez 42 évesen lehetséges. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy egy-egy finom mosolygóráncon kívül, melyek jól is állnak, nem ráncosodom, viszont a napi szinten használt alapozó és púder hajlamos szárazabbnak feltüntetni a területet, ezért mindenképpen kell a szemkörnyéken az extra puhítás és hidratálás. Ez a természetes olajkeverék, mely ráadásul még kellemes illatú is, tökéletesen elvégzi ezt a feladatot anélkül, hogy olajos felületként megülve a szemeimen, elmázgálná a szemhéjpúdert és a ceruzát. Egyik szemránckrémmel sem sikerült ennél meggyőzőbb végeredményt előállítanom, mert valahogy a drágábbnál drágább termékek használata mellett sem tudtam elérni, hogy a púder ne húzza össze a bőrt a szemeimnél, és ne tűnjön a bőröm idősebbnek sminkkel, mint smink nélkül. Ez az olaj fantasztikusan simítja, feltölti az érzékeny, vékony bőrt, és nem kell ezért lemondanom a szemsmink tartósságáról sem. Állandó kellék lesz a polcomon. Szívesen dúsítom vele a testápolóimat és a kézkrémeket is, mert teljesen beivódik zsíros maradványok nélkül. Nagyon ajánlom a természetesen hatékony bőrápolás híveinek.

Jáde Köves Arcmasszírozó

Jáde Köves Arcmasszírozó
2019. december 3.

Elalvás előtt az ágyban masszírozom körbe vele a megápolt arcomat. Van egy obszidiános párja is, ezeket felváltva használom, hol ezt, hol azt. Akár hozzátesz valamit a bőröm egészségéhez, akár nem, önmagában az élményért is megérte beszerezni. Nagyon kellemesen ellazítja az arcizmokat, a kellemesen hűvös, csiszolt ásvány érzése, amint gurul, siklik a bőrön, igazán pazar érzés; szinte hiányérzetem van, amikor kihagyom elalvás előtt. A nagyjából 10 perces rituálé megfelelő előkészítése a nyugodt, pihentető alvásnak. Engem nyugtat, kiegyensúlyoz, ellazít. Nagyon szeretem!

Solone Soft Glow Cushion Alapozó

Solone Soft Glow Cushion Alapozó
2019. november 26.

Nagyon szép kivitel, élvezet vele a sminkelés. Igazi nőies, elegáns darab szép nagy tükörrel, símogatóan puha szivaccsal. Megfelelően egységesít, ápoló hatású, nem szárító alapozó. Természetesen világosítja, ragyogóvá teszi a bőrt, nem hangsúlyozza ki a szem körüli mimikai ráncokat. Mivel eldolgozás után kissé fényes marad a bőr, egy leheletnyi púderrel mattítom és fixálom, s így már kifogástalan a végeredmény. Egyszerre ápol és fed; inkább egy BB-krém kevésbé testes fedését nyújtja. Akinek nincs szüksége tömör takarásra és kimondottan világos alapozókat keres, annak ez jó választás. Ennél a terméknél a külcsín és a belbecs is ötpontos.

Goloka Blue Lotus

Goloka Blue Lotus
2019. november 25.

Nem egy testet-lelket megrázó, egzotikus mélységet sugalló illat, hanem szerény, visszafogott, keleties kompozíció dícséretesen zöld összetevőkkel, amely éppen elég ahhoz, hogy belengje az ember lelkét némi derűvel, egy kis melegséggel és finomsággal. Elég hamar elillan, így napközben egynéhányszor újra kenem. Olajos mivoltából eredően igényel némi odafigyelést a használata. Inkább a nyári hónapokban veszem elő, amikor több a szabad, ruhával nem érintkező testfelület. A fülem mögé nem szívesen kenem, mert zsírozza a hajam, inkább a csukló, a könyökhajlat, a nyak alsó része és a dekoltázs kap belőle. Alkalmilag jó elővenni, amikor éppen hangulatilag keleties párákat igénylek, de az olajossága miatt jobban kell figyelni, nehogy összekenjen valamit. Bármennyire kézreálló és táskabarát darab, általában a ruházkodás dönti el, hogy előveszem -e, vagy nem.

Catrice Glam & Doll Volume & Definition Szempillaspirál

Catrice Glam & Doll Volume & Definition Szempillaspirál
2019. november 22.

A ricinus olajról sok jót hallani, a hajamon használva magam is tapasztaltam áldásos hatásait. Egy ideig önállóan is felkentem az olajat a pilláimra lefekvés előtt, és mondhatom, hogy volt értelme. Mivel ez a spirál tartalmazza a ricinust, megvettem, hátha a színezés és kiemelés mellett építi is a pillákat. A másik ok a választásra, hogy ennek a szériának a "Colorist" verziója a kedvenc spirálom, amivel maximális eredményt tudok elérni. Nem bántam meg a vételt, viszont ez a kefe tömörebb sörtéjű, nem fér szálanként a pillákhoz és nem fésüli végig, nem választja szét olyan precizen a szálakat, mint a társa, így -mivel szerencsére kompatibilis a két fej- a "Colorist" keféjével használom. Így már tökéletes az eredmény.

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb
2019. november 21.

Nem szeretek ünneprontó lenni, de ha őszintén akarok nyilatkozni, be kell valljam, hogy ez a szérum semmilyen építő hatást nem gyakorolt a bőrömre, igaz, ártani sem ártott. A faggyútermelés nem lett kevesebb, a pórusaim is változatlanok, a menstruáció alatt megjelenő egy-két hormonális pattanásnak pedig nincs az a szérum, amelyik megálljt parancsoljon. Egy ideje próbálkozom a rétegzős rutinnal, de az a tapasztalatom, hogy költhetek akármennyi pénzt jobbnál-jobbnak mondott kozmetikumokra, az idő akkor is előre, nem pedig visszafelé fog velem araszolni. Egyszerűen tudomásul kell venni, hogy nincs az a csodaesszencia, amely visszavarázsolná az arcomra a húszéves kori állapotokat, és örülnöm kell, hogy jó bőrt örököltem, így negyven felett is harmincnak néznek, ami esetemben sokkal inkább a genetikának tudható be, mint a kozmetikumok hatásának. Nem igazán bírja el a bőröm a sokféle szérumot, krémet és esszenciát. A sokféle cucc együttes használata inkább csak a pórusokat tömíti és fokozza a faggyútermelést. Az én bőröm legalábbis sokkalta olajosabb, amióta beiktattam az arcápolásomba előzőleg nem próbált elemeket. Úgy látszik, számomra a kevesebb több. Azokat a termékeket, melyeket már beszereztem, még elhasználom, de a jövőben elegendő lesz egy jó arctisztító folyadék, egy toner, egy gazdag hatóanyagú nappali krém és egy könnyű BB-krém vagy alapozó egy leheletnyi púderrel. Az esti tisztítás után doszt elég a retinol egy értékes összetevőjű éjszakai krémmel. Ezerféle szérummal, balzsammal, olajjal és esszenciával nem próbálkozom tovább, hiszen ezek szinte semmit nem tesznek hozzá egy jól megválasztott, a bőr igényeinek megfelelő krém hatásához, sőt, némelyik inkább hátrányosan befolyásolja az önmagában kiválóan működő krém arcon való megjelenését, a smink tartósságát.

Barry M All Night Long Foundation Stick Krém Alapozó Stift

Barry M All Night Long Foundation Stick Krém Alapozó Stift
2019. november 21.

Nagyon praktikus, jól kezelhető, alapozóecsettel egyenletesen eldolgozható, kellemes darab. Szépen egységesíti a bőrképet, nincs maszkhatása, nem ül bele a ráncokba, nincs az az érzet, mintha meszes vakolat borítaná az arcodat. Komolyabb bőrhibák elfedésére nemigen alkalmas, de esetemben szerencsére nem is kell ilyen célt betöltenie. Inkább egységesítésre törekszem természetellenes hatás nélkül, amire ez az alapozó tökéletesen megfelel. A legvilágosabb "milk" árnyalatot vettem, amit a hófehérkéknek bátran ajánlok. Igazán táskabarát darab, helyes kis kézreálló cucc, bár ennek a tulajdonságnak az az ára, hogy mennyiségileg kevés, egy-két hónap alatt elkenhető. Negyven felett az ember már jóval körültekintőbb az alapozók megválasztásánál és azok felhasználásánál, hiszen a legtöbb alapozó és púder idősebbnek tünteti fel a bőrt a ráncokba való behelyezkedésükkel, mint amilyen valójában, különösen a legkritikusabb területen, a szemek környékén. Azon kívül nem szívesen járnék vaskos, messziről virító anyagokkal az arcomon, hiszen immár nem lehet cél versenyre kelni a húszéves, porcelánbabákra sminkelt rockerlányokkal. Így hát a fő szempont, hogy az egységes bőrszínkép ne a hidratáltság és a természetesség rovására jöjjön létre, és ne váljak a régi énem karikatúrájává. Ez az alapozó ésszerű használat és megfelelő bőrtáplálás mellett beteljesíti az elvárásaimat, így bizonyosan újraveszem.