DuendePadme

Regisztráció dátuma: 2019. augusztus 28.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2019. augusztus 28.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Krave Beauty Oat So Simple Water Cream

Krave Beauty Oat So Simple Water Cream
2019. október 30.

A márka és Liah Yoo rajongója vagyok, egyértelmű volt, hogy a megjelenés napján be is szereztem a krémet. Szerencsére vannak olyan Ebayes eladók, akiktől lehet rendelni addig, amíg Európába nem szállítanak közvetlenül. Tetszik a bőrápolási filozófiája (ld. Krave Beauty honlap - angol nyelven), így úgy voltam vele, hogy mit veszthetek egy sima egyszerű hidratáló krémmel...
Csomagolás: 80 ml tégely csurrig van töltve fehér krémmel. A tetőt lecsavarva megtaláljuk a barna spatulát is, amin egy lyuk is van, így nem kell kidobni, hanem akár kulcstartóra is tehetjük díszként (zseniális ötlet és környezettudatos is egyben).
Állag: na itt kicsit meglepődtem, hiszen ránézésre egy sűrű nehéz krémről van szó, féltem is, hogyan fog ez tetszeni a zsírosodásra hajlamos, vízhiányos bőrömnek. Ahogy a krém a bőrhöz ér, megváltozik az állaga, könnyed és vízes lesz, másodpercek alatt beszívja a bőröm, nem nehezít, egyáltalán nem csillog át (helye a rutinban reggel: arcmosás, toner, C vitamin szérum, Oat so Simple, fényvédő).

Összegzés: ennyire könnyed krémmel soha sem találkoztam még, amit ennyire szeretett volna a bőröm. Nemcsak télre tökéletes a rétegzős rutinban, hanem nyári meleg sem lehet az ellensége.

TIA'M Vita B3 Source

TIA'M Vita B3 Source
2019. október 30.

Korábban a TO niacinamide+zink cseppjeit használtam, azonban apró fekete miteszereket okozott, így nagyon megörültem ennek a terméknek. Mindjárt elhasználom az 1. üveggel, és imádom. Minden este használom, csodát tesz a kombinált, pattanásra hajlamos bőrömmel. Must have darab, biztos újraveszem.
Állaga: felkenés után kicsit ragacsos, de a hatása miatt megbocsájtom neki.

Jöttem update-elni: a véleményem változatlan már így a 2. üveg után, csodaszer, isteni termék a visszamaradt foltok halványítására (AHA mellett, de persze más napokon)

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%

Bőrprobléma: Aknefoltok, öregedés

Annyi jó hatása van az azelaic acidnak, annyira szerettem volna szeretni, de azon kívül, hogy szétszárította a bőröm, semmilyen hatása nem volt.
Nekem sajnos nem vált be.

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

Bőrprobléma: Aknefoltok, öregedés

Hetende 1x használom, minden egyes alkalommal érzem, hogy csípked, vagyis használ. Nekem sokkal kényelmesebb a lemosható 2:1 (AHA? BHA) hámlasztó, mivel könnyebben beilleszthetem a rutinomba. Használat után a bőröm iszonyatosan puha lesz, azonban utána kb 2 napig iszonyatosan szárad, így a hidratálásra nagyobb hangsúlyt kell fektessek ezekben a napokban. Ősztől tavaszig elfogy a 30 ml, így nyáron tudok egy lágyabb hámlasztót használni. Természetesen csakis erős fényvédőzés mellett (télen-nyáron), hogy ne legyen napfoltos :)

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

Bőrprobléma: Aknefoltok, öregedés

Nagyon szerettem volna szeretni a gyors és egyszerű beszerezhetőség miatt, azonban fekete miteszereket okozott.
2 üveggel használtam el ettől függetlenül, mivel javított a foltokon, és a cink miatt a faggyútermelést is visszafogta, ami főleg nyáron volt iszonyatosan fontos.
Találtam egy alternatívát (TIAM), ami nem okoz miteszereket, így váltottam, és nem is veszem újra.

Innisfree The Minimum Sun Cream SPF25 / PA++

Innisfree The Minimum Sun Cream SPF25 / PA++

Bőrprobléma: Aknefoltok, öregedés

Annyira szerettem volna szeretni a fizikai fényvédőt, de egyszerűen nem szokom meg a fehér finish-t. Alig vártam, hogy elfogyjon... Nem fogom újravenni sem ezt, sem más fizikai fényvédőt.

Giibon Care Daily Sun Block SPF50+ / PA+++

Giibon Care Daily Sun Block SPF50+ / PA+++

Bőrprobléma: Aknefoltok, öregedés

Tavaly télen használtam, szerette a bőröm, és én is. Titok: C-vitamin szérum után nem használok hidratálót, csak a fényvédőt, és nincs semmi probléma így. Nem veszem újra, de nem azért, mert nem vált volna be, pusztán mert van egy csomó más fényvédő, amit még ki szeretnék próbálni.

Holika Holika Aqua Petit Jelly BB Cream

Holika Holika Aqua Petit Jelly BB Cream

Bőrprobléma: Aknefoltok, öregedés

Csomagolás: üveg, csavaros a tetelje, amiben a pipetta helyén egy hosszú spatula van
Állag: kenhető zselé
Hatás: igazán könnyed, enyhe fedést biztosító, inkább tónus javító BB krém. Melegben tökéletes. Viszont akkora mennyiség, hogy még télen is bőven ezt fogom használni. a 2-es árnyalat (#aqua neutral) pont jó nekem, blenderrel dolgozom el, így jobban illeszkedik. Ajánlom mindenkinek, aki egy könnyed hidratáló BB-re ls egységes bőrképre vágyik. Akinek több kell, ott a Missha M Perfect Cover BB krém.

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++

Csomagolás: 20 ml-es kiszerelést használtam 21-es árnyalatban
Hatás: közepes fedés, fixálás után nem mászik el, nyárra rengeteg, télre viszont tőkéletes (ezért sem vettem a teljes kiszerelést). Újraveszem mindenképp.

Cosrx PHA Moisture Renewal Power Cream

Cosrx PHA Moisture Renewal Power Cream

Bőrprobléma: Aknefoltok, öregedés

Csomagolás: műanyag tégely, spatula nem érkezik
Állag: felkenés után overnight mask érzetem van, mintha nem szívódna fel teljesen
Hatása: elhasználtam, de nem vettem észre semmilyen hatást a hidratálás mellett.