dunaimano

Regisztráció dátuma: 2014. május 10.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2014. május 10.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Isntree Green Tea Fresh Toner

Isntree Green Tea Fresh Toner
2022. július 22.

Legfontosabb: engem a medvecukorra emlékeztet az illata, amit nem szeretek, emiatt nem olyan szívesen nyúlok érte. :D De egyébként szépen teszi a dolgát: vizes állagú, könnyeden hidratál, frissít. Esténként használom közvetlen lemosás után, ebben a 30-40 fokban nem is kell több hidratálás. Tavasszal még jött mellé ez-meg az, szuper kiegészítője volt a rutinomnak, de most önmagában is elég. Az illata miatt nem fogom újra venni, na meg mert rengeteg toner van még a kívánságlistámon.

Catrice High Glow Mineral Highlighting Powder

Catrice High Glow Mineral Highlighting Powder
2022. július 22.

Leárazásban talált rám a rossmann akciós polcon, azonnal a kosaramban landolt, tekintve, hogy régóta kívánságlistán volt. Sejtettem, hogy kivonják a forgalomból, mázli, hogy ránéztem a polcra, pedig nem igazán szoktam már megnézni. Abszolút érthető a hype, ami ezt a highlightert övezi, ezt már az első használatnál megértettem. Gyönyörű fényt varázsol az arcra, nem túl hivalkodó, de észrevehető. Természetes színe van, hideg egyértelműen, és szépen tartja magát a nap folyamán. Nem tudtam róla, de valójában már kerestem ezt a highlightert egy ideje: ami ott is van, de nem is, természetes hatású, hideg színű, hétköznapokra, munkahelyre tökéletes.

Bioderma Photoderm Kid Tej SPF50+

Bioderma Photoderm Kid Tej SPF50+
2022. május 20.

Update: Időközben valahogy sikerült megállapítanom, hogy összességében kényelmetlen volt az állaga. Megbízható, jól működik, ha valaki egy egyszerű naptejet keres, jó szívvel ajánlom, de én valahogy egy fokkal könnyebben kenhetőt szeretnék. Észrevettem, hogy az arcomon apró pattanások jönnek ki, amikor ezt használom, úgyhogy megmaradt testre. Nem szívta be teljesen a bőröm, sokáig maradt egy kényelmetlen réteg, fénylett, és nem mondanám vízállónak sem. Szerencse, hogy új év, új fényvédő. :) 2022.05.20.
Jó ár-érték aránya miatt testre próbáltam ki ezt a naptejet: szép összetevők, nagy mennyiség, megbízható márka viszonylag jó áron. Kékes színű, viszonylag híg állagú naptej, de mégis testes. Szépen el lehet kenni, bár kicsit körözni kell vele, de nyom nélkül, nem marad kék vagy fehér a bőr. Ki kell tapasztalni az optimális mennyiséget. Leginkább strandon használtam a nyáron, többszöri újrakenéssel a nap folyamán. Most a maradékot még elkenegetem arcra. Jövőre is ezt fogom venni, csak már valószínűleg tavasszal bevetem a dekoltázsomra, karomra, ami csak a ruha alól kibújik a jó idő beálltával. Nekem nagyon bevált, szerintem megéri beruházni rá. 2021. november 30.

Yves Rocher Tusfürdő Koncentrátum - Olíva

Yves Rocher Tusfürdő Koncentrátum - Olíva
2022. május 3.

KM boxos szerzeményem nekem is. Szeretem ezt a tusfürdőt, egy nyomásnyi elég a teljes testemre, könnyen felhabzik, nem szárít. Kis kiszerelés, és mégis sokáig elég. Az illata nem sok, nem tolakodó, nem marad meg sokáig.

Catrice Glamour Doll Volume Vízálló Szempillaspirál

Catrice Glamour Doll Volume Vízálló Szempillaspirál
2022. május 3.

UPDATE:
Sajnos egy idő után folyamatosan a szemem alatt kötött ki. Sajnálom, szép szempillákat csinált, de pár hétnyi - max két hónapnyi használatra drága. Legalább a vizes időszakot kibírta volna, de talán túl száraz lett az állaga, nem tudom. Pedig rácsavartam mindig rendesen. 2022.05.03.

Ősszel be kellett szereznem megint egy vízálló spirált: ahogy egyre hidegebb lett, és egyre nyirkosabb az időjárás, annál fontosabb volt, hogy akár biciklizés után ne valami szétcsinált szajhaként állítsak be a teljesen lefolyt sminkemmel pl. munkába, színházba, mindenfelé. Random vétel volt, jó áron kapható, és szeretem a márka termékeit, miért ne alapon ezt vettem le a polcról. Sokat nem vártam, évi egy vízálló spirál vásárlással azért nem tudhatok nagy tapasztalatokat a hátam mögött, de eddig nem igazán sikerült olyat venni, ami túl sokat tudna: általában befeketítik a pilláimat, és ennyi. Ez a spirál viszont szépen göndöríti, hosszítja őket, kétszer visszanézek a tükörbe megnézni magam. Nem lesz nagyon extra, de pont jó. Vízállónak pedig vízálló tényleg, esténként olajos vagy balzsamos lemosóval távolítom el, majd ha még szükséges, micellás vizet használok. Végre! 2022.01.24.

Mixa Hyalurogel Intenzív Hidratáló Testápoló Tej

Mixa Hyalurogel Intenzív Hidratáló Testápoló Tej
2022. április 27.

Könnyed, tejes állagú, fehér, gyorsan beszívódó testápoló. Az illatanyag sok benne, viszont ezt leszámítva nagyon elégedett vagyok vele. Nem irritál, ne csíp, jól hidratál. Inkább én is az átmeneti időszakban használom, nagyon száraz bőrre, főleg télen félő, hogy kevés lenne. Szeretem a Mixa termékeket, nem szoktam csalódni bennük, most sem kellett.

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb
2022. április 22.

Hihetetlen, hogy pont erről nem írtam még véleményt, pedig évek óta csak ezt veszem a niacinamides szérumok közül. Minden szempontból a kedvencem: magyar márka, jó ár, szuper termék. Könnyed, vizes géles állaga van, teljesen átlátszó. A pipettás kiszerelés jól használható, a szérum könnyen eloszlatható, hamar beszívódik, jól rétegezhető. Sokat javult a bőröm állapota a niacinamides szérumok hatására, a zsírtermelést visszafogta, a mitesszerek kevésbé feltűnőek, összességében szebb a bőrképem. Ha egy ideig elhagyom, nagyon hiányzik. Az alaprutinom része.

Altruist Dermatologist Moisturising Hidratáló Fluid

Altruist Dermatologist Moisturising Hidratáló Fluid
2022. április 22.

Kombinált bőrömre leírás alapján ez a tökéletes hidratáló krém, nagy reményekkel voltam felé. Az első néhány használatnál még kísérleteztem a mennyiséggel, sikerült kicsit sokat kenni, amit a reggeli zsírosodásból éreztem (ugyanis az esti rutinban vetettem be). Utána már kevesebbet használtam, és így tökéletes volt, de azért inkább óvatosan adagolom. Könnyed állagú, jól hidratál, puhítja és feltölti a bőröm. Sokáig elég lesz, az biztos. A zsírosodás miatt nem lett a kedvencem, de ez még lehet változik idővel, nem először fordulna elő. Így viszont egyelőre 4*.

Isana Med Akut Handcreme 5,5% Urea & Cica

Isana Med Akut Handcreme 5,5% Urea & Cica
2022. április 13.

Ú, de kár ezért a kézkrémért. Eleinte kifejezetten jónak tűnt, de a téli időszakban elég sok kézkrémet kombináltam, abba a rutinba belefért. Most tavasszal viszont, amikor fúj a szél, szárít a szappan, minden baja van a bőrömnek, úgy csípi a kezem, hogy nem tudok vele mit csinálni. Pedig egyébként könnyen beszívódik, pihepuha utána a kezem, már amikor kellőképp elő van hidratálva ahhoz, hogy már ezt elviselje. Pedig urea, sheavaj, cica is van benne, azt hinné az ember lánya, ez jelent valamit. Sajnos nem.

Neogranormon Kenőcs

Neogranormon Kenőcs
2022. április 1.

Általában van otthon valami hámosító, most éppen ez volt a soros, és volt már szerencsém bevetni erre-arra. A lenvendula engem kissé zavar benne, de csak azért, mert amikor a téli hidegben a kifújt orromra kentem, nagyon erőteljes volt az illat. Előtte nem is tudtam, hogy van benne... Nagyon jó sebekre, felületi sérülésekre, nagyon gyorsan gyógyul tőle a bőröm. Csodaszer, de legközelebb igyekszem egy illatmentes hámosítót találni.