dundicat

Regisztráció dátuma: 2018. május 30.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2018. május 30.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Neutrogena Visibly Clear Mitesszereltávolító Tonik

Neutrogena Visibly Clear Mitesszereltávolító Tonik
2021. február 14.

Igazi impulzus vásárlás volt, megláttam, hogy "miteszer eltávolító" és nem tudtam ellenállni. Óriási hiba volt, nem is értem magam, meg se néztem az összetevőit, pedig tényleg elég gázos. Három napig használtam esténként, mire irdatlan nagy gyulladt pattanások jelentek meg a homlokomon, orcáimon, orromon. Egyébként volt is egy éjjel a használata közben mikor felébredtem, és rácsodálkoztam, hogy milyen szinten felzsírosodott éjszakára a bőröm. Annyira kiszárított, hogy extra zsírosodással reagált rá a bőröm, és az volt a meglepő, hogy nem múlt a használat után, napokig kínlódtam a pattanásokkal. Az mondjuk igaz, hogy fiatalított a kinézetemen, mert vagy 10 éve nem voltam ennyire pattanásos, igazi kamasz bőröm lett:D Rémálom, de tényleg, nem ajánlom senkinek.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5
2021. február 14.

A barátomnak vannak a combján néha csúnya, begyulladt pattanások, amik sokszor hegesek is maradnak, erre vettem ezt a krémet. Mondhatni csodát tett, tényleg szépen elmúlik tőle minden csúnyaság, és a hegek is elképesztő gyorsan gyógyulnak a segítségével. Mióta megvan már mindenre is használom, legjobb, hogy az arcomról a pattanások nagyjából 2 nap alatt simán eltűnnek vele. De a kiszáradt szám, a macskakarmolás a karomon vagy a zsepi kidörzsölődés az orromon is sokkal gyorsabban rendebjön a segítségével.

Barnängen Sensitive Testápoló

Barnängen Sensitive Testápoló
2021. február 14.

Számomra ez a tökéletes testápoló. Nem túl nehéz állagra, kicsit inkább folyósabb fajta, viszonylag könnyen és gyorsan beszívja a bőröm, rendszeres használat mellett szép és puha tapintású tőle. A bőröm alapból nem annyira száraz, de nagyon szeretek hosszú ideig ázni a fürdőkádban, emiatt néha kiszáradok kicsit, ezt tökéletesen rendberakja. Alapból lehet csak 4 csillagot kapna, mert a hatására nem mondanám, hogy "csodaszer", de az illata miatt stabil ötös, annyira szeretem. Nem is tudom mire emlékeztet, valami púderes-virágos gyerekkorom illat, és amit külön imádok, hogy még a pizsimben is bennemarad. Szóval az illata miatt biztosan újra fogom venni, annak ellenére, hogy kicsit sokallom az árát.

Clinique Blushing Blush Pirosító

Clinique Blushing Blush Pirosító
2020. november 5.

Nekem kissé csalódást okozott ez a termék. Ez az első drágább pirosítóm és arra számítottam, hogy sokkal tartósabb lesz. A precious posy árnyalatot használom, viszonylag sokat felteszek belőle, de így is alig fogy, ez viszont egy nagy pozitívum (lenne, ha szeretném a terméket). A színe egyébként szép, természetes, hidegebb rózsaszín. Sajnos a gyors kopással engem elveszített, így bár ezt elhasználom, de egész biztosan nem veszem majd újra.

Clinique Lash Power Mascara Tartós Szempillaspirál

Clinique Lash Power Mascara Tartós Szempillaspirál
2020. szeptember 14.

Eddig sosem vettem minőségi spirált, mindig a dm 3000 ft körüli vonalon mozogtam, azonban nyáron kontaktlencsére cseréltem a szemüvegem, ami nagyon nem passzolt a drogériás spiráljaimmal. Korábban nem nagyon vettem észre, de az úgymond tartósabb termékek is peregnek, kenődnek, belemennek a szemembe, ez nagyon zavaró és fájó érzés kontaktlencse viselésekor. Kis kutatómunka után választottam ezt a clinique spirált, olyat kerestem, amihez nem kell olajos lemosó, mégis nagyon-nagyon tartós. Bejött! Tényleg totál tartós, minimálisan sem pereg. Szerintem szép pillákat eredményez, semmi túl extra hatás, ez hozzám tökéletesen passzol. A lemosást kellett kikísérletezni, nekem a lentebb is említett meleg vizes csipkedés nem tetszett, fájt utána a szemem, mert túl sok víz meg spiráldarabka belemosódott. Mostanra azt a módszert szeretem, hogy egyszerű (balea-aloe vera) habzó arclemosóval megdörzsölöm a pillákat, ez csodálatosan lehozza, az arcomon szokott maradni kevés fekete darabka, de onnan már sokkal könnyebb lemosni. A kefe fejét kimondottan szeretem, hogy ilyen kis pirinyó, nekem könnyű vele a festés, és maga a festék is teljesen renben van. Amúgy legalább egy ezressel drágább mint itt írják (legalábbis a douglas-ban). Ha a fürdőkádban szoktatok arcot mosni (mint én), akkor jobb felkészülni, hogy egyből ki kell mosni a kádat mert durván rá tud száradni a festék, mert egészen egyben marad lemosás után is.

Alterra Aloe Vera Éjszakai Krém

Alterra Aloe Vera Éjszakai Krém
2020. augusztus 17.

Egy nagyon egyszerű, szép összetevős éjszakai arckrém ez. Nekem eléggé bejön, mert nem leszek tőle pattanásos, nyáron, a hőségben is nyugodtan használhatom, ami kész csoda, mert ilyenkor mindentől kipattog az arcom. A hidratálása okés, semmi extra, nekem éppen elég, mert nincs száraz vagy vízhiányos bőröm. Reggelre csodálatosan beszívja az arcom, semmi zsíros, nehéz érzés. Kb 3-4 hónapig kitart mindennapos használat mellett. Ezekkel együtt, és mert ilyen olcsó+könnyen beszerezhető jár neki a maximális pontszám. ud:+pont, hogy a nátha utáni sebesre fújt orrom konkrétan az összes eddigi arckrémem csípte, de ez egyáltalán nem. Ezzel annyira belopta magát a szívembe, hogy szerintem nem is nagyon fog eszembe jutni másik krémet használni jódarabig.

Isana Mandulatej 3in1 Hajpakolás Tejfehérjével & Mandulával

Isana Mandulatej 3in1 Hajpakolás Tejfehérjével & Mandulával
2020. július 6.

Szeretem, nagyon jól bevált. Maszknak használom elsősorban, puha és fényes lesz a hajam. Akik nem rajonganak a hajmosásért kedvenc lehet, én hetente 1x mosom csak meg, mégsem zsírosodik be. Mivel minden nap vasalom a hajam, előfordul, hogy szárazzá válnak a hajvégek, ilyenkor szárazon is szoktam tenni keveset szogorúan csak a végere. A kevés hajmosásnak hála akár 2-3 hónapig is kitart, nekem nagyon megéri, csak ajánlani tudom.

Catrice Blush Box

Catrice Blush Box
2020. június 7.

Rohanós vásárláson dobtam a kosárba, de nem bántam meg, nagyon szép a színe és valóban tartós, ahogy ígéri, nem kopik le, melegben is sokáig bírja. Ami miatt levonok egy csillagot, az a csomagolás. A belseje szinte aznap kiesett, persze egyből ripityára tört, a felét dobhattam is ki, miközben az egesz fürdőszoba úszott a rózsaszín porban. Lehet pont kifogtam egy rosszul ragasztottat, de valószínűleg emiatt nem veszem majd újra ezt a szuper kis pirosítót:/

Essence Contouring Duo Paletta

Essence Contouring Duo Paletta
2020. június 7.

Egy nagyon rohanós vásáláson dobtam be, mert nem találtam a szokásos kontúrozóm, sajnos... De ahogy látom, kakukktojás vagyok, nekem egyáltalán nem vált be. Koszosnak tűnik a bőrömön, akárhogy igyekszem, nem tudom szépen eldolgozni. Nem is tartós, nagyjábol egy óra alatt lekopik rólam. A vélemények alapján elgondolkoztam, hogy talán nem kompatibilis a bb krémemmel, vagy ilyesmi. Sajnos nagyon elégedetlen vagyok vele, ezért csak 1 csillagot kap tőlem.

Balea Sensitive Relax Habfürdő

Balea Sensitive Relax Habfürdő
2020. június 7.

Nagyon meglepett, hogy egy kis cseppnyi adag is gigászi habot csinál, még sosem volt ennyire gazdaságos habfürdőm. Az illata nekem nem a kedvencem, klasszik baleás aloe vera illat, ha valaki használt már balea aloe vera tusfürit, az tudja mire gondolok. Plusz ebben még fellelhető valami édeskés virág is, kicsit vanília szerű. Sokáig megmarad az illata, nem túl erősen, de érezhető, néha utólag is érezem a bőrömön.