durczi

Regisztráció dátuma: 2010. július 7.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2010. július 7.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Neutrogena Norwegian Formula Kézkrém Concentrated

Neutrogena Norwegian Formula Kézkrém Concentrated
2011. szeptember 30.

Esténként használom csak, mert valóban elég ragacsos, viszont remekül karbantartja a kezem érzékeny bőrét. Újabban az illatmentes kozmetikumokat keresem, úgyhogy nekem kifejezetten jó hír volt, hogy ennek is van ilyen változata.

Johnson's Baby Oil Chamomile

Johnson's Baby Oil Chamomile
2011. szeptember 30.

Én eddig csak baba-témában használtam, a fülkagyló és a hajlatok tisztítására, és ezen a téren bevált, hamar felpuhítja az eltávolítandó rétegeket. Testápolóként még nem vetettem be, de a véleményeket olvasva ki fogom próbálni.

Nivea Baby Kímélő Babasampon Kamillával

Nivea Baby Kímélő Babasampon Kamillával
2011. szeptember 30.

A kislányom első samponja. Kevés elég belőle, jól tisztít, és könnyű utána kifésülni a puha babahajat. Valószínűleg csípni sem csíp, bár erről nem tudok első kézből nyilatkozni. :) Az illatát is kellemesnek találom, bár nem az a megszokott babakozmetikum-illat, hanem a kamillára igyekszik hasonlítani. Nekünk összességében bevált.

Neogranormon Törlőkendő

Neogranormon Törlőkendő
2011. szeptember 30.

Lehet, hogy szerencsés bőre van a kislányomnak, de az eddigi használat (másfél év) során semmilyen irritációt nem tapasztaltam. (Igaz, gyakran vizes vattát is használok mellette, alapvetően azért, mert az alaposabban tisztít bármelyik törlőkendőnél, így a kendővel sokszor csak a "nagyját" távolítom el.) A tapintása kellemes, se nem túl száraz, se nem túl tocsogós, és az illatát is megszoktam már.

Parodontax Szájvíz (régi)

Parodontax Szájvíz (régi)
2011. szeptember 30.

Ennek a márkának a fogkrémét nagyon kedvelem, ezért próbáltam ki a szájvizet is. Kétségkívül hatásos, bár kicsit erősebb az általam eddig preferáltaknál: egy-két hét után kikezdte az ízlelőbimbóimat, pedig öblögetéskor betartottam a 30 másodperces időtartamot. Egyszeri "kúrának" egy flakon erejéig jó, de nem használnám rendszeresen.

Parodontax Fluoridmentes Fogkrém (régi)

Parodontax Fluoridmentes Fogkrém (régi)
2011. szeptember 26.

Én közel 7 éve már csak ezt a fogkrémet használom a fogínysorvadásom miatt. Nekem teljesen bevált, a kissé sós ízét is megszoktam, úgyhogy az a furcsa, ha néha mentolos vagy egyéb fogkrémmel kell fogat mosnom... Megnyugtató, hogy az ízlelőbimbóimat ennyi idő után sem kezdte ki, mint azt más hasonló fogkrémnél tapasztalhattam, és a tisztító hatása is jobb amazokénál. Az ára kicsit húzós mindennapi használatra, de annak, akinek érzékeny az ínye, mint nekem, még így is megéri.

Nivea Aqua Sensation Nappali Arckrém

Nivea Aqua Sensation Nappali Arckrém
2011. szeptember 26.

Tetszik benne, hogy hamar felszívódik, valóban könnyű állagú, amolyan nyáridőre való nappali krém. A hidratáló hatásáról engem sem győzött meg, de az illata miatt szívesen elhasználom a meglévő tégelyt.

Nivea Dry Comfort Golyós Dezodor

Nivea Dry Comfort Golyós Dezodor
2011. szeptember 26.

Ezt a dezodort korábban csak pumpás változatban használtam, de azt a kedvenc drogériám valamiért már nem forgalmazza. Ekkor próbáltam ki -- kezdeti idegenkedésem ellenére -- a golyósat ugyanabból az illatból. Nekem többé-kevésbé bevált, az illata kellemes, de ha tartósan érezni akarom, gyakrabban kell használnom, mint annak idején a pumpásat. A "48 órás izzadásszabályozást", ami a csomagolásán újabban olvasható, viszont mindenképpen túlzásnak tartom.

Pampers Sensitive Törlőkendő

Pampers Sensitive Törlőkendő
2011. szeptember 21.

Az egy hónapos kisfiamnál eddig szinte kizárólag ezt a törlőkendőt használtam, és abszolút elégedett vagyok vele. Az összehasonlítási alap a kislányom, akinél az ilyen-olyan márkájú törlőkendők használata után gyakran szükségét éreztem a hagyományos vizes vattás lemosásnak is. A Pampers viszont éppen eléggé nedves ahhoz, hogy alaposan tisztítson, és ne csak a dolgok "nagyját" távolítsa el...

Alverde Mamaglück Terhességi Csíkok Elleni Olaj Vadmályvával

Alverde Mamaglück Terhességi Csíkok Elleni Olaj Vadmályvával
2011. június 4.

Megtetszett a drogéria polcán, igazából ezért vetettem be ezt az olajat a terhességem 6. hónapjában a striák megelőzésére. A hatásáról egyelőre még nem tudok nyilatkozni, de az állaga és az illata kellemes. Szívesen dicsérném a kiszerelését is -- elsőre nagyon szimpatikus volt az üvegcse és a szórófej --, de ezt csak mértékkel tehetem, ugyanis az olaj minden igyekezetem ellenére nemcsak a pumpán keresztül hagyja el az üveget.