dzsanki

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

eyeNlip Pure Cotton Perfect Cover BB Cream

eyeNlip Pure Cotton Perfect Cover BB Cream
2018. november 21.

Elégedett vagyok vele, de sok jó bb krém van, nem lett hűha kedvenc belőle. Nem zsírosít és nem szárít, mindkét szín teljesen természetes, könnyű eloszlatni, a fedése enyhe közepes, nagyobb bőrhibák mellé biztos kell korrektor, de kisebbekhez elég önmagában. Nekem egy borsónyi elég az egész arc-nyak részre, magas fényvédelmet ad (SPF 50+/ PA+++), ez kimaradt a leírásából. Ár-érték arányban kiváló, én fele ennyiért vettem, nem volt 4 dollár konkrétan, ami vicc kategória. Illatot nem érzek rajta, hiába van parfümtartalma, viszont a 4-Methylbenzylidene Camphor tartalma nem tetszik, vannak ennél szebb incis bb-k is.

L'Oreal Paris Magic Shampoo

L'Oreal Paris Magic Shampoo
2018. november 21.

Akkor hatásos, ha a haj még csak helyenként és picit zsíros, de hajmosást helyettesíteni nem fog olyankor, amikor már mindenhol zsíros a hajtő. Arra a Batiste vagy a Balea alkalmas, ez nem. Fehér foltot valóban nem hagy, és volument is növel, de egy közepesen zsíros teljes hajkoronát már nem tud széppé varázsolni.

Batiste Cherry Dry Shampoo

Batiste Cherry Dry Shampoo
2018. november 21.

Amíg ezt nem próbáltam ki, a Baleát használtam, na most már nem. Az illata egy dolog (amúgy kellemes, nem erős), nálam az nem fő szempont, viszont az fontos, hogy a hajmosást ezzel is ki lehet tolni 2 nappal simán, viszont nem hagy durva fehér réteget a hajon, amit nehéz kiszedni. A Balea-t is ki lehet, de trükközni kell, erősen át kell dörzsölni törölközővel, legalábbis nálam az jött be, ennél ilyen nincs. Befújom a töveket, utána kézzel erősen átdörgölöm a fejem, és kifésülöm. Olyan lesz a hajam, mintha megmostan volna, és volument is ad neki.

Thefaceshop Dr. Belmeur Advanced Cica Recovery Serum

Thefaceshop Dr. Belmeur Advanced Cica Recovery Serum
2018. november 16.

Egy hónapja használom, és nagyon szeretem. A rutinomban pár hónapja mindig van egy cica szérum, mert nagyon jót tesz a bőrömmel. Hidratál, nyugtat, nagyon kellemes érzés felkenni, gyorsan beszívódik. Az illata nagyon enyhe, és azt is citrusfélék adják. Ha megnézitek az incijét, a két sárga szilikonon kívül 'zöld' a lista. A szérum formulája a kenőcshöz hasonlít, így én a szérumok sorában az olajat is tartalmazó előtt viszem fel, mert sűrű. Egyébként pumpás flakonban van, az adagolója jól működik, két pumpálásnyit viszek fel belőle a G&G hialuronsavas szérummal keverve.
Mivel ez egy nyugtató, bőrvédő szérum, minden bőrtípusra és bőrproblémára ajánlható, a szilikonérzékenyeknek kell csak kerülniük, illetve aki minimális mértékben sem bírja az inciben lévő illóolajakat.

TIA'M Snail & Azulene Water Essence

TIA'M Snail & Azulene Water Essence
2018. november 10.

Biztos, hogy újraveszem majd kb 3-4 hónap múlva, mire elfogy (3 hete használom). Simán kiváltható vele (sőt) akár a benton snail esszenciája, akár a cosrx kedvelt snail esszenciája, és még olcsóbb is sokkal (nem az ára, hanem mert ez 180 ml-es), incije szép. Nagyon kevés kell belőle, nyálkás, átlátszó folyadék, olyan kb, mint a klairs tonik. Én hámlasztó és tonik után használom, illata nincs, iszonyat jól terül az arcon, öröm használni, mert azonnal hidratál és nyugtat, többszöri rétegezésre is használható nyugodtan. A bőröm minden része imádja, az érzékeny és száraz éppúgy, mint a zsírosodásra hajlamos t-zónám. Aki szeret a rutinjában valamilyen csigás kencét használni, annak mindenképpen ajánlom, pláne, hogy a többi összetevő is mind a hidratálást és bőrnyugtatást segíti. Az azulene, a fermentált kivonatok, az allantoin, hialuronsav, betain, mind jótékony hatásúak külön-külön is, bármilyen bőrtípus, vagy bőrprobléma esetén. Nem lehet melléfogni vele.

Holika Holika Good Cera Super Ceramide Toner

Holika Holika Good Cera Super Ceramide Toner
2018. október 14.

Imádom. Először a márka mist-jét használtam, de mivel azt elfújkáltam 3 hét alatt, gondoltam, hogy váltok a pumpás tonikra, mert így gazdaságosabb, közel azonos árban van a kettő. Nagyon sokáig elég lesz, mert két pumpálásnyi egy rétegezős rutinnál bőven elég, szóval nem érezni, hogy fogy. Reggel-este használom a hámlasztó, és a klairs tonikom után/helyett, nagyon erősen hidratál, jó érzés használni. Folyékony, de nem vízszerű, sárgásfehér színű. Az illata enyhe, citrusos az inci végén lévő illóolajok miatt. Csak annak nem ajánlom, akit csekély mennyiségben is irritálnak ezek az olajok.

Missha Near Skin Madecanol Cream

Missha Near Skin Madecanol Cream
2018. szeptember 26.

Ez egy megfelelő cica krém, nyárra és zsíros bőrre biztos hogy sok, de estére, illetve lokálisan a száraz részekre kiváló nyáron is, nappalra is, bármikor. Egyértelműen jól hidratál, puha bőrt eredményez.
A színe, az állaga is kenőcs szerű, szépen beszívódik a bőrbe, jó lezárása az esti rutinnak.

OZ Naturals Pro-Retaxinol 2.5™ Retinol Serum

OZ Naturals Pro-Retaxinol 2.5™ Retinol Serum
2018. szeptember 26.

Használtam már több retinolos szérumot, jelenleg ezt használom esténként. Az incije miatt esett rá a választásom, fontos számomra, hogy ne legyen benne parfüm, illetve károsnak ítélt adalék. Pumpás kiszerelés, így könnyen adagolható. Géles állaga van, majdnem átlátszó, jól eloszlatható és könnyen felszívódik. Egyáltalán nem irritál, ami külön jó pont, nem minden retinolos formulának sikerül ez a mutatvány. A hatására külön nem térnék ki, a leírásnak megfelel a termék, ajánlom.

Holika Holika Good Cera Super Ceramide Mist

Holika Holika Good Cera Super Ceramide Mist
2018. szeptember 26.

Nyárra szerintem nagyon jó, de egyébként a sima pumpás kiszerelésű, 180 ml-es tonik a márkától gazdaságosabb, mert tovább tart. Azonkívül, hogy én simán elfújtam magamra másfél hónap alatt, semmit nem tudok ellene felhozni, mellette viszont annál többet. Nagyon jól hűsít, frissít, hidratál, és fontos megjegyezni, hogy a mistek közül ennek a permetezőfeje viszi a pálmát. Nagyon finom permetet szór, emiatt egyébként sokáig elég lehet, ha rendeltetésszerűen használjátok (nem úgy, mint én haha). Nyárra tuti újraveszem, addig meg a pumpás változatát fogom használni. A ceramidos készítményekkel úgy általában jók a tapasztalataim, a cica krémek, szérumok, tonikok szépen karbantartják és javítják a bőrt, ezt a hatást ennél a toniknál is érezni. Hidratál, nyugtat, olajos, nehezebb szérum előtt permetezve segíti annak a felszívódását, abszolút hozzátesz egy jó rutinhoz. Az illata enyhén citrusos, de parfüm nincs benne.

It's Skin Tiger Cica Calming Serum

It's Skin Tiger Cica Calming Serum
2018. szeptember 26.

Első tubusom kb még negyede van meg, 3 hónapja használom reggel-este. Kiadós, 80 ml-es szérum rengeteg hasznos hatóanyaggal, parfüm nélkül. Centella tartalma kivételes nem csak szérum kategóriában, de a szérumok között feltétlenül. Könnyen beszívódik, lotion állagú, krémfehér színű. Hidratál, nyugtat, szerintem bármely bőrtípusra és bőrproblémára kiváló az erős nyugtató és hidratáló hatása miatt.