dzsanki

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Cosrx AHA/BHA Clarifying Treatment Toner

Cosrx AHA/BHA Clarifying Treatment Toner
2017. január 31.

Kétféle tonikot használok, az egyik ez, ami biztosítja a bőröm savas ph-ját, utána jön a hámlasztó, aztán a benton snail tonik, és utána jön a többi cucc.
Önmagában nem tudom elképzelni, hogy ez a termék valóban hámlaszt, viszont egy nagyon jó alapnak tartom, szép incije van, sokáig elég.
Lehet az arcra fújni, vagy kézbe, és az arcra kenni, vattakorong szerintem felesleges hozzá. Illatmentes, azonnal beszívódik, és hidratálja is a bőrt egy kicsit, remek alapot nyújt a bőrápolás többi tagjának.

Benton Snail Bee High Content Skin (régi)

Benton Snail Bee High Content Skin (régi)
2017. január 31.

Nagyon szeretem ezt a tonikot, bha után szoktam használni (arctisztítás után cosrx aha/bha toner), megfelelően hidratálja és nyugtatja a bőrömet. A rétegezős rutinom aktív része, illata nincs, tökéletes. Az összetevőlistája nagyon szép, sok hasznos összetevővel.
Egyedül a kiszerelésével van bajom, én áttöltöttem egy spray-s tonik flakonjába, és így használom, mert teljesen vízszerű az állaga, a pumpás flakonnak sok értelmét nem látom.

Paula's Choice Resist Barrier Repair Hidratálókrém

Paula's Choice Resist Barrier Repair Hidratálókrém
2017. január 31.

Abszolút kedvenc. Esténként használom szérum fölé, nem mindig egymagában, van hogy még egy fajta hidratálót kenek fölé (attól függ, mennyire kívánja az arcom), de imádom. Amióta használom, reggel szebb bőrrel ébredek. Kezeli a pirosságot, az esetleges pattanásokat, foltokat, egyenletesebb a bőröm tőle. Egyelőre a mintákon élek, mert kifogyott a készlet, de meg fogom venni, mert megéri az árát. Mint minden PC-s véleményemnél, itt is elmondom, hogy fogalmam sincs, önmagában mit tud nyújtani, mert a teljes arcápolásban PC termékekre váltottam, olyan bőrproblémáim jöttek elő a nagy semmiből. Két hónapon keresztül próbálkoztam különböző módokon rendbe hozni a bőröm, sikertelenül. Mikor belekezdtem az ötlépéses bőrápolásba, mindenből csak mintám volt, de mivel egy hét alatt annyit javult a bőröm állapota, hogy végre ismét nem kellett alapozót használnom, gyűjtöm be lassan a nagy kiszereléseket. Engem teljesen meggyőzött, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan javít az arcom állapotán, úgyhogy eszem ágában nincs kísérletezni egyéb kencékkel a jövőben.
-------------------
Update: Nos, de, azóta elég sokat kísérleteztem egyéb kencékkel, ráálltam a koreai vonalra. Ebből a krémből vettem egész kiszerelést még tavaly, és azóta is van belőle, de nem használom naponta, és más hidratálókrémeket is használok mellette. Nagyon szeretem azóta is, a vegyes bőrömre is tökéletes, jól hidratál, és egyéb bőrproblémákat is kezel.

Innisfree No-Sebum Mineral Pact

Innisfree No-Sebum Mineral Pact
2017. január 14.

A porpúder társa jobb, viszont a táskában remekül elfér, ha hosszú a nap, és frissíteni kell. Lélegzik tőle a bőr, nem okoz pattanást, alkalmazkodik a bőr színéhez, mattít, fixál, talc nélkül. Nekem fontos, hogy szép összetevői legyenek egy púdernek, amit az egész arcomra felteszek, és ez az olcsóbbak közé tartozik még. Vannak ellenben ennek többszöröséért "talc" kezdetű márkás púderek.

Alverde Med Gyógyvizes Arckrém Irritált Bőrre

Alverde Med Gyógyvizes Arckrém Irritált Bőrre
2017. január 14.

Tèlre tökéletes. Szèp inci, könnyen beszívódik, hidratál, nyugtat, vèd, olcsó. Én simán sminkelek rá most tèlen, ès nem kell napközben mattosítanom a t-zónám.
Újra fogom venni, szerintem bármelyik drága hidratálókrémmel nyugodtan össze lehet hasonlítani, csak ez a töredékébe kerül azoknak, ráadásul végre egy tényleg csodaszép inci alkohol és minden irritáló cucc nélkül. Telitalálat.

Paula's Choice Resist Daily Smoothing Treatment with 5% Alpha Hydroxy Acid

Paula's Choice Resist Daily Smoothing Treatment with 5% Alpha Hydroxy Acid
2017. január 14.

Nekem bejönnek a krémes állagú hámlasztók, sőt azokat részesítem előnyben, mert valahogy úgy érzem, hogy hidratálnak is kicsit, így ebből is van itthon egy deluxe minta, és szeretem. Ami meglepő, hogy a 10 ml-es kiszerelés is nehezen fogy, azt hittem, hogy 10 használatra lesz elég, de 15x már tuti használtam, és még van benne. Azt gondolom, hogy nem nélkülözhetetlen termék, de ha valaki ezt választja a fő aha hámlasztójának, meg lesz vele elégedve. Az árát sokallom egyedül, hisz ugyanennyiért 100 ml-es PC hámlasztókat kapunk, ezért a négy csillag. Maga a hatása egyébként megfelel az elvártnak, lehúzza a gyulladást, kisimítja a bőrt, halványítja a foltokat, nem irritál.

Paula's Choice Skin Perfecting 8% AHA Gel Exfoliant

Paula's Choice Skin Perfecting 8% AHA Gel Exfoliant
2017. január 13.

A deluxe kiszerelés van meg, heti 2x használom, mert ennél gyengébb aha és bha készítményeket, illetve fizikai hámlasztót is használok, szóval most már kombinálom őket. Nagyon jó gyulladt bőrre, nem irritál egyáltalán, csípni sem csíp, max akkor egy kicsit, ha nagyon friss a bőröm (pl előző nap használtam fizikai hámlasztót). Szándékomban áll a jövőben is tartani belőle mindig, mert a 30 ml-es kiszerelés sokáig elég, nagyon jó kiegészítője a többi hámlasztónak. Napi szinten nem mertem még használni, azt soknak érzem, de el tudom képzelni, hogy van akinek úgy is beválik. Gél állagú, könnyű eloszlatni. Este használom, abszolút vallom, hogy a kémiai hámlasztás jót tesz a bőrnek, csak a megfelelő(ke)t kell megtalálni mindenkinek.

The History of Whoo Éjszakai Arcpakolás Ginzenggel és Mézzel

The History of Whoo Éjszakai Arcpakolás Ginzenggel és Mézzel
2016. december 21.

Mintát használtam belőle, ami 3 alkalomra volt elegendő nekem, és azt néztem, hogy e-bayről irtó olcsón lehet rendelni 10 darabostól 100 darabos csomagban minden HOW termékből, ami kiszámolva jelentősen olcsóbb, mintha a teljes kiszerelést venné meg az ember. Ennél a pakolásnál pl 5ml egy minta, egy 30 db-os csomag 13-15 dolcsiért elérhető, és az már több, mint a teljes kiszerelés, ami 45 dollár körül van. :)
Állaga sűrű, a bőr viszonylag gyorsan beszívja, ami sleeping mask esetén nem is elvárás.
Az illata elég erős, de nem irritáló.
Hidratál, egységesíti a bőrt, úgyhogy minta formájában fogok még rendelni, kíváncsi vagyok a hosszútávú hatására is.

Mizon Black Snail All In One Cream

Mizon Black Snail All In One Cream
2016. december 21.

Van ebből a krémből otthon egy csomaggal, és néha használom, de még mindig nem tudom pontosan, hogy mi az a jó, amit csinál, vagy mi az a rossz, amit csinál. Hidratálni hidratál, az biztos, nyugtató, gyulladáscsökkentő hatása nálam biztos nincs, és az irritáció az, amiben bizonytalan vagyok, mert volt, hogy úgy éreztem, hogy reggelről estére rosszabb lett a bőröm tőle, de volt, amikor meg jobb lett, viszont pont ezért nem volt még egy olyan hét, amikor ezt használtam volna minden nap. Ha megvilágosodom, updatelek. :)

Laikou Snail Nutrition Essence Multi Effect Extract Szemkörnyékápoló

Laikou Snail Nutrition Essence Multi Effect Extract Szemkörnyékápoló
2016. december 21.

Próbáltam ezt a krémet még az egész tudatos bőrápolási időszak előtt, e-bay-en futottam bele, és hát igen, ez egy kínai krém, nem koreai, ami óriási különbség, nem szabad egy kalap alá venni a kettőt. Szerintem tiszta szilikon ez a krém. :) Valóban puha lesz tőle a bőr, és nagyon finom az illata is, de hogy mi lehet benne, azt ki nem lehet deríteni széles e világon, én nem találtam sehol az összetevőket, pedig szántam időt a keresésére. Az a gyanús, hogy tényleg nincs több 2 dollárnál (sőt, akcióban ezért az árért két tubussal is kapsz, ingyenes szállítással, és ezen a ponton nem kéne elhinni, hogy ebben bármilyen komoly hatóanyag van), és ennek ellenére csiganyálka van benne? Én már anno sem mertem az arcomra kenni, csak a kezemre, és nagyon jól megcsinálták, mert tényleg pihepuha lesz tőle a bőr, de a bőr sok olyan anyagtól lehet puha, amit nem kéne rákenni, én nem bízom semmiben, aminek nem lehet elérni az összetevőlistáját, kifejezetten olcsó, és Kinából jön. :)