dzsanki

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Mizon Snail Repair Eye Cream

Mizon Snail Repair Eye Cream
2016. december 21.

Mivel olcsó volt és szépek az összetevői, nem bántam meg, hogy megvettem, de a hidratáláson kívül (azt is módjával) nem csinál semmit. Este szoktam felkenni, de konkrétan vastagon, mintha legalábbis pakolás lenne. A bőröm beszívja az utolsó cseppig, és reggel nem száraz, kb ennyit értem el vele, de nem vettem észre hogy bármilyen szemkörnyéki problémát megoldott volna.

Purito Snail Repair Advanced 91 Serum (régi)

Purito Snail Repair Advanced 91 Serum (régi)
2016. december 21.

Minták használata után most rendelem meg az egész kiszerelést, mely hatása mellett a szép incinek és a jó ár-érték aránynak köszönhető.
A termékleírás kimeríti a hatásait, tényleg egy all in one szérum. Jó érzés felkenni, szinte azonnal beszívódik, így reggel-este is kellemes használni, nem zsírosít, az összetevői szépek, sokáig elég, csak ajánlani tudom.
Talán annyit jegyzek meg, hogy vannak benne illóolajok, amiket nem mindenkinek bír a bőre, irritáló lehet az arra érzékenyeknek, ezért érdemes előbb mintát próbálni belőle. Nekem érzékeny a bőröm, mégis szereti.
Update: sajnos jött egy olyan időszak, amikor begyulladt az arcom, és ultra érzékeny is lett, és ekkor már nem tudtam használni, mert - szerintem az illóolajok miatt - fellángolt tőle az arcom annyira, hogy le kellett mosnom. Egyébként imádta, de így már nem mertem tovább használni, elajándékoztam.

Innisfree The Green Tea Seed Serum

Innisfree The Green Tea Seed Serum
2016. december 21.

Update: ha a bőröm érzékenyebb, ha gyulladásban van, akkor ez a szérum nemhogy segít, de ront a helyzeten, nem merem használni, úgyhogy elajándékoztam. Azt vettem észre, hogy egyedül azok a kencék használnak ilyenkor, amelyek 'mindenmentesek'. A benton és chica y chico cuccokon kívül mást nem merek használni, illetve mostmár az alive:lab port, ezektől hamar rendbejön a bőröm. A Purito csigás szérummal egyébként ugyanez történt, pedig az mindenmentes, viszont illóolajos. Azt konkrétan le kellett mosnom magamról, úgy belobbant a bőröm tőle, és alatta csak a benton aloe tonik volt, szóval mástól nem lehetett. Viszont amikor nem volt baja a bőrömnek, akkor meg imádta, csakúgy mint ezt a zöldteásat.
A régebbi bejegyzést inkább kitörlöm. 3 csillag azért, mert ép és nem érzékeny bőrre jó lehet, de gyulladt és érzékenyre a saját tapasztalatom alapján nem ajánlom.

Alive:Lab Centella Dressing Powder

Alive:Lab Centella Dressing Powder
2016. december 14.

Ezt a cuccot én imádom. A wishtrenden futottam bele, amúgy még sehol nem láttam róla ajánlást, pedig szuper kis kence. Gyulladásokra, pattanásra használom kevés tonikkal összekeverve mint egy ecsetelőt, illetve egész arcra szérumba, krémbe, tonikba keverve. Nyomot utóbbiaknál nem hagy a bőrön, ecsetelőként használva viszont csak estére jó, mert fehér színe lesz. Hamar megszárad, nem jön le. Az összetevői szépek, a gyulladásokat lehúzza. Nagyon kevésnek tűnik a 9ml, de ez egy finom por (mint a hintőpor), és nagyon kevés kell belőle, sokáig elég napi használat mellett is.

Skinfood Black Sugar Mask

Skinfood Black Sugar Mask
2016. december 14.

Barátkozunk, barátkozunk, mert nekem ezek a szemcsék irtó erősek, őszintén szólva próbáltam már pár koreai fizikai hámlasztót, mindegyik nagyon gyengéd volt, nem is szemcsés, hanem inkább gumiszerűen radírozós. Ezt azért mertem megrendelni, mert nem feltételeztem, hogy ennyire durva szemcséi vannak, plusz minden nemzetközi véleményezése nagyon pozitív.
Akinek érzékeny a bőre, óvatosan használja, én először a kezemben kicsit felolvasztom a cuccot, hogy a szemcsék ne legyenek annyira durvák, és az arcomra nagyon óvatosan kenem fel, lassan masszírozom csak, és ugyanígy mosom le, a T-zónámmal nem bánok ilyen óvatosan. Az illata kellemes, nagyon puha lesz a bőröm tőle, szerencsére nem irritál, és nem is szárít.

Benton Arclemosó Hab

Benton Arclemosó Hab
2016. december 8.

Engem az zavar benne, hogy lemosáskor a bőröm olyan hangot ad, mint a tiszta ablak vagy tükör, ami nem jó jel, mert szerintem nem csak a koszt szedi le, hanem a bőr védőrétege is sérül közben. Talán ezért van az is, hogy szárítja a bőrt, mert elveszi belőle a vizet és a szükséges zsírt is, nem csak a felesleget. Pedig az ígéret totál ellentéte ennek. Akciósan vettem 1+1 event keretében, úgyhogy van még egy bontatlan, nem tudom mit fogok vele csinálni, a felbontottat kézmosó szappanként használom a melóhelyemen, mert arra tökéletes, de az arcbőrömnek nem jó. Úgyhogy rövid kihagyás után visszatértem a Balea med arclemosójára, mert az szépen tisztít, de nincs tiszta ablak effektus, nem szárít, nem irritál, és olcsó is. Imádom a bentont, azt hittem, hogy ez lesz majd AZ arclemosóm, de ez a termék nagyon kilóg a sorból, az első csalódásom koreai termékben.
Update: a másik flakonból is kézmosó lett, de annak valami isteni, imádom. Az az igazi tiszta érzés és finom illat, amire mindenki vágyik egy szappanos kézmosás után.

Cosrx Low pH Good Morning Gel Cleanser

Cosrx Low pH Good Morning Gel Cleanser
2016. december 7.

Kíméletes, nem irritál, nem szárít, védi a bőrt, mégis jól tisztít. Nagyon kevés kell belőle, fél évig biztos elég a 150 ml (egy borsónyit habosítok fel a tenyeremben, nem kell több). Meg vagyok vele elégedve, de még van pár lemosó, amit nagyon dícsérnek, úgyhogy nem valószínű, hogy újraveszem, mert úgy érzem, ez még nem az igazi. Főleg este használom olajos lemosás után (még jó, hogy good morning lemosó haha), reggel egy nem habzó lemosó gélt használok. Őszintén szólva nálam a jó, jó, de ennyit a 700 forintos balea med lemosó is tud, igaz, az két hónapnál nem tart tovább nálam, viszont egy bármikor elérhető mindenmentes lemosó.

Secret Key Repairing Mask Pack

Secret Key Repairing Mask Pack
2016. december 7.

Egy, az olcsóbb kategóriába tartozó fátyolmaszk (az itt feltüntetett árral szemben ebay-en 3-4 dolcsi között adnak 3 db-ot ingyenes szállítással), amely hidratálja a bőrt, feltölti kicsit, puha lesz tőle. Irritációt nálam nem okozott, de semmi extrát sem, szóval pl a Benton fátyolmaszkkal össze sem hasonlítható. Ilyen árfekvésben megállja a helyét, jól át van itatva folyadékkal, bőven marad belőle testápolónak is a végén.

Skinfood Everyday Green Tea Facial Mask Sheet

Skinfood Everyday Green Tea Facial Mask Sheet
2016. december 7.

Nem lett kedvenc, ennél jobb zöldteás fátyolmaszk is van ilyen áron, sőt csomagban olcsóbban is.
Hidratált persze, de szinte minden fátyolmaszk hidratál, viszont hogy parfümöt minek kell beletenni, nem értem.
Szóval jó, jó, de van jobb ilyen áron, vagy olcsóbban is.

Tonymoly I'm Real Mask Sheet

Tonymoly I'm Real Mask Sheet
2016. december 7.

Csomagban vettem, mind a 11 fajtából volt benne egy. Nagyon szeretem őket, mindegyik típus hozza az ígért hatást, és mind a webshopokban, mint az ebay-es eladóknál folyamat árulják a teljes kollekciót egyben 11-15 dollár között, ami nagyon jó ár érte. A maszkok bőséggel át vannak itatva, a felesleges mennyiséget szépen el lehet oszlatni a testen. Biztos, hogy újraveszem.