dzsanki

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Etude House Collagen Eye Patch

Etude House Collagen Eye Patch
2016. augusztus 11.

Szerintem ez a termék a kényeztetés kategória, annak kiváló, de nem csodaszer. Puha lesz tőle a bőr, míg fent van, nagyon jól hűsít, hidratál, fel is tölt kicsit, igen. Alkalmanként próbáltam, nem használtam naponta hetekig, így arról nem tudok nyilatkozni, hogy milyen hatása van tartós használat esetén.

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid Moisturizer

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid Moisturizer
2016. augusztus 11.

Reggel és este használom, minden nap, AHA-val párosítva (őt kicsit kevesebbszer), nem csíp, csak szimplán szebb a bőröm. Alapozót nem használok, pattanásom már menstruáció előtt sincs. Az pedig, hogy 100 ml-hez hozzá lehet jutni 5000 ft alatt is akciósan, szinte ajándék. Aki nem használja napi 2x, vagy csak heti párszor van rá szüksége, annak szerintem fél évig is simán kitart.

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid
2016. augusztus 11.

Csodaszer, a használat gyakoriságát ki kell tapasztalni, de nem feltétlen kell betartani, amit írnak. Én heti 1x hagyom ki, tehát 6 napon át használom, és ebből 3-4 napon át reggel-este, BHA mellett (szintén cosrx), de még csak nem is csíp kicsit sem. Nyilván bőrradírt egyáltalán nem használok emellett. Ez a kombináció nekem nagyon bevált, csak ajánlani tudom, illetve tipp: nem csak arcra lehet használni, kiváló eredménnyel kezeli azokat a helyeket is - szintén bha-val kombinálva-, ahol esetleg szőrbenövéses gyulladás keletkezik.

Innisfree No-Sebum Ásványi Púder

Innisfree No-Sebum Ásványi Púder
2016. augusztus 11.

Mindenkinek ajánlom, akinek mattítani kell a bőrét, a nap végéig nem kell újrakenni, kitart, és szép összetevős, sokáig elég. Nyáron főleg jó, mivel változhat a bőrszín, de ez átlátszó, bármilyen bőrre lehet kenni. Ejj még ha főzni is tudna...

C20 Original Pure Vitamin C20 Serum

C20 Original Pure Vitamin C20 Serum
2016. július 16.

Két hete használom, a használati utasítással ellentétben nem csak este, hanem reggel is, és nem 2-3 cseppet, hanem egy fél pipettányit, és használok mellé BHA-t is, nincs irritáció vagy csípő érzés. AHA fölé azért nem kenem, olyankor kimarad. A ragacsosságot úgy kerülöm el, hogy egy másik szérumommal (astazet) összekeverve kenem fel az egész arcomra, így jól felszívódik, és nem csíp. Őszintén szólva nem tudom, hogy pont ennek a szérumnak a hatása miként mutatkozik meg, mert komplett arcápolási rutinom van több PC-s és koreai termékkel, amelyeknek mind szép az összetevőlistája, és egyenként is jó problémakezelő kozmetikumok. Ennek következményeként a bőrképem szép lett, nem használok alapozót, bb krémet, mert nincs rá szükség. Valószínűleg újravenni sem fogom, mert újat nem hozott számomra az eddigiekhez képest, de elhasználom. Hűtőben tárolom, ami kicsit macerás, de meg lehet szokni.

Benton Snail Bee High Content Lotion (régi)

Benton Snail Bee High Content Lotion (régi)
2016. július 16.

Ez egy kiváló hidratálókrém, amely nem mellesleg amellett, hogy hidratál, számtalan problémát is képes kezelni, ahogy a leírásában is van. Hamar beszívódik, nem irritál, nincs zsíros érzet.
Szép összetevők, hatalmas mennyiség, gusztusos és steril csomagolás, pumpás adagoló, és mindez tizenpár dollárért. Tökéletes.

Benton Aloe-BHA Toner

Benton Aloe-BHA Toner
2016. július 16.

Nagyon gazdaságos, szép összetevőlistás, hatásos tonik, remek ár/érték aránnyal. Azt azért nem mondanám, hogy helyettesíti a BHA használatot, de tisztítás után rögtön nyugtat, hidratál, savas ph-t ad, így felkészíti a bőrt a többi kence befogadására. Én simán használom szőrtelenítés után is érzékeny területekre, mert megnyugtatja a bőrt. Ez a mennyiség még így is több hónapra elegendő. Abszolút újravevős alapdarab.

Chica Y Chico Tota-S 3.0

Chica Y Chico Tota-S 3.0
2016. július 16.

A pattanásokat nagyon hamar lehúzza, hámlasztóval együtt beépítve a rutinba meg lehet vele reformálni a bőrt. Az astazet szérumát is használom reggel és este, a tota-s -t pedig menstruáció előtt/közben, amikor az esetleges pattanások megjelennek, tehát nem folyamatosan. Így elég 3 hónapra is, de aki teljes arcra naponta kétszer akarja használni, arra készüljön, hogy 4-5 hét alatt elfogy.
A foltokat halványítja, a gyulladást pár óra alatt csökkenti, látványos eredményeket lehet vele elérni, a pattanások ki sem jönnek olyan durván, mint a használata nélkül, és gyorsan el is múlnak.

Chica Y Chico Beta-Salic 2.0

Chica Y Chico Beta-Salic 2.0
2016. július 16.

Négy csillag csak az ára miatt, mert amúgy kiváló termék, tonik után, szérum (chica astazet) előtt használtam. Mivel egyszerre van benne BHA és AHA, ezért belül és kívül is hámlaszt, csökkenti a gyulladást, hidratál is, tényleg remek kis cucc, viszont átszámolva 9000.- ft-ért már tudok venni szintén teljesen tiszta összetevőlistás 100 ml-es BHA-t + 100 ml-es AHA-t (cosrx), én csak ezért váltottam le.
Reggel és este is használtam, nem csípett, nem hámlottam tőle, viszont így 5 hétig volt elég, szóval ezért mondom, hogy kicsit húzós az ára. Aki alkalmanként használja csak, és nem akar külön aha és bha hámlasztókat kenni, annak ideális.

Chica Y Chico Asta-Z 4.0

Chica Y Chico Asta-Z 4.0
2016. július 16.

Már újrarendeltem, abszolút kedvenc, reggel és este is használom, más szérumokkal együtt is, összekeverve. Nekem nyárra nem is kell fölé hidratálókrém nappal, max az orcákra és szem köré teszek (persze a rutin része előtte a tonik és bha is). Tipp: aki használ esetleg c-vitaminos szérumot (pl C20), és ragacsos lesz tőle a bőre, ezzel keverve gyönyörűen beszívódik egy fél perc alatt, nem lesz ragacsos.
Ettől a szérumtól konkrétan nem csak a foltok tűntek el az arcomról, de nyaralás után egy hét alatt két árnyalattal világosította ki a bőrömet, az esetleges pattanásokat is szépen lehúzza, csak ajánlani tudom. Az AHA és BHA használat viszont fontos, szerintem ezek nélkül minden szérum és krém hatásossága mérsékelt marad.