dzsanki

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Paula's Choice Restoring Moisturizer Kombinált/Zsíros Bőrre

Paula's Choice Restoring Moisturizer Kombinált/Zsíros Bőrre
2016. július 16.

Jó ez a krém, de alapkrémnek tartom, egy szimpla hidratálónak és pont. Ehhez képest viszont szerintem nagyon drága. Olyan hidratálót, ami parfüm- és alkoholmentes + tele van antioxidánssal és gyulladáscsökkentővel, sokfélét kapni a koreai termékek között harmadennyiért, nagyobb kiszerelésben.
Szóval jó krém, de van jobb sokkal olcsóbban is.

Paula's Choice Resist Weekly Resurfacing Treatment

Paula's Choice Resist Weekly Resurfacing Treatment
2016. május 31.

MIntát próbáltam belőle, és habár kifejezetten érzékeny már a bőröm az orcákon, és rozaceára is hajlamos, nem durrant be az arcom, ellenben amit én még nem láttam életemben az az, hogy egy kence egyetlen éjszaka alatt eltűntet pattanást. A pirosságra hajlamos területen voltak pattanásaim, éppencsakhogy előjöttek, és élték fénykorukat, ez a cucc meg lezúzta őket reggelre úgy, hogy csak enyhe folt maradt. Nem akartam elhinni. Úgyhogy minták formájában még folytatom a kísérletet, mivel eddig csak egyszer használtam. Szóval a véleményem nem feltétlen mérvadó, de gondoltam leírom a tapasztalatomat. Update-elni fogok.

Paula's Choice Hydralight Shine-Free Mineral Complex SPF 30

Paula's Choice Hydralight Shine-Free Mineral Complex SPF 30
2016. május 31.

A resist ultra light fényvédőjét, és ezt próbáltam, majd rendeltem meg végül új változatában (calm).
Nekem gyorsan beszívódik, nem szárít, nem irritál, és ez a lényeg. A resistet akartam volna szeretni, de sajnos attól begyulladt a bőröm, illetve szárított. Ez hidratál, gyulladást nem okoz.
Az egyetlen, amit majd ki kell kísérleteznem az az, hogy hogyan tudnám minél tovább elérni a matt hatást ilyenkor nyáron, mert sajnos nem tart ki egész nap, csak pár órát, de valószínűleg nem mindegy, hogy mennyi mindent kenek magamra előtte, hiába a megfelelő termékeket használom (tonik és bha calm, szérum resist v. koreai csigás). Egyelőre öt csillag, mert azért nem tudom hibáztatni, hogy nem matt a t-zónám egész nap. :)

Paula's Choice HydraLight Moisture-Infusing Lotion

Paula's Choice HydraLight Moisture-Infusing Lotion
2016. május 31.

Ezt a terméket próbáltam most tavasszal mintaként, majd vettem meg az új calm változatát. Számomra ez egy alap hidratálókrém, amit másodpercek alatt beszív a bőröm, és selymes lesz tőle. Este használom, és más kréme(ke)t is kenek fölé, de az biztos, hogy hidratál és nyugtat. Szájra is kiváló, teltebb lesz tőle, nem hámlik. Ajánlom mindenkinek, akinek szüksége van egy nem irritáló alaphidratálóra, bár tény, azon is gondolkodom, hogy idővel majd lecserélem egy szimpla mindenmentesre az ára miatt, mert lehet, hogy a balea med is tudja azt, amit ez, és tizedennyiért. Öt pontot egyedül ezért nem kap nálam, mert ha nem kéne még fölé más krémet használni, akkor megérné az árát, de így nem. :)

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30
2016. május 31.

Mintákat használtam belőle, de végül a calm kombinált bőrre való spf hidratálóját vettem meg, mert az nem szárít, és nem lett tőle csúnya a bőröm. Nem merem kimondani egyértelműen, hogy tutibiztos ez a fényvédő okozott égbekiáltó pattanásokat az arcomon, de az tény, hogy nálam ez az ötödik lépés (a másik négy változatlan spf-től függetlenül), és ennek ellenére kiszárította az orcáimat, illetve helyenként szószerint begyulladt a bőröm, és éreztem, hogy ég.
T-zónán príma egyébként, mert valóban mattít. A színe szerintem tökéletes, nagyon jó volt elkenni, hamar beitta a bőröm, tetszett az állaga is. Három mintát használtam el így 5-6 nap alatt, utána már nem mertem magamra kenni. Most úgy vagyok vele, hogy utazáskor majd elhasználom, vagy keverem majd a másikkal. Nem tudom, hogy mi az az anyag, ami pattanást okoz nálam, talán a sokféle szilikon, de az meg más termékben is van. Nagyon próbáltam magam meggyőzni, hogy valami mástól van a gyulladás és szárazság, mert annyira akartam szeretni, de már egy nap kihagyás is jól láthatóan javított a bőrömön, ezért lemondtam róla.

Balea Med Ultra Sensitive Waschgel

Balea Med Ultra Sensitive Waschgel
2016. május 22.

Ez egy szuper arclemosó töredékáron a többi mindenmenteshez képest. Ilyen szép összetevőlistával nincs ilyen áron arclemosó.
Én egy lemosótól azt várom, hogy eltávolítsa a szennyeződéseket, esetleg a felesleges zsírt, a nem vízálló sminket, és mindeközben ne irritáljon, ne szárítson, egyáltalán semmit ne csináljon a bőrömmel a tisztításon kívül. Ezt meg is teszi. Nem várom, hogy hidratáljon, mert majd hidratál a tonik, a bha, a krém. Erős és/vagy vízálló sminket nem mosok le vele, annak eltávolítására mindenképpen sminklemosót használok, viszont a napi enyhe sminkemet gyönyörűen leszedi. Arról szintén nem tudok nyilatkozni, hogy vajon húzódik-e a bőröm használat után, mert lemosás után folytatom a rutint. Nagyon ajánlom mindenkinek, aki érzékenység miatt nem használhat akármit az arcára, és nem akar súlyos ezreket kiadni egy lemosóért.

Paula's Choice Skin Balancing Super Antioxidant Concentrate Serum With Retinol

Paula's Choice Skin Balancing Super Antioxidant Concentrate Serum With Retinol
2016. május 22.

Egy delux mintát használtam el belőle, több fajtát próbáltam ki, hogy a számomra legjobbat válasszam majd (a rutinom többi lépése mind calm). Nagyon selymessé válik tőle a bőröm, de a szilikonos állaga miatt nincs vele kapcsolatban jó érzésem. Ugyan nem zsírosít, nem lett tőle pattanásom, és bizonyára az összetevői jót tesznek a bőrömnek, de ha majd választanom kell, akkor inkább a resist antioxidant szérumát választom, mert annál nem érzem azt, hogy egy + réteg került rám.

Paula's Choice RESIST Intensive Wrinkle-Repair Retinol Serum

Paula's Choice RESIST Intensive Wrinkle-Repair Retinol Serum
2016. május 22.

Egyelőre éjszakára használom a megrendelt mintákat, és még nem döntöttem, hogy befutó lesz-e. A calm családból a tonikot, bha-t és hidratálót használom, nappalra a resist antioxidant light szérumot. Ezt a terméket nem kenem a t-zónámra, mert azt zsírosítja, viszont úgy látom, hogy az arcbőrömnek és a szemkörnyéknek jót tesz, ott nem is zsírosít, és az állaga miatt iszonyat kevés kell belőle. Egy tasakos minta nekem 3-4 estére elég, és az csak 1 ml. Használat utána kb 10 perccel szívódik fel teljesen, akkor már nem csillog, a hidratálómat ezután kenem fel. Most még arra hajlok, hogy a resist retinolos hidratálójánál maradok (ezt a calm mellett használom szükség szerint, nem feltétlen minden nap, és ez a t-zónát sem zsírosítja), és az antioxidant szérumnál, mert két retinolos termék már nem szükséges. Az biztos, hogy ez a szérum ápolja a bőrt, halványítja a foltokat, a gyulladásokat is kezeli, így szerintem szépen beépíthető egy olyan rutinba, ahova kell egy retinolos termék. Full zsíros bőrre viszont nem merném használni, de ez lehet csak az én hülyeségem.

Paula's Choice Resist Ultra-Light Super Antioxidant Concentrate Serum

Paula's Choice Resist Ultra-Light Super Antioxidant Concentrate Serum
2016. május 22.

3 hete használom, a tonik, bha és hidratáló calm tagjai mellett, és szeretem, nagyon jól együttműködik velük. A delux minta is nagyon sokáig elég, legalábbis eddig még nem fogyott el az 5 ml. Estére másik szérumot teszek fel, de tervezem, hogy ennek a szérumnak a sötétkék változatát is kipróbálom az esti rutin részeként. Nem irritál, pedig igen kényes lett a bőröm, pattanást, mitesszert nálam nem okoz, sima bőröm, rugalmas, nem csillog (nappalra csak könnyű púdert használok). Azt nyilván nem tudom megmondani, hogy önmagában mire képes, de nincs is értelme kipróbálni. Látok a krémmánián olykor negatív véleményeket szuper termékekről, és nekem sokszor hiányzik, hogy az illető nem írja le a körülményeket, hogy előtte mit használt, utána mit használt, egyáltalán használt-e valamit, vagy csak az adott terméktől vár olyat, amire az nem képes, mert nem arra való.

Paula's Choice Calm Repairing Serum

Paula's Choice Calm Repairing Serum
2016. május 19.

Mintákat próbáltam belőle, és habár ódákat tudok zengeni a PC-s termékekről, erről kb semmit nem tudok mondani. Az igaz, hogy kifejezetten rosszat sem, de az én bőrömmel semmit nem csinált, illetve kicsit húzódott és csípett használat után. Hozzáteszem, hogy ebből a családból használom a tonikot, a bha-t és a hidratálót is, ezért is döntöttem úgy, hogy a szérumok közül biztos nem ezt fogom használni, túl sok már ez a vonal, a másik 3 bőven elég, azok nagyon jók a bőrömnek. Azt hittem, hogy ez lesz a sorban az extra, de nem. :) Több szérumot is próbáltam, a resist szérumok jönnek be legjobban. Nappalra az antioxidant, éjszakára a retinolos szuper.