dzsanki

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Tonymoly The Chok Chok Green Tea Watery Lotion

Tonymoly The Chok Chok Green Tea Watery Lotion
2018. július 3.

Könnyű, nyári hidratáló, géles-krémes lotion állagú, amely gyorsan beszívódik, enyhe, de kellemes illata van, óriási mennyiség, nagyon jó az ár-érték aránya.
A zöld tea kivonat, mint hatóanyag, mindig jó ha van a rutinban, mivel hidratál, gyulladáscsökkent, véd az uv sugarak ellen, és erős antioxidáns.
Szérumok után használom reggel/este, és most nyáron már csak ritkán követi hidratálókrém, mert ez is elegendő, de száraz vagy vízhiányos bőrre szerintem attól függően lehet elég, hogy előtte milyen készítmények kerülnek még a bőrre.

HappySkin Pure Touch 2in1 Hidratáló Sminklemosó Arctisztító Kendő

HappySkin Pure Touch 2in1 Hidratáló Sminklemosó Arctisztító Kendő
2018. június 7.

Akciós volt a Happyskin-nél, méghozzá 445-ért, úgyhogy vettem kettőt, úgy megörültem neki. Nem tartott sokáig, ugyanis kibontás után kiderült, hogy olyan szárazak a kendők, mintha nyitva lett volna a tasak már egy hete. Nem tudtam így használni, annyira dörzsölni kellett vele a bőröm, úgyhogy úgy oldottam meg, hogy a micellás vizemből bele öntöttem a tasakba 50 ml-t, visszazártam, és kicsit átnyomkodtam, megráztam, hogy mindenhova jusson. Így tudtam elhasználni. A második csomagnál sajnos ugyanez volt, kizártnak tartom, hogy a rinocérosz bőrén kívül mást le lehetett volna vele törölni. Sajnálom, mert szép incije van, praktikus, magyar márka, dehát használhatatlanul száraz volt. Emiatt pontozom le, mert nem tudta ellátni a funkcióját. Egyébként a kendők kellően nagyok és vastagok, a tasak jól visszazárható. Az ára akciósan oké, a normál ára indokolatlanul sok.

Aromax Liposzómás Hyaluron Szérum

Aromax Liposzómás Hyaluron Szérum
2018. június 5.

KM boxban volt, nem ismertem ezt a terméket, de jó volt használni. Meggyőződésem, hogy a kellemes érzet nem a hialuronsav miatt van, hanem az aloe miatt, mert sokféle hialuronos szérumot használtam már, de ez kifejezetten jól hidratált, és puhította a bőrömet, egy teljes pipettányi mennyiség is gyorsan beszívódott. Kicsit nyálkás-géles állaga van, pozitív, hogy nincs benne illatanyag, az alkohol, mint összetevő engem mindig riaszt a napi használatú termékeknél, de szerintem ebben nagyon minimális mennyiség lehet, mert nem bántotta a bőrömet, az illatát sem éreztem. Pozitív tapasztalat volt.

Klairs Mid-Day Blue Sun Loitin SPF40 / Pa++

Klairs Mid-Day Blue Sun Loitin SPF40 / Pa++
2018. május 22.

Nekem nagyon tetszik ez a fényvédő, nem lesz tőle zsíros a bőröm (púdert használok utána), és fehér sem lesz, ellenben ad egy kis plusz hidratálást, és egy olyan bőrképet, mintha primert használtam volna. Vásárlás előtt elhasználtam két mintát (6 alkalomra volt elég), és ezután vettem meg, de ha a kísérletező kedvem hagyja, újra fogom venni, mert elégedett vagyok vele. Pár perc persze ennek is kell a teljes beszívódáshoz, de mindegyiknek kell ennyi, szóval nyilván nem egy vízbázisú esszenciáról beszélünk, hanem fényvédő krémről. :) Világos kék színe van, és könnyű, lotion állaga.

NIOD Multi-Molecular Hyaluronic Complex

NIOD Multi-Molecular Hyaluronic Complex
2018. május 22.

Eddig a legjobb hialuron, amit használtam, mindennel jól kijön, nem kukacosodik a következő réteg után (bírja a géles, krémes, és olajos rétegeket is), nagyon gyorsan beszívódik, és jól hidratál. A CAIS2 után használom reggel-este, így a 30 ml másfél hónapra elég, de nem pár cseppet kenek belőle, hanem amit egyszerre fel tud szívni, annak kb a felét. Nagyon jólesik a bőrömnek. Az illatát nem szeretem, de az hamar eltűnik. Az állaga egyébként a géles felé hajlik, de annál folyékonyabb, a víznél sűrűbb. A két szérumot 6 hete használom (most kezdem a második üveggel), és a bőröm hidratáltabb, egységesebb lett, úgyhogy ők maradnak a rutinomban.

NIOD Copper Amino Isolate Serum 2:1

NIOD Copper Amino Isolate Serum 2:1
2018. május 22.

6 hete, reggel-este használom, kék, vízállagú folyadék, nagyon gyorsan beszívódik.
A 30 ml 6 hétig elég nekem. Az MMHC2-vel együtt használom, és mivel ez a két szérum a legdrágább a palettámban, úgy döntöttem, hogy nem fogok vele spórolni, így lehetek biztos a hatásában. Mindkettő másfél hónapra elegendő (30 ml).
Amit észrevettem az első pár nap után, hogy sokkal hidratáltabb lett a bőröm. Most, hat hét után azt tudom mondani, hogy általánosan szeb a bőrképem. Azt hozzá kell tennem, hogy nincsenek látványos bőrproblémáim, de így is érzem a hatását, hidratáltabb, rugalmasabb és egységesebb a bőröm. Nyugodt szívvel ajánlom bárkinek.

Chica Y Chico Suntana 5.0

Chica Y Chico Suntana 5.0
2018. május 17.

Szeretem a Chica y chico termékeit, ezért ezt úgy rendeltem meg, hogy előtte nem próbáltam ki, csak review-kat láttam. Bíztam benne, hogy jó lesz, és nem csalódtam.
19 dolcsiért vettem, és nem volt akciós, szóval a 26 túlzás.
A krém fehér, és könnyed, beszívódás után nem hagy látható fehér réteget a bőrön, egy enyhe 'blur' hatást lehet érzékelni, semmi mást.
Nem szárít, nem irritál, de ami legalább ennyire fontos, nem is zsírosít. Egy pici plusz hidratálást biztos, hogy ad, de elég észrevétlen a bőrön.
Pontosan azt nyújtja, amit leírtak róla.
A szokásos púderes sminkemmel estig, lemosásig matt marad a bőröm újrapúderezés nélkül, viszont nem is szárad ki. Optimális.
Most több fényvédőt is vettem, de vele biztos, hogy jóban leszünk, nem bántam meg a választást. Arra leszek csak kíváncsi majd, hogy kánikula idején tényleg verejték- és vízálló lesz-e.

Bioturm Ezüst Kenőcs Nr.33

Bioturm Ezüst Kenőcs Nr.33
2018. május 17.

Ezt a krémet lokálisan ajánlom használni, kezelésként, én hatásosnak tartom.
A halántékom, és lejjebb, befelé az orcáim felé a bőröm pár éve nagyon érzékeny, és sokszor volt piros/rózsaszín alapban. Ez a bőrterület reagál először minden hatásra, kencére, és a mai napig ultra mennyiségű hidratálót/szérumot képes felvenni. De tényleg, valami brutál. Gondoltam, hogy kipróbálom ezt a krémet, és a hidratálókrém előtt szoktam használni, a szérumok után. Mattra beszívódik nyom nélkül, viszont felkenéskor fehér lesz tőle a bőr, be kell masszírozni óvatosan. Most úgy 3 hete használom reggel-este, és a bőröm ezen a területen már majdnem teljesen rendbejött. Én ezt az ezüst tartalmának tudom be, az ezüst-kolloiddal is jó tapasztalataim vannak. Ezt a krémet használom egyébként bikinivonalra is szőrtelenítés után, arra is bevált, de használtam már egész arcra is egy plusz nyugtatóként. Már megvettem a második tubussal, úgyhogy bátran ajánlom.
A krém maga szürke színű, felkenve fehér lesz, majd teljesen beszívódik. Nincs illata. Akciósan ötezer forint alatt is gyakran meg lehet venni az 50 ml-es kiszerelést.

OZ Naturals Super Youth Retinol Moisturizer

OZ Naturals Super Youth Retinol Moisturizer
2018. május 17.

Nagyon szeretem ezt a krémet, tele van csudajó dolgokkal, a használata abszolút meglátszik a bőrön. Nem zsírosít, nem ragad (de kell neki 1-2 perc, míg beszívódik), és nagyon jól hidratálja a bőrt. A tubusban rengeteg van, 118 ml, ehhez képest az ára igen baráti. Egy-két borsónyi mennyiségnél többre nincs szükség az arcon, az illata enyhe, számomra kissé kellemetlen natúr shea vajas illat, ami nagyon hamar elillan szerencsére. Fényvédőkkel és sminkkel remekül kijön. Én TO resveratrol-lal vagy TO 20%-os c-vitaminos szérummal szoktam keverni, mivel mindkettő antioxidáns olajos, és jobban szeretem így felvinni, ezzel turbózom a krémet. A nappali rutinom része egyelőre, de ha elfogy az éjszakai krémem, akkor ezt fogom használni estére is.
Niod CAIS2 és MMHC2 után viszem fel antioxidáns szérummal keverve, nappalra bőven elég ez a kombó, és hamar megvagyok vele.
Szívből ajánlom bárkinek, aki egy komplex, mindenmentes krémet szeretne használni.
Rengeteg növényi kivonatot és olajat tartalmaz, amelyek mind hozzáadnak a szép bőrkép eléréséhez.

OZ Naturals Vitamin C Facial Cleanser

OZ Naturals Vitamin C Facial Cleanser
2018. május 16.

Első rendelésem az OZNaturals-tól ez a lemosó, és a hidratáló krémük, és nagyon meg vagyok mindkettővel elégedve. Alaposan, de kíméletesen tisztít, kicsit sem szárít, nagyon szeretem használni. Egy természetes, enyhe, édeskés-citrusos illata van, enyhén habzik csak, átlátszó, folyékony szappan állagú.
Nagyon jól előkészíti a bőrt a kencézéshez. Azt nem mondom, hogy megéri az árát, mert sok dél-koreai lemosó van olcsóbban, nagyobb mennyiséget tartalmazó kiszerelésekben, ugyanilyen - csak talán nem ennyire hatóanyagokban gazdag - szép incivel, viszont egy lemosónál szerintem nem annyira fontos, hogy tele legyen hatóanyaggal, hiszen nem szívódik be, lemossuk pár másodperc múlva. Csak az ára miatt nem fogom újravenni ezt a lemosót egyébként. A krém viszont csúcs, abban minden van, ami jót tesz a bőrnek, és az is 118 ml, és ugyanígy 20 dollár körül lehet megvásárolni. A PC új, mindenttudó hidratálójához tudnám hasonlítani, csak hát ez több, mint dupla akkora mennyiség, és kevesebb, mint harmadannyiért, úgyhogy ki lehet számolni az ár-érték arányt. Nade itt a lemosóról kell nyilatkozni. Nagyon jó, nagyon ajánlom annak, aki nem sokallja az árát, mert mást nem tudok felhozni ellene.