dzsanki

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Purito Galacto Niacin 97 Power Essence

Purito Galacto Niacin 97 Power Essence
2018. január 26.

Pár hete vettem meg, azóta használom reggel és/vagy este, de én használok mellette c-vitaminos szérumot is reggel, viszont azt vettem észre, hogy kevesebb hámlasztót igényel a bőröm azóta, úgyhogy azt visszafogtam ezek mellett, a bha lotion megy reggelente, de este már nem minden nap használok aha-t vagy bha-t.
A szérum incije nagyon szép, szinte csak hasznos összetevőket tartalmaz, ehhez képest az ára nagyon jó (én 15 dollárért vettem, és már több purito terméknél látom, hogy nagyon magas ár van beírva, amit nem értek, jelenleg ez a szérum az eopenmarket oldalán 15,6 dollárba kerül, de két napja 12,8 volt az összes purito szérum az oldalon). Átlátszó, könnyen beszívódó formula, és a faggyúszabályozó hatását érzékelem, egyáltalán nem kell napközben újrapúderezni a T-zónámat, mióta használom, és ezt a hatást ennek a szérumnak tudom be, mert a rutinom többi része ugyanaz, mint volt. A folthalványító hatásról akkor tudnék hiteles visszajelzést adni, ha más fehérítő terméket nem használnék. Ahogy az összes Purito terméket, így ezt is őszintén ajánlom. A márka összes terméke 'zöld' incis, hatásos, megfizethető.

Purito Sea Buckthorn Vital 70 Cream

Purito Sea Buckthorn Vital 70 Cream
2018. január 26.

Ez egy jó kis vitaminos krém, az incije csodaszép, de ez a Purito márkától megszokott. Az illatát imádom, édeskés-narancsos.
Fehér színű, tubusos krém, de nem kenőcsre hasonlít, könnyed állagú, hamar beszívódik, kellően hidratálja a bőrt egész nap (én nappalra használom főleg), nem zsírosít, puha lesz tőle a bőr.
A fehérítő hatásáról nem tudok nyilatkozni, mert több terméket is használok, aminek van vagy lehet folthalványító hatása, viszont bárkinek ajánlom, aki egy jó kis hidratálót szeretne extrákkal, én egyébként tízésfél dolcsiért vásároltam, nem 17-ért.

Thefaceshop Rice Water Bright Cleansing Light Oil

Thefaceshop Rice Water Bright Cleansing Light Oil
2018. január 26.

Nem szeretem ezt a lemosót, de lehet jó véleményem lenne róla, ha az első olajos lemosóm nem a japán softymo lett volna, ami után meg sima kókuszzsírt használtam, amihez most vissza is tértem. Ennél olcsóbb nincs, egy kg 1500 ft kb, mindent leszed tökéletesen és gyorsan, de nem irritál egy icipicit sem, nem csíp, nem lesz homályos a látásom. A vizes lemosó meg úgyis kell az olajos után, szóval az nem oszt, nem szoroz, hogy vízzel nem jön le, nem az a dolga egy olajos lemosónak sem, hogy utána ne kelljen már mást használni, ettől kétlépéses a dél-koreai/japán arctisztítás.
Nade a termék: a szemet kifejezetten csípi, homályos lesz utána a látásom, nem fogom elhasználni, mert így semmit nem ér számomra, ha a szemsminket egy másik lemosóval kell eltávolítani. Az arcról leszedi a sminket könnyen, de mondjuk én csak púdert meg pirosítót használok, szóval ettől nem dőlök el azért... az arcbőrömet egyébként nem irritálja, de ezt szépen ellensúlyozza azzal, hogy a szememet mennyire.

The Saem Cell Renew Bio Micro Peel Soft Gel

The Saem Cell Renew Bio Micro Peel Soft Gel
2017. december 3.

Óriási kiszerelésű bőrradír, ami nem szemcsés, nagyon kíméletesen radíroz, utána puha lesz a bőr, nem szárítja ki, ez is fontos.
Száraz bőrre kell felvinni, és úgy masszírozni vele a bőrt, majd lemosni. Könnyű vele dolgozni, de mosdó felett ajánlott csinálni a műveletet, mivel a cellulóz hullik le szépen. :) Egy perc alatt babapopsiszerű puhaságot lehet vele elérni, én nagyon szeretem. Az incijében nem tetszik a parfüm és az alkohol, de mivel nem marad a bőrömön, és nem használom napi szinten, ezért nem zavar, a hatásával pedig nagyon meg vagyok elégedve.

Max Factor Masterpiece High Precision Liquid Eyeliner

Max Factor Masterpiece High Precision Liquid Eyeliner
2017. november 30.

Teljes mértékben pénzkidobásnak tartom, 200 forintot nem adnék érte még egyszer. Talán ötször tudtam használni, ebből az első kettőnél nem kellett hozzányúlni, akkor tetszett is, szép végeredménye lett, de a harmadiknál már nem jött belőle a festék rendesen, pedig tárolva is kupakkal lefelé volt, de még párszor meg tudtam oldani úgy, hogy a tollas végét a kezemhez nyomtam, és utána vittem a szememre, de már akkor is szenvedés volt. Aztán legutoljára, mikor kidobtam, akkor már konkrétan nem tudtam vele kifesteni a szemem, mert leszedte a szemhéjfestéket, ahelyett, hogy fekete vonalat húzott volna rá. Akkor mondtam azt, hogy oké, rohadt drága volt (kuponnal vettem, de benéztem az árát, és a pénztárnál derült ki, hogy 50%-kal olcsóbban is 2000.- ft), de ha egyszer használhatatlan, akkor tök mindegy, mennyibe került. Semmiképpen nem ajánlom, ha lehetne mínusz csillagot adni, az járna neki. Anno még e-bayről próbaképpen vettem noname kínai tusfilceket 1, azaz egy dollárért, azokat két hónapig lehetett használni napi szinten, az a vicc.

Scinic Snail All In One Ampoule

Scinic Snail All In One Ampoule
2017. november 8.

Nemrég fedeztem fel ezt a szérumot, itt még nem volt fent, ezért leinformáltam a cosdna-n, meg a kedvenc dél-koreai bloggeremnél (majdnem maximális értékelést kapott), és azonnal megrendeltem. Mielőtt az összetevőit megnéztem volna, biztos voltam benne, hogy kb vízalapú, pár kulcsösszetevővel talán, mivel ez a kiszerelés szokatlanul nagy egy szérumnak, és főleg ezért az árért. Nagyon meglepődtem, mikor láttam az incit, hogy mennyi minden van benne, és az első összetevő a csiganyálka. Ha ez a szérum 50 ml-es lenne, akkor is teljesen normál lenne az ára, de így példátlanul olcsó és egyedülálló a piacon. Egyedüli szépséghibája, hogy van benne parfüm, illetve akinek nincs otthon egy jófajta pumpás flakonja, annak a használatát azért megnehezíti. Én a volt bentonos pumpás flakonomba töltöttem át, úgyhogy nem kell belenyúlkálnom a tégelybe. Reggel-este használom hámlasztó utáni első szérumként, nagyon jól hidratál, csökkenti a gyulladást, puha lesz a bőröm tőle, nagyon örülök, hogy rátaláltam. Az állaga géles, hűsítő, gyorsan beszívódik a bőrbe, nincs utána ragacsos érzet. Megtippelni sem tudom, hogy meddig lesz elég, de mondjuk ez a mennyiség valahogy arra is készteti az embert, hogy ne fukarkodjon vele, úgyhogy jut a nyakra és dekoltázsra is, ajándékoztam is belőle, és ha beválik hosszútávon, akkor újraveszem, illetve kipróbálom a márka többi szérumát is, mert mindegyik ilyen nagy kiszerelésű.

Kell a púder! Szemhéjpúder

Kell a púder! Szemhéjpúder
2017. november 8.

Gyönyörű szín, kiemeli a szemet, tartós, könnyű felvinni, erősen pigmentált, finom por állagú, de nem csúszkál, nem pereg, én mindenféle szemhéjalap nélkül használom, és este is szép még. Most rendeltem belőle egész kiszerelést, a km dobozos mintát 6x tudtam használni végül. Az fontos, hogy ferde tetejű ecsettel jó felvinni, azzal nagyon könnyű dolgozni, pikkpakk megvan a smink.

Alverde Make-Up Powder Foundation

Alverde Make-Up Powder Foundation
2017. október 17.

Ami tetszik: jól fed (erősebben, mint egy sima púder) természetes a hatása, egyenletes lesz tőle a bőr, mintha alapozót kentem volna rá (nem használok), kategóriájában az olcsóbbak közé tartozik.
Ami nem tetszik: Nincs hozzá pamacs, és nem is fér bele a legvékonyabb sem, mert nem lehet bezárni a dobozát.
Pár nap alatt keletkezett rajta egy kizsírosodott réteg, amit le kellett kapargatni.
Biztos a bőröm állapotától függ, de volt, hogy nem tudtam használni orrkörnyéken, mert annyira kiemelte a pórusokat. A bőrápolási rutinom változatlan, így csak arra tudok gondolni, hogy átmenetileg ott szárazabb volt a bőröm, vagy már kellett egy bőrradírozás.

Trend It Up Skin Supreme Kompakt Púder

Trend It Up Skin Supreme Kompakt Púder
2017. október 15.

Teljesen rendben van, mattít, fed is, természetes hatású, normál, átlagos mennyiség, a doboz szép, van benne tükör és pamacs, az összetevői majdnem teljesen szépek, nem üt ki rajta a zsírkő, ennyi pénzért pláne oké.

Essence Liquid Ink Vízálló Szemhéjtus

Essence Liquid Ink Vízálló Szemhéjtus
2017. október 12.

Én kidobtam, nem tudom, mitől függ, hogy valakinek egész nap tart, másnak meg repedezik, én sajnos az utóbbi táborba tartozom, és nagyon csúnya, amikor a vonal több helyen megtörik, és lejön a festék. Így hiába pigmentált, meg az ecsetével is könnyű dolgozni, jó az ára, de sajnos iszonyat igénytelen, ha elkezd repedezni. Én nem használok primert a szemhéjamra, viszont ha tust használok, akkor valami nude árnyalatú szemhéjfestékkel 'lealapozom' a szemhéjam. Zsírosodni nem szokott, a szemfesték sem csomósodik össze a szemhéjamon, szóval ilyen oka nem lehet.