dzsanki

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2017. szeptember 30.

Update: Az alábbi félig múltidő, mert az új, 5%-os retinol in squalane szérumuk hatásában még jobb, gazdaságosabb, abból 3-4 csepp elég (így kb 5 hónapig kitart), mivel olajos a formula, és azt lehet naponta használni, mert egyáltalán nem irritál. Ezt a 2%-osat nem tudtam később naponta használni, mert oldalt az orcáim bepirosodtak.
--------------
Sárgás, folyékony, de tömörebb, mint a víz, jól kenhető, gyorsan beszívódik. Napi használat mellett engem enyhén ugyan, de irritált az orcától kifelé szemmagasságig (piros lett a bőröm), viszont heti 3-4x egyáltalán nem. Szebb lesz tőle a bőrkép, látványosan leviszi a gyulladásokat (mondjuk én hámlasztok is, és a kettő együtt valami hihetetlent művelnek), a bőr napról napra egységesebb lesz, az apró ráncok kisimulnak tőle. Használok más szérumokat is, de mikor ezt is bevettem a körbe, észrevehető volt a változás, pedig eddig sem használtam alapozót vagy bb krémet, mert rendben van a bőröm annyira, hogy ne kelljen.
Ez a mennyiség úgy 2 hónapra elegendő.

The Ordinary Granactive Retinoid 5% In Squalane

The Ordinary Granactive Retinoid 5% In Squalane
2017. szeptember 30.

Az ordinary egy új terméke, kb egy hónapja jelent meg, és azonnal megvettem. A rutinom része lett, és marad.
Sárgás színű, olajos szérum, nagyon kevés kell belőle (3-4 csepp valóban elég), szépen el lehet oszlatni, a bőr jól beszívja pár perc alatt, és puha, sima, feltöltött lesz tőle a bőr. Valóban nem irritál egyáltalán ez a formula. Azt el szeretném mondani ennél a pontnál, hogy használtam már több retinol tartalmú terméket az elmúlt egy-két évben, és nem tudtam őket naponta használni, csak heti 2x-3x, mert napi használat mellett irritáltak. Ezért örültem meg annak, amikor az ordinary oldalán 'coming soon'-ban láttam, és azt olvastam, hogy ez a formula nem irritatív. Tényleg nem az, a retinol és a squalane minden pozitív tulajdonságát egyesíti, negatív pedig nincs, csak szép bőr. Azt külön megjegyzem, hogy a squalane-t külön is meg lehetett eddig venni 30 ml-es kiszerelésben 7 euro körül, így aki eddig azt használta, az most két legyet üthet egy csapásra, mert ennek a szérumnak ez az első összetevője.
Aki eddig nem tudott retinolt használni az irritáció miatt, az most ezt bátran próbálja ki. A mennyiség kb 5 hónapra elegendő napi (esti) használat mellett, így még csak azt sem lehet mondani, hogy drága (14 euro). A többi, kevesebb retinol tartalmú, és egyébként gyakran irritáló formulák árának ez a töredéke.

The Ordinary EUK 134 0.1%

The Ordinary EUK 134 0.1%
2017. szeptember 30.

Pár hete használom, és a rutinom része lett, nagyon megszerettem. Olajos érzetű annak ellenére, hogy nincs benne olaj, sötét színű, kicsit sűrűbb állagú, mint a víz. Pár cseppet használok belőle vagy önmagában, vizes szérum után, retinolos szérum előtt, vagy a hidratálókrémbe keverve. Pár perc alatt szívódik be, és puha lesz tőle a bőröm. Most már kialakult az Ordinary rutin, sok mindent kipróbáltam tőlük, és arra jutottam, hogy a szérumok közül ez marad, az 5%-os új retinolos, és a buffet. Nagyon jól kiegészítik egymást. Ezt este használom egyébként, reggel egy c-vitaminos szérumot használok a buffet mellett.
Azért is ajánlom antioxidánsként, mert nagyon kevés elegendő belőle, nehezen fogy, és így az ára kifejezetten olcsó más antioxidáns szérumokhoz képest. Én most kb egy hónapja használom (akkor jelent meg), és azóta az üvegcse egyötöde fogyott el, így arra számítok, hogy 5 hónapig tudom használni.

The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution

The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution
2017. szeptember 30.

Aloe gél sűrűségű kb, átlátszó formula, felkenéskor egy kicsit fehéres réteg képződik tőle az arcon, de nagyon hamar beszívódik nyom nélkül, nem hagy ragacsos érzetet, a gyulladást szépen leviszi, olcsó.
Update: most már ezt használom pár hónapja, nagyon szeretem, egyáltalán nem irritál, egységesebb lesz tőle a bőr, kifejezetten hatékony bha formula.
Van már 30 ml-es kiszerelésben is, ami csak pár centtel drágább, mint a 15 ml-es, de dupla annyi mennyiség, úgyhogy azt vegyétek.
Tipp: Bikinivonalra szőrtüszőgyulladás gyógyítására, megelőzésére is kiváló, aha-val együtt is, külön is, teljesen rendbe tudja hozni a bőrt.

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2017. szeptember 30.

Ez egy vérvörös színű (felkenve elég vicces), könnyen felvihető, folyékony, de nem vízállagú hámlasztó, és azt tartom fontosnak elmondani, hogy nem kell félni ettől a 30%-tól. Oké, aki még sosem használt hámlasztót, annak nem feltétlen ezzel kell kezdenie, de - már csak józan paraszti ésszel is gondolkodva - ha 10 percet írnak le a használati utasításban, akkor az kb azt jelenti, hogy ha valaki magán felejti, és fél órát rajta lesz az arcán, akkor sem lesz tőle baja. Ha 11 perc után már erősen irritáló lenne, akkor 3 perc lenne ráírva. Nyilván lehetnek kivételek, pl nagyon érzékeny bőr, fizikai bőrradír után sem kell használni, fontos a többi termék, amit utána használsz, a megfelelő hidratálás, az, hogy egy ilyen hámlasztó után ne használj mondjuk alkoholos (ilyet eleve ne használj :) ), vagy szalicilsavas, vagy egyéb hámlasztó, irritáló hatású szérumot, krémet. De aki már jártas a profi bőrápolásban, pláne a hámlasztás terén, nyugodtan kísérletezhet vele szerintem. Az én bőrömet icipicit sem csípte úgy, hogy napi szinten használok bha-t, aha-t majdnem minden nap, sőt heti egyszer fizikai hámlasztót is. 10 perc után lemostam, de ki fogom próbálni a 15 percet is. Használom a talpamra is, azon egy órát hagytam rajta, és semmi különös nem történt, irritálás pláne nem. Szóval nem tűnt el a lábfejem, puhább lett a bőröm, amin egyébként amúgy sincs bőrkeményedés, szóval nem ez az oka annak, hogy nem esett le a lábfejem. :)
Arcon használva kb ugyanazt csinálja, mint egy 5-10%-os aha, amit esténként használ az ember rendszeresen. A gyulladást leviszi, puha, egységes lesz tőle az arcbőr. A 30 ml ár-érték aránya nagyon jó, az incije szép, kenjétek!
Update: Azóta kipróbáltam már hosszabb ideig is a bőrömön hagyva (20-30 perc), semmi bajom nem lett tőle (ettől még csak saját felelősséggre ajánlom, mivel nem egyforma a bőrünk toleranciája), kicsit sem irritált, viszont ilyen puha semmitől nem lesz a bőröm, mint ez után. Heti egynél többször nem kerül rá a sor, de utána minden kencét jobban magába szív a bőröm, és másnap reggel mindig nagyon egységes, feltöltött lesz.

The Ordinary Argireline Solution 10%

The Ordinary Argireline Solution 10%
2017. augusztus 13.

Szebbé teszi a szemkörnyék bőrét, hidratál, könnyen beszívódó, vízszerű formula. Kiegészítő szérumként ajánlom pl Retinol 2% mellett, illetve hidratálókkal. Az ár-érték aránya nagyon jó, két hónapra biztos elegendő mennyiség, ha nem az egész arcra használja valaki.

The Ordinary Matrixyl 10% + Ha

The Ordinary Matrixyl 10% + Ha
2017. augusztus 13.

Jó kis szérum, de szerintem semmi extra, hidratálja a bőrt, szép incije van, nem irritál, én mást nem nagyon vettem észre így pár hét után, persze ez elegendő. Több szérumukat is használom egyszerre, majdnem mindet próbáltam már, de valószínűleg a "buffet "+ a retinol 2% kombó lesz a végleges befutó, a többit meg majd váltogatva kenegetem ezek mellett. Szóval jó, jó, de van jobb.

The Ordinary Buffet

The Ordinary Buffet
2017. augusztus 13.

Ez is egy jó szérum, nagyon jó ár-érték aránnyal, feltölti a bőrt, hidratál, simít, nagyon megszerettem az ordinary termékeit, ezt is rendszeresen használom. A szérumok előtt rózsavizet fújok az arcomra, aztán masszírozom be finoman. Nagyon hamar felszívja a bőröm, nincs ragacsos érzet. Az állaga sűrű, kiszerelése pipettás, szépen lehet adagolni, átlátszó a színe, jól kenhető. Kb két hónapra elég ez a mennyiség, reggel-este használva.
Biztos le fogom írni más terméküknél is, de egyszerűen azért ajánlom, mert prémium termékekről van szó, hatásos összetevőkkel, a többi hasonló kategóriájú márkákhoz képest töredék áron. Gyakorlatilag 60-70 euroért meg lehet vásárolni egy komplett profi rutinhoz szükséges minden terméket, de 100-ba már az extrák is bőven beleférnek, több szérummal, hámlasztókkal, hidratálókkal. Mondjuk én külföldről rendelem, egyszerre 4-5 terméket szoktam vásárolni, amiért 25-30 eurót fizetek (8-10 ezer forint), és ingyenesen hozza a futár (25 eurótol ingyenes a szállítás) 3-4 munkanapon belül.

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG
2017. július 14.

Nagyon jól hidratál, hatásos a karikákra is, kiadós a 30 ml, főleg ennyiért, sok hónapra elegendő mennyiség napi két használat mellett. Szép inci, gusztusos és higiénikus kiszerelés, nem tudok belekötni, a rutin része lett és marad.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA
2017. július 14.

Most fogy el az első tubus, de már pótoltam. Nagyon megszerettem, tökéletes hidratáló, tényleg olyan az állaga, mint egy kenőcsnek, de mégis irtó hamar felszívja a bőr, és puha, rugalmas lesz tőle, hidratál egész nap, semmi irritáló nincs benne. Egy tubus nekem két hónapra elég volt napi két használat mellett, az ár-érték aránya nagyon jó.