dzsanki

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Schwarzkopf Professional Igora Royal Hajfesték

Schwarzkopf Professional Igora Royal Hajfesték
2017. április 30.

Én most festettem be a 9-7 színnel, és hát valami gyönyörű lett. Szép világosréz színű, 9%-os oxival használtam. Kíváncsi leszek rá, hogy mennyire tartós, de mondjuk én 20 éve festem a hajam, használtam már sokféle drogériás és fodrászfestéket is, de a vörös kopik, nem várom azt, hogy négy hét után is ugyanolyan lesz a hajam. Mondjuk én kifejezetten szeretem a két hetes meg a négy hetes színét is. :)
Ami viszont fontos, hátha idetéved valaki, akinek hasznos lesz: az eladó meg akart győzni arról, hogy ki kell szívatnom a hajam, ha 9-es színmélységet (ez már inkább magasság haha) akarok, mert két árnyalatot nem tudok világosítani, és nekem hetes mélységű van szerinte. Néztem bután, mivel középbarna az eredeti hajszínem, de rézvörös vagyok egy évtizede, és volt már kifezetten szőkésvörös hajam is úgy, hogy az életben fodrász nem festette, és én sem szívattam még le, úgyhogy tudom, hogy nemhogy két árnyalatot, de 3-4-et is lehet világosítani előzetes szőkítés nélkül. Mondtam is ezt a tapasztalatomat neki, de nem tágított attól, hogy márpedig ilyen nincs, és hogy a fodrászok is hogy utálják az ilyet, mert a töve is más lesz, mint a többi, blabla. Ha még nem lenne tapasztalatom, vagy ha bizonytalan lennék magamban, akkor nem vettem volna meg ezt a festéket, mert annyira meggyőző volt az eladó, de így mosolyogtam, megvettem, és lőn, két árnyalattal világosabb a hajam. Ami nyárra már 3 lesz. És még csak a tövének sincs más színe, mint a hajam többi részének.

Tonymoly The Black Tea London Classic Serum

Tonymoly The Black Tea London Classic Serum
2017. április 30.

Szeretem a koreai szérumokat, és szívesen is kísérletezek velük, a legutóbbi választásom erre esett, és nem bántam meg:
A szérumok között ez egy nagyobb fajta, 55 ml-es, ami 3-5 hónapig elég lehet még reggeli-esti használat mellett is attól függően, hogy egy vagy két pumpálásnyit használ valaki alkalmanként. Én reggel-este használom, este két adagot, mert a nyakamra is kenem, reggel viszont változó, hogy egyet vagy kettőt. A harmada fogyott el egy hónap alatt.
Sárgásfehér színű, enyhén folyékony állaga van, nagyon könnyű eloszlatni, és hamar beszívódik.
Az illata enyhe, természetes, teás, az incije szép, parfümmentes, több hasznos összetevőt tartalmaz.
Hatását illetően hidratáló, bőrnyugtató, feltöltő, ezeket érezni is lehet, de a tea kivonat nagyon erős antioxidáns is.

Alverde Arcápoló Olaj Vadrózsa

Alverde Arcápoló Olaj Vadrózsa
2017. április 30.

Jó ár-érték arányú olaj, megfelelő befejezése az esti rutinnak. Utolsó lépésként használom a hidratálókrém után.
Van egy enyhe rózsás illata, de engem nem zavar. Pár cseppet masszírozok be a bőrömbe, hamar beszívja, puha lesz tőle.
A pipettás adagolóját könnyű használni, az egész üvegcse pici, helyes, a 15 ml-es mennyiség 4 hónapig biztos elegendő.
A hatása szerintem az előtte használt termékektől függ, lehet hogy száraz bőrre csodaszer, illetve azoknak is, akik hagyományos bőrápolási rutint követnek 2-3 lépésben. Mivel én elég sok mindent magamra kenek előtte, nincs hűha ámulat, nem változott a bőrömön semmi, egyszerűen jó érzés egy olajos réteggel zárni a rutint, hidratálja a bőröm. Kézre is használom, ott inkább látványos a hatása.

Tibolina Kézkrém és Testkrém

Tibolina Kézkrém és Testkrém
2017. április 29.

KM dobozzal kaptam, és így elhasználgatom, de egyáltalán nem értem a hype-ot körülötte. Nem ismertem ezt a krémet, de annyira istenítve volt, hogy azt hittem, ez A nagybetűs kézkrém, és ezentúl nem kell más. De semmi. Az illata enyhe, semmi extra, teljesen átlagos. A beszívódása nem gyors, de nem hagy ragacsos réteget, és puha lesz tőle a kéz. Ez utóbbit a legtöbb kézkrém tudja is. Használtam már dél-koreai kézkrémeket, azokról gondoltam, hogy jók, de ha ez a kézkrém egy csoda, akkor azok a kézkrémistenek. Elkenegetem persze, de ez nagyon nagyon átlagos, vagy picit az alatti.

Geek & Gorgeous Smooth Out

Geek & Gorgeous Smooth Out
2017. április 29.

Három hete használom esténként, a PC 8%-osát használtam az utóbbi négy hónapban, azt váltottam le. Én áttettem egy már elhasznált szérum pumpás üvegébe, mert nem vattára téve használom, hanem kézzel kenem be a bőrömbe, és a flakonból szerintem nem szerencsés öntögetni.
A bőröm nagyon szereti, egységes, tiszta. Illatot nem érzek, mikor felkenem, gyorsan beszívódik, nem hagy ragacsos érzetet, bár tény, én a következő réteg előtt hagyok neki 20 percet hatékonykodni.
Mennyiség: napi használat mellett 3 hét alatt kicsivel több mint a fele van benne a 30 ml-es flakonban, amibe tettem, úgy számolom, hogy 6 hét alatt fog elfogyni, tehát a 100 ml elég kell legyen úgy 5 hónapig. Nagyon gazdaságos. Aki heti 2x-3x használja, annak egy évig biztosan elég lesz.
Ami még fontos: lokálisan használva kiváló gyulladáscsökkentő, ha kijön az a havi 2-3 pattanás egy bizonyos időszakban, akkor azokat még plusszban bekenem este és reggel, baromi látványosan lehúzza őket, hihetetlen.
Az árát jónak tartom, a mindenmentessége, a mögötte lévő eszme is szimpatikus, úgyhogy külön jó érzés egy minőségi magyar terméket vásárolni és használni. A hatékonysága szerintem felveszi a versenyt mind a PC mind a Cosrx márka hasonló termékével.

2017. április 29.

KM doboz részeként nagyon örültem neki, magamtól nem jutott volna eszembe megvenni.
Állagra sűrű, sárga színű olaj, könnyen eloszlatható.
Szeretem használni, az illata számomra nem rossz, nem is húdejó, nincs vele gond.
Hosszú és vastag hajam van, a lófarok részre kenem (nem csak a hajvégekre) törölköző száraz hajra, pumpálok párszor, szóval az az egy-két pumpálás, ami rá van írva, az vicc nekem, 7-8 adagot kinyomok, és azt masszírozom be. Nem zsírosítja a hajam egyáltalán, viszont annyira szép és fényes lesz tőle, hogy öröm ránézni. Hozzátesz a hajápolási rutinhoz, az biztos, ezt látom és érzem.

Yamuna Szőlőmagolajos Tusfürdő

Yamuna Szőlőmagolajos Tusfürdő
2017. április 29.

KM dobozban kaptam, szeretem használni, finom az illata, nem szárítja a bőrt, az összetevőlistája mondjuk hogy oké. Így, ebben a dobozban örültem is neki, de venni valószínűleg nem fogok majd, mert bármelyik alverde tusfürdő teljesíti ugyanezt a kombót (inci-illat-hatás), és fele-, harmadennyibe kerülnek. Szeretek vele fürdeni, de ahhoz valami exrát kéne nyújtson, hogy ezt vegyem le 2 db alverde helyett.

Ilcsi Sárgabarack Habkrém

Ilcsi Sárgabarack Habkrém
2017. április 28.

KM box által próbálgatom, hát nem tudom, nekem ez a krém nem okoz gondot, de különösebben jó érzést sem. Eleve borzasztóan zavar a mesterséges illata, ez az igazi műaroma szag, ami emlékeztet a barackra persze, de köze nincs hozzá. Nem értem, miért kell bele, és főleg ennyi, hogy az inci közepén piroslik. Emellett hat féle alkohol is van benne, az inci első felében. Értem én, hogy zöldek meg sárgák, de akkor is csak szimpla segédanyagok.
A krém maga sűrű, nem kell sok belőle, így a 30 ml hónapokig elég lehet. Nappalra nem tudom használni, mert a T-zónám hamar zsíros lesz tőle, az orcáimra viszont nem elég. Éjszakára oké, de az orcáimra akkor is még kenek valami plusz hidratálót. Az is igaz, hogy normál bőrre való, lehet hogy arra tényleg kiváló. Az enyémre tuti nem.
Rosszat nem csinál, tehát nem lettek tőle kiütéseim, pattanásaim, mitesszerek, nem irritálja a bőröm, de egyszerűen nem szeretem, zavar az erős illata, jótékony hatását pedig nem érzem. A sorsa az lesz, hogy elhasználom nyak-mellkas részre, de arcra nem. Az árát a tudásához képest sokallom.

Phi Coffee Espresso Ébresztő Szemkörnyékápoló

Phi Coffee Espresso Ébresztő Szemkörnyékápoló
2017. április 27.

KM doboz részeként jutottam hozzá, azt sem tudtam, hogy van ilyen márka, viszont pl ezt a terméket meg fogom venni, ha elfogy, mert megszerettem. Hidratál, nem irritálja a szemem kicsit sem, az illata enyhén kávés, kellemes, de őszintén szólva legkevésbé érdekel, hogy egy parfümmentes krémnek milyen az illata. A lényeg, hogy ne legyen benne, és ez elég ritka még mindig, pedig tök felesleges anyag.
A krém sűrű, nem kell egy egész pumpálásnyi egy használatra, de nagyon szépen lehet adagolni a kívánt mennyiséget. Reggel és este is használom, hamar beszívódik, nem hagy zsíros érzetet, ellenben nagyon finom puha lesz tőle a szemkörnyéki bőr, és szerintem hatásos a karikákra és duzzanatokra, jobb az összkép. Az árát teljesen megfelelőnek tartom ezért a minőségért, úgyhogy amint elfogy, megrendelem.

Balea Aqua Golyós Szemkörnyékápoló

Balea Aqua Golyós Szemkörnyékápoló
2017. április 13.

Ezt a szemkörnyékápolót kizárólag azért használom, hogy a bőröm átmenetileg hidratálva legyen miután megtisztítottam az arcom, és felrakom a hámlasztót, mert utána szoktam várni 20 percet a következő kence használata előtt, hogy az aha/bha dolgozni tudjon. Na, erre a célra kiváló, de egész napos hidratálást, vagy bármilyen hatást nem kell tőle várni. Az ára is kb ennek megfelelő, mert tényleg olcsó termék, hónapokig elég, az inci ehhez képest oké. A fémgolyó nagyon jól hűsít reggel, maga a krém könnyen beszívódik, engem nem csíp, nem irritál.