dzsanki

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Lush Don't Look At Me Friss Arcpakolás

Lush Don't Look At Me Friss Arcpakolás
2017. február 11.
(!)

Egy tömör, még kenhető, de nem folyékony állagú maszk, amit könnyű elolszlatni az arcon. Én a heti nagy arctisztításomkor használom, amikor a mitesszereket is eltávolítom, és bőrradírt használok. 15 percet hagyom fenn, masszírozva kenem fel, hogy az elhalt hámsejtek már akkor le legyenek radírozva, viszont pont ezért óvatosan mosom le, de vlszg fordítva is pont ilyen jó. Tisztít, felpuhítja, megújítja a bőrt. Azt tapasztaltam, hogy a gyulladást is leviszi, nyugtatja is a bőrt, és ahogy megszárad az arcon, összehúzza a pórusokat is. Nálam semmilyen irritációt nem okozott, szeretem használni. A 75 g soknak tűnik, de ez egy kis tégely, a maszkot pedig nem érdemes és annyira nem is lehet vékony rétegben felkenni, így két hónapra elég heti egy használat mellett.
És igen, nagyon kék :)
Az egy csillag levonás azért, mert minek bele parfüm és színezék. Nem kell. Lehet, hogy pont annyival vennék meg többen ezek nélkül, mint amennyien azért veszik meg, mert van benne. Finom illata van, frissítő, ez tény.

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Lotion Exfoliant

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Lotion Exfoliant
2017. február 1.

Mielőtt megvettem a teljes kiszerelést, kipróbáltam a skin perfecting gélt, a vizes állagút, és ezt. Nem csak BHA-ban, AHA-ban sem jön be a vizes állag, a gél még elmegy, de a legjobban a krém állagú hámlasztókat szeretem, egyszerűen imádom, hogy hidratál is amellett, hogy hámlaszt. És mivel szeretek várni 15-20 percet a következő réteg felkenése előtt, nem mindegy számomra, hogy addig húzódik, kipirosodik a bőröm, vagy semmi baja nem lesz. Sajnos krémes hámlasztó nagyon kevés van, ez az egyik. A BHA minden ígért hatását beváltja + hidratálja a bőrt. Reggel és este is használom, akkor is, ha AHA-t használok, akkor is, ha fizikai hámlasztót. Soha nem csíp, soha nem irritál, nem hámlik tőle a bőröm. Ellenben egy hét használat után (amikor a rutinom többi része változatlan maradt) egységesebb lett a bőröm, és jobban hat az esszencia, a szérum és a hidratáló. Nagyon megszerettem, ha hosszútávon beválik, ennél maradok. Szerintem napi kétszeri használat mellett is elég lesz 4 hónapig. A PC termékek közül amúgy sokat tartok drágának, de a 100 ml-es hámlasztókért szerintem nem sok ez az összeg, pláne akció keretében. Ez egy nagyon jó termék, csak ajánlani tudom, és azoknak is, akik érzékenyebbek, mert ez a hámlasztó kíméletes.

Klairs Illuminating Supple Blemish Cream (BB Cream)

Klairs Illuminating Supple Blemish Cream (BB Cream)
2017. február 1.

Rendeléshez kaptam mintákat, egy darab 3 ml, amit úgy 8x tudok használni. Nagyon krémes, úgyhogy vigyázni kell a mennyiséggel, kevés is elég belőle. Könnyű eloszlatni és a bőrbe dolgozni. A fedése szerintem a közepes alsó szintje, így inkább bőregységesítő a hatása, semmint fedő, előbbinek viszont tökéletes. A bőrszínnel remekül vegyül, nem szárít, nem zsírosít, tartós.

Missha M Signature Real Complete BB Krém SPF25

Missha M Signature Real Complete BB Krém SPF25
2017. február 1.

Egy jó kis alapozó, de semmi extra. Mondjuk nem a drogériás termékekhez mérem, amikor ezt mondom. Se többet, se kevesebbet nem érzékelek, mint más koreai bb krémeknél, amiket próbáltam. Nem hiszem, hogy a bőröm ettől lett szebb, hiába a számos zöld összetevő, ez inkább alap, hogy nem vmi szrt kenek magamra. A fedése közepes, úgyhogy problémásabb bőrre korrektorral lehet jó. Felvinni könnyű, inkább folyós, mint krémes. A színe szépen alkalmazkodik a bőrhöz. A tubusa valóban gusztusos, de ez nálam nem szempont vásárláskor, max extra.
Sem szárító, sem zsírosító hatást nem tapasztaltam.

Bioderma Sensibio H2O Micellás Lemosó

Bioderma Sensibio H2O Micellás Lemosó
2017. február 1.

A sminket maradéktalanul leszedi, tökéletes érzékeny bőrre is, mert egyáltalán nem irritál, nem hagy ragacsos réteget, teljesen megtisztítja a bőrt, de nem szárítja. Én alkalmanként használom, amikor nincs kedvem az olajos + vizes lemosáshoz, és a célnak tökéletesen megfelel. Mondjuk ha találok egy hasonlóan jó, de olcsóbb terméket, nem habozok majd váltani, mert ez ahhoz képest, hogy csak egy lemosó, igen drága.

Alverde Szárazsampon

Alverde Szárazsampon
2017. január 31.

Nem olyan jó, mint a balea száraz samponja, az tény, viszont cserébe természetes összetevőket tartalmaz, és 1-2 nappal ki lehet vele tolni a hajmosást. Szerintem kivétel nélkül minden szárazsampont alaposan ki kell dörzsölni, majd fésülni a hajból, és utána nem árt egy kis hajvégápoló olaj, mert az oké, hogy a hajtövek frissek lesznek, de a hajvéget szárítja. Viszont ez egyik terméknek sem hibája, a jellegéből adódik. Sötét hajra biztos nem olyan jó, mint világosra. Én azt szeretem benne, hogy könnyű használni, természetesek az összetevői, és finom az illata, kicsi a csomagolása, nincs benne hajtógáz. Egy pont levonás amiatt, hogy max 2 napra lehet vele kitolni egy hajmosást, míg a baleával 3-4 napot is simán.

Alverde Vital+ Arcápoló Olaj

Alverde Vital+ Arcápoló Olaj
2017. január 31.

Pár hete használom szérum után, hidratálókrém előtt. Akartam egy arcolajat, mert annyi jót olvastam arról, hogy a téli rutinba nem árt beleilleszteni, viszont nem tartom 'must have' kategóriának, ezért nem akartam mindjárt egy többezer forintos olajjal kísérletezni. Már nem is fogok. Ez a kis üvegcse szerintem még két télre kiszolgál. Habár nincs még érett bőröm, de az összetevők alapján nem gondolom, hogy ez csak érett, öregedő bőrre jó.
Nekem maradéktalanul beszívódik pár perc alatt, és vegyes bőrtípusúként vissza tudom igazolni, hogy attól, hogy zsírosodásra hajlamos a T-zóna, az olaj nemhogy ront, de javít a helyzeten. Biztos számít a teljes rutin, de tény, hogy reggel sminkelek, és este úgy érek haza, hogy még mindig nem zsírosodott ki a bőröm. Úgy gondolom, hogy ez a jól felépített rétegezésnek köszönhető, amelyben ez az olaj egy remek kiegészítő. Az biztos, hogy szép bőrrel ébredek. Az ára pedig nagyon kedvező (azt hiszem 1000 ft, vagy 1200). Pár cseppet elég a bőrbe masszírozni, és most hetek múltán még nem látszik, hogy használtam. A hidratálókrém és az olaj felvitele között szerintem 5-10 percet nem árt várni. Az érzékeny orcáimat sem irritálja.

Cosrx Galactomyces Alcohol-Free Toner

Cosrx Galactomyces Alcohol-Free Toner
2017. január 31.

Nem mondom, hogy valami hihetetlen extra ez a tonik, de jó érzés használni, kellemesen hidratál, nyugtat, szép összetevői vannak. Az arctisztítás utáni tonikom savasít (cosrx aha/bha toner), ezt már a hámlasztó után fújom az arcomra a benton snail tonikjával keverve, és nagyon szeretem. A tonikokat nem szokták fontosnak tartani, pedig annak ellenére, hogy önmagában biztos nem lenne különösebb hatása, nagy szerepe van a rétegezős rutinban. Szerintem önmagában nincs az a termék, amiről lehetne pozitívan nyilatkozni, mert mindegyiknek más a funkciója a bőrápolásban. Ezek a cuccok együtt jók, együtt hatásosak. Mondjuk nyáron el tudom képzelni, hogy önmagában is jó frissítő a bőrnek.

Missha Time Revolution Night Repair Science Activator Borabit Ampoule

Missha Time Revolution Night Repair Science Activator Borabit Ampoule
2017. január 31.

Nahh, hát ebben annyi minden van, hogy valószínűleg meg is maradok mellette, ennél több jótékony összetevőt belepakolni egy szérumba nem is lehetséges.
A rétegezős rutinom részeként használom, nagyon hamar beszívódik, nem hagy ragacsos réteget maga után. Ez utóbbin már gondolkodtam sokat, hogy mitől lehet az, hogy valaki a ragacsosságra panaszkodik, valakinél meg semmi ilyen hatás nincs. Valószínűleg az is közre játszik, hogy ki-mit használ előtte, illetve mennyi időt hagy a felszívódásra egy-egy réteg között.
Ugyan - mint mindig - most sem tudom különválasztani csak ezt a terméket a bőrápolási szereim közül, de az biztos, hogy hozzájárul a bőröm jó állapotához, ami hidratált, egyre egységesebb, a foltok, esetleges pattanások gyorsan gyógyulnak, a tágabb pórusok kisebbek, nincsenek piros foltok a bőrömön.
A szérum nem okoz mitesszert, pattanást, nem irritál, nem zsírosít, nem szárít.
Aki nem akar többféle szérumot használni, annak mindenképpen ajánlom, de bárki bőrápolásának hatásos része lehet.

Cosrx Advanced Snail 96 Mucin Power Essence

Cosrx Advanced Snail 96 Mucin Power Essence
2017. január 31.

A benton snail esszenciáról váltottam át erre pár minta kipróbálása után a sokkal jobb ár-érték arány miatt. Jó döntés volt, ennek is szép az incije, első helyen a csigacucc, és még arginin, allantoin, hialuronsav, panthenol, szuper. Két pumpálásnyit szoktam felkenni reggel és este hámlasztó és tonik után. Nagyon jó a hidratáló hatása, bársonyos tapintású lesz tőle a bőröm, nyugtatja is, nagyon szeretem, a rutinom fontos része lett.