Effi

Regisztráció dátuma: 2014. április 8.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2014. április 8.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Mixa Optimal Tolerance Micellás Víz Érzékeny és Reaktív Bőrre

Mixa Optimal Tolerance Micellás Víz Érzékeny és Reaktív Bőrre
2024. január 5.

A szemhéjtus-szempillaspirál kombóval kicsit meggyűlik a baja. A többi sminket szépen leszedi, a bőrömet nem bántja. Mivel eddig ez az egyetlen, ami nem csípi a szemem, maradok ennél.

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5
2024. január 5.

Sírok, hogy korcsoportot ugrottam itt a Krémmánián, ezért egy heves pánikroham után úgy határoztam, itt az ideje retinolozni.
Bár hazudok, mert ezt már használtam egyszer régebben, de csak úgy tessék-lássék, így kb semmi hatása nem volt, nem is vettem újra akkor.
Most viszont! Eljött az idő! Szerencsére arcom jelenlegi állapota még teljesen vállalható kategória, szóval ezt kéne konzerválni valahogy. Be is építettem a rutinomba szépen, és most várom a hatást. Fészkelődik a gyanúm, hogy erősebbre szorulnék, mert hiába használom rendesen, jó ideje, továbbra sem ad semmi pluszt a bőrömnek. Tényleg nem tudom, hogy ez kinek, minek a hibája. De rosszat nem tudok mondani róla, mert rosszat nem tett, és illatmentes, ami a legjobb dolog. Az adagolója mondjuk nem a kedvencem. G&G termékben még sosem csalódtam, szóval kitartok, de valószínűleg erősebbre fogom cserélni.
Alattam lévő korcsoportba tartozóknak viszont jó szívvel ajánlom.

Balea Krémtusfürdő Magic Fairytale, Mágikus Illattal

Balea Krémtusfürdő Magic Fairytale, Mágikus Illattal
2024. január 5.

Először is, mennyire cuki már ez a flakon?? Az egész design imádnivaló.
Az illat...semmihez sem tudnám hasonlítani. A mágikus szó kicsit túlzó, annyira azért nem különleges, viszont nagyon kellemes. Olyan lágyan simogató, számomra tipikus cozy-illat, ami minden évszakhoz illik.
Tusfürdő mivolta átlagos Balea, habzik, tisztít, (engem) nem szárít.

Eucerin Atopicontrol SOS Bőrnyugtató Krém

Eucerin Atopicontrol SOS Bőrnyugtató Krém
2023. december 2.

A sok fújástól igencsak megviselt orromra használom, azonnal segít. Egy éjszaka alatt helyrejött a bőröm.

Barnängen Oil Intense Body Lotion Testápoló

Barnängen Oil Intense Body Lotion Testápoló
2023. december 2.

Mindig is nagyon puha volt a bőröm, nem igazán igényelt sosem testápolót. 30 fölött viszont nincs mese, muszáj kezdenem valamit vele, mert egyre többször kiszárad, viszket, főleg hidegebb időben. Mindenképp pumpásat akartam, mert azt tartom a legkényelmesebbnek. A Barnängennel tusfürdő szinten van már jó tapasztalatom, úgyhogy egy rövid szaglászás után erre esett a választásom. Hát nem bántam meg, nagyon könnyű az állaga, pikkpakk beszívódik és durván luxy illata van. Heti pár alkalommal használom, ezért úgy voltam vele, hogy nem sajnálom rá a pénzt, pedig elég drága. Parfümöt biztos nem fújnék rá, önmagában is illatoztatja a bőrt hosszú ideig. A tusfürdőjét is megvettem, remélem, nem lesz too much a kettő együtt.

Update: de, abszolút too much. :)
Testápolóságával továbbra sincs bajom, de az orrom iszonyúan besokallt az illatától.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5+

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5+
2023. december 2.

Hámlasztás után használom. Másnapra olyan a bőröm, mintha photoshoppolták volna. Tökéletesen megnyugtatja, táplálja és puhává teszi. Napi szinten nem használnám, de egy héten egyszer csodát tesz.

Bondi Sands SPF50+ Fragrance Free Face Sunscreen Lotion

Bondi Sands SPF50+ Fragrance Free Face Sunscreen Lotion
2023. december 2.

Nekem tetszik a fényes finish. Okosan kell a mennyiséggel bánni és akkor kifejezetten szép a végeredmény. Nem szárít (bár hidratálok alá), nem irritál, nem csípi a szemem. A hűvösebb időszakra pont megfelelő. Könnyű az állaga, a beszívódásával azért kicsit várni kell. Ár-érték arányban teljesen jó, főleg, hogy nem ilyen kis 30-50 ml-es kis kiszerelés.

RefectoCil Szemöldök-és Szempillafesték

RefectoCil Szemöldök-és Szempillafesték
2023. november 2.

Tinédzserkorom fiatalos lendületében agyonszedett, nagy nehezen helyreállított, majd pajzsmirigy-alulműködés által ismét megtépázott, szemöldöknek csúfolt kósza szőrszálaim boldogan sóhajtottak fel, mikor végre elcsattogtam a fodrászkellékesbe és nyélbe ütöttem életem eddigi legjobb szemöldök-ügyletét. Számtalan ceruza, filc, por, zselé és még ki tudja, miféle szánalmas próbálkozásaim ugyan jól mutattak a tükörben, de lemosás után ugyanúgy szemöldököm romjai bukkantak elő a rétegek alól. Kozmetikushoz elvből nem megyek olyan műveletekre, amiket otthon is kivitelezni tudok, így alapos utánajárást követően gondoltam, ugyan, már nincs vesztenivalóm (az a három szál nem számít annak)... Az első használat után majdnem elsírtam magam, annyira szép lett az eredmény. Aztán eltelt egy hét, két hét és még mindig jól nézett ki, hozzá sem kellett nyúlni. Fél centi - natural brown- festék (bőven elég...), ugyanennyi oxi, 3%-os, kis kupakban kikeverve, ferde ecsettel rádolgozva, 15 perc és tádámm. Nekem nagyon tetszik az első pár nap, amíg a bőröm is olyan még. 3 hetente kell megismételnem a műveletet.
Mindezt nevetségesen olcsón úgy, hogy a szett kábé évekig elég lesz.
Az egyetlen hibája, hogy nem előbb találtam rá.

Revideálnám a fenti dicshimnuszt egy kicsit.
Leszoktam erről a cuccról. Ugyanis, míg használtam, igencsak szép volt a szemöldököm, viszont egyre kevesebb és kevesebb. Próbaképpen kihagytam pár festést és lássanak csodát, hát nem kinőttek azok az elveszettnek hitt szálak?
Nem használtam rosszul, nem is toltam túl, egyszerűen az én szemöldököm kihullott tőle. Most már majdnem egy éve nem festem, és szebb, mint valaha.

Balea Happy Melody Fürdősó Virágos-Gyümölcsös Illattal

Balea Happy Melody Fürdősó Virágos-Gyümölcsös Illattal
2023. november 2.

A virágos-gyümölcsös illat erős csúsztatás, konkrétan öblítőillata van. Ami persze szuper dolog, de nem feltétlenül van kedvem abban ázni.
Ráadásul meg is marad jó sokáig, bőrön, orrban, fürdőszobában.
Tisztaságérzetet abszolút ad. Kérdés, erre vágyik-e az ember egy fürdősótól.

Avon Far Away Rebel Testápoló

Avon Far Away Rebel Testápoló
2023. november 2.

Meglepően jó. Csak akkor használom, amikor a parfümjét is, csodásan tartósak együtt.
Testápolóként is egész jól funkcionál, hamar beszívódik, puha lesz tőle a bőr. Nem tudok rá rosszat mondani.