Effi

Regisztráció dátuma: 2014. április 8.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2014. április 8.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Avon Mark Big And Multiplied Szempillaspirál

Avon Mark Big And Multiplied Szempillaspirál
2018. október 11.

Na, itt az első ember, aki azért vesz meg egy szempillaspirált, mert mások negatív véleménnyel vannak róla. Többen is írják, hogy csak megszínezi a pillákat, nem hosszabbít. Ezek nálam fő szempontok. Ugyanis (ne utáljatok) sok, dús és hosszú szempillával rendelkezem. Namármost azt hinné az ember, hogy ez egy áldás, ami jól látó embereknél így is van. Csakhogy én szemüveggel is rendelkezem, és elég hervasztó látvány a lencsén kapirgáló szempilla. Nekem csak annyira van szükségem, hogy kicsit sötétebbek és leheletnyit látványosabbak legyenek a pilláim, mert enélkül meztelennek érzem a magam és befejezetlennek a sminkem. Ez a spirál pont ennyit nyújt, úgyhogy jöttem felpontozni. 😜
A barnát vettem, a világos színeimhez jobban illik (plusz a szemüvegem kerete is barna színű), nem pereg, a kefe pont jó, nem vesz fel túl sok festéket, nem maszatol.

L'Oreal Paris Elseve Extraordinary Oil Könnyű, Tápláló Sampon Normál, Száraz és Szöszösödő Hajra

2018. október 3.

Először is: csak az használjon ilyet, aki bírja a brutálisan erős illatú hajat napokig! Valami elképesztő kókusz(jellegű) illata van, nem tudsz olyan parfümöt, vagy egyéb cuccot használni, ami akár egy kicsit is elnyomná, nem, ez illatozik a következő hajmosásig rendületlenül. Az én normál, szöszös, "hullámos" hajborzalmam puha és fényes lesz tőle (na meg szagos), és tényleg kevésbé birkásodik. A sampon mellett használt egyéb ápolószerekkel csak óvatosan, mert a benne levő olajok bőven elegendőek egy normál haj számára. Én elkövettem azt a hibát, hogy hajápoló olajat használtam utána, hát mondanom sem kell, másnap reggel már sikkantottam is egyet a tükör előtt, hogy mi a franc a fejemen ez a zsírtenger? Szóval csak módjával. Azóta csak a végekre kenek egy kis plusz olajat, úgy kibír 3-4 napot is a hajam mosás nélkül. Veszettül habzik, nem kell sok belőle (pedig hosszú hajam van), nem is vészesen drága, úgyhogy egy őszi samponnak tökéletesen megfelel. A húsvéti locsolós illatfeeling miatt levonok egy csillagot.

Giorgio Armani Si EDP

Giorgio Armani Si EDP
2018. szeptember 19.

Ez az az illat, amit nem tudok hová tenni, még csak nem is szagoltam ehhez hasonlót soha. Meghatározhatatlan, megfoghatatlan, egyik pillanatban kellemes, másikban iszonyat. Sosem tudnám használni, egyáltalán nem én vagyok. Illatot eddig is nehezen jellemeztem, de ebbe végleg beletört a bicskám. Annyi biztos, hogy különleges, ugyanúgy el tudom képzelni fiatal, bájos szőkén, mint idősebb, elegáns barnán. Egy összefoglaló szóval mégiscsak illetném: egyedi.

Lancôme La Vie Est Belle EDP

Lancôme La Vie Est Belle EDP
2018. szeptember 19.

Szeretem az illatcsaládot, de ez az illat nem tetszik igazán. Vagyis inkább nem érzem a magaménak. Jellegtelennek tartom, fiatal (20 körüli), csicsergős, bájos lányokon jobban el tudom képzelni, mint magamon.

Yves Saint Laurent Black Opium EDP

Yves Saint Laurent Black Opium EDP
2018. szeptember 19.

Kifújáskor rajtam egyértelműen dominál a kávé, a kellemes aromájú, frissen főzött fajta, édeskés mellékzöngével. Aztán, ahogy telik az idő, előjön a vanília és akkor már csak azt érzem. Összességében finom illat, de nem tartom olyan extra különlegesnek, főleg, hogy az én bőrömön egyáltalán nem tartós. Olcsóbb kategóriában több ehhez nagyon hasonló illat kapható.

Trend It Up Sheer Nude Alapozó (régi)

Trend It Up Sheer Nude Alapozó (régi)
2018. szeptember 14.

Egy 010-es árnyalat többé-kevésbé boldog tulajdonosa vagyok. Ritkán használok alapozót, hétköznapra elég a korrektor. Nem akartam drága terméket venni, sajnáltam volna, ha rám romlik, ezért ezt választottam. Nedves szivaccsal viszem fel, jól beledolgozom a bőrbe, utána mindig lepúderezem. Egészen jól illeszkedik a bőrszínemhez, nem oxidálódik ocsmányra. Megfelelően aláhidratálva, majd lepúderezve nem ül bele túlságosan a pórusokba-ráncokba. Egy ideig. Főleg melegben egy idő után bizony meglátszik, hogy van valami az arcon, elkezd művivé válni. De olcsóságához képest korrekt vételnek könyvelem el, mert nem rossz, bár rajtam télen még a legvilágosabb árnyalat is sötét lesz.

Isana Professional 4in1 Szárazsampon

Isana Professional 4in1 Szárazsampon
2018. szeptember 14.

Nem teljesít nálam a csúcson. Egy nappal el tudom tolni vele a hajmosást, de csak kompromisszumos megoldás. Nem hagy foltot, ennek örülök, csak mérsékelten büdös, az is valami, viszont túl sok mindent nem csinál a hajjal. Egy kicsit rendezettebb a végeredmény, épp, hogy a vállalható kategóriában. Ősszel-télen kevesebbet kell ilyesmit használnom, erre az időszakra megfelelő lesz, de nyáron nekem valami bikább cucc kell.

Avon Senses Reflection Krémtusfürdő

Avon Senses Reflection Krémtusfürdő
2018. szeptember 14.

Erre a tusfürdőre a tökéletes kifejezés: mehh...
Jó krémes, habzik, ahogy kell, de az illat csalódást kelt. Igazi tisztaságillatra számítottam, és kaptam egy szappanszagú akármit, ami nem friss, de nem is kellemesen simogató. Szerencsére fürdés után azonnal elillan rólam, de nem ezt várom egy krémtusfürdőtől. Az Avonnak mindig sikerül átvernie katalógusillataival, állandóan belesétálok a csapdába, hogy aztán jól felkopjon az állam.

Avon Little Black Dress Weekend Parfüm

Avon Little Black Dress Weekend Parfüm
2018. szeptember 12.

A katalógusban beleszerettem az illatába, pont ilyen könnyed, nőies hétköznapi parfümre vágytam. Élőben kicsit másnak éreztem, nehezebbnek. Nyáron óvatosan bánok a parfümökkel, könnyen megfájdul a fejem a nehéz illattól és a bőrömet is irritálja. Viszont ez nem annyira nehéz még melegben sem. Nagyon hamar elillan az illata, de rajtam nem szokott egyik sem tartós lenni sajnos. Hétköznapra elfújkálom, egy tapasztalatnak jó vétel volt.

Update: Mi a fene történt a szaglószerveimmel, mikor azt mondtam erre, hogy tetszik? Pedig odavoltam érte. Mára locsolókölni státuszba lépett. Csak azért nem egy csillag, mert legalább hamar elillan.

Avon Senses Anti-Stress Tusfürdő

Avon Senses Anti-Stress Tusfürdő
2018. augusztus 27.

A flakonban sokkal jobb illata van, mint használat közben. Úgy egy teljesen jellegtelen illat, ami nem rossz, csak sokkal jobbra számítottam. A flakon nyithatósága katasztrofális, nem is szoktam rápattintani, csak lehajtom. Normálisan habzik, tisztít, nem szárít, de az illatában nagyot csalódtam.