Elysia22

Regisztráció dátuma: 2017. október 31.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2017. október 31.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 Scented Hair Mist

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 Scented Hair Mist
2021. március 20.

Galagonyanyától rendeltem fújóst belőle, miután az eredeti illat nagyon megtetszett. Nagyon szeretem a hajparfümöket, főleg ha az eredeti illat könnyedebb verziójára vágyom (a meleg vagy az alkalom miatt) . Rajtam 4-5 órán át érezni, időnként el-, majd feltűnik. A szabadban igazán életre kel, ahogy a hosszú hajam fújja a szél. Az illat jól tükrözi a parfümöt, viszont valahogy mégis lágyabb. Annak ajánlom, aki a Baccarat eau de parfum rajongója és együtt viselné, vagy egy annál szolidabb verziót keres csak önmagában.

Chanel Coco Parfum

Chanel Coco Parfum
2020. október 11.

2015-ben az egyik budapesti parfümériában rábukkantam a töményparfüm utolsó darabjára. Teszter sajnos nem volt. Mivel az Edt nagy kedvencem, gondoltam, veszek egy nagy levegőt, és hazaviszem. Otthon kibontva megkezdődött a románcunk, egy mély, érzéki, fűszeres illattal, ami az egyik kedvencem azóta is. Mivel a neten kutakodtam korábban a Chanel üvegcsék kora után (szeretett Coco Edt-m 2014-ben reformulált verzióját kevésbé kedvelem), sikerült beazonosítani, hogy ez bizony még egy 2002-es példány (batch kód és összetevő lista párhuzamos elemzésével).
Később ebből is szert tettem egy 2015 körül gyártott verzióra, zongorázni lehet a különbséget. A Coco minden verziójából erőteljesebb és kevésbé édes a korábbi verzió, aki a vintage illatok ért rajong, annak érdemes lecsapni egy korábbi zárt üvegre a neten.

Tihanyi Levendula Manufaktúra Levendula-Jázmin EDP

Tihanyi Levendula Manufaktúra Levendula-Jázmin EDP
2020. április 28.

Tavaly nyaralás alatt Tihanyban szereztem be egy kis üveggel. Imádom a jázmin és a levendula illatát is, sikerült a két összetevőt isteni illattá összevegyíteni. Picit az Alienre emlékeztet a végeredmény, de annál könnyedebb. Kevés kell belőle, a tartóssága közepes, aki nyári illatot keres, annak merem ajánlani.

Serge Lutens Tubéreuse Criminelle

Serge Lutens Tubéreuse Criminelle
2019. július 28.

Számomra ez A PARFÜM. Minden megvan benne, amitől művészi alkotás lesz : merész nyitóakkord, elegáns leszáradás, játékos név. Dívaillat.
Bár én szeretem a fejillat frissességét, a tubarózsa mentolossága meglepő lehet. Mindenkit buzdítok arra, hogy várja meg, amíg ez az illat elhelyezkedik a bőrén, mert végül olyan krémessé válik, ami egy puha kasmírkendő viselésére emlékeztet, a kényelem mellett azonban marad benne valami titokzatos, csábító jelleg is. Serge Lutens minden illatát ajánlom kipróbálásra, sokat szeretek közülük, ez az illat azonban egyértelműen a királynő számomra.

Chanel No. 22

Chanel No. 22
2019. április 5.

Ahogy a Cuir de Russie az ideális férfi illata, a no. 22 számomra ennek női párja. Magamra fújom vagy csöppentem (mert extrait mániás vagyok), hogy közelebb kerüljek ehhez az ideálhoz. Letisztult, elegáns, ám mégsem fensőbbséges illat, a szantálfának köszönhetően megbújik benne a melegség. Olyasfajra kiegészítő, mint egy gyöngy nyaklánc, nem lehet vele hibázni.

Serge Lutens Santal Majuscule

Serge Lutens Santal Majuscule
2019. április 4.

Először mintám volt belőle, majd Lazolkov jóvoltából lett egy fújósom is. Számomra addiktív illat, az én bőrömön egy letisztult, elegáns szantál aroma dominál. A többi összetevő mintha csak asszisztálna őhozzá, mint ehy szólistához a zenekarban. Imádom.

Paul Mitchell Super Strong Hajszerkezet Erősítő Hajápoló Spray

Paul Mitchell Super Strong Hajszerkezet Erősítő Hajápoló Spray
2019. április 4.

2 hónapja használom vékony szálú, szalonban festett, hosszú hajamra. Mivel korábban melírozva volt, most meg rézvörös vagyok, az eleve szárazabb hajvégeim kifésülése nehezen ment. Hetente kétszer használom fodrászom tanácsára, és már 1 hónap után éreztem, hogy sokkal könnyebb kifésülni a hajamat. Az ára húzós, viszont alig fogyott belőle, szerintem egy évre tuti elég lesz. Én biztosan újra fogom venni, sőt, anyukámnak is tervezek beszerezni egyet.

By Kilian Rose Oud EDP

By Kilian Rose Oud EDP
2018. december 30.

Victoria Frolova blogján olvastam méltatást róla. Igazi oud olajat tudtommal nem tartalmaz, viszont az összetevők rajtam egy olyan egzotikus eleggyé állnak össze, ami a forró kincses Keletre repít a tél közepén is. Rajtam 2 fújás egész nap tart, kis mennyiséggel próbáljátok először, mert roppant tömény. Szillázsa közepes. Nekem igazi luxus ez az illat, az ára is ehhez van szabva, viszont szépséges darabja a kolleckiómnak.

Too Faced Unicorn Tears Bronzer

Too Faced Unicorn Tears Bronzer
2018. szeptember 24.

Itt vettem egy példányt, nagyon szép a bronzosító része. A highlighter inkább estére jó, mert csillámlik kissé. A csomagolás meg valami szupercuki, unikornis rajongóknak gyűjtői darab.

Guerlain Apres L'Ondee

Guerlain Apres L'Ondee
2018. január 2.

Csodás tavaszi illat, ami a 19. század elejét idézi. Mégsem hat ódonnak, üde és játékos. A L'Heure Bleue illathoz szokták hasonlítani, de az rajtam édesebb, míg ennél a frissesség dominál.
Sajnos a jelenlegi EDT gyorsan elillan, viszont amíg tart, addig különleges élmény.