emilil

Regisztráció dátuma: 2012. február 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. február 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Khadi Növényi Hajfesték Por - Vörös

Khadi Növényi Hajfesték Por - Vörös
2013. október 6.

Több mint 1 évig használtam neha hennát, most cseréltem le a Khadira. A neha használata után borzasztóan viszketett a fejbőröm, pedig nagyon szépen befogta a hajam. Nemrég kaptam Khadi hennát, hogy próbáljam ki. 2 óra hatóidő (forró vízzel és egy kis citromlével kevertem ki) után gyönyörűen befogta a hajam, még az őszhajszálakat is . Szép fényes, selymes lett a hajam és nem jelentkezett a viszketés. Ezentúl biztos mindig ezt fogom használni.

Neha Természetes Hennapor

Neha Természetes Hennapor
2013. október 6.

Lassan 1 éve festem a hajam ezzel a hennával. Az eredeti hajszínem középbarna, nagyon szép vörösesbarna színe lesz. Az ősz hajszálak narancssárgásak, de mivel nekem még nincs olyan sok, nem zavaró. Hennázás előtt mindig fekete szappannal mosok hajat. A hennaport forró vízzel keverem össze, 6 csepp levendula és eukaliptusz olajat teszek még hozzá. 4 órát hagyom a hajamon.

Több mint 1 év használat után lecseréltem Khadi hennára. A nehától nagyon szép élénk színe lett a hajamnak, viszont minden egyes használat után borzasztóan viszketett a fejbőröm. A Bionom oldalon többen panaszkodtak erre a viszketésre, de ott állították, hogy a hennától nem lehet, biztos vmi más. Gondoltam több mindenre, az illóolajokra amit a hennába tettem, a samponokra (a hennával egyszerre tértem át a natúr samponokra). Végül kaptam Khadi hennát hogy próbáljam ki. 2 óra hatóidő után tökéletesen befogta a hajam, az őszhajszálakat is és a viszketés nem jelentkezett. A borzasztó viszketés miatt -1 csillag...

Alverde Haut- und Badeöl Vanille und Chai

Alverde Haut- und Badeöl Vanille und Chai
2013. szeptember 27.

Nagyon jó kis olaj. Én főleg a kezemre használom, akár naponta többször is, annyira tetszik az illata. Gyorsan beszívódik, puha lesz tőle a bőröm. A pacsulis és a vadrózsás olajat próbáltam már, de ez tetszik eddig a legjobban.

Herbária Csalánlevél Tea

Herbária Csalánlevél Tea
2013. augusztus 31.

Csináld magad száraz sampon
Elsősorban sötét hajúaknak ajánlott a recept.
Hozzávalók:

7-10 evőkanál szárított csalán
Cukor nélküli kakaópor

A szárított csalán leveleket szórjuk darálógépbe, addig daráljuk, míg viszonylag finom port nem kapunk. Ha ez nem sikerült érdemes egy pici lyukú szitán átszitálni. Majd egy-két teáskanál kakaóport alaposan keverjünk hozzá.

Használata:

Kipróbáltam, szuperül működik.:) Hajmosás utáni 3. napon használtam, most van a 6. nap és még mindig szép a hajam. Szerettem volna elérni, hogy egy héten egyszer elég legyen hajat mosni, ennek a száraz samponnak köszönhetően úgy néz ki sikerül.:)

Kamillavirágzat

Kamillavirágzat
2013. augusztus 31.

Csináld magad száraz sampon világos hajúaknak
Kamillavirág és liszt. A szárított kamilla virágokat porítsuk le, szitáljuk át, hogy csak a finomabb hintőporszerű szemcsék maradjanak, s keverjünk hozzá egy vagy két teáskanál lisztet. Egyszerűen masszírozzuk a hajtőbe, majd alaposan szórjuk ki, fésüljük át, hogy a felesleg/esetleg nagyobb szemcsék kihulljanak.

Hansa Szappan Manufaktúra Himalaja Sós Szappan

Hansa Szappan Manufaktúra Himalaja Sós Szappan
2013. április 28.

Egy ismerősöm készíti ezeket a szappanokat, nagyon szeretem őket. A kislányom atópiás dermatitisére nagyon bevált, sheavajjal kiegészítve. Most én használom az arcomra, nem problémás a bőröm, de így is látszik, hogy szépen letisztítja a szennyeződésektől. Illata nem nagyon van, enyhén fű illatú. Az ára pedig nagyon kedvező. Ami még pozitívum, hogy nem válik hamar nyúlóssá mint az eddigi natúr szappanok amiket használtam.

EdenKozmetikumok Kamillás Regeneráló Hidratáló Kézkrém

EdenKozmetikumok Kamillás Regeneráló Hidratáló Kézkrém
2013. április 15.

Nagyon vártam már, hogy megérkezzen ez a kézkrém, mert eddig még nem sikerült olyan krémet találnom, amitől még reggel is puhák voltak a kezeim. Már rögtön az első használat után éreztem, hogy tök jól hidratál és nem lett kézmosás után sem száraz a kezem. Az állaga könnyű, nagyon gyorsan beszívódik. Ami viszont nem tetszik, az az "illata". Kamillást vártam, helyette vmilyen citromos fura szaga van, ami nekem egyáltalán nem tetszik... Pozitívum viszont, hogy sokáig nem érezni. A szaga miatt 4*.

EdenKozmetikumok Joghurtos- Málnás Ajakápoló Balzsam

EdenKozmetikumok Joghurtos- Málnás Ajakápoló Balzsam
2013. április 15.

Nagyon jó kis ajakápoló. Eddig az Alverde körömvirágos volt a kedvencem, ezt kb. fele annyiszor is elég használnom egy nap (reggel este és egyszer napközben), annyira jól hidratál. Az állaga is tetszik, az Alverdénél puhább, de nem túlságosan puha, teljesen jól kenhető. Az illata málnás, kellemes, nem erős.

Alverde Mandulás-Tearózsás Testápoló

Alverde Mandulás-Tearózsás Testápoló
2013. április 14.

Az illatát imádom, nagyon jól hidratál, de végül lecseréltem a makadámdiós testvajra, mert az még jobb.

EdenKozmetikumok Gránátalmás Nappali Bőrfiatalító & Mélyhidratáló Arckrém

EdenKozmetikumok Gránátalmás Nappali Bőrfiatalító & Mélyhidratáló Arckrém
2013. április 5.

Jól tápláló, könnyen beszívódó nappali krém, isteni illattal. A nagyon száraz bőröm szuperül hidratálja. Az eddigi arckrémjeimhez képest jóval kevesebb is elég belőle. Fényvédővel is kérhető (10 faktor).