eo

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Remington S5500 Sleek & Smooth Keskeny Lapos Hajsimító

Remington S5500 Sleek & Smooth Keskeny Lapos Hajsimító
2013. május 15.

Ez a harmadik hajvasalóm a márkától és nagyjából úgy is viselkedik, mint a másik kettő. Korrekt, igazából ezt tudnám mondani, elégedett vagyok. A beharangozás miatt őszintén szólva talán kicsit többet vártam, de jó. :)

Schaebens Epres Arcmaszk

Schaebens Epres Arcmaszk
2013. május 14.

Ez a második maszk a márkától, amit próbálok. Az antibakteriálisat nagyon megkedveltem, így kíváncsian vettem meg ezt a verziót. Ami kicsit furcsa nekem az az, hogy az arcmaszkok előtt mindig teljes arctisztítást végzek, tehát radírozok is, de ezelőtt indokolatlannak éreztem. Viszont annyira nem hatékonyak benne a radírozó szemcsék, tény, hogy így kíméletes, viszont nekem azért hiányzik. Na de: az illata!!! Én nem vagyok egy nagy eper rajongó egyébként, de ez valami eszméletlen finom joghurtos-epres illat, nem tömény, műeper. Mint amikor az ember tejszínhabbal eszi az epret, kellemesen lágy. A színe is ennek megfelelően enyhén rózsaszínesen fehér. Az antibakteriálissal ellentétben, amit elég, ha belemasszírozok a végén a bőrömbe és kis vízzel leöblítem, ez végül teljesen megszárad az arcon, ez nagyjából 10-15 perc, ilyenkor szoktam lemosni. A szárazabb részekbe hajlamos ragaszkodóbban beülni, szóval elszórakozom egy darabig, mire teljesen lemosom. Friss, puha utána az arcom, de egyébként különösebben más hatását még nem tapasztaltam, egyszerűen jó érzés ez a kis epres kényeztetés. Különösebb hatás hiányában én négyesre tudom értékelni, főleg normál bőrre ajánlanám, akiknek nincs különösebb problémájuk, csak egy kis kényeztetésre vágynak.

Update: Na jó, nem érzem egészen korrektnek azt a megállapításomat, hogy nem látom hatását. Azért egészen segít a szebb bőrkép kialakításában. Azért még négyes, de szerintem újravevős.

Schaebens Anti-Pickel Maske Pattanások Elleni Maszk

Schaebens Anti-Pickel Maske Pattanások Elleni Maszk

2013. január 20.
Eljött az ideje, hogy véleményt alkossak, bár még csak 3 használaton vagyok túl. Egészen meglepett ez a pakolás. Valamiért ránézésre (nem tudom, miért) azt gondolnám, hogy tipikus vakolatszerűen megszáradó, szárító típusú pakolásról van szó. (Amilyen a CV Cadea Vera Young maszkja.) Na de itt egészen másról van szó, kérem szépen. Ez egy hófehér krém, ami végig ilyen állagú is marad, nem szárad meg. (Ettől eleinte tartottam, mert nincs jó tapasztalatom a Rival de Loop ugyanígy krém állagúan maradó maszkjáról.) A felvitel vastagságától függően akár szinte teljesen be is szívja a bőr. (Nálam pl. eddig szinte mindig ez volt a helyzet, csak néhány foltban maradt némi maradvány, ahol különösen vastagon kentem.) Sok maszkkal ellentétben, ami az arcon megszáradva húzódni kezd, ez nagyon finom, kellemes, puha érzést nyújt, öröm, amíg rajtam van. Én általában 1 órát is fent hagyom, ha van időm. A végén bemasszírozom a maradékot, amennyire tudom, kicsit "simogatom" vele az arcom, aztán egyszerűen lemosom. Nagyon finom puha és hidratált lesz tőle az arcom. A pattanások, piros foltok ellen is harcba száll, de nem úgy, hogy leszárítja (ami nálam pl. gyakran nem működik), hanem mintha gyógyítva hatna, csökken a pirosság, a duzzanatok lejjebb mennek, kevésbé akarom szétkaparni utána az arcom, ha egy-egy csúnyaság van rajta, mert látom, hogy inkább megpuhítva, lágyan segít rajta ez a maszk. Az extra hidratálóereje miatt bátran ajánlom a száraz bőrűeknek is, ugyanakkor mivel úgyis le kell mosni, a zsíros bőrűek is szerintem nyugodtan használják, mert ami utána marad, az inkább valamiféle mélyhidratálás. Szóval lényeg a lényeg: nagyon szépen indul a barátságunk, határozottan újravevős. :)

Update: Na hát már számtalanszor újravettem, állandósult helyet kapott a kozmetikumaim között. :) Imádom még mindig, ha valami csúnyaság jön az arcomra, kapom is elő. Igazi csodaszere lehet azoknak, akiknek száraz, érzékeny a bőrük, de hajlamos előjönni valami csúnya bőrprobléma, gyulladás. Ápol és gyógyít.

Babé Pediatric Facial Moisturiser

Babé Pediatric Facial Moisturiser
2013. május 14.

Nem vagyok baba, de elhasználtam egy kis tubus termékmintát belőle. Nagyon meg vagyok vele elégedve, kombinált bőröm van, többségében száraz, de bizonyos területen normál, illetve alkalmasint problémás is. Jól hidratált, de mégsem zsírosított, úgy éreztem, hogy szereti a bőröm is, az illata is igazán kellemes. Ha lesz alkalmam rá, beszerzem nagyobb tubussal is. :)

Update: Időközben beszereztem normál kiszerelésben is, aminek már a legvégén járok. Még mindig remek krém, az állaga kicsit "lotion-ös", nem nehéz állagú, így szuper hamar beszívódik, mégis hidratál, az én száraz bőröm megengedi, hogy szinte azonnal sminkeljek rá. Bár nem csodakrém, kicsit számomra még hidratálhatna jobban, de azért a magas elvárásaimnak igen jól megfelel, szerintem beszerzek még belőle.

Update 2: Már két tubussal fogyasztottam el belőle és továbbra is tartja magát. A csodás összetevők miatt szinte csak ezt merem az arcomra kenni, ha problémásabb a bőröm, bár egy hangyácskányival még mindig hidratálhatna jobban. Egyébként nagyon könnyű, egyáltalán nem testes krém, bátran ajánlom az érzékeny bőrűeknek, szépen megnyugtat. Egyedül az ára (és nehezebben beszerezhetősége) miatt vacillálok, hogy esetleg ki kéne valami mást próbálni..

Helia-D Intenzív Hidratáló Testápoló

Helia-D Intenzív Hidratáló Testápoló
2013. május 13.

Sűrűbb, testesebb krém, mint az átlag testápolók, mégis hamar beszívódik, könnyű bemasszírozni a bőrbe. Kellemes a használata, finom az illata, de csodát ő sem tett ezidáig a bőrömmel. Kiemelkedőt nem nyújt nálam, amolyan átlagos testápoló, annak viszont egészen jó.

La Roche-Posay Fiziológiás Micellás Szerkezetű Arctisztító

La Roche-Posay Fiziológiás Micellás Szerkezetű Arctisztító
2013. május 13.

Remek arctisztító, kellemes volt a használata. Sajnos már váltani voltam kénytelen, ugyanis az árához képest túl gyorsan fogyott (nálam legalábbis).

BRTC Jasmine Water BB Cream

BRTC Jasmine Water BB Cream
2013. május 13.

Végül csak beszereztem ebay-ről, egyébként kissé drágállom. Már használom úgy egy hónapja, és talán úgy látom, mintha gyorsabban fogyna, mint általában az alapozóim, de meglátjuk még meddig húzza.
Na de magáról a termékről: mikor még termékmintákat használtam kicsit furcsálltam az illatát, de a végére egészen megkedveltem, most már kifejezetten tetszik. Egyértelműen inkább pinkes tónusú, mintsem sárgás. Viszont tényleg kifejezetten világos bőrűeknek javasolnám, nekem is világos a bőröm, de lehet, hogy ennyire mégsem.. mikor frissen felkenem, akkor néha ijesztően világosnak látom magam. Aztán a későbbiekben ez szerintem némileg illeszkedik, de azért megmarad határozottan világosnak. Természetes fényt ad az arcnak. Kellemes tapintású tőle a bőröm, de számomra mééég hidratálóbb lehetne. Egyébként elégedett vagyok vele, viszont tényleg kicsit irreálisnak találom az árát.

Tonymoly Cats Wink Szempillaspirál

Tonymoly Cats Wink Szempillaspirál
2013. május 12.

A göndörítős verziót szereztem be, hála az ebaynek. :) Nekem is az volt az első benyomásom, hogy mennyire aprócska spirálról van szó, szinte félve vettem kézbe. Hosszútávon még nem tudok róla nyilatkozni, de eddig a következőek a tapasztalataim: amilyen pici maga a cucc, olyan hatalmas pillákat lehet vele készíteni. Én egészen meglepődtem legalábbis, ici-picit ugyan hajlamos összetapasztani az én pilláimat, de még azt is olyan finoman teszi. :D Megemeli a szempillát és hosszabbíííít. A végeredmény igen kifinomult, egészen más, mint pl. az Essence I ♥ Extreme spirálja, amitől a pillák valahogy talán sokkal vastagabban vannak bevonva anyaggal és talán keményebb az összhatás. Ezzel inkább vékonyabb, de tényleg hosszú, sok pillát lehet varázsolni. A másik észrevételem, hogy ilyen ragaszkodó spirállal se nagyon találkoztam még. Először babaolajjal próbálkoztam, de alig mozdult meg, aztán az Estée Lauder szemfestéklemosóval, amivel egyébként bármilyen sminket hamar le tudok szedni, de ebben az esetben azért meg kellett vele dolgozni. Tény, hogy mikor egy buli után az ember hajnalban (vagy inkább reggel) hazaér, akkor nem feltétlenül a kedvenc tevékenysége, hogy órákig sikálja a szemfestéket, de ennyi macerát megér szerintem. (Legalább az kiderült, hogy nyáron is simán vállalható lesz vízparton.) Na szóval mi még ismerkedünk erőteljesen, de engem eddig meggyőzött, nem csak azzal a nagyoncuki csomagolásával, hanem tartalmilag is.

Update: Most már több használaton vagyunk túl és tartom magam az eddigi véleményemhez, azonban kiegészíteném. Szépen megemeli a tekintetet és sokkal hosszabbak a pilláim, tehát hozza azt, amit ígér, de nekem még annyira hiányozna belőle némi dúsítás is, az lenne csak a csúcs. Ezzel együtt remek spirál, a tömegnövelős tesóját is kipróbálom majd talán, lehet, hogy ő tudja azt is, amit némileg hiányolok. :)

OPI Liquid Sand Körömlakk

OPI Liquid Sand Körömlakk
2013. május 8.

Szerelem ez a lakk. (Végre használatba vettem.:)) Persze vannak hibái, pl. amit többen is említettek, hogy a csillámok hajlamosak egy idő után ezüstté fakulni, de nekem így is tetszik. Na és vigyázni kell, mert az alapozó nagyon ragaszkodik hozzá (pedig ecsettel viszem fel, valahogy mégis jutott a körmömre is), ahogyan a fújós dezodor is, amit végképp nem értek, hogy kerülhetett rá. Szóval ezekkel óvatosan a közelében, mert nagyon beleül a redőkbe.
Viszont! A The Impossible színe valami álom. Csodálatos piros, engem eperre emlékeztet. Imádom, hogy kisebb és nagyobb csillámok is vannak benne. Két rétegben már jól fed (aki teljesen biztosra akar menni, annak javaslom azért a három réteget, én spórolok vele). A száradási időért oda meg vissza vagyok. Szerintem soha semmilyen szuper fedőlakkal nem sikerült még ilyen gyors száradást elérnem. Pikk-pakk megvan. A textúrája igazán különleges, jelenleg tényleg iszonyatosan odáig vagyok érte, aztán kérdés, hogy mekkora hype lesz belőle, az sajnos mindig elvesz bőséggel számomra a dolgok értékéből. Bízom a legjobbakban. A tartósságára sincs panaszom, bár nem extra tartós, de olyan 4 napig vállalható.

S Budget Kozmetikai Vattakorong

S Budget Kozmetikai Vattakorong
2013. április 30.

Nálam nem okoz gondot, hogy összetapadnának, teljesen elégedett vagyok vele. Az ára S Budgethez méltó, szóval remek. Alapvető kellék, a vattakorong az a kategória amiből én igyekszem mindig az olcsóbbakat használni, pontosan ugyanolyan jól működnek, mint a drágább társaik.