eo

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Catrice Camouflage Tégelyes Korrektor

Catrice Camouflage Tégelyes Korrektor
2013. április 29.

Elég világos a bőröm, így a legvilágosabb árnyalat mellett döntöttem. Hát, az az igazság, hogy sok esetben ezt túl világosnak látom, így a megfelelő fedés helyett néha inkább kihangsúlyozza az eltakarni kívánt bőrhibákat. Viszont ha kellően elmaszatolom és mondjuk több vékonyabb rétegben viszem fel (én kizárólag csak bőrhibákra használom, pattanás, pigmentfolt, hasonlók), akkor egészen szépen működik. Esélyes lehet, hogy így nyárra eggyel sötétebb árnyalatban is beszerzem. Az én száraz bőrömön sajnos gyakorlatilag egy idő után minden kiemelődik, bármilyen alapozót, korrektort, bb krémet kenek rá, pedig igyekszem aláhidratálni. Ennél a cuccnál fokozottan érdemes erre odafigyelni, aki hasonló helyzetben van, de megfelelő aláhidratálással szerintem jó kis korrektor ez, praktikus is, ritkán szoktam valamilyen sminkterméket (rúzson vagy szájfényen kívül) bedobni a táskámba, de ő már sok helyet megjárt velem, hipp-hopp újra lehet igazítani. Így most megelőlegezem az ötöst.

Adidas Sensual Instinct

Adidas Sensual Instinct
2013. április 29.

Nekem is régebben volt ilyenem, még talán középiskolás korom elején. Elméletben közel kellett volna állnia hozzám, az illatjegyei tetszenek, de valahogy a gyakorlatban mégsem működött. Engem iszonyatosan valami rovarirtóra emlékeztet, így végül el is kezdtem annak használni. Így engem már tényleg ezzel az érzéssel köt össze az illat, ha megérzem már nézek is körül, hogy hol vannak a bogarak. :D Ezzel együtt nem rossz illat, csak nem való nekem.

(Amúgy ha jól láttam, ezen a honlapon lehet rendelni: http://www.shp.hu/hpc/web.php?a=illatgardrob&o=adidas_parfum_haO0 )

Garnier Mineral Deo Stift Sensitive

Garnier Mineral Deo Stift Sensitive
2013. április 29.

Juj de csúnya vélemények. Igazság szerint jó régen vettem ilyen dezodort, de sosem használtam el teljesen. A hatására nem emlékszem, az illata amúgy nem rossz, de emlékeim szerint inkább keveredett az izzadságszaggal, mintsem megszüntette volna. A fő problémája viszont az, hogy darabossá vált és szanaszét potyogott - bár már ekkor viszonylag a vége felé jártam.

Lady Speed Stick Gel Fruity Splash

Lady Speed Stick Gel Fruity Splash
2013. április 29.

Régen használtam, emlékeim szerint egészen kellemes volt, csak lassan száradt. Hiába, ezek a gél deok nekem nem a kedvenceim, de szerintem semmivel sem lehet rosszabb, mint más ilyen állagú társa. Az illata fiatalos, aki kedveli a gyümölcsös illatokat, energikus, vidám, annak tökéletes választás lehet, mint utóbb kiderült, hozzám amúgy sem passzol annyira ez az illat, de hát hiába, fiatalon és bohón kísérletezgettem. :D Szép emlékek és nosztalgia miatt jár neki a négyes.

Balea Soft Creme (régi)

Balea Soft Creme (régi)
2013. április 23.

Ár/érték arányban igen jó krém, bár csodát ő sem tesz. Egy ilyen középkategóriás testápolónak viszont remekül szuperál, főként testre használom, de néha került már az arcomra is, ha lusta voltam elmenni az arckrémemig. Az összetevők számomra barátságosak, sok drágább társánál jóval szebbek. Az állaga picit olyan zselés szerű, a 'soft creme' elnevezés alapján én picit másmilyenre számítanék, de ez igazából lényegtelen szempont. :) Tényleg nagyon hamar beszívódik, én lefekvés előtt kenem be vele magam és már nem ragadok bele a takaróba tőle. :)

X-Epil Használatra Kész Gyantacsíkok Testre

X-Epil Használatra Kész Gyantacsíkok Testre
2013. április 16.

Ár-érték arányban elég jó kis termék, de még ha drágább lenne is azt mondanám, hogy jó. Hideggyantaként nem tesz csodát, kizárólag hónaljon és intim tájékon használom, mert itt hatásos. Ahogy a Veet gyantánál is írtam, ha jól használjuk (a tenyerünkben kicsit felmelegítjük, rendesen rásimítjuk a felületre, a bőrt előtte megtisztítjuk, hogy ne legyen zsíros, és a legfontosabb: jól tépjük!), akkor hatásos. Nem hagy maga után ragacsos részt, csak ritkán és minimálisat. Persze marad utána pár szőrszál, de az sem mérvadó. (Viszont nem győzöm hangsúlyozni, hogy a lábamon pl. biztos nem lenne hatásos, akinek van ilyen, annak javaslom, hogy próbálja máshol használni.) Nekem bevált ez a termék, szerintem újra fogom venni.

Update: Újra is vettem időközben, de itt valami fura. Eleve kicsit mások már az újabb csomagban lévő csíkok, valahogy kevésbé tűnik ragadósnak az állaguk, inkább olyan "mattabb" (ha ennek van értelme). Sajnos a hatása is változott, először nem hittem a szememnek, hogy a friss csík gyakorlatilag alig szedett le valamit. Azért még próbálkoztam, később már azért sikerült, de meg kellett vele küzdeni. Az előző csomaggal az sem volt probléma, hogy egy csíkot többször is tudjak használni, ennél az újnál azonban 2-3 húzás volt a maximum, de az is elég nyögvenyelősen, korlátozott sikerrel. Az előző ugyanilyenem tök jól működött, nem tudom, mit változtathattak vagy mi lehet a probléma most, de ez így nem túl jó.

Ahava Ásványi Testápoló

Ahava Ásványi Testápoló
2013. április 12.

Egy kis termékmintát használtam el belőle (tényleg picit, egy alkalomra sem volt teljesen elég). Nem gondoltam volna, hogy ennyire fog tetszeni, kezdve az illatával. Naaagyon finom, kellemesen lágy, púderes illat, egyáltalán nem tolakodó, de mégis határozott. Az állagával kapcsolatban valamiért folyósabbra számítottam, talán azért, mert 'water' van a nevében, vagy nem is tudom. :) Mindenesetre azért nem az a nagyon folyós kategória, picit sűrűbb, de remekül kenhető és gyorsan beszívódik. A bőrömet is egészen jól hidratálta.
Szívesen elhasználnék a rendes kiszerelésből is, de az árát nem az én pénztárcámhoz szabták, főleg azt is figyelembe véve, hogy elképesztő nagy testápoló fogyasztó vagyok. Aki kevesebbet használ és nem sajnálja érte a pénzt, annak tudom ajánlani, mert egyébként tényleg jó (bár az összetevők annyira nem tetszenek, a hatása miatt el tudok tekinteni ettől).

Alterra Kamillás Ajakápoló

Alterra Kamillás Ajakápoló
2013. április 12.

Hm, hát fura nekem ez az ajakápoló. Pontosabban az illata, olyan tejberizses vagy nem is tudom. Ez másnál is ilyen, esetleg valami van az én példányommal? Eleinte egyébként tetszett ez a "tejes", fura illat, de ez nem tartott sokáig, néha szinte hányingerem lesz tőle. Sajnos nekem elég tipikus stiftes ajakápolóként viselkedik: sokszor kell vele átmennem az ajkakon, elég kemény, és valahogy nem érzek mély ápolást, inkább olyan felületeset, ami miatt gyakran kell újra kennem (=újra megéreznem az illatát), stb. Egyébként nem rossz, azért segít, de ez az illat dolog nekem tényleg gyanús.

Hipp Babatestápoló Tej

Hipp Babatestápoló Tej
2013. április 7.

A bőrápoló tejért indultam eredetileg, de megállapítottam, hogy ez nagyobb kiszerelés+olcsóbb is, szóval merészen megvettem inkább őt. Nem használom túl régóta, ennek fejében az eddigi tapasztalataim: pihe-puha púderes babaillata van, nem émelyítő, igazán kellemes. Az állaga kevésbé folyós, mint a klasszikus "lotion"-öknek (pl. a híres csokis-fügés Balea és hasonlók), de azért nem is tömény, valahogy pont a kettő között van. Igazán könnyen kenhető, HIPP(haha)-hopp beszívódik. A bőröm szereti, a normál részeken elegendő hidratálást nyújt, az extra száraz pontokon azonban többször is kenek belőle és/vagy kiegészítem babaolajjal is. Nálam nem tesz csodát, de nagyon megkedveltem a használatát, ez is kicsit amolyan lélekmelengető dolog is. Olyan cuki, hogy szeretném megadni neki az ötöst, de a realitás talaján maradva most négyes lesz ebből. Nyugodt szívvel tudom ajánlani azonban.

Terra Naturi Jojoba & Kamilla Ajakápoló

Terra Naturi Jojoba & Kamilla Ajakápoló
2013. április 7.

Szerencsére a mostani csomagolása azért szebb, bár mint tudjuk, nem ez a lényeg. :) Jó rég nem használtam már stiftes ajakápolót, számomra a tubusos Neutrogena az isten ebben a kategóriában. De szükségem volt egy ilyen s.o.s. ajakápolóra az ágy mellé (tudni kell, hogy nálam minden fontos stratégiai ponton KELL, hogy legyen ajakápoló és kézkrém/testápoló, egyéni hülyeségem), és pont nem volt kéznél a krémmánia, mikor elmentem venni, de valahogy jól ráéreztem, mikor hazaértem rögtön csekkoltam az itteni véleményeket és megnyugodott a kis lelkem. Aztán a valóságban is egészen jól teljesít, gyakran nyúlok utána, szívesen használom. Kicsit kemény, de mégis jól kenhető, csak többször kell átmenni vele az ajkakon. Alap ajakápolónak továbbra sem őt használom, de abban a kategóriában, amire én vettem igen szépen teljesít, sőt még azt is elérte, hogy újra adjak esélyt a tubusos mellett a stiftes ajakápolóknak is. Azzal a kikötéssel, hogy a kedvencemet még ő sem veri, mégis megadom neki a maximumot, mert amúgy az ár/érték arány fantasztikus és igencsak megkedveltem.