eo

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Isana Kézkrém Kakaó és Sheavaj

Isana Kézkrém Kakaó és Sheavaj
2013. április 7.

Kemény 300 forintért sikerült leárazva megvennem, bár gondolom az eredeti ára se sokkal magasabb. Az illata egy álom, főleg a hozzám hasonló csoki-kakaó függőknek. Reméltem, hogy az állaga kicsit gazdagabb, de (számomra sajnos) viszonylag folyós krémről beszélünk. Hidratálhatna jobban is, de állagához (na meg árához) képest egészen jól teljesít. A csoda Neutrogena kézkrémemnek természetesen a nyomába sem ér, de ilyen táskába dobálós krémnek szuper, az illata pedig egyenesen simogatja a lelket.

Balea Ultra Sensitive Arctisztító Tonik

Balea Ultra Sensitive Arctisztító Tonik
2013. április 7.

Jó ideig csak aloe vera sprayt használtam tonikként, aztán gondoltam már ideje beszerezni egy rendes tonikot is, nehogy túlságosan megszokja a bőröm. Azt kell mondjam, igen elégedett vagyok eddig, bár még csak pár hetes használat után tudok nyilatkozni. Nem csíp, a friss sebeket átkenve is épp csak érezni, hogy "dolgozik", szépen leszedi a smink maradványokat is. Az illata is igen kellemes, hát még az ára. Ha épp problémásabb időszakát éli a bőröm, akkor felturbózom még pár fújással az aloe vera sprayből, érdemes lehet ezt a kombót kipróbálni azoknak, akik hozzám hasonlóan érzékeny és inkább száraz (néhol extra száraz) bőrrel ÉS bőrproblémákkal, pattanásokkal küzdenek.

Balea Young Soft & Clear Olajmentes Arclemosó Gél

Balea Young Soft & Clear Olajmentes Arclemosó Gél
2013. április 7.

Elég sokáig szerencsétlenkedtem az arctisztítós polc előtt, mire végül őt választottam. A csomagolásra nincs egyébként ráírva, hogy milyen bőrtípusra ajánlják, az enyém sokkal inkább hajlik szárazba, de közben időről időre bőrproblémákkal is küzdök. Ilyen típusra gyakorlatilag szinte lehetetlen megfelelő arcápolókat találni, mert a problémás bőrt valahogy rögtön összekapcsolják a zsírossal. Na de valami belső késztetés azt sugallta, hogy őt érdemes lenne kipróbálni. (Meg a verhetetlen ára is igencsak meggyőzött.) A lényeg: még igen friss a kapcsolatunk, azonban nem veszem úgy észre, hogy jobban szárítana, mint más arclemosók (talán csak épp egy hangyányival), ellenben tényleg mintha hamarabb elmúlnának a pattanások, és talán kevésbé is jönnek elő. Érdemes alaposan ráhidratálni (nekem mindenképp). Az állaga nagyon tetszik, gél, lehet habosítani is némileg, de ami a kedvenc részem benne, hogy nagyon könnyű lemosni. Az előző lemosóm sokkal több vizet igényelt, mire úgy éreztem, hogy tényleg nem maradt már belőle, ezzel pedig hipp-hopp megvagyok. Az illata nagyon jellegzetes, elsőre nem is tetszett, de már megszoktam.
Tőlem egyelőre kapja a maximumot, aztán meglátjuk, még mit hoz a jövő..:)

C-Thru Emerald

C-Thru Emerald
2013. április 4.

Egyszerűen IMÁDTAM ezt a parfümöt. Ajándékba kaptam még sok-sok évvel ezelőtt, már a csomagolás is rögtön megtetszett: csodálatos smaragd árnyalat, élőben egyébként inkább melegebb tónusú (én a képen hidegebb, kékesebb fényűnek látom, mint a valóságban volt), az üvegcse alján pedig sok-sok gyöngy. Nagyon izgalmasan nézett ki ettől, kicsit amolyan "luxus" érzete volt tőle az embernek, holott abszolút megfizethető kategória. Az illatát nehéz lenne leírni.. hogy miket éreztem én ki benne, magamon, azt nem tudom, de mégis felidézem a mai napig magamban ezt az illatot. Én különösképpen nem kedvelem a citrusos illatokat, de emlékeim szerint benne inkább egy nőiesen telt illat volt dominánsabb, nem a friss, citrusosság, az azt hiszem kevésbé mutatkozott meg (nálam). Édes, de mégsem az a mainstream, émelyítő, fullasztó édesség. Nyilvánvalóan a sok emlék is nagy hatással van rám, amikkel összekapcsolom, de szerintem elfogulatlanul is igazán tetszene ez az illat. Boldog nosztalgiával gondolok rá. Vajon lehet még valahol kapni?

Cien Vitalizáló Fitness Tusfürdő Olívakivonattal

Cien Vitalizáló Fitness Tusfürdő Olívakivonattal
2013. április 4.

2012. november 21.
Nyáron használtam, ajándékba kaptam. Jó volt vele zuhanyozni, frissítő, vitalizáló érzést nyújtott, ugyanakkor nem szárított, pedig erre érzékeny a bőröm. Klassz kis tusfürdő, az apró kis gyöngyöket pedig imádom benne. Nyáron tervezem még újra használni, de ebben az őszi-téli időszakban jobban kívánom a krémesebb, inkább fűszeresebb illatú termékeket. A maga kategóriájában korrekt termék, ajánlom másoknak is. Négy csillag azért, mert teljesen elégedett vagyok vele, de azért olyan kiemelkedőt nem nyújt, az én csillagozási-rendszeremben pedig azért több kell, hogy egy termék kiérdemelje az ötöst. :)

Update: Végül megint előkerült ez a tusfürdő és el vagyok ragadtatva. Eddig nem tudom, hogy nem vettem észre, de remek az állaga, gazdag, inkább olajosan zselés, ténylegesen érezni benne az olívát. Élmény vele fürdeni, simogatja a bőrt, bár még nem használtam olajtusfürdőt, de ehhez hasonlónak képzelem. Feltétlenül szeretném még újra venni, igazából a gazdag, olajos táplálás miatt szerintem simán ideális a hidegebb hónapokban is.

Miss Sporty Twinkle Shine Ajakrúzs

Miss Sporty Twinkle Shine Ajakrúzs
2013. április 2.

Fú, hát ez nálam is abszolút nosztalgia. :) Első rúzsok egyike. Még ma is megvan és egyébként semmi baja, a görögdinnye illat is masszívan tart, csak sajnos eltört, így nehéz a mindennapokban használni, itthon még felügyeskedem, de újraigazítani máshol már bonyolult lenne így. Nagyon krémes textúrájú (nyáron olvad is), és szerencsére nem vettem észre, hogy különösebben szárítana. Sikerült anno tizenpár évesen ráéreznem az árnyalatra is, fantasztikus, igazi lágy, tavaszi szín, már rajta is van a listámon, hogy ilyen árnyalatot muszáj lesz még beszereznem.

Neutrogena Kézkrém Koncentrátum

Neutrogena Kézkrém Koncentrátum
2013. április 1.

Nagyon sokadik tubussal használok el ebből, pedig én aztán hiperérzékeny vagyok, ha kézkrémekről van szó, valahogy semmit nem érzek kellően hidratáló hatásúnak. A Neutrogena koncentrátumos kézkrémek (szóval ő és a kék társa) viszont elképesztően jól működnek nálam. Hatásukban én nem érzékelek nagyon különbséget, hangulatfüggő, hogy épp a kék vagy a piros kerül hozzám. Tetszik, hogy icipicit kell csak nyomni belőle, mégis mélyen hidratál, ritkán szükséges egynél többször kenni vele a kezem egyszerre. Néha megpróbálok újítani, valami elfekvőben lévő kézkrémemet megtalálom, bekenem vele a kezem, aztán nem bírom ki és muszáj rákennem ebből is, mert így az igazi a hidratálás. (Nálam simán veri a kenderes TBS kézkrémet is, pedig az se semmi.) Ezt használom itthoni krémnek, mindig van belőle kéznél, azok közé a termékek közé tartozik, amiknek MUSZÁJ mindig lennie. Van néhány nagyon eltalált terméke a Neutrogena-nak, amik nélkül ma már elképzelhetetlenek a mindennapjaim.

Babylove Ultra Sensitive Babaolaj

Babylove Ultra Sensitive Babaolaj
2013. március 26.

2013. március 2.
Szeretem a babaolajokat, előtte a sokak által leszólt Johnson's babaolaját használtam, összetevők ide vagy oda, szerettem és bevált. Na de gondoltam kipróbálok valami újat, a vélemények meggyőztek, így került hozzám ez a termék. Én kifejezetten egész testes bőrápolásra vettem, általában bármilyen testápoló után hamar újra kiszárad a bőröm, az olajok tovább tartanak. Ez egy kifejezetten vizes típusú olaj, de kellemes a használata, tovább marad hidratált tőle a bőröm. Testápolóval keverve pedig hamarabb beszívódik, mégis jól hidratál. Itteni vélemények hatására próbáltam ki sminklemosásra is, annak se rossz, kifejezetten kellemes, hogy egyáltalán nem csíp, de nekem azért meg kellett vele küzdenem, hogy szépen levigye a sminket, pedig nem használok vízállót. A sminklemosó tejem azért egyszerűbben megoldja a dolgot. Mindenesetre ez azért elég multifunkcionális termék, remek áron, én elégedett vagyok.

Update: Túl vagyok az első flakon elfogyasztásán és már be is szereztem egy újabbal. Néhány dolog letisztult a termékkel kapocslatban, néhány dolgon változtattam és most a következő a helyzet: ahhoz gyorsan fogy, hogy minden fürdés után kizárólag ezt használjam egész testes hidratálásra, így visszatértem a testápolózáshoz, és az extra száraz részeknél keverek a babaolajból is bőségesen. Illetve sikerült sminklemosáshoz is beépíteni a rutinomba, bár még mindig kísérletezgetek az arányokkal, szerintem a vattán valami olyasmi lesz az ideális nekem, hogy 30% víz-70% babaolaj. A lényeg, hogy azt vettem észre, hogy mostanság szívesebben nyúlok sminklemosáskor utána, mint a sminklemosó tejért, mert bár talán kicsit több idő és dörzsölés (azt vettem észre, hogy az olaj inkább leszedi, a sminklemosó tejem pedig kicsit talán feloldja a sminket), mire lejön, mégis kényelmes, azt pedig nagyon élvezem, hogy egyáltalán nem csíp. Elég hatékony is, bár picit ebben is jobban teljesít a sminklemosóm, de arányaiban igen jó. Azért kizárólag őt nem használnám sminklemosásra, egyértelmű, hogy tartok mellé a tejből is, de nagyon szép.
Nagy pozitívum az ára is a szép összetevők mellett, bár szívesen kipróbálnék másfajta babaolajat is, de aztán meglátom ezt az árat és rájövök, hogy nem.
Igazából multifunkcionális kenceként tartva a legideálisabb szerintem, van nála jobb sminklemosó, testápoló is bizonyára, stb., viszont igazán sokoldalúan használható, remek kis termék.

Alverde Körömápoló Olaj

Alverde Körömápoló Olaj
2013. március 17.

Őszintén szólva számomra nem teljesen egyértelmű, hogy ezt hova, hogyan is kéne használni. Mindenesetre a körmeim a sok lakkozástól elég szépen törnek, lemezesednek, szóval nem a legegészségesebbek, így beszereztem először ugyanezen márka körömerősítő szérumát, majd jött ez az olaj és a barackos körömápoló krém is. Szóval nem tudom, lehet, hogy velem van a gond, de tényleg ráírhatnák, hogy hogyan alkalmazzuk ezt. Alapvetően körömlakkszerűen a köröm teljes felületére kenem, néha körömágyra is, néha hagyom csak simán rajta, aztán mikor nekiállok valaminek, gondolom letörlődik főként, néha x idő után elkenem a körmökön és bemasszírozom a körömágyba. Ami érdekes, hogy még a szérumot igencsak felszívja a körmöm, sokszor nem is marad már annyi, hogy legyen mit bemasszírozni, addig ebből az olajból szerintem nem vesz fel nagyon semmit a köröm. Pozitívum, hogy nálam igen lassan fogy és az illata szuper finom, az összetevők gyönyörűek, illetve gyorsan lehet használni. Bízom a legjobbakban, addig 4 csillagocska.

Alverde Sárgabarackos Körömápoló Krém

Alverde Sárgabarackos Körömápoló Krém
2013. március 17.

Tubusos verziót szereztem be a napokban, szóval új ismertség még a miénk. Na de amit már elmondhatok róla, hogy az illata... az valami álom. Pedig nem rajongok ám ezekért a gyümölcsös dolgokért, de ennek elképesztően finom, kellemes barackos illata van. A színe is olyan kis bájos, szép rózsaszín. Ezáltal igen kellemes a használata. Kenem csak körömágyra, néha teljes körömre, szeretem. Olyan konkrét szemmel látható változást még nem annyira tapasztaltam, de ha más nem, hát placebo hatás az van. :) Előszeretettel használom, annyira vonzó, hogy ajkakra is kipróbáltam, nem rossz amúgy, csak ahhoz talán kicsit testes. Viszont azért pár nap intenzív használat után el tudnám képzelni, hogy kicsit szebbé, puhábbá tegye a körömágyat, ez még nem annyira történt meg, így addig is 4 csillag és várom tovább a megváltást.