eo

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Kate Moss Kate

Kate Moss Kate
2013. március 16.

Egyszer régen ilyenem is volt, de jó, hogy most rátaláltam. :) Eléggé szerettem, nem volt az az olcsó típusú, kommersz tömegillat, a csomagolást is jól eltalálták, számomra legalábbis kifejezi az illatot. Ez egy kicsit leírhatatlan illat, lehet rá sokféle jelzőt mondani, egyszerre édeskés, fás, néha púderes, néha finomabb, olykor erőteljesebb. Tényleg nagyon együttműködik az üvegével is, az is kissé megfoghatatlan, érdekes. Nagyon ritkán használok el parfümöt teljesen, de őt abszolút sikerült. Már nagyon rég éreztem, lehet, hogy felkeresem valahol, hogy nosztalgiázzak. :)

Essence Professzionális 4in1 Körömreszelő

Essence Professzionális 4in1 Körömreszelő
2013. március 13.

Elég jó kis reszelő, az ára nagyon rendben van, amúgy nagyjából addig tart ki nálam, mint bármilyen másik reszelő. Teljesen korrekt termék.

Tubusos Carmex Classic

Tubusos Carmex Classic
2013. március 13.

Imádott tubusos Neutrogena ajakápolómat már egy ideje nem láttam a drogériákban, így került hozzám a tubusos Carmex. Hatásában olyasmi, mint a stiftes, de számomra a tubusosak valahogy mindig jobban táplálnak. A Neutrogena-val összehasonlítva nagyon más a kettő, de attól még szeretem mindkettőjüket. Nekem kifejezetten tetszik a Carmex-ben, hogy szép fénye lesz tőle a számnak, ami viszonylag sokáig megmarad, már-már szájfénynek is beillene. Még ez a tipikusan csúnyácska, rovarriasztóra emlékeztető külső is illik hozzá, nekem pont így tetszik. :)

Update: Még egy csillagot levonok, mert sokszor kell vele kenni a számat és még úgysem érzem elég hidratáltnak. Nagy negatívuma, hogy használat után jó ideig nem ajánlatos enni vagy inni, mert szörnyű íze lesz, bármennyire is próbálok óvatoskodni és odafigyelni.

Update 2: Kénytelen vagyok még egy csillagot levonni, már szinte hányingerem van az ízétől, pedig igazán nem nyalom le az ajkaimról, de mégis érzem. Az pedig, hogy lehetetlenné teszi emiatt az ivást/evést, csak még egy negatívum. Továbbá én is észrevettem azt, hogy egyre gyakrabban kell utánanyúlnom, csak ideig-óráig hatásos, de akkor meg az íz miatt szenvedek.

Rimmel Lycra Pro Körömlakk

Rimmel Lycra Pro Körömlakk
2013. március 11.

Akciós volt néhány árnyalat a Rossmannban, így szereztem be a sokadik pirosas árnyalatú lakkomat, mégpedig a Celebrity Bash-t. Ez egy sötétebb bordó, de azért még határozottan pirosba hajló, nem barnába, nagyon szép vörös. Kivártam a használatával egy különlegesebb alkalmat, mert tényleg rendkívül tetszik a színe, hát igen csak csalódtam. Már dolgozni sem volt különösebben egyszerű vele, valahogy nem terült a legszebben, de ezen még túlléptem. Viszont egyszerűen foltos maradt, hiába kentem 2 vastagabb réteget. Ilyet még nem is nagyon láttam, nem igazán volt egységes a felülete, de azért annyira nem volt feltűnő, ezt még elnéztem volna neki, na de nézzük a tartósságot. Az igaz, hogy fedőlakk nélkül használtam, de ez még nem indok arra, hogy a péntek este felkent lakk szombat délelőtt már minden egyes körmömön elkezdjen lepattogni kisebb-nagyobb mértékben. Egyébként már lakkozás után 2-3 órával is megfigyeltem, hogy helyenként nagyon pici már lepattogott, furcsállottam is, de reméltem, hogy ennyiben marad. Végül nem egész 3 napot volt a körmeimen, a végén már nagyon vállalhatatlan volt, így lemostam. Lehet, hogy hozzám került valami selejtesebb példány vagy csak valamit rosszul csináltam, nem tudom, adok még neki esélyt, de ez az első élmény igen negatívan érintett. Főleg azért, mert ugye rá van írva az üvegcsére, hogy akár 10 napon át tart. Hát ilyenkor azért a pofám leszakad.
Van ebből a lakkcsaládból egy átlátszóm is, azt is egyszer használtam, már nem emlékszem, hogy mi volt vele a baj, vagy volt-e, de emlékeim szerint talán a száradási idő volt túl hosszú. Szívem szerint 2,5 csillagot adnék, de ma jó napom van, így megelőlegezem azt a hármast, amíg nem kap újabb esélyt..

Essence I ♥ Extreme Dúsító Szempillaspirál

Essence I ♥ Extreme Dúsító Szempillaspirál
2013. március 10.

Nem kifejezetten "kifinomult" pillákat lehet vele csinálni, hanem számomra inkább kicsit amolyan "tinilányos" hatású, nagyon kell figyelni, hogy ne legyen pókláb hatású tőle a szempilla. Tényleg erőteljesen dúsít, ezt ígéri és ezt teljesíti is. További pozitívum, hogy nálam nem is nagyon pereg le. Számomra viszont nagyon szükség lenne hosszabbításra is, illetve, hogy a pillákat is szépen különválassza. Akinek hosszúak a szempillái, annak viszont nagyon jó lehet, sajnos én nem tartozom ebbe a csoportba. Kategóriájában viszont elég jó kis spirál, amit ígér, azt tapasztalatom szerint hozza is, az ára pedig Essence-től megszokott: mondhatni verhetetlen.

Update: Sajnos egyre inkább összetapasztja és darabossá teszi a pilláimat, azt veszem észre, hogy ha csak ezt használom, akkor nem igazán tetszik a végeredmény. Így szinte már csak másik spirál fölé használom szemfestés végén egy kicsit, hogy még dúsítson rajta.

Update 2: Kihagyás után megint elővettem, gondoltam leszaladni bevásárolni néhány dolgot jó lesz, nem volt kedvem a jobb/drágább spirált használni ennyihez. Na és egészen meglepődtem, mert egyszerűen tudtam vele dolgozni, nem tapasztotta össze a pillákat, valóban láthatóan dúsított és némileg hosszított is, és valahogy tényleg feketébbnek tűntek a pilláim, mint más spirálokkal megszoktam. Igazán pozitív csalódás volt, így azóta többször őt használom, azt vettem észre, hogy az elsők közé került a spiráljaim között. Negatívuma, hogy azért pereg, így alsó pillasorra általában egy tartósabb spirál kerül, illetve néha mintha kicsit irritálná a szememet, de nem vagyok biztos benne, hogy ez teljes mértékben ennek tulajdonítható, csak valószínűsítem. Visszaadok neki még egy csillagot.

Balea Young Soft & Care Arctisztító Kendő

Balea Young Soft & Care Arctisztító Kendő
2013. március 9.

Gyorsan kerestem valami pár darabos arctisztító kendőcsomagot, és pont le volt árazva ez. Elég kicsi csomagról volt szó (10 darabos, nem tudom, hogy van-e belőle nagyobb is, én direkt ilyen kisebbet kerestem). S.O.S.-ben kellett, úgyhogy nem néztem utána, de nagyon pozitívan csalódtam. Viszonylag könnyedén megbirkózott a sminkkel, mint egy átlagos kendő, nem csípett és nem kellett igazán dörzsölni sem. Az illata jellegzetes, erősebb, mint általában ezeké a kendőké, én annyira azért nem vagyok oda érte, hogy mondjuk parfüm verziót is beszereznék belőle, de így kendőnek teljesen oké. :) Olyan "csajos" illat. Teszi a dolgát, és nem okozott bőrproblémát. Ár/érték arány teljesen jó.

Vidal Szamártejes és Magnóliás Tusfürdő

Vidal Szamártejes és Magnóliás Tusfürdő
2013. március 9.

Örülnék, ha több zöld pöttyöt látnék az összetevők között, na de késő bánat. Egyébként engem is a csomagolás fogott meg, a színvilág, a hangulat, olyan lágyan tejes-krémes-puha. Megszaglásztam, és úgy is jónak ítéltem, nem szeretem ezeket az erős gyümölcsös, "nagyon csajos" illatú tusfürdőket (vagy igazából bármit), és nem okozott csalódást a gyakorlatban sem. Nem tolakodó az illata, és az is ami van, inkább olyan finom és lágy. Szépen tud habzani is. Kellemes élmény vele fürdeni, leakciózva az árát is megéri, szép nagy adag. Így összességében négyest adnék.

Garnier Skin Naturals Hand Repair (régi)

Garnier Skin Naturals Hand Repair (régi)
2013. március 8.

Szerintem ez egy rendkívül jó kézkrém, ha az átlagos kézkrémekhez viszonyítjuk. Úgy értem, nem nyújt azért annyira kiemelkedőt, például számomra a Neutrogena koncentrált összetételű kézkrémjének azért nem ér a nyomába, de ilyen hétköznapi táskába dobálós fajtának tökéletes, úgy meg számomra a Neutrogena lenne talán sok. Szerintem finom illata van, az állaga is remek, végre valami, ami nem túl folyós, viszont mégis hamar és könnyedén beszívódik. Kategóriájában igen jó, így megadom neki az ötöst.

Garnier Essentials Arctisztító Kendő

Garnier Essentials Arctisztító Kendő
2013. március 8.

Manapság már nem használok szívesen a mindennapokban kendőket sminklemosáshoz, sikerült átlépnem a lustaságomon, mert ezek számomra valahogy nem az igaziak. Különleges alkalmakkor azonban veszek, fesztivál, nyaralás, stb. Alapvetően én sosem érzem kellően nedvesnek ezeket a kendőket, hát így van ezzel is, de egyébként egészen jól teljesített. Tényleg nem tudnék róla kiemelkedőt vagy rosszat mondani, tette a dolgát, alkalmasint újravenném.

Tesco Babapopsi Törlőkendő

Tesco Babapopsi Törlőkendő
2013. március 8.

A klasszikus felhasználási módjáról nem tudok nyilatkozni, még sminklemosóként sem próbáltam, de fesztiválokon remek hasznát vesszük. Illatra nem is emlékszem igazából, bár lehet, hogy van, nem ragadt meg bennem. Nagyon bevált frissítőkendőként, amikor épp nem jutottunk el fürdeni vagy csak kicsit felfrissítettük még magunkat estére. Amolyan multifunkcionális nedves kendőként alkalmazva abszolút működött, bár nem hiszem, hogy az arcomra mondjuk lemosóként szívesen használnám.