eo

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Yves Saint Laurent Manifesto EDP

Yves Saint Laurent Manifesto EDP
2013. március 8.

Igazán érdekes illat ez számomra. Amikor először megláttam a reklámokat, már nagyon megfogott. Az egész világ, amit közvetít, a színei, a hangulata, minden, valahogy annyira én vagyok, hogy egészen megdöbbentem. Aztán néztem utána az illatjegyeinek és ismét dobbant egy nagyobbat a szívem, hogy hé, ez is milyen jónak tűnik. Azért még annyira nem éltem bele magam, mert valahogy sokszor veszem azt észre, hogy az illatjegyek alapján elképzelek valamilyen illatot, ami a valóságban egészen más. Na de csak nem hagyott nyugodni a kíváncsiságom és elmentem egy Douglasba végül megszaglászni. A kis papírkán nem voltam elájulva érte. Aztán pár perccel később újra megszagoltam, akkor már sokkal érdekesebbnek tűnt, így végül a bőrömre is fújtam belőle. Folytattam a napomat, és hamarosan azt vettem észre, hogy a kezdeti - számomra - émelyítő édesség egy sokkal tisztább, frissebb, csodálatos illatra váltott. Onnantól kezdve végem volt, folyamatosan szaglásztam a kezem, egészen elmámorított az illat, és a tény, hogy mennyire tetszik, ahogy a bőrömön viselkedik, egy olyan oldalát mutatja, ami tolakodás nélkül van jelen nagyon határozottan és ténylegesen engem képvisel. Alapvetően egy szelíd, kedves illat, bájos, finoman nőies, de mégis ott bujkál benne a bujaság, mindezt orrfacsarás és közhelyesség nélkül. (Mondom, ezt én így vettem észre magamon, minden parfüm - különösen ez, ahogy én érzékelem - máshogy működik különböző embereken.) Szerencsésen alakult, hogy pont a szülinapom táján történt mindez, így végül megkaptam ajándékba, és azóta is tombol a szerelem. Ha kezdem magam rosszul érezni, ha nyugtalan vagyok, vagy csak letört, egy gyors szippantás a csuklómról ebből az egyébként egészen tartós parfümből, és máris kicsit helyretesz. Bízom abban ugyanakkor, hogy tényleg meggondolja az, aki ilyet vásárol, mert ez az illat igazán megérdemli, hogy olyan gazdához kerüljön, akin a legjobban tud érvényesülni. Nem való számomra karakán, nagyszájú egyéniségekhez. Ugyanakkor egy szelíd határozottságot megkövetel.

Terra Naturi Aloe Vera & Kókusz Testápoló Tej

Terra Naturi Aloe Vera & Kókusz Testápoló Tej
2013. március 2.

Meglepően kellemes kis testápoló ez. Valamiért azt gondoltam, hogy ilyen tipikusan "lotion-ös" dolog lesz, mint általában az ilyen kiszerelésű testápolók. Pozitív csalódás volt számomra. Először furának találtam, engem a naptejre emlékeztet, pont olyan "tömör fehér", vagy hogy is mondjam. :) Jobban el is kell kenni, be kell masszírozni a bőrbe, de mégis hamar beszívódik azért és egészen jól hidratál. Bár nekem még azért ez is egy picit kevéske, de nagyon szépen viselkedik babaolajjal keverve is. Féltem az illatától kicsit, de ezzel sincs probléma. Ár/érték arány hibátlan, szívem szerint 4,5 csillagot adnék, de megelőlegezem most azt az ötöst.

Alverde Repair-Haarbutter Avocado-Sheabutter

Alverde Repair-Haarbutter Avocado-Sheabutter
2013. március 2.

Másmilyenre számítottam, legelső használatkor kifejezetten nem tetszett. Csak az illata, az viszont nagyon. Aztán változtattam, hogy hogyan is használom, mostanság főleg úgy alkalmazom, hogy magában vagy a L'Oreal Selymes Olajjal keverve nem túl vastagon felviszem nagyjából fültől lefelé hajmosás előtt. Néha hosszabb ideig, néha csak pár percig tudom rajta hagyni, majd hajszárítás után a végeibe is belemasszírozok egy picikét, de ez már tényleg nem sok. Így tetszik, mintha szebb is lenne a hajam, de azért a vélemények alapján sokkal láthatóbb eredményre számítottam. Mindenesetre egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem, elképzelhetőnek tartom azt is, hogy majd újravegyem. Ennek a terméknek szerintem az lehet a legfőbb titka, hogy mindenkinek másként használva válik be, érdemes vele kísérletezgetni.

Remington S2002 Hajvasaló

Remington S2002 Hajvasaló
2013. február 11.

Az első hajvasalóm volt, szerettem. :) Az igaz, hogy elég szépen széttört a hajam, miután elkezdtem használni, de ez a szőkítésnek is betudható, na meg annak, hogy akkoriban még szinte napi szinten vasaltam elég rendesen, bármiféle hővédő nélkül (bár ezt a mai napig nem igen használok). Sajnos már nem tudom használni, mert a vasalólapokon lévő bevonat elég szépen lekopott, de kellemesen gondolok vissza rá. Ha jól emlékszem, azért óvatosan kellett bánni vele, mert átmelegedett a külső oldala is. Összességében elég jó kis hajvasaló.

Remington Shine Therapy SS9950

Remington Shine Therapy SS9950
2013. február 11.

Fogyasztóhülyítés vagy sem, igazából a mai napig nem tudom eldönteni, mindenesetre amikor elkezdték reklámozni pont szükségem volt egy új hajvasalóra, úgyhogy ezt kértem ajándékba. Talán némileg kevésbé tört tőle a hajam, mint az előző "sima" vasalómtól, de ez lehet, hogy félig-meddig placebo hatás. :) Azóta is ezt használom, már jó pár éve, pedig miután megkaptam elég hamar sikerült rálépni (szerencsére kikapcsolt állapotban) a vasalófejre, így eltört és félig kiállnak belőle a zsinegek. Pozitívum viszont, hogy azóta is ezt használom, csak figyelni kell, hogy hogy tartja az ember, mert különben a vasaló lapok kiesnek. :) A gombok elhelyezését viszont tényleg nem gondolták át, én már megszoktam az évek során, hogy hol fogjam, hogy ne állítsam el, de bárki használja rajtam kívül, folyamatosan elállítja, tényleg szerencsétlen helyre rakták. Pozitívum az is, hogy nagyon hamar felmelegszik, viszont én örülnék annak, ha 150 foknál alacsonyabb hőmérsékletre is lehetne állítani. Összességében megadom neki a 4 csillagot, hiszen már évek óta hű társam és a hibáival és szerencsétlenségeivel együtt is elvagyunk, teszi a dolgát.

Aldo Vandini Aroma Roll-on Levendula és Bergamott

Aldo Vandini Aroma Roll-on Levendula és Bergamott
2013. február 11.

Ajándékba kaptam egy ilyet és imááádom. :) Én parfümként is használom, csak kenek belőle kicsit a csuklómra és a fülem mögé. Konkrétan alváshoz még nem próbáltam, nem is értem, miért, pedig szoktak problémáim lenni vele. Fejfájásra sem próbáltam még, de jó ötlet, mert nagyon fejfájós vagyok, igyekszem mindent bevetni ellene.

Update: Az utóbbi időben szinte mindig használom alvás előtt is, kenek belőle a csuklómra, a kézfejemre, a halántékra, nagyon kellemes, megnyugtató így elaludni. Anyukám is kipróbálta, ő elég rossz alvó és szintén pozitívan nyilatkozott róla. Fejfájáskor is kellemes a használata a halántékra kenve, bár ilyenkor csak önmagában azért nekem kevés. Most lesz 1 éve, hogy kaptam és még mindig van benne, pedig rendszeresen használom.

Aveo Növényi Olaj Szappan Levendula Kivonattal és Friss Levendulaillattal

Aveo Növényi Olaj Szappan Levendula Kivonattal és Friss Levendulaillattal
2013. február 11.

Kipróbáltam ezzel zuhanyozni, kellemes volt, de miután lemostam furcsa érzetet hagyott a bőrömön. Úgyhogy utána rendes tusfürdőt is használtam. Kár, az illata finom.

Update: Sima kézmosó szappanként viszont jól funkcionál - bár az illatát nem igen érzem még kézmosás közben sem, amit sajnálok - és végül is ez lenne számomra egy szappan eredeti funkciója, olcsó is, szóval azért adok még egy csillagot neki.

Manhattan Lotus Effect Tartós Körömlakk

Manhattan Lotus Effect Tartós Körömlakk
2013. február 11.

Hú, jó rég használtam ezt a lakkot, már nincs sok egyikben sem és mivel jó régiek, szerintem már valamennyire besűrűsödhettek, de majd elnézek egy drogériába. A piros, sötét lila, meg egy sötét bordós-barna árnyalat volt meg, mindet imádtam és rengeteget használtam. Amennyire vissza tudok emlékezni, elég jó minőségűek, azt hiszem tartósak is és dolgozni is jó volt velük. Mivel már elég kopottak ez emlékeim, 4 csillagot kap, de ha sikerül újra hozzájutnom, update. :)

Update: Beszereztem ismét a kedvenc piros árnyalatomat belőle és határozottan örülök. Nagyon szép szín, s bár az üvegcsét összehasonlítva a Catrice pirosommal, szinte ugyanolyan a szín, a körmökön mégis más. A Catrice felkenve inkább narancsba hajlik és jobban átlátszik alatta a köröm, továbbá hamarabb is kezd lepattogni. (Bár mindezekkel együtt is imádom, csak nem az az igazi piros lakk.) Ezzel szemben ez a lakk az a piros, amit most kerestem, mélyebb, de mégis nagyon élénk, könnyű vele dolgozni, a száradási idő is normális, ahogyan a tartóssága is. Nem a legolcsóbb lakk, az tény, de néhány klasszikus színt szerintem érdemes innen beszerezni. Még arra leszek kíváncsi, hogy a későbbiekben hogy teljesít, addig megelőlegezem az ötöst.

Veet Easystrip Hideggyanta

Veet Easystrip Hideggyanta
2013. február 11.

Teljesen átlagos hideggyanta, ilyen minőséget olcsóbban is lehet kapni, de ezzel együtt nem rossz. Én meg sem próbálom a hideggyanta csíkokat pl. lábon alkalmazni, mert szinte semmit nem szednek le, erre jobb az epilátor. Viszont hónaljon és intim tájékon elég jól megállja a helyét. Ha jól rakom fel (előtte kellően felmelegítem a tenyeremben, szuperül rásimítom a kezelendő felületre) és megfelelően tépem (hülyén hangzik, de tényleg fontos, mert különben fájdalmas és nem szed le semmit, csak a gyanta kerül át a tépőcsíkról a bőrünkre), akkor abszolút hatásos. A kényes helyekre érdemes felvágni akkorára, amekkorára szükségünk van, megkönnyíti a munkát, illetve nem vész kárba annyi, ha épp "rosszul tépünk". Nekem az is működik vele, hogy többször használjak egy csíkot, persze nem minden esetben, de gyakran két vagy akár három használatra is elég.

Alverde Testvaj Makadámdióval és Karitévajjal

Alverde Testvaj Makadámdióval és Karitévajjal
2013. február 11.

A sok jó vélemény hatására vettem meg. Na meg mert ki akartam próbálni végre egy testvajat is, nem csak mindig a folyósabb testápolókat. Egy használat után mondom, hogy eddig nagyon tetszik. Az illatát imádom. :) Az állaga krémesebb, mint amire testvajként számítottam, de így könnyebben kenhető. Kicsit lassabban szívódik be, mint a folyós testápoló társai, de ez érthető és nem zavaró. A hatása jó, hidratáltnak érzem magam tőle, nem húzódik a bőröm, igazából használat után pont elmentem és másnapig eszembe se jutott, hogy jól esne egy kis krém. Egy használat után megelőlegezem neki az ötöst, remélem tartja is magát. :)

Update: Másfél tégellyel használtam már el (plusz a mandarinosból is egy egésszel) és sajnos kicsit változott a véleményem. Az illata, állaga továbbra is szuper, viszont nem tudom, hogy eleinte tényleg ilyen jól hidratált-e vagy jobb állapotban volt a bőröm vagy csak ilyen jónak akartam hinni, mindenesetre mostanság már nem érzem elegendőnek azt a hidratálást, amit nyújt. Ezzel együtt nagyon szeretem és továbbra is állandó termékként szeretném betudni a különböző kencéim sorába.

Update 2: Végül azt hiszem, mégis visszaadom neki az ötödik csillagot is, hiszen már újravettem és még tervezem is. Nem csodaszer, azt megállapíthatom, viszont állandó testápolónak igen jó. Néha mintha egész jól hidratálna, máskor kicsit kevésnek érzem, ez gondolom a bőröm állapotától is függ, de azért bizonyított már. Az illatába még mindig szerelmes vagyok és sütit akarok tőle enni.