eo

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Essence Sun Club Bronzosító

Essence Sun Club Bronzosító
2013. február 11.

2012. október 12.
Meglepett a mérete, de nagyon tetszik. Bár valószínűleg az örökkévalóságig kitart, hiszen nem használom túl sűrűn, mert lusta vagyok. :) Nyáron nincs kedvem sok dolgot az arcomra kenni, pedig akkor megvan a színem hozzá, ősz-télre pedig túl fakónak látom magam. De még igyekszem kikísérletezni erre valami megoldást. Jó kis bronzosító, nekem beválik, kedvelem.

Update: Végül is az utóbbi időben elég gyakran nyúlok utána a pirosítók helyett, mert ez kevésbé ad konkrét színt az arcomnak, amihez sokszor nincs kedvem, vagy a lakk választásom miatt valahogy egyik színt sem érzem igazán illőnek. Jól lehet vele kontúrozni az arcot, amire mostanság szükségem is van. Picit lehetne tartósabb.

The Body Shop Chocomania Testradír

The Body Shop Chocomania Testradír
2013. február 11.

2013. január 11.
Menthetetlenül beleestem az illatába. Furcsamód akkor a kedvencem, amikor csak épp elsétálok mellette és késztetést érzek csak úgy beleszagolni, nem pedig használat közben. Bár az is nagyon finom. Igazi tömény csokoládéillat, de érzek benne valami mást is, amit jobb híján a régi Crayola dobozos gyurmákhoz tudnék hasonlítani, ez igazán nosztalgikus emlékeket idéz bennem. Többen említették az olajosságát, én ennek kifejezetten örülnék (nem hiába szeretem a babaolajat is), ám egyelőre ilyesmit nem igazán tapasztalok. Rajtam nem marad tartósan meg az illata, amit kicsit azért sajnálok, de így nem keveredik legalább - észrevételem szerint - más illatokkal (parfüm, testápoló, dezodor). Vacilláltam, hogy négy vagy öt csillagot ér meg nekem, de egyelőre olyan kiemelkedőt még nem nyújtott (bár magam sem tudom, mit várnék), így kemény szívvel négyest adok.

Update: Töményebben alkalmazva - most már csak lábon és karon végre én is érzem az olajosságát. Tetszik és most már még szívesebben is használom. Viszont annyira azért nem lesz utána pihe-puha sima a bőröm, amennyire szeretném, úgyhogy tartom a négyest.

Balea Professional Oil Repair Sampon (régi)

Balea Professional Oil Repair Sampon (régi)
2013. február 10.

Sajnos nem vált be annyira, amennyire szerettem volna. Gondoltam, hogy esetleg a szilikonmentessége lehet az oka, mert amúgy nem figyelek arra, hogy szilikonmentes termékeket használjak, esetleg kell egy kis idő a hajamnak, amíg hozzászokik. Na de már több hete használom, heti 2-3x, és nem látom úgy, hogy változás állna be. Nekem nagyon sok, nagyon vékony szálú hajam van, amúgy nem száraz vagy zsíros, de festett és nagyon törékeny. Én azt tapasztaltam, hogy bár kicsit talán tovább bírta mosás nélkül a hajam, de a hajmosás nem volt a legjobb vele. Valahogy mintha szárazabbá vált volna tőle a hajam, nehezebben kifésülhetővé, könnyebben gubancolódott. Pont az ellenkezőjét várnám egy argánolajat tartalmazó, töredezett, száraz hajra való sampontól. Most picit félretettem és visszatértem az Elseve-hez, addig is a balzsamot használom tovább, az úgy tűnik, jobban beválik.

Essence Ecset Zselés Szemhéjtushoz

Essence Ecset Zselés Szemhéjtushoz
2013. február 8.

2012. szeptember 28.
Én is csatlakozom azoknak a táborához, akiknek ez az első (és egyetlen) tusecsete. Nekem is bevált, jó kis ecset, csak vigyázhatnék rá jobban is. Bár mostanság valahogy nem mindig olyan jó és könnyű vele dolgozni, eleinte jobb volt, így azért egy csillagot levonok.

Update: Na hát amit előzőleg is írtam, hogy eleinte jobban tudtam vele dolgozni, aztán valamiért nem, az egyre aktívabban jelen van, így azt vettem észre, hogy az utóbbi időben inkább nem is nyúltam zselés tusokhoz, mert nem volt kedvem/időm az ecsettel szerencsétlenkedni. Valahogy nem húzott már precíz vonalat, elhajlott, egyszóval a szép tusvonal inkább szerencse kérdésévé vált, mint sem az ecsetnek köszönhető szép munkámnak. Nem tudom, miért van ez, tényleg nem ápolom úgy az ecseteimet, ahogy illene, elismerem, ebben bűnös vagyok, de azért ez már fura. A napokban gondoltam, ismét előveszem, de nem lett szép vele a vonal megint, így letettem róla. Majd még próbálkozom még kitalálni valamit, addig is még egy csillagot levonok.

Duschdas Traumland Golyós Dezodor

Duschdas Traumland Golyós Dezodor
2013. február 8.

Az Aveo Flower Dreams golyós deójával tudom összehasonlítani most, hiszen azonos árkategóriás Mülleres termékről beszélünk és azt használtam előzőleg. Az illata szuper finom, viszont magamon valahogy nem igazán érzem, mintha ebből többet kéne használnom, hogy hatásos legyen. Az Aveo egy hangyányival talán jobban teljesít nálam, így most csak négy csillag. Ezzel együtt elégedett vagyok, az árát teljesen megéri, én óvatosan azért parfümöt is használok mellé, ha olyanom van. Megéri az árát.

Catrice Stylist Szemöldökceruza

Catrice Stylist Szemöldökceruza
2013. február 7.

Na hát ez egy elég jó kis ceruza. Az viszont igaz, hogy csak hegyesen lehet vele precízen dolgozni és elég hamar kopik ahhoz képest. A színválaszték is tetszik, szerintem többé-kevésbé mindenki találhat megfelelő árnyalatot. A tartóssága oké, bár azért aktív kondizás után, egy hosszú nap után kissé megkopott, de teljesen vállalható mértékben. Ár/érték arányos.

Himalaya Herbals Kakaóvajas Intenzív Hidratáló Testápoló

Himalaya Herbals Kakaóvajas Intenzív Hidratáló Testápoló
2013. február 7.

Sajnos, bármennyire is szeretném nagyon szeretni, mert hát Himalaya Herbals meg kakaós meg szép a színe, tetszik a csomagolása és finom az illata, hatását tekintve egy teljesen átlagos testápoló. Hamar beszívódik, viszont sajnos mélyebben nem is hidratál. A kiszerelése is lehetne nagyobb, ahhoz képest kissé drágállom is. Amondó vagyok, hogy 3-ast érdemelne összességében, mégis sikerült valahogy megkedveltetnie magát velem és még szerintem újra veszem (esetleg másfajta Himalaya testápolókat is), ilyen egynek elmegy kategóriásnak, ezért megkapja a négyest.

Zamian Gold Cacao Maszk

Zamian Gold Cacao Maszk
2013. február 6.

Nagy-nagy elvárásaim voltak, hát annál nagyobb a csalódásom most. A homlokomnál problémásabb a bőr, itt egyébként inkább normál a bőrtípusom, míg az arcom többi része inkább száraz, illetve extrán száraz. Első alkalommal teljes arcra vittem fel. Hozzászoktam a megszáradós, "vakolat szerű" maszkoknál az arc húzódásához, de ez valami hihetetlenül húzódott, nagyon kellemetlen volt. Eleinte picit csípett is, de az elenyésző volt. Gondoltam, sebaj, legalább dolgozik a cucc. Miután lemostam, az arcom száraz része még szárazabb lett, míg a problémás homlok rész csúnyábbnak tűnt, kipirosodott. Ez lehet, hogy a gyógyítás része (?), nem tudom, de elég ijesztő volt. Utána sem éreztem jobbnak a bőrömet, határeset, hogy változtatott-e valamit vagy rosszabbított rajta. Aztán ma megint elővettem, de most már kifejezetten csak a homlokomra kentem fel és rögtön száradás után lemostam. A hatás ugyanaz, mint előzőleg, ijesztően kipirosodtam, olyan érzés volt, mint ha megpiszkálnád az arcod és ami előzőleg nem volt annyira piros, hirtelen nagyon feltűnővé válik. A hátamon is kipróbáltam kifejezetten pattanásokra, ugyanez volt a hatása, sokkal pirosabb lett. Aztán ki tudja, talán később hat, de ez így ijesztő, utána aloe verát kentem a problémás részekre, és némileg csökkent a pirosság. Ezek után szerintem többször nem próbálkozom meg a használatával ilyen formában.

Lovely Crystal Strength Körömlakk

Lovely Crystal Strength Körömlakk
2013. február 5.

Szintén az átlátszó van meg, amit én fedőlakknak használok, miután a BTGN nagyjából a felénél irtózatosan besűrűsödött. Nos egészen pozitívak a tapasztalataim. Persze nem szárít olyan gyorsan meg olyan keményre, de szép fényt ad a körmöknek és azért úgy érzem, némileg lerövidíti a száradási időt. Nálam ez a besűrűsödés a gyenge pont, borzasztó, hogy mennyi körömlakkal járok így. Na hát vele egészen szépen állunk ezen a téren is. Anyukám is használja, neki is eddig ez a kedvenc átlátszó lakkja.

Alverde Körömerősítő Szérum

Alverde Körömerősítő Szérum
2013. február 5.

Na hát eddig nagy a mi szerelmünk. :) Csak mostanság találtam rá erre a termékre, így még túl sok használaton nem vagyok túl. Én tipikusan az vagyok, akinek szinte mindig ki vannak festve a körmei, de azért mostanság két festés között igyekszem legalább fél/1 nap szünetet tartani, na ilyenkor használom ezerrel. Biztosan az is hozzá járult a körmöm állapotának javulásához, hogy mellette kovaföld kapszulát is elkezdtem szedni és jobban odafigyelek a körmeimre, de tényleg jó érzés ezt a szérumot használni. Általában elég jól beszívja a körmöm, így nem is mindig masszírozom a végét a körömágybőrbe. Két festés között igen sokszor használom, általában minél vastagabb rétegben, így már azért meg is látszik rajta, hogy fogy. Még nagyjából a háromnegyede megvan, kíváncsi vagyok, később változik-e az állaga. Egyelőre nagyon örülök, hogy megvettem, az illata is kellemes, úgy tűnik a körmeim is szeretik. Na és persze a szép összetevőkről még nem is beszéltem.