eo

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Manhattan Original Japanische Tusche

Manhattan Original Japanische Tusche
2013. január 24.

Imádtam ezt a tust. Már a csomagolás is különleges és igényes, igazi gésának éreztem magam a használatakor. :) Több színben lehetett kapni, én a lilát szereztem be. Jó volt vele dolgozni, a tartóssága is rendjén volt, ám a hatását emelném ki mégis. A múltkor vettem leárazva egy Lovely lila színű filces tust, na az pont olyan volt, mintha sima gyerekeknek való filccel festettem volna ki a szemem. Ennél a tusnál nem volt ilyen benyomásom, szép volt a végeredmény.

L'Oreal Shine Délicieux Rúzs

L'Oreal Shine Délicieux Rúzs
2013. január 24.

Jelenleg az egyik kedvenc rúzsom. Egy narancsosba hajló piros árnyalat van meg, amely néha meggybordóba hajlik. Tetszik benne, hogy attól függően, milyen vastagon viszem fel, kicsit más a színe is (nem csak az intenzitása). S bár ez egy piros rúzs, mégis a hétköznapokban is megállja a helyét, még az olyan "rúzstól félősebbeknél" is, mint én a jó építhetősége miatt. Jól pigmentált, de mégis remekül meg lehet vele oldani, hogy ne legyen szembeszökően vérvörös, csak egy kis színt adjon, ugyanakkor estére felviszem vastagabban és máris nagyon intenzívvé válik, szerintem csodás. Állagát tekintve is ideális, rúzshoz képest igen krémes, emiatt kevésbé szárítja az ajkakat (bár némileg azért igen), ugyanakkor ez a tartósság rovására is hajlamos menni. Összességében én nagyon meg vagyok vele elégedve.

Yves Saint Laurent Opium

Yves Saint Laurent Opium

2012. augusztus 20.
Brutális egy illat. :) Kell hozzá egyfajta személyiség, hogy az illető jól "viselje" ezt az illatot, szerintem. Nagyon erős, tényleg egy fújás messziről bőven elég. Inkább a hidegebb hónapokban kerül nálam elő.

Update: El se hiszem, hogy kezdetben ezt a parfümöt ennyivel elintéztem. Olyan szépeket írtatok róla, hogy nem hiszem, hogy tudnék újat mondani. Valóban egy igazi ikonról beszélünk, akár a Chanel No. 5., vitathatatlanul ikon az is. Lehet szeretni vagy utálni, vagy nem foglalkozni vele, de kétségtelen, hogy igazán nagy (és természetesen megosztó) illatról van szó. Amikor megkaptam, nem annyira használtam, valahogy hiteltelennek éreztem magamon. Így félretettem egy időre és nem rég került ismét elő, mert a lelkem egy komolyabb korszakába került. Ez egy magával ragadó, komoly, és végtelenül nőies (nem a virágos-gyümölcsös jellegű nőiességre gondolok) illat. Az a típus, amikor egy nő hátrafogott hajjal, nyakkendőben, zakóban is elképesztő nőiességet sugároz. Egy igazi piros rúzshoz hasonlítanám. Ne fújja magára akárki. Ne használjuk bármilyen élethelyzetben vagy lelki állapotban. De ha épp benne vagyunk, amikor eljön az ideje, akkor ez a parfüm egyszerűen NAGYON. Le a kalappal előtte.

Issey Miyake A Scent EDT

Issey Miyake A Scent EDT
2013. január 20.

Ennek a parfümnek a legfőbb erőssége számomra a csomagolása. Baromi egyszerű, letisztult és számomra tökéletesen illik az illathoz. Ránézek az üvegre és más érzem is szinte. Ez szerintem nagyon fontos a parfümök esetében. Az illatról magáról: szerintem igazán kellemes, könnyed, egyszerű, olyan, amilyet a csomagolás is sugall. Számomra tavasz-nyári illat. Két apró problémám van csak vele: az egyik az, hogy néha nem érzem olyan finomnak és nőiesnek, inkább egyfajta savanykás jelleget érzek rajta megjelenni (bár ezt lehet, hogy csak beképzelem). A másik, hogy túl tartósnak sem érzem, ami valahol érthető egy ilyen könnyű, finom illat esetén, de azért ezt hiányolom. Nálam négy csillagot ér.

Update: Furcsamód meglepően sokszor került elő nálam most a téli szezonban. A fentebb említett kicsit "savanykás" illat is már szinte kifejezetten tetszik. Ma ezt már inkább fanyarnak nevezném talán, enyhe uborkás beütésű számomra, ami szintén tetszik, pedig amúgy nem szeretem az uborkát. Megszavazok neki még egy csillagot, mert bizonyított nálam.

Hélia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre (Régi)

Hélia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre (Régi)
2013. január 20.

Nekem ez tipikusan ilyen egynek elmegy testápoló. Átlagos. Az illata finom, a beszívódás-kenhetőség is jó. Viszont azt az igazi, mély hidratáltságot nem érzem utána, ezért mondom ilyen egynek elmegy kategóriának. Többet elhasználtam már, mert általában váltogatom a testápolókat, így még fogom is használni, mert ilyennek jó.

Update: Úgy érzem azért érdemel még egy csillagot, mert már több flakonnal is elhasználtam. Kellően semleges, ugyanakkor mégis kellemes, picit púderes-nagymamás (a szó legjobb értelmében) illata van. Normál bőrre oké lehet, az én száraz bőrömnek sajnos továbbra is kevéske.

Himalaya Herbals Ajurvédikus Fogkrém Természetes Fluoriddal

Himalaya Herbals Ajurvédikus Fogkrém Természetes Fluoriddal

2012. november 6.
Vegyesek az érzelmeim ezzel a fogkrémmel kapcsolatban. A jó vélemények hatására vettem meg, ráadásul pont ajándékba is adtak mellé egy kisebb kiszerelésűt is. Nagyjából 1 hete használom. Ilyen színre számítottam, engem ez egyáltalán nem zavart, sőt valamilyen okból kifolyólag még tetszik is. :) Az illata és íze is teljesen rendben van. Nekem is elég érzékeny az ínyem, minden fogmosásnál vérzik szinte, azonban ezzel úgy vettem észre, hogy sokkal ritkábban, illetve kevésbé vérzik. Teljesen nem szüntette meg, de nagy haladásnak érzem. Frissíti a leheletet, ami egészen sokáig ki is tart. A fogaim felületét is sokkal egyenletesebbnek, tisztábbnak érzem. Azonban ezt az érzékenységet én is mintha tapasztalnám kicsit. Egyelőre minimálisan, szóval nem akarok előre ítélkezni, mert amúgy nagyon tetszik. Meglátom még mit hoz a későbbiekben.

Update: Az utóbbi időben már nem érzem úgy, hogy érzékenyebb lenne az ínyem. Az ínyvérzés ugyanolyan mértékben maradt meg, mint a fogkrém használatának kezdetekor, azaz más fogkrémekhez viszonyítva szuper jó, sokkal ritkábban fordul elő és kevésbé vérzik, de azért még jelen van. Úgy érzem, hogy most már elegendő ideje használom, hogy bizonyítsa: azt az ötödik csillagot is megérdemli. :)

Naturland Légzéskönnyítő Mellkenőcs Felnőtteknek

Naturland Légzéskönnyítő Mellkenőcs Felnőtteknek
2013. január 19.

Nekem sajnos minimális enyhülést hozott csak, bár lehet, hogy azért, mert akkor használtam, amikor már nagyon benne voltam a megfázásban és nagyjából fuldokoltam a köhögéstől. Ezzel együtt frissítő, kellemes érzést nyújtott, és elismerem a természet gyógyszertárát. Kötelező darab az ágyam mellett.

Dove Go Fresh Energise Tusfürdő

Dove Go Fresh Energise Tusfürdő
2013. január 18.

Egyszer volt ilyen tusfürdőm, nagyon tetszett ez a citromfű dolog, olyan szimpatikusnak találtam. Átlagos volt maga a tusfürdő, nem vettem újra, de egynek elment. Főleg a melegebb napokban érdemes használni, amikor az ember felfrissülésre vágyik.

Ermenegildo Zegna Essenza Di Zegna EDT

Ermenegildo Zegna Essenza Di Zegna EDT
2013. január 18.

A legfinomabb férfi parfüm termékminta, amit eddig szagoltam. Nagyon frissítő. Számomra van némi uborkás beütése az illatnak, ami némi citrusossággal vegyül, miközben mégsem a citromos mosogatószerek jutnak eszembe. A fás jegyek teltebbé teszik, a kardamom hangyányi (de tényleg csak annyi) extra fűszerezést ad az egésznek. Nem egy mainstream, tipikus karakán férfias illat számomra, ugyanakkor mégis férfiasnak tartom valahogy. Különleges.

Nivea Visage Young All Fresh! Frissítő Arctonik

Nivea Visage Young All Fresh! Frissítő Arctonik
2013. január 18.

Kategóriájában egészen jó kis tonik, de nagyjából ennyi, különösebb extrát nem nyújt. Picikét szárít, de azért hatékonynak tűnik.