eo

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Golden Rose Holiday Color Körömlakk

Golden Rose Holiday Color Körömlakk
2014. április 1.

Oda meg vissza vagyok érte. Elég meglepő módon a 82-es (arany) árnyalat mellett döntöttem. Bár alapvetően imádom az aranyat, körömlakkban még sosem éreztem magaménak, minden próbálkozást hamar lemostam inkább. Na de nem így vele. Valahogy pont egy olyan árnyalata, amit nagyon átérzek, kicsit fehér arany jellegűnek mondanám (ez megint érdekes, mert főleg magamon látom ilyennek, swatchokon nem igazán). Álom vele dolgozni, remek az állag, az ecset, minden. Nagyon tartós, csodásan mutat, igazi luxusba öltözteti a kezeket. :) Egyedül a lemosása volt nehézkesebb, de ez homoklakk lévén nem meglepő. Maximálisan meggyőzött, nagyon szeretnék még több árnyalatot is magaménak tudni a kollekcióból.

Yves Rocher Soin Végétal Capillarie Couleur Színvédő Hajbalzsam

Yves Rocher Soin Végétal Capillarie Couleur Színvédő Hajbalzsam
2014. március 23.

Épp most véleményeztem az YR egyik testápolóját, ahol azt sérelmeztem, hogy naggggyon hamar fogy. Nos, ezzel a balzsammal ugyancsak ez a problémám. Az ára igen korrekt, így örültem, ám legalább kétszer-háromszor gyorsabban fogy nálam, mint más balzsamok. Ez jó is, rossz is. Jó, mert szeretek kísérletezgetni, ám ár/érték arányban ez nem túl pozitívum. Egyébként egy korrekt kis balzsam, teszi a dolgát.

Yves Rocher Un Matin Au Jardin Gyöngyvirág Testápoló

Yves Rocher Un Matin Au Jardin Gyöngyvirág Testápoló
2014. március 23.

Nehéz dolgom van ezzel a krémmel. Egyrészről fantasztikus az illata, annyira csodálatosan tavaszi, nem tolakodó, nagyon finom. Könnyen kenhető, hamar beszívódik, nem túl száraz bőrre tavasszal-nyáron szerintem megfelelő. Viszont: még soha egyetlen testápolóm sem fogyott ilyen hamar. Valamiért sokkal többet igényel belőle a bőröm, mint bármi másból. Gondolom ennek köze van ahhoz, hogy nekem szárazabb a bőröm. Ár/érték arányban viszont ez elég durva (2000 Ft-ért vettem), így mindennapi testápolónak nem megfelelő, inkább "alkalminak". Heti 1-2x, vagy ilyesmi. A csomagolás külsőre igen szépre sikeredett, bár nem a legegyszerűbb kiszedni belőle a cuccot, de egy idő után ráérez az ember a technikájára.

Fa Shower & Lotion Gránátalmás Tusolókrém

Fa Shower & Lotion Gránátalmás Tusolókrém
2014. február 27.

Meglepően krémes, ezt is ígéri, de mégis meglepődtem a hatásán. Nagyon selymes, pihe-puha élmény vele a fürdés. :) Száraz bőrömet egyáltalán nem szárítja, bár hidratáltabbnak sem érzem tőle, nekem kell utána a testápoló. Ezzel együtt nagyon jó, de lehetnének szebb összetevői.

Vademecum Junior Eperízű Kalcium- és Fluoridtartalmú Fogkrém Gyermekeknek

Vademecum Junior Eperízű Kalcium- és Fluoridtartalmú Fogkrém Gyermekeknek
2014. február 3.

Haha, ezt anno imádtam, micsoda nosztalgia! :) Emlékszem, hogy néha meg is ettem. Egyértelműen öt csillag.

Uriage Bariéderm Lèvres Ajakápoló Balzsam

Uriage Bariéderm Lèvres Ajakápoló Balzsam
2014. január 22.

Az a helyzet, hogy tényleg nem tudok ajakápolóról úgy véleményt írni, hogy ne említeném meg a tubusos Neutrogenat, lévén, hogy számomra az az etalon. Szóval mindent ehhez hasonlítok.
Ez a számomra eddig ismeretlen márka akkor került hozzám, amikor nem volt Neutrogena (na már megint..), és a gyógyszertáros néni ódákat zengett arról, hogy de ez milyen jó termék. Emellett mondjuk megvan az ára is (1900 Ft, ha jól emlékszem), de hát egy életem-egy halálom, ki kellett próbálni. Eléggé szimpatikus, az is amiket neten találtam róla, számomra viszonylag szép összetevők, termálvíz meg nyomelemek meg miegyéb, jól hangzik na, viszont tényleg a gyakorlatban is igen remekül funkcionál. Igazán gazdag krém, elég belőle nagyon kevéske. Nem csak felületesen, hanem mélyen hidratál. Emellett sokkal szebbé teszi az ajkakat azonnal, és igazán puhák lesznek. Nagyon elégedett vagyok, főleg azoknak ajánlanám, akik hisztisek-válogatósak ajakápolók terén és/vagy extrémebb ápolásra vágynak, durván kicserepesedett vagy sebes a szájuk.

Balea Bőrradírozó Olajos Krémtusfürdő Alma-Fahéj

Balea Bőrradírozó Olajos Krémtusfürdő Alma-Fahéj
2014. január 22.

Tényleg egy az egyben almás-fahéjas süteményes illata van, ami kellően intenzíven érződik használat közben, de utána én már nem érzem (ennek örülök). Előzőleg az Adidas cuki rózsaszín szemcsés bőrradíros tusfürdőjét használtam, ahhoz viszonyítva durvábbnak érzem - de nem rossz értelemben. Gondolom hatékonyabb is, érezhető a különbség a használata után. Az ára is szuper, összetevőileg is rendben van, igazából nincs miért csillagot levonni, habár inkább szezoniális darabnak érzem, meg ugye limitált is, így újravenni szerintem nem fogom, viszont majd biztos próbálgatok még bőrradíros Balea tusfürdőt, már ha épp nincsenek lefosztva a polcok. :)

Balea Kényeztető Tusfürdő Levendula és Méz Illattal

Balea Kényeztető Tusfürdő Levendula és Méz Illattal
2014. január 21.

Levendulás akármi = be kellett szerezni. Az illata valami fantasztikus, elvarázsol, élmény a használata. De egyrészről az összetevőivel sem vagyok teljes mértékben megelégedve, a Baleától más szinthez szoktam, másrészt elképesztően nem praktikus ez a kis csomagolás. (Viszont nagyon szép a dizájn meg minden.) Ó de nagyon örülnék, ha normál kiszerelésben is megjelenne! Így viszont négy csillag.

Max Factor Wild Mega Volume Vízálló Szempillaspirál

Max Factor Wild Mega Volume Vízálló Szempillaspirál
2014. január 19.

Érdekesen indult a viszonyunk. Nem tudom, csak én vagyok-e így a dologgal, de nekem kell némi idő, amíg "betörök" egy spirált, általában az első pár alkalommal eléggé semmilyenek szoktak lenni. Na ő meg extrán semmilyen volt valahogy, szidtam is magam, hogy miért kellett nekem újítani, amikor maradhattam volna a jól bevált Lovely-nál. Na de, nem adtam fel, olyan alkalmakkal vettem elő, amikor mondjuk boltba kellett leszaladni, vagy hasonlók, még klasszikus hétköznapi spirálnak is keveselltem. Aztán az egyik ilyen "semmi extra" alkalommal mikor felkentem nagyon meglepődtem, mivel egészen szép, hosszú pilláim lettek. Azóta bőszen használom, esti sminknek is. Meg kellett érte dolgozni, de részemről megérte. Akciósan vettem, teljes áron nem vagyok benne biztos, hogy újravásárolnám, de eléggé megszerettem. A másik amit észrevettem, hogy meglepően sokáig kitart. Mostanában pedig állandóan utána nyúlok, így azt hiszem megérdemli az ötöst.

Himalaya Herbals Tápláló Ajakbalzsam

Himalaya Herbals Tápláló Ajakbalzsam
2014. január 10.

Igazság szerint ugyanazt tudnám róla is elmondani, mint a kakaóvajas társáról, idézem:
Le nem mondanék imádott Neutrogena tubusos ajakápolómról (néha már-már úgy érzem mintha én lennék a termék önkéntes szóvivője), de praktikus ha a táskámban gyors kenésekre stifteset is tartok. Tapasztalatok: szilárdabb mint amit megszoktam, de kenhető. Az illata diszkrét, de finom. A hatása: egynek elmegy, számomra nem nyújt kiemelkedőt. Tudnék nélküle élni? Igen. Ezzel együtt mégis kedvelem. A csomagolásáról is ejtenék pár szót, hiszen megérdemli. Nagyon tetszik, hogy klasszikus, de mégis van benne egy kis különlegesség. Szépek a színei, az átlátszó rész pedig meglepő, tetszetős megoldás. Gondolom ezzel próbálták kompenzálni, hogy közben a hagyományos ajakápolókhoz képest rafináltan kispórolták belőle az anyagot (4,8 g helyett 4,5 g). Egyébként aranyos, kis kompakt, szeretem elővenni, használni, mert csak jó ránézni is. Az összetevők csodásak, csak azt igazi mélyhidratálást hiányolom.

Azért még kiegészíteném azzal, hogy illat fronton van minimális különbség, nyilván a másik kakaósabb, ez pedig valami számomra meghatározhatatlan édeskés-növényi-kicsit rágószerű illat, de ugyanúgy diszkrét, minimálisan érezhető.