eo

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Oriflame Power Sine Palladium Körömlakk

Oriflame Power Sine Palladium Körömlakk
2014. január 8.

Ááá, eléggé bajban vagyok most az értékeléssel. Sok-sok pozitívuma van. (Festive Purple tulajdonosa vagyok.) A formula szuper, nem túl híg, nem túl sűrű, remekül terül. Az ecsettel is jól lehet dolgozni. Hamar végez az ember a lakkozással, ami a jó tulajdonságainak köszönhetően élmény. A fedése is fantasztikus, simán elég lenne akár egy réteg is, de én 2 réteges lány vagyok. Csodásan szikrázott már lakkozás közben, alig hittem a szememnek. Elég gyorsan meg is száradt. Igen ám, de míg lakkozni közvetlen fényben lakkoztam, utána ahogy kikerült a kezem a fényről és ránéztem máris eltűnt a varázsa. Egy szép, de semmi extra, szinte krém finisűnek látszódó szürkés-lilás-meghatározhatatlan színnek láttam. Aztán mikor megint fény érte, visszatért a csoda. A tartóssága igen jó, és ha le is pattogzik 1-2 helyen, elég szépen korrigálható.
Összességében tehát a tulajdonságaival - lebontva - nagyon elégedett vagyok. Viszont a hatalmas különbség fény/nem fény hatására elég fura. Tudom persze minden lakk másként mutat fényviszonyoktól függően, de ekkora különbséggel én még nem találkoztam. Egye fene, végülis megérdemli az 5 csillagocskát.

Max Factor Max Effect Körömlakk

Max Factor Max Effect Körömlakk
2014. január 8.

Ajándékba kaptam a Cappuccino árnyalatból. Magamtól nem vásároltam volna meg, elég pici és ahhoz képest drága. A színről: érdekes, lilába hajló szürkés-nude. Fényviszonyoktól függően is másnak látom. Ez egy igazán biztonságos, munkahely barát árnyalat, diszkrét, én vizsgázáshoz választottam. Direkt nem használtam fedőlakkot, hogy lássam hogy bírja. Nem vagyok elájulva az eredménytől, elég kíméletes voltam vele (semmi extra súrolós mosogatás vagy hasonló nem érte), mégis 2 napon belül több helyen lepattogott. Mellette szóljon viszont, hogy nagyon szépen terül a körmön, könnyű a lakkozás és már egy rétegben is igen jó a fedése. A száradási idővel is elégedett vagyok.

aussie Colour Mate Sampon Festett Hajra

aussie Colour Mate Sampon Festett Hajra
2014. január 8.

A Miracle Moist után tértem át erre, miután hajszínt is váltottam (vöröses). Hamar feltűnt, hogy annyit nem bír ki a hajam mosás nélkül, mint a Moist-tal, bár ott is voltak hullámvölgyek. Amúgy nagyon tetszik, jól habzik, érzem, hogy tisztít. Az illata tipikus Aussie, de míg a Moist talán tutti fruttis irányba megy el, itt inkább dinnyés rágós illat dominál. A színvédő hatásáról nehezen tudok nyilatkozni, nem érzem, hogy csodát tenne, de elég korrekt. Szeretem használni.

Ziaja Kecsketejes Kézkrém

Ziaja Kecsketejes Kézkrém
2014. január 5.

Valóban igen erőteljes, amolyan szappanos illata van, ami a bőrön is eléggé érződik. A Dove Originalra emlékeztet, csak erősebb. Nekem egyébként ezzel nincs is problémám, bár azért lehetne némileg diszkrétebb, viszont a hidratálása egyáltalán nem győzött meg, pedig csak amolyan táskába dobálósnak vettem, aminél jóval alacsonyabbak az igényeim. Elég sokszor be kell kennem vele a kezem, hogy érezzem hatását és úgysem az igazi. Belátom, engem ezzel a csomagolással vettek meg, meg a ténnyel, hogy kecsketejes, valamiért annyira megtetszett ez a dolog. Meg amúgy az állaga is jó, nem az a nagyon folyós. De hiába a jó tulajdonságok, ha a kézkrémek legfőbb követelményét nem teljesíti megfelelően.

Murnauers Totes Meer Haut Therapie Kézkrém

Murnauers Totes Meer Haut Therapie Kézkrém
2014. január 5.

Teljesen azt gondoltam a vélemények hatására, hogy számomra ez a krém valami tökély lesz. Nos jó, jó, de nekem nem csodaszer. Sűrűbb állagra számítottam, azt jobban kedvelem a kézkrémeknél, ez pedig meglepően folyós igazából. Szerintem valahol ebből fakadhat az, hogy nem is érzem úgy, hogy egyszeri kenés után megfelelő mértékben hidratálna, így gyakrabban nyúlok utána. Az összetevők viszont igen szépek, a márkát is kedvelem, aki ennyire nem "hisztis" kézkrém tekintetben, annak teljes mértékben működhet. :)

Balea Beautiful Berries Kézkrém

Balea Beautiful Berries Kézkrém
2014. január 5.

Egy rosszul sikerült krémválasztás után S.O.S. módban tértem be a DM-be, előzetes lecsekkolások nélkül, ennek eredménye lett ez a kis krém. A Balea kézkrémek elég jól teljesítenek nálam, így egyértelmű volt, hogy a márkától fogok választani. Nem vagyok a gyümis dolgok nagy rajongója, de megtetszett a csomagolás, az illata is kellemes - mások meg egyenesen odavannak érte. Icipicit számomra lehetne sűrűbb, de egy jól kenhető, egész jól hidratáló, gyorsan beszívódó krém. Vannak jobbak is, de jó, és persze az ára is igen baráti.

Baba Kakaóvaj Testápoló

Baba Kakaóvaj Testápoló
2013. december 17.

Azt gondoltam, hogy az illatvilága miatt csak az őszi/téli időszakban tudom elképzelni, de majd nyáron is feltétlenül szeretném kipróbálni. Elég diszkrét az illata egyébként, ahhoz képest, émelyítőbb kakaóra számítottam. Pikkpakk beszívódik, így gyorsan és hatékonyan lehet kenni, ha sietek, akkor általában utána nyúlok. Viszont a hidratálóképességén is meglátszik ez, számomra picit "túlkönnyű". Az összetevők egészen vállalhatóak, vannak persze ennél szebbek is, de ilyen középutasnak teljesen jó. :)

Himalaya Herbals Kakaóvajas Intenzív Hidratáló Ajakbalzsam

Himalaya Herbals Kakaóvajas Intenzív Hidratáló Ajakbalzsam
2013. december 17.

Le nem mondanék imádott Neutrogena tubusos ajakápolómról (néha már-már úgy érzem mintha én lennék a termék önkéntes szóvivője), de praktikus ha a táskámban gyors kenésekre stifteset is tartok. Tapasztalatok: szilárdabb mint amit megszoktam, de kenhető. Az illata diszkrét, de finom. A hatása: egynek elmegy, számomra nem nyújt kiemelkedőt. Tudnék nélküle élni? Igen. Ezzel együtt mégis kedvelem. A csomagolásáról is ejtenék pár szót, hiszen megérdemli. Nagyon tetszik, hogy klasszikus, de mégis van benne egy kis különlegesség. Szépek a színei, az átlátszó rész pedig meglepő, tetszetős megoldás. Gondolom ezzel próbálták kompenzálni, hogy közben a hagyományos ajakápolókhoz képest rafináltan kispórolták belőle az anyagot (4,8 g helyett 4,5 g). Egyébként aranyos, kis kompakt, szeretem elővenni, használni, mert csak jó ránézni is. Az összetevők csodásak, csak azt igazi mélyhidratálást hiányolom.

Nivea Pure Sensitive Izzadásgátló Deo Spray

Nivea Pure Sensitive Izzadásgátló Deo Spray
2013. december 17.

Kivételesen krémmániázás nélkül indultam el vásárolni néhány cuccot, többek között ezt a deot is. És milyen jó is néha így tenni, sülhetnek ki belőle jó dolgok. Mert tuti, hogy sosem választottam volna, ha előtte csekkolom az oldalt. Azóta már újra is vásároltam, mert nekem nagyon bevált. Az illata fantasztikus, diszkrét-púderes (de nem mamisan), tisztaság illatú, és nagyon finom, nem tolakodó. Bátran merek mellé parfümöt használni. Ugyanakkor sokszor ezek a kevésbé erős illatú deok nem is bizonyulnak annyira hatékonynak, ebben az esetben azonban szó sincs erről. Teszi a dolgát, nem "poroz" túlzottan, nem ül be a redőkbe, irreálisan hamar sem fogy el. Elégedett vagyok.

Balea Bodybutter Kakao

Balea Bodybutter Kakao
2013. december 17.

Igazán gazdag krém, na ez valóban testVAJ. Érdekes az Alverde tégelyeseihez hasonlítani állagában, ez tényleg jóval sűrűbb, szilárdabb (ez most nem pozitív vagy negatív dolog, pusztán egyszerű megállapítás, hogy ki mit nevez vajnak). Mégis könnyű kenni, nem hagy maga után ragacsos érzetet. Elég jól táplál, bár csodát azért nem tesz. Az illata egy érdekes kategória. Nem tudtam a boltban megszaglászni, úgyhogy kicsit félve hoztam el (bár mit is beszélek, bármi csokis-kakaós dolog jöhet nálam..), DE egyáltalán nem émelyítő vagy túl sok. Számomra olyan illata van, mint amikor valami kakaós sütemény készül. Igazán elégedett vagyok, ez egy korrekt termék, jó áron, nem mondom, hogy nem tudnék nélküle élni, de örülök, hogy megvettem. :)