eo

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Kamill Kézbalzsam

Kamill Kézbalzsam
2013. november 30.

Óóó, a nosztalgia. :) Ez volt az első kézkrémem, így ismerkedtem meg a kézkrémezés nagyszerű - és számomra kétségkívül addiktív - világával. Nagyon szerettem. Persze, van nála jobb is, de most elfogult vagyok.

Kiko Laser Nail Lacquer

Kiko Laser Nail Lacquer
2013. november 30.

Fluent Red és Psychedelic Blue árnyalatok vannak meg, amelyek kétségkívül káprázatosan néznek ki. Illik ez a laser elnevezés rájuk. A formula a hagyományos Kiko lakkokhoz hasonló (pont jó), könnyű vele dolgozni, viszonylag gyorsan szárad. A tartósság tekintetében talán egy picit elmarad a várttól, és a sima Kiko lakkoktól, de azért elég jó. A fénye, a csillogása fantasztikus.
Általában azt vettem észre, hogy a márka lakkjai a körmökre kenve is pont ugyanolyan színűek, mint az üvegcsében, a Fluent Rednél viszont nem egészen ez a helyzet. Míg az üvegcsében amolyan "Karácsony színű", meleg, igazi aranylóan csillogó piros, addig körömre kenve inkább bogyósabb árnyalatot vesz fel. Hajszálnyi változás, csak senki ne lepődjön meg. :) Nekem nagyon bejön.

Dresdner Essenz Lazító Fürdősó Levendula & Citromfű

Dresdner Essenz Lazító Fürdősó Levendula & Citromfű
2013. november 18.

Valahogy csak most került a kezembe, pedig már 2 vagy 3 éve kaptam ilyet a születésnapomra. Igazából egyáltalán nem voltak nagy elvárásaim, amolyan "egynek elmegy" fürdősóként bontottam fel, aztán annál nagyobb volt a meglepetésem. Az illata!!! Mesés. Nagyon finom, friss, tiszta, nyugtató, de mégis frissítő, és bár levendulafüggőként ezt szerettem volna kiérezni belőle, mégis a citromfű dominál. Amennyire nem vagyok a citrusos illatok rajongója, ez a fürdősó megrengette bennem a citrusos illatokról kialakult világképemet. :) A fürdővízhez adva nagyon szépen, enyhén kékesre színezi a vizet (én igyekszem vele spórolni, mert nem tudom, hol kapható, de KELL még), és már egy picitől is szép szín-illat egyveleg alakul ki. Külön tetszik benne, hogy milyen természetes, nem valami szintetikus dolog adja az illatát. Lazító, igazi spa élmény vele a fürdés. Hajat is mostam a vízben és féltem, hogy nem lesz jó a hajamnak, de nagyon szép lett tőle. Nagyon tetszik, ezt jobban már nem is fokozhatnám. :) Ha valaki tud információt a beszerzési helyéről, az feltétlenül sikítson!

Update: Megtaláltam, Müllerben lehet kapni igen kedvező (~ 320 Ft) áron. Jelenleg kétféle csomagolás van kirakva, gondolom még kiárusítják ezt a "régi" fajta csomagolást. Egyébként másban nem láttam különbséget, mindenkinek tudom javasolni! :)

The Body Shop Hemp Hand Protector Kézkrém

The Body Shop Hemp Hand Protector Kézkrém
2013. november 16.

Tavaly Karácsonyra kaptam ezt a krémet, szóval volt időm kitapasztalni. Nos, eleinte a sokak által - finoman fogalmazva - nem kedvelt illatáért én furcsa módon odáig voltam, gyakran megálltam elsétálgatva a krém mellett egy gyors szippantásra (:D). A hatása sokkal jobb az átlagos drogériás kézkrémekhez képest, valóban nehéz és zsíros krém, de a hidratálása is jobb. Nem felületesen, hanem mélyen hidratál. A drága Neutrogena koncentrátumomat persze így sem veri, de szeretek mást is használni mellé. Az összetevők pedig szebbek. Aztán valahogy besokalltam belőle, pont rosszul voltam egy alkalommal, amikor használtam, így egy csapásra a kedvelt illatom fullasztani kezdett és kifejezetten irritált, mert ehhez a negatív élményhez kapcsoltam. Így kerültem is egy időre, aztán jött a jó idő, akkor valahogy nem is kívánja az ember ezeket a nehezebb illatokat, így addig pihenőre küldtem. A napokban került ismét elő, örömmel tapasztalom, hogy újra tudom használni, de azért annyira nem vagyok odáig az illatáért, mint kezdetben. Ez az illat (vagy valakinek szag) pedig igen tartós. De komolyan, ennyire tartós kézkrém illattal még nem találkoztam, mint egy parfüm. Bár van néhány tulajdonsága, ami miatt nem érzem úgy, hogy táskába dobáláshoz megfelelő (lecsavarós kupak, viszonylag nehezebb/masszív tubus, hihetetlenül intenzív illat miatt nem tartanám praktikusnak), itthoni kézkrémnek a hidegebb hónapokban szuperül megállja a helyét.

Listerine Stay White Antiszeptikus Szájvíz

Listerine Stay White Antiszeptikus Szájvíz
2013. november 16.

Ez az utolsó vélemény (Kodi) elég ijesztő. Én is hallottam már sok rosszat a szájvizekről, de őszintén szólva sosem néztem részletesebben utána/gondoltam bele a dologba, így hirtelen fellángolásból megvásároltam. Majdnem elhasználtam egy flakonnal, de az utóbbi időben nem igen nyúlok utána. Igazából miért? Nem is tudom. Én amúgy fehérítő hatást egyáltalán nem tapasztaltam, amit nem is tudok mire vélni. Sőt, valahogy azt az igazán frissítő érzést sem kapom meg utána. Persze csíp, mar (amúgy nem mindig), de mégsem makulátlan tisztaság, frissesség, és fehérség az, amit érzek utána (még csak ideiglenesen sem). Szóval amolyan minek? kategória. Azért napközben, mondjuk két program között ha teljes fogmosást nem tudtam beiktatni, akkor persze hasznosan jött, tehát nem teljesen haszontalan.

Adidas Protect Tusfürdő

Adidas Protect Tusfürdő
2013. november 12.

Teljes árát sokallom, de érdemes beszerezni akciók során az Adidas tusfürdőkből, nekem eddig beváltak. Igazán finom, diszkrét, lágy illata van, elég folyós, de én nem vettem észre, hogy extrém módon, emellett selymesen krémes. Jó érzés a használata, szárítani nem szárít, és talán mintha némileg hidratálna. Korrekt.

Update: Oké, nem tudom mi történt, a szaglásom változott, vagy eddig figyelmetlen voltam, vagy mi, de mostanában kifejezetten férfias illatot érzek ebben a tusfürdőben. Amolyan "tipikférfiparfüm" illat érződik ki számomra. Kár.

Davidoff Hot Water

Davidoff Hot Water
2013. november 12.

Az Essenza Di Zegna mellett ez a másik igen kedvelt férfiillatom. Kissé kommersz, de azért van egyénisége, karakteres-fűszeres, de nem orrfacsaróan. Rendkívül férfias, de ha nem "megfelelő" ember viseli, akkor könnyen ellenszenvessé válhat. (Már ha egy illat tud ilyet.) Azonban aki tudja viselni, akinek megvan hozzá a személyisége, azon fantasztikus lehet, fűszeres jellegénél fogva különösen inkább a hidegebb hónapokban.

Kiko Körömlakk

Kiko Körömlakk
2013. november 7.

Nagyon meglepett ez a lakk, igazán pozitív csalódás. Valami átlagosat vártam, ehhez képest túlszárnyalta az elvárásaimat. Kiemelném, hogy a körömre felkenve a szín pont olyan, mint az üvegcsében. A fedésük is rendkívül jó, a legtöbb egy rétegben is megállná a helyét. Csíkozódás sem jellemző. Az állaguk is igen jó, nem folyik szét a körömágynál, de mégsem sűrű, szépen terül, jól lehet vele dolgozni. Az is meglepetést jelentett, hogy milyen hamar megszáradnak, bár inkább felszínen, a mélyszáradáshoz azért több idő kell. De tényleg olyan gyorsan, hogy ezidáig még egyiknél sem éreztem fedőlakk szükségességét. Tartósság tekintetében is jól muzsikálnak, nem kiemelkedő, de átlagos-jó. A színek csodálatosak, olyan árnyalatok találhatóak meg, amilyeneket más márkáknál még nem láttam. Öröm a körmökre nézni, nagyon igényes hatást kelt. Az is igen szimpatikus, hogy lemosni is könnyű, nem kell szenvedni vele, igazán egyszerű a procedúra. Egyszóval imádnivaló.

Kiko Super Colour Eyeliner

Kiko Super Colour Eyeliner
2013. október 30.

Szerencsés vagyok, ugyanis ajándékba kaptam 4 árnyalatot, amelyeket bőszen és örömmel tesztelgetek azóta is. (Igazi tus rajongó vagyok, amit azzal lehet fokozni, ha még színes is.) A Pearly Purple Cranesbill fantázianevű lilával kezdtem. Ez egy igazán szép lila, nem túl sötét, nem túl világos. Kicsit lehetne pigmentáltabb, így talán érdemes még átfutni rajta, de összességében igen szép. Tartósság, száradás szempontjából is elégedett vagyok. Pont annyira lila, hogy hétköznapokra is simán jó, nem mászik az ember fejébe, hogy 'néézd, lila vagyok' de azért a környezetemben élők is konstatálják, hogy jujdeszép, ez lila tus. A Crocodile Green is ily módon viselkedik, ez egy khaki beütésű zöld, pigmentáltságban is a lilához hasonlítható, szintén nagyon elégedett vagyok vele. A Bronze számomra lehetne kicsit aranyosabb beütésű, talán jobban barnába hajlik, mint szeretném (de csak mert él bennem egy fantáziakép egy aranyos-bronzos tusról, amit már nem lehet kapni és azóta is próbálok hasonlót vadászni), de igazából valami csodás szín, nagyon természetes, mégis különleges. Igazán telt, meleg árnyalat. A Shimmering Gold talán kissé kakukktojás a többihez képest, ugyanis ez valójában egy EXTRA csillogó, NAGYON feltűnő, sárgába hajló arany. Elképesztően irizál, garantáltan vonzza a tekintetet. Tényleg valami lenyűgöző ez is. Összességében nagyon elégedett vagyok mindegyikkel, örömmel használom őket, és aki Kiko bolt közelében jár (vagy ismerőse) annak csak ajánlani tudom, nem fog csalódni. :)

Schaebens Totes Meer Salbe Arckrém

Schaebens Totes Meer Salbe Arckrém
2013. október 30.

Ez egy fantasztikus krém, pontosan arra a bőrtípusra, amire ajánlják. Nem igen szoktam olyan termékekkel találkozni, amelyek a problémás, ám de emellett száraz bőrt célozzák meg. Nekem alapvetően nincs gond a bőrömmel, de az utóbbi időben valami felborult és eléggé bekattant, főleg homloktájékon. Itt valami más állhat a háttérben, így semmiféle külsőleges cucctól nem várok komplett megoldást, de ez a termék nagyon szépen rendben tartja. Nyugtat, gyógyít, ápol, a hidratáló ereje is jó. Amikor valami frissebb csúnyaságra kenem, akkor némileg csíp, de ez olyan "jól csípő" érzés, mert érzem, hogy dolgozik. Ha abból indulok ki, hogy a tenger mellett, sós levegőn szebb az ember bőre, akkor azt gondolom, hogy a tengeri só nagyban közrejátszik ebben a szépítő hatásban. Meg úgy ahogy van, igen szép az összetevőlista. Egy megfigyelés: ha reggel-este, esetleg naponta még többször használom, akkor picit talán sok a bőrnek, így érdemes erre odafigyelni. (Jóból is megárt a sok.) Összességében tehát: IMÁDOM.