eo

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Essence Kajal Szemceruza

Essence Kajal Szemceruza
2013. október 16.

Krémmánia-csekk nélkül vásároltam meg fehér színben, hirtelen felindulásból (pont eszembejutott a Rossmannban, hogy bizony egy ideje szeretnék már fehér szemceruzát), szokás szerint kedvező áron. Itthon persze rögtön ellenőrzés, és kicsit meg is akadtam, mikor láttam a sok negatív véleményt és viszonylag alacsony pontszámot. Na de nézzük a gyakorlatban! Felkészítettek a kommentek minden rosszra, így annál nagyobb volt a meglepetésem. Ez egy teljesen korrekt fehér szemceruza, a belső szemzugban, és picit a vízvonalon használom, nagyon erőteljes fehér, így picit satírozok rajta a felvitele után. Nekem nem tűnik el nyom nélkül, nem csomósodik, bár tény, hogy oda kell figyelni erősen, hogy a szemkörnyéket előtte alaposan tisztítsuk meg. Egyébként ha nem piszkálom simán fennmarad. Szép, diszkrét ragyogást kölcsönöz, kicsit frissíti az arcot, megnyitja a tekintetet. Elégedett vagyok.

Balea Arctisztító Kendő

Balea Arctisztító Kendő
2013. október 1.

A Young Soft & Care verzió helyén az utóbbi időben már csak ezt a típust találom. Nem tudom, megszüntették volna a másikat? Vagy csak átrakták máshova és én vagyok figyelmetlen? Mindenesetre először majdnem becsapott a csomagolás, ugyanis nagyon hasonló, de nem pont ugyanaz, az összetevők is némileg eltérnek. Na de! Igazából nagyon jól beválik. Ugyanannyira (közepesen) nedves ez is, mint a Soft & Care, használata során maximum az illatában érzek némi különbséget. Viszont nem ragad utána az arcom, sőt szinte puha lesz. Azt figyeltem meg, hogy selymesebb érzést hagy a bőrömön (mégsem lesz zsíros vagy ragacsos), mint pl. az Eveline micellás lemosója. Tényleg mintha hidratálna is. A bőröm is jól fogadja, és az sem utolsó szempont, hogy amikor fáradtan hazaesek, akkor tök hamar, macera nélkül tudom leszedni a komplett sminket. Lustáknak kiváló. :) Száraz bőrűeknek szerintem remek választás, én nagyon megkedveltem.

Catrice BB Krém

Catrice BB Krém
2013. szeptember 28.

Igazából nem vártam tőle sokat, S.O.S.-ben vettem meg nyáron, mert eléggé megfogta a nap az arcom és a többi BB már túl világosnak bizonyult. Viszonylag fehér bőrű vagyok, mégis a 030 Nude Beige mellett döntöttem. Először kissé sötétnek tűnt, de nagyon szépen beleolvadt a bőrömbe. (Ami érdekes, hogy most már szinte teljesen kikopott a színem, mégis tudom továbbra is használni, egyáltalán nem tűnik túl sötétnek.) Szóval a sok koreai BB után ez az első drogériás cucc, amit próbáltam. Ami rögtön feltűnt, hogy kevésbé folyós, "masszívabb" krém. Kánikulában így annyira nem esett jól felkenni, de ha már fent volt, akkor nem volt mégsem nehéz érzés, csak a bedolgozás nem volt egyszerű. Most a hidegebb időben viszont nagyon simán megy, egészen simogató érzés. :) Nekem hajlamosak a BB-k/alapozók az extra száraz részeket csúnyán kiemelni, főleg a gyógyuló pattanások hegeit, és hasonlókat. Na de ez a Catrice BB igazán szépen teljesített ebből a szemszögből is. Akár egész nap szépen fed és nem emeli ki jobban az ilyen csúnyaságokat. Azért ha kora reggel teszem fel és tudom, hogy még este is elmegyek, akkor azért ha tehetem leszedem, krémezek egyet alá és újra felkenem, de enélkül is teljesen vállalható marad. Azért a száraz bőrűeknek mindenképp javaslok alá hidratálást, úgy lesz igazán szép. Nagyon elégedett vagyok vele, az ára is jó, az arcom is jól tolerálja. Biztosan újra fogom venni, de télre azért lehet, hogy az eggyel világosabb árnyalatban. Szerintem igazi jolly joker a száraz bőrűeknek, akár problémás bőrről legyen szó, akár nem.

Balea Urea Kézkrém (régi)

Balea Urea Kézkrém (régi)
2013. szeptember 27.

Rendkívül korrekt termék. Nagyon jó áron van, táskába dobáláshoz praktikus a csomagolása, szuperpuhává és selymessé teszi a kezeket, és még az illata is finom. :)

Rival de Loop Olajmentes Szemfestéklemosó (régi)

Rival de Loop Olajmentes Szemfestéklemosó (régi)
2013. szeptember 20.

Korrekt termék, jó áron, nem irritál. Viszont azért nem távolítja el maradéktalanul a szemfestéket néha, illetve eléggé meg kell dolgoznom vele (dörzsölés). Egynek jó, de számomra semmi extra. :)

Oriflame Lovely Garden EDT

Oriflame Lovely Garden EDT
2013. szeptember 15.

Nagyon tetszett a leírás, ellenben illatmintát sehol nem találtam, így "vakon" rendeltem meg. Tartottam tőle, de féláron volt, így gondoltam érdemes lehet beszerezni. Nálam gyakran előfordul, hogy a leírás, az illatjegyek alapján elképzelek valamit, aztán amikor élesben szaglászom, akkor valami egészen mást kapok. Na ebben az esetben nem volt ilyesmiről szó. Nagyon hasonló illatot képzeltem el, sőt a valóságban egy rafináltabb, különlegesebb illatot kaptam. Érdekes dolog ez a parfümökkel, mindenkin másként működik, a tartóssága sem egyforma. Például amikor kedves Anyukám üvegből szaglászta, neki egyáltalán nem tetszett. Pár nappal később azonban, mikor befújtam magam vele, magától jegyezte meg, hogy milyen jó illatom van, mi ez. És valóban, így megy ez. Bár speciel ebben az esetben nekem üvegből és rajtam is nagyon tetszik az illat, számomra hozza a leírást. Egy kellemesen meleg, édeskés-tejes alap, amelyben üde, finom, lágy virágos jegyek fel-feltűnnek. Remek választás hozzá a rebarbara. Nyár végén, és ezekben a kezdeti őszi napokban szinte csak ezt használtam, melegebb és hűvösebb időben is szép oldalát mutatta. A tartósságtól tartottam leginkább, ugyanis nem egy erőteljes, fűszeres illat, a könnyedebb illatok rólam hajlamosak különösen gyorsan elillanni, de ő meglepően szépen muzsikál eddig. Nem életem legtartósabb parfümje (főleg, hogy EDT), de azért egészen korrekt, elégedett vagyok vele. Bízom benne, hogy a kapcsolatunk ezek után is csak felfele törekszik. :D

aussie Miracle Moist Sampon

aussie Miracle Moist Sampon
2013. szeptember 15.

Ha korábban értékeltem volna -amit amúgy nehéz volt megállnom-, akkor valószínűleg több csillagot adnék. Most azonban már elég sokszor használtam, kezdek a flakon vége felé járni, így reálisabb véleményt alkothatok. Az ára miatt vacilláltam, hogy velem jöjjön-e, de végül meggyőzött, hogy le volt árazva (persze még így sem olcsó). Az illata brutális, tényleg még bontatlan flakonon keresztül is érezni (direkt jól megszagoltam csak így a DM-ben), tömény tutti frutti, rózsaszín rágó illat. Nem a kedvencem, de valahogy mégis működik. (Ez egyébként sokat szelídül később, finom illatot hagy maga után.) Az állaga igen kellemes, vajszínű, krémes cucc. Elég szépen habzik, ami miatt élmény a hajmosás - na jó, azért így sem lesz a kedvenc tevékenységem. Első pár használat során oda meg vissza voltam érte, ugyanis nem csak kellemes volt a használata, puha, fényes és selymes hajat hagyott maga után, de (!) még a hajmosást is ki tudtam tolni, mert egyszerűen tovább maradt ápolt, szép a hajkoronám. Aztán ez a hatás valahogy elillant, most már sajnos egyáltalán nem bírja tovább a hajam, sőt.. Ha nem is zsírosodik jobban, de azért határeset. Az tetszik, hogy az összetevők között vannak kedves dolgok, én amúgy sem vagyok natúrsampon párti, egy ilyen összetevőlista számomra korrekt.
Még mindig azt gondolom, hogy újravenném, jelenlegi kedvenc samponom, de ezzel együtt a kezdeti csodaszer-hatás elmúlt. Remélem csak elment egy kicsit vakációzni, aztán visszatér.

Sally Hansen Double Duty Strengthening Base and Top Coat

Sally Hansen Double Duty Strengthening Base and Top Coat
2013. szeptember 15.

Csak alaplakknak használom, elijesztettek a kommentek attól, hogy fedőlakkén is kipróbáljam, ugyanis herótot kapok a lassú száradástól. Na de lássuk, hogy alaplakként hogyan is teljesít: örülök neki, hogy viszonylag barátságosak az összetevők, így nagyobb bizalommal kenem a körmeimre. Érdekes az ecset, kicsit úgy viselkedik, mint valami szivacs (nálam legalábbis), gyakran előfordul, hogy bár mártogatás után lehúzom az üveg száján, mégis akár 5 körmömet is egyben ki tudom vele festeni. A száradása ugye vastagságtól is függ, de átlagosnak mondanám. Én olyan 5-8 percet várok mielőtt felvinném rá a színeset. Azt nem vettem észre, hogy különösebb hatással lenne a lemezes felválásra, töredezésre, de viszonylag jó réteget képez, amin megfelelően terül a festék. Hogy mennyire sárgul be a használata mellett a köröm, az egy remek kérdés.. Talán némileg pozitív hatással van erre a területre, de nem mernék rá megesküdni. Összességében korrekt termék, baráti áron, nagy mennyiségben. Remélem a használata előrehaladtával nem fognak állagbéli változások beállni, én bizakodó vagyok.

Wellness&Beauty Vaníliás és Makadámdiós Tusfürdő

Wellness&Beauty Vaníliás és Makadámdiós Tusfürdő
2013. szeptember 7.

Mini kiszerelésben vettem meg utazáshoz. Az illata nagyon finom, krémes, melengető. Amúgy semmi extra, teszi a dolgát. Nem szárított, nem irritált. Nem bántam meg, hogy megvettem, de nagy kiszerelésben nem szerezném be.

Synergen Sminktörlőkedő

Synergen Sminktörlőkedő
2013. szeptember 7.

Az enyémnek teljesen rózsaszín a csomagolása, de úgy látom, ugyanerről a termékről van szó. Nem nagyon tetszik, lehetne sokkal nedvesebb, így azért kell dörzsölni, hogy leszedje a sminket. Viszont nem irritál, a bőröm jól tolerálja. Nem venném újra, de azért elhasználom.