eo

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Isana Olive Ajakápoló

Isana Olive Ajakápoló
2013. augusztus 31.

Ajakápolók tekintetében nálam a tubusos Neutrogena viszi a prímet, ennek fejében nyilatkozom most. Egyetlen stiftes ajakápolónak sem sikerül olyan hidratálást nyújtania számomra, ami elégséges, de ágy melletti S.O.S. ajakápolóként, illetve szájfényt helyettesítő ápolóként szépen teljesít nálam. Külön imádom a csomagolását, valami nagyon megfogott benne, az egyszerűsége, és magának a stiftnek a zöld színe. Remekül kenhető, kellemes illat, bár felkenés után nem kifejezetten szeretek enni/inni, mert azért érzem valamennyire. Az ára nagyon kedvező, az összetevők elég szépek.

Himalaya Herbals Tápláló Testápoló

Himalaya Herbals Tápláló Testápoló
2013. augusztus 31.

Leárazva sikerült beszereznem, a teljes árat kicsit sokkalom érte ár/érték/űrtartalom arányban. Az illata..hmm.. megosztó lehet. Tényleg kicsit öregasszonyosnak tűnhet, engem első blikkre a Chanel No. 5-ra emlékeztetett, de én bírom az ilyen jellegű illatokat. Aztán használat közben ez nálam szelídül is, szóval abszolút vállalható. Az állaga remek, nem túl tömény, nem túl folyós, jól kenhető. Normál bőrre ajánlják, ennek meg is felel, az extra hidratálást nem tőle várom, inkább egyfajta "szinten tartást". Vásárlás előtt mindenképp ajánlom megszaglászásra, de senkit ne riasszon el az elsőre nagyon erőteljesnek és töménynek tűnő, kissé mamis illat, nem fogunk belefulladni, csak érdemes felkészülni az illat jellegére, az ugyanis marad.

Alterra Parfümmentes Testápoló

Alterra Parfümmentes Testápoló
2013. augusztus 31.

A jó vélemények hatására szerettem volna már régebben is beszerezni, de nem volt sok kedvem majd' egy ezrest kiadni érte. Aztán a múltkor megpillantottam a Rossmannban 250 Ft-ra leárazva, így természetesen rögtön jött is velem. A tapasztalat: van neki némi illata, én főleg az olívát érzem ki belőle. Nem kifejezetten kellemes, de nem is kellemetlen. Azért ha randim van, akkor mást használok. :) Egyébként viszont imádnivaló, a mindennapokra nagy kedvenccé vált. Az állaga ideális, jól kenhető, de mégsem folyik szét, és most, hogy már lassan beköszönt az ősz, újra kedvem támadt a nem teljesen folyós, "lotion-ös" testápolókhoz, így ez szuper. Nagyon hamar beszívja a bőröm és puha, selymes lesz tőle. Számomra kifejezetten élmény a használata. Az összetevők pedig igazán barátiak.
(Ha azért volt ez a hatalmas leárazás, mert megszüntetik, az eléggé lelombozna. Lehet, hogy be kellett volna tárazni belőle.)

Catrice Eyebrow Filler Tökéletesítő & Formázó Gél

Catrice Eyebrow Filler Tökéletesítő & Formázó Gél
2013. augusztus 31.

Teljesen biztos, hogy az én szemöldökömmel/képességeimmel van a probléma, ha amúgy egységesen ennyire jó vélemények vannak erről a cuccról. Egy ideje a Catrice szemöldökceruzát használom, már-már el se tudom képzelni nélküle a sminkelést. De azért elég időigényes, hogy szépre és szimmetrikusra igazítsam, így gondoltam a sima rohangálós hétköznapokra egy lájtosabb verziót is megpróbálnék, ezért vettem meg ezt a terméket. Komolyan nem tudom, hogy létezhet, hogy én nem tudom kezelni, vagy csak nem tud rendesen együttműködni az én szemöldökömmel.. fogalmam sincs, mi lehet a probléma, de egyedül annyit sikerül elérnem, hogy némileg sötétebb lesz a szemöldököm, de mégsem "egységesebb" vagy formázottnak tűnő. Ellenben ezzel is sokat pepecselek. Van ennek valami technikája? Mindenesetre amíg nem jövök rá, addig sajnos nem túl hasznos a számomra.

Yves Saint Laurent Manifesto L'elixir EDP

Yves Saint Laurent Manifesto L'elixir EDP
2013. augusztus 31.

A sima Manifestonak is hatalmas rajongója vagyok, nagyon megtaláltam magam benne, így izgalommal vártam már, hogy a testvérkéjét is megszaglászhassam. A kis papírkán igencsak tetszett. Aztán magamra fújtam és ott jött az igazi katarzis, egyszerűen oda meg vissza vagyok érte. Imádom, hogy a bőrömön felvesz egyfajta picit szappanos illatot is (ahogy a sima Manifesto is), de közben mégis megmarad ez az érdekes módon édeskés, számomra különleges jellege.
A Manifesto valóban inkább őszi-téli (és számomra azért tavaszi is), nos a L'elixir változata pedig még erőteljesebben ezt képviseli. Esetleg azt gondolhatnám, hogy ha egy őszi napon a Manifestot fújom magamra napközben, akkor estére a L'elixir változattal lehetne "dögösebbé" tenni.
Akárhogy is csűröm-csavarom a szavakat, a lényeg, hogy nekem az egész Manifesto család nagy szerelem, egyetlen parfümben sem éreztem még úgy, hogy ennyire megtaláltam magamat. És ez jó érzés. Egyedül azt sajnálom, hogy nyáron nem érvényesül rajtam a Manifesto(k) különlegessége, így ilyenkor nem is nagyon tudtam használni.

Algemarina Szárazsampon E-Vitaminnal

Algemarina Szárazsampon E-Vitaminnal
2013. augusztus 30.

2013. május 12.
Ez az első szárazsampon, amit próbáltam, így viszonyítási alapom egyedül a hintőpor, bár azt is régen és csak párszor alkalmaztam. Na de: használat közben nagyon ijesztő, úgy nézek ki, mint egy öregasszony. Ezen túllépve várok 1-2 percet a száradásra, aztán attól függően, hogy mennyit fújtam jön egy hosszabb-kevésbé hosszú procedúra, hogy először is törölközővel eloszlassam, kirázzam. Ez nálam nagyobb odafigyelést igénylő tevékenység, ugyanis sötétebb barna a hajam. Hajlamos tompítani így a színén/fényén, de ha elég eltökéltek vagyunk és jó alaposan átdolgozzuk törölköző/hajkefe kombóval (többször akár), akkor egészen szép végeredményt kaphatunk. Mármint olyan értelemben, hogy nekem tényleg frissebbnek és talán kicsit dúsabbnak is tűnik tőle a hajam. Viszont! Nekem alapvetően egyenes a hajam, amire azért rá kell némileg segíteni, viszont mikor ezt használom, utána szinte biztos, hogy még igényel egy rávasalást. Ez nem feltétlenül negatívum, csak egy észrevétel. Mindenesetre nagyon örülök ennek a vételnek, egyelőre elégedett vagyok, remélem még sokáig kitart, bár most már szinte minden hajmosás előtti utolsó napon bevetem, hogy komfortosabban érezzem magam, lassan már el se tudom képzelni, hogyan élhettem én ilyen dolog nélkül. Erős a gyanúm, hogy újravevős lesz.

Update: Már újravettem és a második flakon nagy csalódást jelentett. Ahogy már írták előttem, nálam is megtörtént, hogy még a flakon feléig se jutottam és egyszerűen nem jött belőle több. Ez rendkívül idegesítő, hiszen amúgy még majdnem tele volt a cucc, ahhoz pedig nem olcsó, hogy ennyit lehessen belőle használni. Visszavihettem volna, hátha tudnak valamit tenni, de őszintén szólva nincs kedvem egy szárazsampon miatt külön köröket futni. A kukában landolt és inkább olcsóbb alternatíva után nézek. (Ez természetesen pont utazás előtti nap történt, ahova szerettem volna magammal vinni.) Kár érte, mert az első flakon nagyon bevált, de ilyen terméknél nincs kedvem zsákbamacskázni.

Missha B.B. Boomer

Missha B.B. Boomer
2013. augusztus 30.

Kezdeném azzal, hogy valamiért már megint jóval többet vártam. Amúgy tetszik a dolog, igazából maga a krém csodálatosan szép, erős fehér gyöngyház fénnyel. Az illata nálam telitalálat, erősen púderesnek mondanám, de ezt egyébként csak eldolgozás közben érzem. Én alapvetően két dolog miatt szereztem be: egyrészt szerettem volna, ha tényleg hamarabb gyógyítja a sebeket, bőrhibákat, másrészt pedig az arcomon hajlamosak keletkezni extraszáraz részek (pattanások hegei, stb.), amelyeket nagyon ki tudnak emelni a BB-k és alapozók. Igazából egyik szempontomnál sem vettem észre látványos eredményt. Lehet, hogy hamarabb gyógyulnak a csúnyaságok, lehet, hogy egy fokkal kevésbé tűnnek száraznak a problémás területek, de igazából nem vagyok meggyőződve róla. (Igazából azt sem különösebben vettem észre, hogy szebben terülne a BB vagy felerősítené a hatását.) Nálam ez egy egynek elmegy termék, örülök azért, hogy beszereztem, de pl. nem érzem szükségét, hogy utazáshoz is bepréseljem a nesszeszerbe, pedig nagyon szívesen megtenném, ha határozottan bizonyítaná, hogy ott a helye.

Babydream Arc & Testápoló Kendő

Babydream Arc & Testápoló Kendő
2013. augusztus 27.

Csak egyet tudok érteni az előttem szólóval. Én is kifejezetten a márkától kerestem valami olcsó, praktikus kendőcsomagot. Rendkívül jó áron van, a csomagolás alapján pedig azt gondoltam volna, hogy biztos drágább. Eszméletlenül cuki és praktikus is. Én fesztiválozáshoz szoktam ilyeneket vinni, sokszor ezek helyettesítik a zuhanyzást, ha épp úgy alakul, és ez a kendő elég jól teljesített. Az, hogy maga a kendők is cuki nyomott mintásak, csak a sokadik elhasználása után tűnt fel egyébként, de picit azért felvisítottam és dobott egyet a napomon. :) Az én ízlésemnek picit azért lehetne nedvesebb, illetve valami frissebb illatnak is örülnék mellé, de összességében nagyon elégedett vagyok. Garantáltan jobb kedvet varázsol, már ezért megéri megvenni.

Max Factor False Lash Effect Fusion Szempillaspirál

Max Factor False Lash Effect Fusion Szempillaspirál
2013. augusztus 14.

2013. február 10.
A jó vélemények és a biztató false lash effect név miatt gondoltam, hogy kipróbálom ezt a spirált. Nos, még igen friss a mi ismertségünk, úgyhogy biztos jön még update, de eddig meglepően keveset nyújtott. Azt tapasztalom, hogy semmivel sem tud többet, mint pl. a Maybelline Colossal termékcsalád, viszont drágább. Nem mondom, hogy rossz, de, hogy rajtam eddig nem produkált semmiféle műszempilla hatást, az is biztos. A keféje meglepett, nem néztem meg előre, hogy milyen típusú és mostanában próbálom kerülni a dundibb fajtákat, mert valahogy annyira nem vált be, de gondoltam, meglátjuk, ő mit tud. Átlagos spirálnak teljesen jó, csak többet vártam. Ami pozitívum, hogy eddig csomósodást nem vettem észre, több rétegben is felvihető anélkül, hogy pókláb hatást érnék el vele, ez tetszik. Némileg dúsít is és szép feketévé varázsolja a pillákat, viszont nekem nagyon hiányozna a hosszabbító hatás, meg az a bizonyos extra.
Még azért dolgozom, hogy igazán jó viszonyba kerüljünk, addig megelőlegezek egy négyest, mert jó napom van.

Update: Később se lett jobb, tényleg amolyan "semmi extra" spirál, ami ilyen áron számomra nem túl korrekt. Az alsó pillasoron szerettem használni, gyakran ezt használtam akkor is oda, amikor egyébként felülre másik spirál került, mert elég tartós, nem igazán pergett le. A végén már azért vártam, hogy elfogyjon. Én nem venném újra, számomra nem az igazi, de el tudom képzelni, hogy valakinek ideális választás.

Lovely Curling Pump Up Szempillaspirál

Lovely Curling Pump Up Szempillaspirál
2013. augusztus 14.

Nem kevés időbe telt mire végre sikerült beszereznem ezt a spirált, folyton ki voltak fosztva a Lovely standok "sztártermékei". És milyen jó, hogy végül csak hozzájutottam! Minden tetszik. Egészen ettől az egészen egyszerű, szinte már-már gagyinak ható csomagolástól elkezdve, ami nem is sejteti egy laikus számára, hogy valójában jóval drágább márkákat is bőven leköröz. Jól tárolható, utazáshoz is ideális, könnyű magunkkal vinni. A tartósságával is elégedett vagyok, bár picit azért ő is pereg (nálam az alsó pillasoron gyakorlatilag többé-kevésbé minden), az állaga is megfelelő. Olyan kis könnyed az egész, és szép, hosszabb-dúsabb pillákat lehet vele varázsolni. Azért nem mondom, hogy extrém módon drámait, de azért, ha szépen dolgozunk vele, akkor remekül kiemel. Az ára igen kedvező. Azt sajnálom némileg, hogy nem tartalmaz több festéket, de így is egész sokáig kitart. Már rajta is van az újabb vásárlási listán. :)