ercsike76

Regisztráció dátuma: 2012. május 4.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2012. május 4.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Missha All Around Safe Block Waterproof Sun SPF50+ / PA+++

Missha All Around Safe Block Waterproof Sun SPF50+ / PA+++
2019. július 24.

Tényleg vízálló és tényleg verejtékálló!!! Aki nyárra mattítót keres akkor ajánlom figyelmébe. Jó hónapja tesztelgetem, egy órás durva edzéseket is kibír. Kicsit sűrűbb állagú, mint egy arckrém, nehezebben terül, de szépen beszívódik maradéktalanul. Az én bőrőm annyira nem barátja mert apró dudorok lettek tőle, ami nem kinyomós csak ott vannak bőr alatt (ezt csak hámlasztással tudom eltűntetni, de nyáron nem hámlasztok még 50es fényvédővel sem!). Kár érte mert tudja amit ígér, a szemkörnyéken használva sem csíp, de sajna a dudorkák miatt levonok egy csillagot.

Cosrx Shield Fit All Green Comfort Sun SPF50+ / PA++++

Cosrx Shield Fit All Green Comfort Sun SPF50+ / PA++++
2019. június 19.

Nagyon lágy, könnyed állagú krém (inkább lotion mert hígabb, mint egy krém), gyorsan felszívódik. Marad utána egy fél matt bőrhatás, úgy vettem észre, hogy izzadásálló is emiatt (egy órás kettlebell edzést is kibírt rajtam). Pattanást, kiütést nem okozott, az illata is nagyon finom, friss. BB krémmel próbáltam ki, szépen terül rajta, nem csúszik el rajta. Jelenlegi kedvenc napvédőm, jár az 5*!

Cosrx Aloe Soothing Sun Cream SPF50+ PA+++

Cosrx Aloe Soothing Sun Cream SPF50+ PA+++
2019. június 19.

Mások ajánlására rendeltem meg, sajnos az én bőröm nagyon nem szereti (vízhiányos, seborreás, már idősödő bőrtipusom van). Imádom a friss illatát, állagát (egy könnyed, gyorsan beszívódó állagú krém) de akkorák a pórusaim ha felkenem, hogy messziről ordít, ezt nem tudom hogy éri el, ráadásul gyulladt pattanásokat okozott. Nagyon sajnálom mert imádom a koreai dolgokat de sajnos nem mind jön be.

Laneige Lip Sleeping Mask

Laneige Lip Sleeping Mask
2019. június 19.

Ez tényleg működik!!!! Óriásszerelem! Az állaga egy sűrű, balzsamos, én a grapefruit ízűt/illatút rendeltem meg, picit édeskés. Egyáltalán nincs műanyag íze, fini. Icipici kell belőle, szépen siklik az ajkakon. Este ha felteszem akkor reggelre pihepuha lesz a szám tőle, ez kitart napközben is. Évek óta nem találtam olyan ajakápolót ami ne csak ideig-óráig (vagy egyáltalán nem) hidratált volna, ez a kence teszi a dolgát. Én koreából rendeltem, vám sem volt rá. Zseniális cucc, szerintem még fogok más ízt is venni.

Lancôme Skin Feels Good Hydrating Skin Tint Healthy Glow SPF23 / PA+++

Lancôme Skin Feels Good Hydrating Skin Tint Healthy Glow SPF23 / PA+++
2018. október 8.

O.M.G.! Szerelem!
40 felett (speciel én már jóval korábban) az ember inkább fókuszál a bőrápolásra mint a full coverage alapozóra, hogy fedjen el mindent és alatta meg ott a sok hiba. Ez a termék ezt a célt szolgálja, rengeteg ápoló cucc van benne. Tubusos kiszerelés pumpával a tetején (ami nekem plusz pont mert nem jut bele se levegő se más), kinyomva egy sűrű krémes állagú, erősen pigmentált anyagot kapunk. Fedésre szerintem közepes, vagy még egy picit több is. Én mindig nagyon aláhidratálok, plusz primer, plusz egy csepp olaj ebbe és úgy valami mesés a finish! Nagyon pici bőrfénye van, de inkább mattnak mondanám. Legszebben eddig kézzel tudtam felvinni, ecsettel és szivaccsal is nehezebbre sikeredett úgy. Nap végéig kitart általában, bár bulizni nem járok, így arról nem tudok nyilatkozni hogy teljesít. Nappalra, közepesen enyhe időben (20-22 fok) csodaszép az arcon, mintha selyem-bársony lenne a bőröm. Én azért szoktam lágyan fixálni púderrel, de olyannal aminek van egy kis fénye (Hourglass Finishing Powder pl.) . Kiütéseket és foltokat nem okozott, viszketést sem.
Ami negatívum, hogy kevés árnyalat van belőle és nehéz lehet pont passzentosat találni.

Geek & Gorgeous Calm Down

Geek & Gorgeous Calm Down
2018. augusztus 7.

Kezdő hámlasztóként erre gondoltam, hogy kipróbálom és nem csalódtam. Este használom, arcmosás után. Nagyon híg folyadék, nem csíp, illatra is minimális de kellemes. Lassan elfogy az első flakonom és szépen alakul a bőröm. Nekem pár nap használat után eltűntek a bőr alatti kis dudorjaim, azt eddig semmivel nem tudtam eltakarítani. Nem pattanás, nem is mitesszer, ilyen bőr irritáció lehet. De ezektől elmúltak. aztán puhult a bőröm, simult, a mostani állapotát nagyon szeretem. Nem is kenek rá semmi alapozót, bb krémet, púdert. Gyönyörű az összkép!
Újra fogom venni.

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light
2018. augusztus 7.

Nekem ez a formula vált be nyárra, nagyon könnyed és gyorsan felszívódó, imádom! Nagyon jól hidratál, semmi irritációt nem okozott, imádja a bőröm is. Mindennel kompatibilis, reggel és este is ezt kenem. Picit ragacsos érzet marad utána de hamar elmúlik és nem zavaró.

Kicsit off és remélem nem ütközik szabályzatba DE: Örülök, hogy Apolka ilyenbe vágott, gratulálok hozzájuk! Szerintem szuper termékek és imádom, hogy végre próbálunk felzárkózni az innovációkhoz. Drukkolok nekik mert eddig amiket vásároltam az mind bevált! Hajrá!

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%
2018. augusztus 7.

Nagyon szépen simít és hidratál, de ez baromi fullasztó a bőrömnek. Az itt olvasottak után én is estére kenem fel és reggelre kisimít. Próbáltam nappalra, fényvédő elé de nem tudtam megszokni azt a csillogó, fényes finish-t. A pattikat, hegeket picit csípi de semmi kellemetlen. Először picit dörzsis de egyáltalán nem zavaró, nem olyan mint egy smirgli, megszokható. Lehet keresek egy lájtosabb formulájút, de addig is elhasználom mert a dolgát szépen végzi. Egyedül a nehézsége miatt vonok le egy pontot.

Kiehl's Ultra Facial Moisturizer SPF30

Kiehl's Ultra Facial Moisturizer SPF30
2018. augusztus 7.

Nem mondanám, hogy gyors a felszívódása, sőt! Egész nap csillog a fejem mint egy üveggömb :-D Egyébként szeretném mert jól hidratál, nem fullasztja a bőröm, és semmi kiütést/irritációt nem okoz. De ez a fényes finish még nekem is sok, nem egészséges bőrfény, hanem mint amin elcsúszik a napsugár is! Brutál. Nagyon pici mennyiséget teszek fel, olyan borsónyi de így is csúszik. Az állaga folyós, híg.
Sminkelni szépen lehet rá mert egységes lesz a bőrfelszín, sima.
Ettől függetlenül nem pontozom le mert szereti a bőröm, de hátha valakinek segítség lesz ez az információ is.

Smashbox Photo Finish Primerizer

Smashbox Photo Finish Primerizer
2018. április 24.

Nagyon folyós állagú, tejszerű, szinte azonnal beszívta az arcbőröm, lágyan hidratál, száraz bőrre szerintem kevéske. Marad utána egy picit ragacsos réteg, amibe aztán szépen beletapad mindenféle alapozó. Nekem tartósabbá tette a folyékony alapozómat, nap végére nem kopott meg annyira mintha nem tettem volna alá ezt a primert.
Kiütéseket nem okozott.