esiorsi

Regisztráció dátuma: 2014. december 11.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2014. december 11.
Bőrprobléma: -

idHAIR Care Blonde Hamvasító Balzsam

idHAIR Care Blonde Hamvasító Balzsam
2021. október 31.

Jó ez a kis balzsam. A sampont egész ritkán havi 1-2x hasznalom de ezt kb minden hajmosas után szoktam. Nem feltétlen azért mert kellene is, de olyan szépen szinten tartja a hamvassagot a hajamban hogy szeretem. Mellette ez legalább nem szaritja ki a hajam. Az illatát is imádom szóval egy ideig tuti nem váltom le.

Ariana Grande Cloud

Ariana Grande Cloud
2021. június 5.

Akartam egy olcsóbb parfümöt magamnak mert a YSL Libre és a Sí origi (és Vörös meg my way) az kicsit drágállom az állandó fújkálásra. Nézegettem ezt egy ideje de sokáig nem mertem megvenni. Én inkább a “mindig kis kedves” lánytípus vagyok így féltem a megosztó dolgoktól. Ez pedig elég megosztó, legalábbis mikor tesztcsíkon megmutattam a baratnomnek az első reakció a “mi ez a büdös” volt..😅.
Valamiféle jellemfejlodeskent elem meg ezt a parfümöt. Eltelt 1-2 hónap és mindig visszajárkáltam számolgatni. Nagyon szeretem magamon. Rajtam finom édes, szereti a bőröm, valamint a csomagolása is tetszik. Így fogtam magam és megvettem. Mert végre nem érdekel hogy kinek tetszik kinek nem, ÉN imádom✌🏼.

Acure Dry Shampoo Rosemary & Peppermint

Acure Dry Shampoo Rosemary & Peppermint
2021. április 27.

Nem használtam még kifejezetten száraz sampont, bevallom. Helyette néha szükség esetén hintoport masszíroztam a fejborbe de ez nem opció mert szeretném elkerülni a Talc összetevőt.

Ez egy jó kis száraz sampon, szépek az összetevők. Mindenkepp olyat kerestem ami nem aeroszolos, és nem számítja szét a fejbőröm, főleg ha aztán több napig csucsul rajta.

A 2. nap estéjén használtam, és durva mert az 5. nap is vállalható volt a kinézete. Mar csak az érzet miatt mostam meg mert már azért hiányzott a friss érzés. Szokeknek pláne jó mert vilagosit a zsirosodas miatt sotetebbnek tűnő hajtoveken. (Barna verzió is van belőle)

Olaplex No. 5 Bond Maintenance Conditioner

Olaplex No. 5 Bond Maintenance Conditioner
2021. április 19.

Update
Csak egy tippet akartam megosztani, mivel nekem ez fogy a leggyorsabban. Tudtam én hogy nem hasznalom megfelelően mikor a samponozott majd leoblitett hajamra kentem fel. Olyan volt mintha semmit nem kennek rá sokszor mert úgy feloldotta a víz és csak pocsekoltam. Szóval a Game Changer tipp, hogy a samponozott és leoblitett hajat egy kis torolkozovel kicsit át kell tapogatni, hogy inkább csak nedves legyen mint vizes. Sokkal jobban tud érvényesülni a balzsam mintha egyből leoldodna a hajrol. Ezek után hideg vízzel oblites hogy lezarjam a a haj külső réteget és így sokkal fényesebb a haj. A másik meg hogy nem pazaroljuk a veszett drága balzsamunkat.

Nagyon szeretem ezt a balzsamot. Elég sűrű de nem nehezít el. Mondjuk a 3-4-5-6-7 termékekből ez fogy a legjobban, de úgye egyet egyet már fogyás után szívesebben újra veszek mint az egészet egybe.

Lush American Cream Préselt Kondicionáló

Lush American Cream Préselt Kondicionáló
2021. április 19.

Update
Volt egy pillanat ami után már egyáltalán nem éreztem a hajam puhábbak, sőt inkább szarazabbnak. Az hogy 3 hónap helyett 2. hónapban kellett trimmelnem a véget elvette a kedvem. Az összetevőket is figyelhette volna mert ennél azért sokkal jobb olcsó és drága kategóriás balzsamok vannak. Ahogy tudom már ki is vezettek, lehet a folyékonyan verzió jobban beválni de már talaltam helyette sokkal hatasosabbat számomra

Ritkán van olyan termék amitől sírni tudnék olyan jó, de mióta használom, folyamatosan a hajam fogdosom. Egyszerűen olyan szinten puha és illatos, mindig oda dugom a párom orra alá hogy nézd meg a harmadik nap is milyen illatos :D Ő már biztos unja de én nem tudom
Először kicsit macerasnak tűnt, de hogy ovatosan a hajamba masszirozgatom már egyaltalan nem vesz igénybe sok időt

De hogy nehogy egyszerű legyen kivonják a forgalomból szóval kereshetnek megint mást.. Pedig tetszik ez a szilárd hajapolós dolog

Lush New Szilárd Sampon

Lush New Szilárd Sampon

Június 22.
Huu nekem nagyon tetszik, olyan erős illata van vagy inkább úgy mondanám tartós hogy meg órákkal később is belengte a furdoszobát ez a fűszeres kis illat
És nekem nagyon durva hogy elég volt kicsit odadorzsolnom a fejemhez és igazabol elég is volt hozza hogy lemossa az olajos hajpakolasom, én meg inkább ahhoz voltam szokva hogy sokszor samponozok vagy ha nem sokszor akkor azért egy erelyesebb mennyisegel
Ja és ez a 3. napom és meg nem érzem a mosás szuksegesseget. De persze azért visszatérek értékelni hosszútávon is.
Eddig nagyon tetszik
Juli 12
Meg mindig nagyon imádom
Szeptember 23.
Still love it! És meg mindig nem használtam el. Hetente 1-2 alkalommal mosok hajat de akkor kétszer samponozom. Nekem bejön hogy ilyen sokáig elég, kiváncsi leszek mikor fogy el

Update! Feb. 24.
Kicsit más szemmel nézek már rá de meg mindig imadom. Ez egy erősen tisztító sampon. Ennyi. Nem ettől nő meg a haj, nem ettől történik varázslat. De ez jól is van így. Nincsenek felesleges összetevők szamomra. Ezzel CSAK a fejboromet tisztitom, ami lefolyik onnan bőven elég a hajamra erősebb tisztitaskent. Olaplex családot használom már de ez a darab megmaradt a rutinomba. Leszedi a piszkot, az olajos pakolást a fejboromrol esetleg az idővel összegyűlt szilikonokat a hajamrol. Sokáig kitart, elvezet használni. Nekem jelenleg ez a tisztító samponom. Csak akkor cserelem le ha egy sls mentes sampon képes lesz arra amire ő. De az én heti 1 max 2 hajmosasommal úgy érzem ez a tisztítás amit ő ad szükséges is.

Olaplex No.7 Bonding Oil

Olaplex No.7 Bonding Oil
2021. február 24.

A NO.6 termek alá már hosszasan leírtam a véleményem erről a termékről is, mivel együtt használom és úgy szeretem őket igazán. Az én hajam szebb tőle és szeretem hogy bár kicsi, nagyon lassan fogy. Itt az “illoolaj” fele adagoloja megakadályozza hogy a kelleténél többet vigyek fel a hajamra (6-12 csepp) mint amennyi kell. Volt már hogy direkt többet tettem és a fele a tenyeremen maradt mondom na most mi van lemossam? Olyan mintha kis arany cseppek lennének, értékes nem kell sok és hatásos.
Az a használó meg aki attól tart nem hatásos neki amiatt mert szilikonos, igazából nem azzal van a probléma, mivel az egy úgymond védő réteg a hajon ami védi neked a hőtől, attól hogy fesulod, nem gubancosodik a haj tehát kevesebb törést csinálsz magadnak azzal amikor kifesulod stbstb. Eddig nagyon jó, a baj ott van ha ezek a rétegek rakódnak rakódnak a hajadra, nincs egy tisztító samponod ami le oldja ezeket a rétegeket, elnehezíti, szaraz érzetet kelthet stb.
A lényeg hogy ne a szilikontol féljen senki, azt gondolom, mint az élet összes területen itt is ügyelni kell az egyensúlyra, (ha 300 réteg rúzs van a szádon hiába milyen pompás ruzs az, borzalmasan mutatna és erzodne). Aki használja az próbálkozzon hogy megtisztítja néha a hajat a sok réteg képző összetevőtől és úgy használja újra őket. Ez csak védelem nem tesz tönkre semmit. Azt mi tesszük a hokezelessel, fesulkodessel, festéssel, UV védelem mellőzésével, tultisztitassal.

Olaplex Hair Perfector No.3

Olaplex Hair Perfector No.3
2021. február 24.

Nagyon úgy érzem hogy megtaláltam az “alapdarabjaimat”. December óta használom együtt a 3-4-5-6-7 számú termékeket és nagyon boldog vagyok hogy végül nem remisztett el az ára.

Ezt a legspecialisabb darabot havi 2* hasznalom. Nagyon tetszik a mögötte levő study. Én se ertek hozza csak mint hobbi-érdeklődő. Ha egyszerűen el kene magyarázni a haj szerkezete kívülről védve van egy speciális réteggel amik mint a hal pikkelyei szépen korulolelik a belső szerkezetet (ami rendkívül érzékeny...). Amikor a haj sérül legyen az mechanikai (fesulkodes, hajszárítás, vasalas) vagy kémiai (festés/szokites) ezek a szép pikkelyek szetnyilnak. Így nem verik vissza úgy a fényt ezért fakó, jobban összeakad, nem érezzük azt a selymesseget... stb stb

Na a lényeg hogy ezek a formulák speciálisan a szalonkezelesben levők és az otthoni 0 illetve 3 lépés azon az elven működik hogy “osszeragasztja” ezeket a kis pikkelyeket. Az is fontos hogy minel többet használjuk annál jobban beépül a hajba és “tokeletesitgeti” a sérüléseket. Én úgy képzelem el hogy ez mint a protein, beepeul és tulajdonképpen nem lehet kinosni hanem minden használat után tovább építi építi a kis koteseket azért lesz egyre jobb eredmény idővel (vagy CSAK idővel).

Azt már nem tudom, hogy meddig tart ez a beepeules, milyen tartós stb. Sajnos nem ertek hozza csak mint érdeklődő de nem tudok eltekinteni a tény mellől hogy a hajtoredezesem jelentősen lecsökkent legalábbis annyira hogy újra észrevegyek növekedést. Az nálam nagy szó hisz koldokom alá sose ért a hajam most meg csak úgy atsuhant ezen a lélektani határon.
Nagyon elégedett vagyok úgy érzem annak aki szeret a hajával foglalkozni úgy is utánanéz mi kell speciálisan a saját igényeinek és ha ebbe a termekbe botlik egyszer legalább érdemes kipróbálni. Én folytatom a használatát ha a véleményem módosul itt is megosztom!

Olaplex No. 6 Bond Smoother

Olaplex No. 6 Bond Smoother
2021. február 24.

6+7= Alompuha hajzuhatag. Imádom őket együtt, tényleg, és az illatuk is mennyei mindig dicsérik.
Én értem hogy sokan ódzkodnak a benne levő szilikontol. Emlékszem pár éve én is úgy üldöztem ki a furdoszobambol a szilikonos hajapolo cuccokat mint a templomos lovagok a “hitetleneket”. De már nagyon sok sampon lefolyt a lefolyómon és most kezdem úgy érezni értem mitől lesz majd szép a hajam.

Az hogy a fejboromre nem használok olyasmit amiben van szilikon az azért van mert nekem az a réteg egy idő után zsirosit főleg ha olyan fajta szilikon ami nem vízben oldódik. Másrészt ott nő a haj. Ott kezdődik minden, a fejbor lélegzzen csak, békén akarom hagyni.

Na de mi van a hajtomeggel? Arra is rossz a szilikon? NINCS olyan kutatás ami azt bizonyítaná hogy karos. Elkezdtem hat kutakodni mit is csinál a szilikon. Ugye egy réteget képez a hajszalakon, de miért jó vagy rossz ez nekem?

- megvéd a mechanikai serulesektol (fésules, hőhatás stb)
- ideiglenesen összetapasztja a kisebb toredezeseket. Nem valóban nem megjavitja de igazából véglegesen semmi nem fogja megjavítani. Ez csak segít hogy ne legyen rakoncatlan ne akadjon annyira össze aminek a kigubancolasaval meg több toredezest okoznank a hajunkon
- nem engedi hogy a víz a hajszalba jusson (és ez nem rossz dolog, azért szall és lesz frizzy a haj mert a levegobol osszeszedi neked a nedvességet (az egészséges haj kevesebb vizet tartalmas mint az egeszsegtenen)

Annyi a lényeg csak hogy komplikaltabb legyen az életünk “mindenből megárt a sok”. Ha ezek a rétegek sokáig fenn vannak a hajszálakon elnehezitketik, száraz tapintasuk lehet, elérhetjük az ellenkező hatást mint amit akarunk. Szooooooval le kell mosni hogy aztán szép legyen. Gondolj úgy rá mint a mainkurre. Ha új kormoket szeretnél hogy szépek legyenek azok is milyen szarul néznének ki ha nem szednek le neked az előzőeket.
Az hogy lecsereljuk a szilikonokat pl hidegen préselt olajokra az is egy megoldás hisz ugyan az az elv mint a szilikonal csak szerintem kevésbé tartós. Mármint ha ezt feleknem heti 2-3 alkalommal, olyan mintha minden este olajozgatnam. De igen ott is réteg van a haj körül ami védi a külső hatásoktól. Van választásunk. Én csak azt próbálom kiemelni kicsit hogy ez egy jó termek tud lenni sokaknak de itt is oda kell figyelni hogy mi az az egyensúly amivel a legszebb a haj, mikor van szükség tisztításra.

Olaplex No. 4 Bond Maintenance Shampoo

Olaplex No. 4 Bond Maintenance Shampoo
2021. február 24.

Ez örökké elég lesz. Egy borsonyi kell a koldokom alá erő hajamra. Szeretem egyébként, sok benne a gyengéden tisztító és hidratalo összetevő

Egyetlen megjegyzés én csak a hajamra hasznalom fejborre nem mert van benne szilikon ami engem nem zavar, hisz JÓ fajta szilikon van benne, védi a hajszalakat a mechanikai serulesektol stb de a fejborom hisztis ha ilyet kenek rá. Oda csak egy clarifying sampon és nagyon boldogan “lélegzik”.