Esszé

Regisztráció dátuma: 2011. október 22.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. október 22.
Bőrprobléma: Vízhiány

Rexona Women Aloe Vera Deo Spray

Rexona Women Aloe Vera Deo Spray
2011. november 18.

Szeretem és talán eddig a legjobban bevált izzadásgátlóm. Nem kenem vele össze a ruhákat és a ruha hónaljában sem marad összecsomósodva. Kellemes semleges az illata, nekem ez fontos.
Viszont van valami benne, amitől fulladozom. Keveset tudok csak fújni és kicsi zárt térben nem igazán kellemes használnom. Gondolom a hajtógáz miatt van a fojtó érzés, mert a deo változatóal semmi bajom. Sajnálom, de amíg nem találok jobbat, ez marad.

Palmolive Naturals Delicate Care Tusfürdő (régi)

Palmolive Naturals Delicate Care Tusfürdő (régi)
2011. november 18.

Nem bírom a szagát. Nem egy tiszta, természetes illat, hanem olyan keverékféle (nem csodálom, hiszen annyi minden van benne.) A címkén a leírás is megtévesztő, mert azt sugallja, hogy 100%-ban természetes összetevőkből készült, holott csak a mandula és az aloe kivonatra vonatkozik a leírás.
Hosszas keresgélés után választottam az uszodában szárított bőrömre. Hidratálást és ápolást vártam az aloé kivonattól és mandulaolajtól, de nem kaptam meg. Sajnálom. Még mindig van egy fél flakonnal :-(.

Itt szeretném megköszönni az oldal készítőinek, hogy az összetevőket nem kell teljesen végig begépelni. Ez a tusfürdő leírás hihetetlenül kicsi és összenyomott volt.

Schwarzkopf Professional Essensity Hidratáló Hajpakolás

Schwarzkopf Professional Essensity Hidratáló Hajpakolás
2011. november 18.

Igazából a fodrászom ajánlotta, mert nagyon száraz a hajam. Többféle hajpakolás után ezt választottuk, mert gyors, tápláló és isteni az illata. Végül is nem mindegy, hogy 5 percet vagy negyedórát üldögélek a pakolással a mosóban és nem mindegy, hogy milyen illatok lengedeznek körül. Könnyen fésülhető, sima lesz a hajam tőle. Mindenkinek szívből ajánlom, akinek száraz a haja és kedveli a citrusos illatokat. Szerintem az összetevői elég kímélőek. Professzionális hajformázó termék, ezért (sajnos) drágább, mint a boltban kapható pakolások. (Viszont nem kell megvenni rögtön, mert a fodrásznál ki lehet próbálni .-))
Hát igen, nekem ez a csodaszer:-)

Alverde Levendula-Búzavirág Folyékony Szappan

Alverde Levendula-Búzavirág Folyékony Szappan
2011. november 17.

Nekem is nagyon tetszik. Egymás után már a harmadik flakont veszem, mert nem tudom megunni. És igen, sajnos a nagyobb DM-ekben sem kapok hozzá utántöltőt :-( Könnyű, kellemes, nem habzik túlságosan és jól tisztít. Vízzel keverve a kézen jól eloszlik (nem csúszik le a mosdókagylóba). Az illata hamar elillan, amit sajnálok, mert imádom a levendulát. Kicsi szépséghibája csak, hogy az adagolófejbe időnként belekocsonyásodik és a következő nyomás néha "félreugrik" emiatt. De ezért nem jár levonás :-)
Ja, és a csomagolást is kedvelem: a lilája olyan lélekmelegítő, és divatos is.

Biomed Körömvirág Krém

Biomed Körömvirág Krém
2011. november 17.

Szeretem ezt a krémet. A szaga tényleg fura, de a hatása jó és ez a legfontosabb. Ne felejtsük el, hogy magyar termék, és ha nem jobb és nem rosszabb, mint más körömvirág krémek (ahogy mások írták), akkor inkább ezt választom.
Túlzott napozás után tényleg bevált. Van viszont még egy nagy előnye: hamar megszünteti a fájdalmat és a pirosságot, ha megégetem magam a vasalóval.
Talán az ekcémás kezet az alkohol miatt csípte...

Avon Care Revitalizáló Kézkrém Glicerinnel, Citruskivonattal és E-vitaminnal

Avon Care Revitalizáló Kézkrém Glicerinnel, Citruskivonattal és E-vitaminnal
2011. november 17.

A mosogatószerektől nagyon kiszárad a kezem. Ha ezzel kenem, utána hamar megszűnik a feszítő érzés, de igen jól érezhető a bevonat. Nem tudok semmihez nyúlni, mert félek, hogy mindent összekenek vele. Viszont ez az egyetlen kézkrém, amire a finnyás orrú férfi kollégám nem húzza el a száját :-) (Miatta kap négyest.)

Biomed Csipkebogyó Krém

Biomed Csipkebogyó Krém
2011. november 16.

Nagyon szeretem ezt a krémet. Rendszeresen használom uszoda után az egész testemre. Nekem tényleg nyugtató és bőrtápláló hatású. Puha a bőröm tőle, teljesen felszívódik, de nem hagy zsíros, olajos érzést. Lefekvés előtt kenem magamra, de nem a ruhám itatja fel.
Az éjjeli szekrényemen mindig tartok belőle, hogy bármikor kéznél legyen :-)

Balea Hidratáló Kézápoló Lotion Shea Vajjal és Vaníliával

Balea Hidratáló Kézápoló Lotion Shea Vajjal és Vaníliával
2011. november 16.

Finom tapintású, könnyű krém. Hamar felszívódik, de nem tart nagyon sokáig.

Balea Hidratáló Kézápoló Lotion Aloe Vera

Balea Hidratáló Kézápoló Lotion Aloe Vera
2011. november 16.

Kellemes, selymes tapintású hidratáló krém. Jól felszívódik, nem hagy zsíros érzést a kézen. (Ezért pár perc múlva már lehet is az egérrel kattintgatni tovább :-))

Balea Ultra Sensitive Tusfürdő

Balea Ultra Sensitive Tusfürdő
2011. november 16.

Bár nem vagyok ekcémás, a bőrömet nagyon kiszárítja a klóros víz. Mivel heti háromszor járok úszni, esténként olyan szokott lenni a bőröm, mint a pergamen. Hidratálás ugyan így is kell utána, de azt is sokkal könnyebben "fölveszi" a bőröm, ha ezt a tusfürdőt használom. Igazán jó, hogy nincs illata, mert ha valaki fürdés után parfümöt vagy kölnit használ, nem keveredik össze a két illat.