estokani

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Chloé by Chloé EDP

Chloé by Chloé EDP
2020. július 2.

Hát ez nekem büdös. De nemhogy nem jó illatú, hanem a határban fellelhető leggonoszabb vénaszony rózsapacsulis bűze. Pedig valami csodát vártam, ennyi jó vélemény olvasása után. Erre meg arconvágott ez a kényszerképzet. Ott is maradt egész nap, merthogy ragaszkodni legalább nagyon tud.
Nem értem miért, de tettem egy második próbát is később. Persze csak papírra fújtam és bologan dobtam a kukába, hogy néha használom azt a szeszélyes fejem valami jóra is. Neki a világon semmi köze hozzám, mert a bosszantást mégse sorolom ide.
Mondjuk veszettül örülök is neki, hogy ennyiféle bőr meg orr van. Mert míg ő nekem nagyon nem, a nomád meg teljesen elvarázsolt, abból vettem is egy nagy
üveggel.

N.A.E. Bio Regeneráló Szilárd Sampon

N.A.E. Bio Regeneráló Szilárd Sampon
2020. július 2.

Se nem fényes, se nem puha utána a hajam. DE! A sampontól én nem is ezt várom el. Tisztítsa meg a fejbőröm és a hajszálakat. Erre tökéletes, majd selymesít a pakolás meg a balzsam, amit a göndör hajam miatt úgyis vastagon használok.
Nincs műanyag, vegán, imádom!!

Estée Lauder Advanced Night Repair Synchronized Recovery Complex II

Estée Lauder Advanced Night Repair Synchronized Recovery Complex II
2020. július 2.

Több koreai és egyéb márka magas minőségű szérumának elhasználása után úgy gondoltam jöhet egy ikon is.
Jó, jó de semmi kiemelkedően extra, végig ez az érzésem volt. Alapos, jól átgondolt rutinba csöppent, azt is hozzáteszem.
A szaga fura, de hamar megszokható. Az állaga, terülése, beszívódása nekem tökéletes. Nem kell belőle sok, tehát nem fogy túl hamar.
30 ml-es kiszerelést vettem.
Az, hogy ennyi pénzért a tégely nem üveg, hanem műanyag nekem levont a megítéléséből. Az "üveg" utolsó harmadánál jártam, amikor a pipetta darabokra hullott. Ez mi???? Maradt hátra egy visszazárhatatlan (pedig nagy mágus vagyok, meghekkelek bármit) üvegem, amiben az utolsó 8-10 ml ott poshadna meg... ha nem tudtam volna mibe áttölteni!!!
Nem dobáltam, még csak utazni se vittem soha. Otthon pihent állva, sötétben az éjjeli szekrényemben.
Csalódott vagyok, ha mindehhez még hozzádobom az árát is. Pfff

Fél éve nem használom. Egy tollvonásnyival sem rondább a bőröm. Szóval a hatása is pótolható. Szeret a pénztárcám :D

Karl Lagerfeld Les Parfums Matières Bois De Vétiver EDT

Karl Lagerfeld Les Parfums Matières Bois De Vétiver EDT
2020. március 3.

A férjem kiutálta az Hermes Un Jardin sur le toit imádott parfümöm. Ez a parfüm, arra emlékeztet. Szerencsére ezt nem érzi romlott, savanyú szagúnak így megvette és boldogan használja. Én egyszerűen odavagyok érte. Naponta elmondom milyen finom illata van, ha úgy tartja kedvem néha magamra is fújok belőle. Totális szerelem ez!

Hermès Un Jardin Sur Le Toit EDT

Hermès Un Jardin Sur Le Toit EDT
2020. március 3.

A Nílussal kezdtem,abba eléggé belehabarodtam, de ki is ábrándított, a gyors eltűnésével. Aztán az a vonal, amit a mediterrán és a monszun képvisel messzire tántorított a kertektől. Nekem azok szúrósnak és büdüsnek hatottak, inkább volt szag, mint illat. Olyan hatással volt rám, mint a Thierry Muglerben fürdő öregasszonyok. -imádom őket, csak nem tudok megmaradni mellettük!
Aztán valahol rápillantottam a Toit dobozára. Hatalmas röhögés, jé... egy Toi-Toi-ra hajazó felirat, kocka üvegben. Ez ám a predesztináció!!
Persze ettől meg kellett őt szagolnom. Sokáig analizálhattam a kapcsolatunkat mert nagyon tartós. ELKÉPESZTŐEN!!
Ennyire közel még nem került hozzám illat egyetlen nap alatt. A húsomig az enyém, az összes sejtemmel azonos. Az eleje, a közepe, a vége, a másnap és a harmadnap. Mind-mind az enyém. Nem él külön életet, végig velem lélegzik, akar engem! Ő nélkülem sivárságra van ítélve, és én is akarom őt az utolsó idegszálammal is. Nincs benne semmi felesleges, semmi túlzó. Mindenből pont annyit ad nekem, amennyit igénylek. De azt megkapom az utolsó cseppig. Pedig nem az a mély és erős illat, amikért rajongani tudok. Sőt... Olyan mintha puhán a karjában vinne egész nap, szeret, dédelget, cirógat és szinte észrevétlen hátországként imád engem. Tehetek mást, mint én is őt? :)
Családom férfitagjainak véleményei alapján semmi extra, sőt inkább romlott, savanyú szag. De ez nem érdekel. Egyszerűen azt érzem az üvegbe a lelkem egy darabját zárták be. Kozmikus szerelem!

Update:
Az egyetlen parfüm, amit a férjem kiűzött a háztartásból. Annyit szekálta ezt az illatot rajtam, hogy meguntam és eladtam. Aztán ő tesztelt magán egy parfümöt, ami kísértetiesen emlékeztetett erre a csodára. Imádtam, mentem utána, mint egy kiskutya és szagolgattam, rajongtam érte. Egyetértett a hasonlósággal, de ebben nem érezte a poshadást. Megvettük! Én vagyok a legboldogabb feleség :)
KARL LAGERFELD LES PARFUMS MATIÈRES BOIS DE VÉTIVER EDT
örök hála, hogy visszacsempészett valamit ebből az életembe! - néha magamra is fújom :D

Dior Addict EDP 2014

Dior Addict EDP 2014
2019. november 28.

A legpuhább takaró, amivel valaha körbevettem magam. Nincsenek szavak! Kifinomult fűszerezés. Ha egyszer belebújsz és rabul ejtett soha többé nem akarsz mást viselni. Hideg időben ez a folyamatosan puhuló, virágos csoda felmelegíti a lelked. Imádom. Addict. Ez nagyon az!

Tartósság?
A világ végéig. Egyetlen egy fújás a nyakra, és még este is érezni.
Vigyázat!!! Könnyű vele csíkot húzni, és az nem túl sikkes!

Oriflame Sun EDT

Oriflame Sun EDT
2019. október 7.

Tinikorom illata. Szerelmes voltam ebbe az illatba, ahogy a komplett középiskolás éveimbe is.
Ma is az orromban érzem a szürke kupakból a mennyei illatot. Félnék megszagolni, mi van ha már nem olyan.

Chloé Nomade EDP

Chloé Nomade EDP
2019. május 14.

A bőrömre fújva először olyan volt, mintha reggeli készülődés közben nagyanyám meg nagyapám egyszerre fújná be magát. Jó "öreges" nagyon pasi és nagyon női illattal én meg középen kapkodom a fejem mert nem tudom eldönteni melyik illatát érezzem.
Hú! Érdekes érzés volt. Kicsit szúrt, kicsit émelyített, de mindenképp ismeretlen és különleges volt! Megjegyzi az ember az tuti.
Az első sokkhatás negyed óra múlva kicsit szelidült. De akkor is olyan volt, mint egy pajkos kisgyerek, aki mindig játszana és valami rosszaságon, kalandon töri a fejét. - Nem nyugodott, állandóan változott és kerülgetett. Folyamatosan ébren tartott és figyelmet követelt magának azzal, hogy más és más arcát mutatta nekem. Estére elmélyült kettőnk kapcsolata és akkor jött a Férfi és legalább 3x elmondta, milyen finom illatod van. Egyetlen másodpercre mintha Chanel Coco Mademoiselle is felütötte volna a fejét. De szerencsére nem gondolta komolyan - biztos tudta, hogy lefejeztem volna!
Még kétszer kipróbáltam mielőtt megrendeltem a legnagyobb kiszterelést.

Én már többször írtam, hogy nem vagyok alkalmas egy signature illatra, de azt hiszem őt az idők végezetéig fújkálnám magamra. Nagyot alkottak a Chloé-nál. Legalábbis akkorát, hogy végre nekem is tetszik egy illatuk!
Annyira örülök, mikor rossz véleményeket olvasok róla! Így nem lesz tucat illat :) bár jelen esetben az sem zavarna. Csak lecsípne egy parányit a különlegességéből.

Yves Rocher Tendre Jasmin EDP

Yves Rocher Tendre Jasmin EDP
2019. február 27.

UD: Eljött a búcsú ideje. Uncsi, uncsi, szintetikus, egysíkú. Már nem szereti az orrom, ráunt, telítődött és inkább émelyít mint frissít. Messze nem hat természetes frisseségnek. Kb olyan, mint mikor a wc-ben "szaghatás-szelidítés" címén rátolnak egy adag citrus fresh-t. Hát ide jutott a mi kapcsolatunk, tudom, az én hibám. Remélem vannak akik évek után is szeretik, nem ilyen hisztisek, mint én.

Amikor frissen kifújom engem mindig egy virágbolt illatára emlékeztet. Nagyon szeretem viselni, friss, finom, nőies. Nagyon kellemes illat, könnyen olvad egybe vieslőjével.

Cosrx PHA Moisture Renewal Power Cream

Cosrx PHA Moisture Renewal Power Cream
2019. február 27.

A készítő névének én a saját házam falán avatnék egy táblát, csak mondják meg ki az!!
Száraz, vízhiányos 36éves fehér bőrömmel ez csodát művelt, de tényleg. Általában minden másnap este használom. Alapos tisztítás után a márka alacsony péhájú :) tonik társával törlöm át az arcom mielőtt ezt felvinném. Megvárom míg beszívódik és lefekszem aludni. Másnap korán kelek, hogy legyen idő simogatni a pofám :D mert elképesztően puha!
Következő este Borabit szérum és rizs maszk, és így megy körforgásban.
Az AHA és BHA nekem nem vált be, valahogy nem sikerült egyensúlyba hoznom egyiket sem a rutinommal. De ő... Tégelyes, de nem érdekel! Nem sokat kell belőle használni, az állaga zseniális így elég egyszer belenyúlnom 1-1 használat során akkor meg úgyis tiszta kézzel teszem.
Hálás vagyok koreának és ennek a terméknek, nincs mese!