Eszter a panda

Regisztráció dátuma: 2012. szeptember 25.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. szeptember 25.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Paula's Choice Resist Youth-Extending Daily Fluid SPF50

Paula's Choice Resist Youth-Extending Daily Fluid SPF50
2022. június 16.

Nahát ezzel a krémmel jártam úgy, mint még egyikkel se az eddigi 31 évem alatt: érzékeny vagyok valamelyik összetevőjére. Felkenés után pár perccel tiszta vörös lesz a fejem, főleg a homlokomon és ég. Elmúlik egy idő után, de nyilván ez így nem normális. Majd elkenegetem a férjemre nyaraláson, neki nem okoz ilyet. Ezt leszámítva rendben lenne a krém, bár kicsit átzsírosodik a bőrön alatta. Az ára tipikus PC, ami nekem abszolút nem jó befektetés ezzel a pirosodással. A 30-asa nagyon jó, de nyárra szívesebben használok 50-eset.

Garnier Ambre Solaire Fluid Arcra SPF50+

Garnier Ambre Solaire Fluid Arcra SPF50+
2022. június 16.

Ákaregóriájában és beszerezhetőségében messze a legjobb 50-es fényvédő. Nagyon jól terül a bőrömön, kellemes viselet. Hátránya, hogy nekem azért elmászkál rajta a smink, a kényes zónákban hajlamos átzsírosodni. Kipróbálom most az Eucerin Oil controlját, aztán meglátom, hogy visszatérek-e ehhez.

MAC Stack Mascara

MAC Stack Mascara
2022. június 5.

Sajnos én se tudok pozitívabban nyilatkozni, mint az előttem szólók. Iszonyatosan maszatolódik, kenődik. Nekem nemcsak a szemem alatt jelenik meg pár óra viselet után, hanem a szemöldököm alá is felkenődik, ahol hozzáér a szempillám a bőrömhöz. És amilyen peches vagyok, én a teljes kiszerelést vettem meg, nem tesztelésre kaptam, vagy ajándékba. 😓 A normál keféjű változat meg.
Amiért két csillag, hogy tényleg szép pillákat csinál, csak hát nem tart valami sokáig…

K18 Leave-In Molecular Repair Hair Mask

K18 Leave-In Molecular Repair Hair Mask
2022. február 15.

Lenyűgöző a hatása! Olaplexet használok már évek óta, de az meg sem közelíti a K18-at! Egyelőre három használaton vagyok túl és már most rá sem lehet ismerni a hajamra! Nekem a használata sem okoz gondot, nem hiányzik a balzsam és a kimosás sem. Én olyan 2 ml-t viszek fel belőle, így nem lesz mosatlan érzésem szárítás után és a hatása is jó. Szőkített, alkalmanként vasalt, vállig érő, sűrű, de inkább vékonyszálú hajam van. A használata ezerszer egyszerűbb, mint az Olaplexnek, pláne, ha az Olaplexnél többféle terméket is végigzongorázunk egy alkalommal. (Én egy időben használtam a Nr0+3-t, aztán Nr4 sampon, Nr5 balzsam, simán eltartott 2 órán át, mire végeztem mindennel)
Meg fogom venni a nagyobb kiszerelést is, ha elfogyott. Legjobb beruházás volt, amit a hajamra költöttem!

MAC Mischief Minx Palette

MAC Mischief Minx Palette
2022. január 31.

Csodálatos ez a paletta! A színek nagyon intenzívek, jól pigmentáltak. Elég egy egész kicsi ecsetvonás a szép eredményhez. Nem porzik, nem pereg, tartós és nem foltos a felvitelnél. A színek nagyon jól kombinálhatók egymással, különleges bronzos, meleg tónusok. Nagyon örülök, hogy megvettem.

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution
2022. január 30.

Ezer éve használom már az egy flakont, amit anno vettem, nem igazán akar elfogyni. Arcra használtam elsősorban, ott nem tapasztaltam különösebb drámai hatást. A foltjaim sajnos megvannak, meg picit csíp is felvitelnél, de amúgy semmi negatívumot nem tapasztaltam. Jó a genetikám is, ráncaim nincsenek, szóval erről nem tudok nyilatkozni.
Múltkoriban viszont kipróbáltam én is hajra. Először csak egy kis tincsre tettem fel próbaképp, mert olvastam itt a negatív tapasztalatokat. Azt kell tudni, hogy nekem vállig érő, szőkített hajam van, amit egy fodrász pár hónapja nagyon meggyötört (iszonyat traumatizáló élmény volt és nemcsak szegény hajamnak), amit azóta is nyögök. Rendszeresen vágva van a vége, de sajnos ami szét lett égetve még sokáig nem fog lenőni. Azóta egyszer volt festve, ami nyilván szintén plusz öröm a hajamnak. Ehhez már csak adalék, hogy szoktam vasalni is (olyan 1-2 hetente) meg mindenféle hővel kapcsolatos huncutságokat követek el ellene. Olaplex 3-4-5-t használom szorgalmasan, valószínűleg ezért nem száradt még le az egész tőből. Tehát a glikolsav: az egy tincsem teljesen életre kapott a 10 perces hatóidő után, így bátorkodtam rákenni az egész rőzsémre, és nem bántam meg! A száraz kóró végek kisimultak, egész más a tapintása és az egész haj esése! Ezer éve először volt, hogy nem kellett semmilyen frizurázást bevetnem, mert a hajam az eddigi fertelmes repkedős szénakazal helyett egy nagyon szép, természetes hullámos formát vett fel mindenféle rásegítés nélkül. Nekem nem szárított tovább, sőt! Érezhető a szerkezetbeli javulás, amit az utóbbi időben pl. az Olaplexszel már nem tudtam elérni. Fogok még próbálkozni vele, és nagyon remélem, hogy megmarad ez a pozitív hatás.
Ui.: fejbőrre nem kentem.

MAC Strobe Cream

MAC Strobe Cream
2021. szeptember 18.

Alapvetően egy jópofa kis krém, ami szerintem teljesen nélkülözhető. Nekem a goldlite van meg, nagyon szép fényt az arcomnak, pláne nyáron, ha le vagyok barnulva. No make up napokon nagyon jó szolgálatot tesz. De valahogy tök nehezen tudom beilleszteni a reggeli rutinba, plusz a sok parfüm is zavar benne. Nem tudom, ti hogy szoktátok: fényvédő előtt, vagy után?

Benefit Ready, Set, Brow!

Benefit Ready, Set, Brow!
2021. szeptember 18.

A Bobbi Brown színezett szemöldökfixálóha után kerestem valamit, ami fixál is ténylegesen. 😃 A Douglasban találtam rá (Németországban), és kis tanakodás után el is hoztam.
Nekem nagyon jól működik, jó, hogy színtelen és tényleg nyom nélkül fixál. Nem pereg, nem keményedik be és nem undi nyálkás mint egyik-másik drogériás. És ami a legfontosabb, hogy tényleg egész nap tart, pedig ma még bömböltem is kicsit. 😂

L'Occitane Petit Remedy Balzsam

L'Occitane Petit Remedy Balzsam
2021. szeptember 18.

Nagyon sűrű, zsíros krém, ami klasszul használható, bőrre, ajakra és hajra is. Jól hidratál, nem ragacsos, de ahogy az ilyen zsíros krémeknél az lenni szokott, elég lassan szívódik be. Ami nekem negatívum, az a szaga. Nagyon furcsa, valószínűleg a napraforgóolaj miatt.
Egy 15 grammos tégelyt vettem belőle, elhasználom, aztán meglátom, megérte-e az árát hosszútávon, mert persze nem olcsó.

Avène Cleanance Solaire SPF50

Avène Cleanance Solaire SPF50
2021. július 15.

Nagyon tetszik az összetevőlistája. Mindenképpen olyan fényvédőt szerettem volna, amiben nincs Octocrylene. Eddig még csak párszor használtam, de tetszik felkenve. Nem fehérít, főleg, ha teszek a tetejére egy kis púdert. Tetszik a finishe is, egészséges ragyogást ad a bőrnek. Nem pattogtam ki tőle és nem fullasztja be az arcomat. A pumpás adagolója nekem megintcsak plusz pont. Eddig PC 30-as fényvédôt használtam, már nagyon sokszor újravettem, de nyáron a 30 SPF nem elég nekem sajnos.
Remélem továbbra is jól fog működni.