Evinde

Evinde's blog
Regisztráció dátuma: 2013. május 28.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Evinde's blog
Regisztráció dátuma: 2013. május 28.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Eveline Természet Kertje Kecsketej + Pro-Elasztin Szemkörnyékápoló

Eveline Természet Kertje Kecsketej + Pro-Elasztin Szemkörnyékápoló
2015. január 19.

Legalább 3 éve használom rendszeresen, és még mindig van benne jócskán. Nagyon nagy a kiszerelése, 30 ml, ami egy átlagos alapozó mérete. A hidratáló hatása és a fényvédő faktor mellett más pozitívumot nem tudok említeni. A sötét karikákkal semmit sem tesz, de nem is ez a feladata. Ha a szembe kerül, nagyon tud csípni. Pár ronda összetevőt azért sikerült belekeverni, így nem venném újra.

Vichy Aqualia Thermal Rich Arckrém

Vichy Aqualia Thermal Rich Arckrém
2015. január 19.

Főként Édesanyám nevében írok, már a negyedik vagy ötödik tégelyt használja, a kedvenc hidratálója. Vízhiányos a bőre, és ez nagyon szépen hidratál, és egységesíti a bőrszínét is.
Négy csillag jár azért, mert nem kellett volna tönkretenni a szép összetevőket a denaturált alkohollal.

Essence Hello Autumn Szemhéjpúderpaletta

Essence Hello Autumn Szemhéjpúderpaletta
2014. szeptember 24.

A barna palettát vettem meg. Ha próbáltátok már a Catrice Nude palettáját, akkor ez sem lesz meglepetés, mert a festékek textúrája és a paletta kinézete is megegyezik, csak a színek másak.
A púderek tapintásra átlagosak, de jobb minőségűek a legtöbb Essence mono szemhéjpúdernél. A színek pigmentációja a világos színeknél átlagos, kétszer kell ecsettel belemászni; míg a sötét színek jóval pigmentáltabbak. Könnyen el lehet őket dolgozni. Kicsit porolnak, ezért érdemes leütögetni az ecsetet felvitel előtt.
Egy újabb natúr palettával állunk szemben, ami elég visszafogott ahhoz, hogy munkába és iskolába is felkenjük; ugyanakkor a színválogatás miatt egy csodaszép őszi palettát is kapunk egyben.
Alul írták, hogy a tartósság probléma. Szemhéjalapozóval a legrosszabb minőségű púder is a szemen marad, szóval nem értem a problémát. Mind az Essence, mind az Artdeco és Avon szemhéjalapozóimmal reggeltől estig a szememen maradnak a színek, nem kopnak vagy gyűrődnek. A pigmentációval sem volt gondom, ahogy azt említettem.

Essence Hello Autumn Szemceruza

Essence Hello Autumn Szemceruza
2014. szeptember 24.

A csomagolás egyszerű, a kollekcióra jellemző kis falevél ezen a ceruzán is megtalálható. Fa ceruza, könnyű hegyezni. Egy puha kohl kajal ceruzáról van szó, amit első sorban füstös szemekhez és maszatoláshoz használnak. A kohl kajal ceruzák nem olyan hosszantartóak, mint egy gél ceruza; de nem is ez a feladatuk. Csodaszép füstös szempillavonalat lehet vele készíteni, a maszatoló nem véletlenül csücsül a ceruza másik végén.

A Leaves Are The New Beef egy meleg tónusú, majdnem burgundi barna árnyalat. Apró arany, vörös és rozsdaszínű csillámok gazdagítják. Gyönyörű, és első ránézésre nem lehet megállapítani, hogy milyen sok dimenziója van a színnek.

Essence Hello Autumn Colour Adapting Powder Blush

Essence Hello Autumn Colour Adapting Powder Blush
2014. szeptember 24.

A Hello Autumn trendkiadás legizgalmasabb darabja, a thermo lakkok mellett.
Összesen 10g terméket kapunk, ami kétszer annyi, mint a legtöbb pirosító tömege. A pirosító tapintásra átlagos, nem olyan puha, mint a Silky Touch pirosítók. Nem porol, ami jó. Az amúgy majdnem fehérnek látszó púder rajtam korall színűre változik, nagyon szép. Apró arany csillámok kaptak benne helyet, ami nem túl feltűnő.
Minél több idő telik el a felkenés után, annál intenzívebb a színe. A pirosító hátulján is fel van tüntetve, hogy megfesti a bőrt a púder, azaz lemosás után is látszódik az árnyalat, mert beivódik a bőrbe. Érdekes, hogy ez a szín már piros, és nem korall, valószínűleg ezért Beauti-fall Red az árnyalat neve.
Olyan hatást kelt a pirosító, mintha épp akkor jöttünk volna be kintről, ahol a fagyos idő megcsípte az orcákat. Jól átgondolta az Essence a pirosító koncepcióját, hisz közeleg a didergős ősz és tél.
A felvitele már trükkös, mert a púder maga fehér, így nem látni, hogy pontosan mennyit is viszünk fel az arcra, csak pár perccel később. Igen könnyen túl lehet adagolni, ha nem figyel az ember. Én például túl keveset kentem fel először, de pár használat után már rá lehet érezni a megfelelő mennyiségre.
Pár ember elmondása alapján rajtuk erősebb vagy halványabb rózsaszínűre változik, míg rajtam korall, így tényleg működik a pH-hoz igazodó formula. Szerintem nagyon jópofa.

Nivea Lip Butter Raspberry Rosé

Nivea Lip Butter Raspberry Rosé
2014. július 9.

Végre nálunk is lehet kapni a Müllerben, hajjaj! :) Az eddigi egyik kedvenc ajakápolóm, és rengeteget próbáltam már. Nem csak csúszkál az ajkak felszínén, hanem szépen hidratál is, és nem kopik le 20 perc alatt.

A Müllerben a makadámdiósat fedeztem fel eddig, de lehet, hogy nagyobb Müllerekben a többi is kapható.

Balea Dark Glamour Folyékony Szappan

Balea Dark Glamour Folyékony Szappan
2013. július 5.

Nekem általában minden 2. szappantól kipattog és lehámlik a bőröm, ettől nem. Az illata nagyon finom, az egyik kedvencem.