Fatyolfelho

Regisztráció dátuma: 2015. november 12.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. november 12.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Bioextra Vitamin B Komplex Lágy Kapszula

Bioextra Vitamin B Komplex Lágy Kapszula
2018. november 13.

Nagyon jól megnyugtatott stresszes időszakban, kiegyensúlyozottabb lettem tőle, viszont növeli az étvágyat, így híztam tőle.

Purito Pure Vitamin C Serum (régi)

Purito Pure Vitamin C Serum (régi)
2018. február 6.

Nagyon szerettem, kár, hogy már nem gyártják, most akartam újrarendelni. Remélem az újabb verzió is ugyanilyen hatásos lesz.

Avon Care Glicerines Kéz-, Köröm- és Körömágybőrápoló Krém

Avon Care Glicerines Kéz-, Köröm- és Körömágybőrápoló Krém
2017. július 3.

Legalább 15 évig ennek a glicerines kézkrémnek a különböző verziói voltak a kedvenceim kézápolásra. Nemrég változtattak valamit benne, megnéztem és a leírás alapján ugyanazt tartalmazza, mint az előtte lévő szuper kézkrém, szóval az összetevőik arányaiban változtathattak valamit, ami eléggé tönkretette.. A legjobb verzió a szilikonos és glicerines volt. Az egy csoda volt! Még reménykedem, hogy visszatalálnak a régebbi jól bevált recepthez, ezért 4 csillag, ha megtörténik, akkor 5 csillagot kap, de ha így marad, akkor lefokozom 3 csillagra.

Panthenol Spray

Panthenol Spray
2017. július 3.

Mikor fahéjas tekercselés hatására mindkét lábam térdtől combom tetejéig elsőfokú és részleges másodfokú égést szenvedett, majd belehaltam a fájdalomba. Az orvosi ellátásra várva (nem akartam sürgősségire menni) egy teljes tubus Panthenol spray felhasználása segített túlélni az időt. Egy év alatt múlt el nyomtalanul az égés hatása. Azóta semmilyen fahéj tartalmú szert nem engedek magamra kenni és soha többé tekercselés. Viszont mindig tartok itthon egy tubus Panthenolt.

L'Oreal Paris Elseve Extraordinary Oil Selymes Olaj A Krémben

L'Oreal Paris Elseve Extraordinary Oil Selymes Olaj A Krémben
2017. április 1.

Nem igazán ér sokat ez a termék. Tipikusan olyan hajam van, amire ezek a szérumok, hajvégápolók, hajolajak jók, vagyis zsírosodó hajtő, száraz, szálasodásra és törésre hajlamos hajvég, de ez sajnos nem vált be. Alapvetően nem rajongok a nem kimosandó termékekért, mivel ez nem hagy ragacsos és zsíros érzetet használat után, ezért kap két csillagot. Viszont egyáltalán nem simítja és lágyítja a hajat, alig van némi hatása, egy fele ennyibe kerülő balzsam jobb munkát végez. Én biztosan nem veszem újra.

Anaconda Professional Biopeel AHA Intenzív Szérum

Anaconda Professional Biopeel AHA Intenzív Szérum
2017. január 26.

Pécsre csak rendelni lehet, így 2800 lett ez a kis üveg, mire ideért.. Most használtam először, szigorúan fél órát hagytam fent. Pontosan olyan szaga van, mint a fogfehérítő gélnek. Lemosás után még egy darabig enyhe égő érzést tapasztaltam, mint amikor napozás után megpirul az arc, piros nem lett, csak az érzés olyan. Nagyon selymes lett a bőröm, de napsugárzás okozta hiperpigmentáció eltüntetése a cél, úgyhogy majd jövök a fejleményekkel. Heti egy alkalommal fogom használni teljes arcra és egyszer csak a barna foltos területekre.

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++
2017. január 24.

Elbizonytalanodtam. Rengeteg videót végignéztem és véleményt elolvastam, hogy találjak egy igazán jó BB krémet, ami világos és végre nem sárgás. Koreából megrendeltem ezt, tegnap megékezett, akkor már volt rajtam másik BB krém így a kézfejemen próbáltam, amin még világosabb a bőr, mint az arcomon. A 21-es árnyalat tökéletesen illeszkedett, egy cseppet sem ütött el a bőrömtől, elkenve láthatatlan. Nagyon megörültem, mert láttam swatchokon, hogy a hamis nagyon fehér, mármint szószerint falfehér egy kis barackos árnyalattal, ez viszont pontosan tökéletes a hideg tónusú bőrömhöz, bőrszínű, enyhén szürkés. Enyhe rózsás illata van, nagyon erős a szaglásom, érzem, de semmiképpen nem erős és nem zavaró. Viszont ma az arcomra kenve azt tapasztaltam, hogy matt végeredményt ad, beleül a tág pórusaimba és csak olyan közepes-gyenge fedésű. A színe változatlanul tökéletes, egyáltalán nem világos a 21-es, pedig itt olvastam, hogy sokan panaszkodtak rá, sőt még a 23-as színre is, hogy világos, de az nekem egyértelműen sötét lenne, talán nekem még a 13-as is jó lenne. Nagyon zsíros a bőröm, este és reggel is faggyútlanítottam, emiatt most nem fénylett az arcom, de amikor felvittem rá, akkor sem, pedig láttam, hogy másokon fényes, szinte vizes hatást ad az eredmény ránézésre. Az állaga viszont elég vizes az itthoni drogériás (legvilágosabb árnyalatban is borzasztóan sötét és sárga) BB krémek állagához képest, amik olajosabbak, krémesebbek. 20ml próbát kértem, ennek nincs pumpája, nem tudom hogyan jöhetnék rá, hogy ez most eredeti-e vagy sem.. A közepesen-gyenge fedése és a mattsága miatt gyanakszom.. mondjuk én nagyon keveset és vékonyan viszem fel, mert annyi elég szokott lenni az itthoniakból. Még nem tudom, kap 4 pontot, amíg rájövök. Kár, hogy nem lehet itt képet csatolni, annyira megnézném máson milyen és a dobozát, tubusát is.

Update: Eredeti. Utánanéztem az eladónak, mindenhol őt ajánlják, a színe is stimmel, a doboz is, minden. Sajnos. Ugyanis nemcsak a fedése nem elég jó, hanem arcon tényleg nem lehet elviselni az illatát. Írtam, hogy erős szaglásom van, nos hát igen, nekem ez nagyon zavaró. Mintha egy büdösbogarat nyomtam volna el az arcomon. Le kell mosnom, hogy enni tudjak, annyira zavar a szaga. Majd tesztelem máskor is, de egyelőre a színén kívül (ami csodálatosan passzol!) mást nem tudok dicsérni benne. Ha nem lenne szaga, akkor kapna 4 csillagot, így inkább 2, mert tényleg zseniális színe van, de így elviselhetetlen a számomra. :(

Update: Oké, újrapróbáltam. Kézzel vittem fel és nem szivaccsal, így szép a fedése. Rátettem a Kryolan áttetsző púdert, ez elvitte az illatát. Nagyon tartós, egész nap az arcomon volt hibátlanul estig, pedig voltam egy masszázson is, ahol arccal lefelé feküdtem egy órát! Annak ellenére, hogy felvíve világosabb egy kicsit a Purito Snail Clearin BB krémnél, ez egy kicsit sötétebbre oxidálódik, de azért jó a színe. Hideg tónusra! De változatlanul beül a pórusokba, ezzel feltűnőbbé téve őket, úgyhogy emiatt csak 4 csillag. Elhasználom, de a favorit a Purito marad. De hideg tónusú, világos bőrű nőknek, akiknek nincs tág pórusuk, ajánlani tudom. 🙂

Purito Snail Clearing BB Krém

Purito Snail Clearing BB Krém
2017. január 24.

A tökéletes koreai BB krém! Missha Perfect Cover 21-es színe is gyönyörű, de annak sajnos az illatát nem tudtam elviselni, így ez lett koreai javaslatra a második próbálkozásom és bár egy hajszálnyit sötétebb a 21-es árnyalatnál, de jobban fed, szebb a végeredmény és illata sincs. Nagyon tartós! Nem emeli ki a nagy pórusokat és a zsíros bőrt sem zsírosítja tovább. A végén átlátszó Kryolan áttetsző púderrel fedem. Amikor pedig hazaérve megmostam a kezem és az arcom, a krém hibátlanul az arcomon maradt utána is. Biztosan megrendelem nagy méretben! A hazai drogériákban csak meleg tónusra lehet alapozókat, korrektorokat és BB krémeket venni, minden túl sötét és rettenetesen sárga. Úgyhogy a koreai BB krém megváltás, végre életemben először nem sárgának nézek ki és imádom! Úgyhogy meleg tónusúak ne vegyék, nekik van elég választék a boltokban, de hideg tónusra ez kuriózum. 😊

Syoss Renew 7 Complete Repair Azonnali Intenzív Hajmaszk

Syoss Renew 7 Complete Repair Azonnali Intenzív Hajmaszk
2017. január 22.

Egyik kedvenc hajpakolásom lett. A hajam vége, főleg télen, nagyon hajlamos a kiszáradásra és szalmaszerű állapotra, de ha rajta hagyom egy bő 20-30 percre a hajamon hajmosás után, akkor sokkal szebb lesz, simább és látszanak a természetes hullámaim, nem egy fészeknek tűnik. 😄

Artelac Cl Szemcsepp

Artelac Cl Szemcsepp
2017. január 22.

Azt hittem nem ér semmit, mert amikor becsöppentettem a szemembe, utána csak rövid ideig éreztem a hatását és nemsokára megint kellett cseppenteni, de pár nap alatt megszüntette a fényérzékenységemet és szemfájásomat, amit a kiszáradt szemem okozott. A lényeg, hogy sok cseppet kell egyszerre csepegtetni mindkét szemre, aztán kicsit megmasszírozni. Sokszor lehet egy nap használni, mivel nincs benne semmi erős hatóanyag, akár napi 8x is. Így ha csak a szemszárazság a gond és semmi más komoly dolog nincs a háttérben, akkor hatásos.