felicitas

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Art Naturals Retinol Serum

Art Naturals Retinol Serum
2020. március 27.

Alig vártam, hogy megszereztem. És ugyanennyire várom, hogy elfogyjon. Az állaga jó, jól adagolható, szépen eloszlatható, de az ég világon nem csinál semmit a bőrömmel. Se foltokra, se ráncokra, se egységesítése, se száraz psoriasis szerű foltokra. És utóbbi alatt nem hidratálást, hanem megújulást értek. Újra jön az olcsó AVA, az nagyon bejött minden felsorolt fentire.

CeraVe Hidratáló Arckrém Éjszakai

CeraVe Hidratáló Arckrém Éjszakai
2020. március 27.

Meglepődtem először mennyire nem testes, állagra nappali krémnek mondanám. Kenegettem, de nem igazán szerettem, semmi hatását nem láttam, el is süllyesztettem. Utána télen kifogytam a krémekből, és amíg nem jött meg egy gazdagabb hidratáló, elkezdtem kenegetni a száraz, romokban heverő arcomat. Meglepődtem, hogy milyen jól hidratál. Télen ezt használtam, és szerettem. Most éjjelre megint lehet ezt veszem meg, mert jó áron van, és a tavaszi-nyár eleji időszakban sem lesz terhes a bőrömnek.

Cien Kétfázisú, Vízálló Szemfestéklemosó Folyadék

Cien Kétfázisú, Vízálló Szemfestéklemosó Folyadék
2020. január 24.

Ha láttam volna a véleményeket, nem veszem meg. Leszedi a sminket, de könnyezzek egész éjjel, meg még másnap is. Enyhe égő érzés kíséretében.

The Ordinary Retinol 0.5% In Squalane

The Ordinary Retinol 0.5% In Squalane
2020. január 7.

Nekem gyakorlatilag semmit nem csinál. Kezdem azzal, hogy a benne lévő olaj és squalane semmit nem segít a száraz bőrömön, amit nem feltétlen róvok fel hibának, mert bármilyen természetes olajjal, azok kombinációjával, natúr krémmel vagy saját készítésű krémmel próbálkoztam, egyik sem tette hidratáltabbá a bőröm. Minden nap ugyanolyan száraz , húzódó volt.
Persze már rájöttem, hogy az én bőrömnek a víz jobban kell, inkább vízhiányos, és sajnos jobban szereti a bőröm a kőolaj származékokat ,,zsírozásra", mint a növényi olajokat. Ez van.
Amiért lepontozom a terméket, az az, hogy a 0.5% retinol semmit nem tett. Szerintem azért mert nincs benne. Érdekes, hogy egy olcsó, retinyl palmitate-ot sokadik helyen tartalmazó szérum olyan változást okozott, amit ez kétszer annyi idő alatt sem. Ez nem tűntette el a pigmentfoltomat, míg a másik egy másikat igen (örökre). Ez nem halványította a száj, homlok közepi mimikai ráncokat, míg a másik termék igen. Ez nem oldotta meg a száraz, hámló megvastagodott bőrrel fedett foltjaimat, míg a másik igen.
Egy éve próbálkozom, most váltok. Újabb retinol tartalmú jön, de nem TO. Más TO sem jött be, nem ez az első eset.

Beauty Baby Sensitive Nedves Törlőkendő

Beauty Baby Sensitive Nedves Törlőkendő
2019. december 9.

Nálunk ez a befutó. Olcsó, nagyon jó összetevők, kellően nagy és nedves.

Update: Még én töltöttem fel, és azóta többfélét kipróbáltam, de második gyereknél már csak ezt veszem. Bevált. Legjobb ár, méret, nedvesség terén is. A hatos kiszerelés nagyon kedvező.

Chicco Könnymentes Fürdető Körömvirággal

Chicco Könnymentes Fürdető Körömvirággal
2019. december 9.

A körömvirágos verzió sem jobb, mint a Chicco újszülött fürdető és sampon. Nagyon szárította kisfiam bőrét, aki már ősszel száraz foltos testszerte. A hajas fejbőre gyakorlatilag rétegekben hámlott és viszketett. A kedvenc panthenolos krémem tette rendbe. A Chicco nálam leszerepelt, soha többé nem veszek.

Chicco Újszülött Fürdető & Sampon

Chicco Újszülött Fürdető & Sampon

Bioderma Atoderm Olajtusfürdő

Bioderma Atoderm Olajtusfürdő
2019. december 9.

Gyermekeim fürdetéséhez használom, de én is ezzel mosakszom, a sminket is lemossa. Most hogy jön az igazi tél, meglátom mit tud, mert most kezd száraz lenni igazán a bőröm.
Kisfiamnak viszont nagy segítség, neki már szeptemberben, az első hűvös napokra száraz foltjai lettek testszerte, amit a Chicco fürdető csak tetézett. Szuperül rendbe hozta, krémeznem sem kell, és a habról sem kell lemondaniuk a csemetéknek. 1.5 és 3 éves korban ez fontos. :-)

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%
2019. május 16.

Ami eddig volt C-vitaminos termékem, az vagy humbug volt, vagy megszűnt. Olcsót akartam kipróbálni és stabil vízmenteset. Nem rossz. A hatása semmiképp. Szép egyenletes lesz az arcom, kipihentebbnek, egységesebbnek tűnik. De ezt az olajos érzést utálom. Fénylik jó darabig, utána ha felszívta, kukacosodik. Pedig száraz bőrtípusom van. Éjszaka ez nem zavar, de akkor meg pont azt az átmeneti szépítő hatását nem bírom kihasználni. Hosszú távon amúgy nem vettem észre változást. Elhasználom, de megpróbálom a szilikonosat. 3.5*

Natura Siberica Homoktövis Balzsam

Natura Siberica Homoktövis Balzsam
2019. május 16.

Update:
Pár év után visszatértem a samponjával együtt ehhez is. Megijedtem, hogy szilikonos, nagyon rég nem használtam szilikonos terméket, mert lelapul tőle a hajam, nem tudom beállítani, borzalom lesz. Érdekes, ettől nem. Nem tudom hogy csinálja. Az utóbbi időben már testápolóban, arckrémben sem üldözöm (LP, Bioderma), néha áldásos a bőrömnek. Szóval nagyon jó állaga lesz a hajamnak, maradok újra ennél. És végre nem korpásodok.

2015. ősz: A vékony szálú, sérült hajra való változatot használom. Nem nehezíti el a hajam, de kellően ápolja, jól kifésülhető lesz. Hogy ezen felül mit tud, nem tudom, mert rövid a hajam, kéthavonta vágatom. Sokkal jobb, mint a drogériás natúr balzsamok, úghogy maradok a N.S.- nél.