felicitas

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Chicco Könnymentes Fürdető Körömvirággal

Chicco Könnymentes Fürdető Körömvirággal
2019. december 9.

A körömvirágos verzió sem jobb, mint a Chicco újszülött fürdető és sampon. Nagyon szárította kisfiam bőrét, aki már ősszel száraz foltos testszerte. A hajas fejbőre gyakorlatilag rétegekben hámlott és viszketett. A kedvenc panthenolos krémem tette rendbe. A Chicco nálam leszerepelt, soha többé nem veszek.

Chicco Újszülött Fürdető & Sampon

Chicco Újszülött Fürdető & Sampon

Bioderma Atoderm Olajtusfürdő

Bioderma Atoderm Olajtusfürdő
2019. december 9.

Gyermekeim fürdetéséhez használom, de én is ezzel mosakszom, a sminket is lemossa. Most hogy jön az igazi tél, meglátom mit tud, mert most kezd száraz lenni igazán a bőröm.
Kisfiamnak viszont nagy segítség, neki már szeptemberben, az első hűvös napokra száraz foltjai lettek testszerte, amit a Chicco fürdető csak tetézett. Szuperül rendbe hozta, krémeznem sem kell, és a habról sem kell lemondaniuk a csemetéknek. 1.5 és 3 éves korban ez fontos. :-)

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%
2019. május 16.

Ami eddig volt C-vitaminos termékem, az vagy humbug volt, vagy megszűnt. Olcsót akartam kipróbálni és stabil vízmenteset. Nem rossz. A hatása semmiképp. Szép egyenletes lesz az arcom, kipihentebbnek, egységesebbnek tűnik. De ezt az olajos érzést utálom. Fénylik jó darabig, utána ha felszívta, kukacosodik. Pedig száraz bőrtípusom van. Éjszaka ez nem zavar, de akkor meg pont azt az átmeneti szépítő hatását nem bírom kihasználni. Hosszú távon amúgy nem vettem észre változást. Elhasználom, de megpróbálom a szilikonosat. 3.5*

Natura Siberica Homoktövis Balzsam

Natura Siberica Homoktövis Balzsam

Update:
Pár év után visszatértem a samponjával együtt ehhez is. Megijedtem, hogy szilikonos, nagyon rég nem használtam szilikonos terméket, mert lelapul tőle a hajam, nem tudom beállítani, borzalom lesz. Érdekes, ettől nem. Nem tudom hogy csinálja. Az utóbbi időben már testápolóban, arckrémben sem üldözöm (LP, Bioderma), néha áldásos a bőrömnek. Szóval nagyon jó állaga lesz a hajamnak, maradok újra ennél. És végre nem korpásodok.

2015. ősz: A vékony szálú, sérült hajra való változatot használom. Nem nehezíti el a hajam, de kellően ápolja, jól kifésülhető lesz. Hogy ezen felül mit tud, nem tudom, mert rövid a hajam, kéthavonta vágatom. Sokkal jobb, mint a drogériás natúr balzsamok, úghogy maradok a N.S.- nél.

Natura Siberica Tápláló Regeneráló Homoktövis Sampon

Natura Siberica Tápláló Regeneráló Homoktövis Sampon

Update:
Eltelt pár év, jó pár samponon túl vagyok, amire azt hittem jó. Aztán azoktól elkezdett korpásodni a hajam az ősszel. Vettem LP Keriumot, hátha. A korpa megszűnt, de egyadta gubanc lett a hajam, bármit is használtam fölé. Így megpróbáltam valamiért újra ezt. Óóó, egy álom lesz a hajam. Ugyanúgy bírja 4-5 napig, kitisztítja a lakkot, nagyon jól kezelhető lesz. A balzsamjához is visszatértem.

2015. ősz: Szeretem ezt a sampont. Nem nehezíti el a hajamat, nem lesz kócos, és a lakkot tökéletesen kiszedi. Az illata mennyei, frissítő, jől habzik.

Bioderma Hydrabio Perfecteur SPF30

Bioderma Hydrabio Perfecteur SPF30
2019. május 16.

Mivel elkezdtem retinolt és kémiai hámlasztkat használni, jobban kezdtem figyelni a fényvédelemre, és mivel új hidratálót is kerestem, így két legyet egycsapásra. Télen magában, most plusz fényvédővel használom. Néha BB, ami szintén fényvédős. Éjszakára, nappalra is szeretem, jól hidratál, pedig nagyon vízhiányos a bőröm. Egyedül azt bánom, hogy illatos, ezért még nem biztos, hogy újraveszem.

La Roche-Posay Lipikar Baume AP+

La Roche-Posay Lipikar Baume AP+
2019. április 27.

Alapvetően rettentő száraz a bőröm mindenhol és hiába próbáltam az évek alatt bármilyen testápolót, olajokat, saját készítésű kencét. Az Atoderm balzsam vált be, majd két nagy tubus után kipróbáltam ezt, miért is ne alapon. Hát ez egy csoda! Jobb, mint az előbb említett. Nekem az állaga is jobban bejön, bár eleinte a szilikon jelenléte pár napig zavart. Ritkán kell kennem magam vele, végre valami, ami használ. Kisfiam atópiás bőrére nem tökéletes, de még a hajas fejbőrét is ezzel kentem télen, hogy kordában tartsuk. Szerelem. És úgy éljek a télinek földes-frissen nyírt fű illata volt, a mostaninak pedig tavaszi rét, nagyon enyhe, alig érezhető.

Bioderma Atoderm Nutritive Krém

Bioderma Atoderm Nutritive Krém
2018. december 20.

Ez már a második Atoderm termék, ami csalódást okoz. Az intenzív testápoló egy csoda, de ez harmatos az extrém száraz bőrömnek. Ugyanúgy húzódik, feszül, mintha egy sima arckrémmel kentem volna. Más krémek többet tudtak, pedig kevesebbet ígértek. Ezt csak az előtte használt hialuronsavas szérum javítja fel, anélkül nekem tavaszra-nyárra lenne elég.

Biola Bio Birs-Jázminpakócás Arckrém

Biola Bio Birs-Jázminpakócás Arckrém
2018. november 22.

Száraz, vízhiányos bőrre... Diszkrét illat... Bársonyos bőr... Annyira vágytam rá a jó vélemények alapján, de az illatától a falra mászok. Egy Biolának miért kell ilyen erős illat, nekem ez parfümgyanús, az ylang-ylang nem ilyen. No mindegy is, ízlések és pofonok. A nagyobb baj, hogy mitesszereket okozott, bár nem nagyokat, de a bőröm szép tisztasága oda lett. Valamint hogy nem hidratál eléggé. Szérummal, szérum nélkül, sehogyse. Meleg októberben. Ezt a krémet nem nekem találták ki, átlagos. Csak az ára nem ezt tükrözi.