fioretta

Regisztráció dátuma: 2012. június 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. június 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Rexona Stay Fresh Blue Poppy & Apple Deo Stift

Rexona Stay Fresh Blue Poppy & Apple Deo Stift
2020. augusztus 12.

Nagyon finom, friss illatú, az átlagos napokon jól teljesít, hatásos deo. Nem irritál, nekem nem hagyott nyomot a ruhákon, talán a sötét-fekete színűeknél belül egy kicsit, de mosáskor simán kijött.

Yves Rocher Hydra Végétal Frissítő Arclemosó Tonik

Yves Rocher Hydra Végétal Frissítő Arclemosó Tonik
2020. augusztus 10.

Átlagos arctisztító tonik, nem tud többet olcsóbb drogériás társainál, talán csak az összetevői jobbak. Használat után "tapadós", ragadós marad a bőröm, mintha kicsit zsírosítana. Illata kellemes.
Online rendelés mellé kaptam ajándékként, de egyébként nem vásárolnám újra, ennyit nem ér meg.

Rexona Maximum Protection Clean Scent Krémdezodor

Rexona Maximum Protection Clean Scent Krémdezodor
2020. augusztus 10.

A Rexona krémdezodor lila típusát már használtam és összességében elégedett voltam, úgyhogy gondoltam teszek egy próbát egy másik színnel is. Ez sem rossz, de mintha kevésbé lenne hatékonyabb. Igaz főként a legmelegebb, fullasztó nyári kánikulában használtam eddig, és egy idő után elkezdtem izzadni, de szagtalanul :) Az állaga jó, az illata is kellemes, bár nem tartós, nem érződik soká. Ujjatlan, kivágott topoknál használtam, úgyhogy azt nem tudom, hogy megfogja-e a ruhát vagy sem...

Yves Rocher Lifting Hatású Éjszakai Krém Arcra és Nyakra

Yves Rocher Lifting Hatású Éjszakai Krém Arcra és Nyakra
2020. augusztus 10.

A termék eredetileg az 50-es korosztálynak szánt feszesítő hatású arckrém. Én 30-as éveimben járok, de sajnos a térdemen a bőr sokat veszített az elmúlt évben a rugalmasságából és ráncosodni kezdett, ami nagyon zavar. Időszakosan szedek hialuronsav és kollagén tablettákat, de egyik sem tett csodát, illetve a gyakori hidratálás drágább testápolók és testvajak rendszeres használata mellett sem hozott eredményt, ezért gondoltam kipróbálok valami mást.
Féláron vásároltam akcióban. Már 1 hét használat mellett látványos az eredmény, a megvékonyodott pergamenszerű ráncos rész láthatóan telítettebb lett, kisimultabb és puhább. Igazi csoda! A krém állaga kicsit nehéz, zsíros, de egész jól és gyorsan beszívódik. Az illata is kellemes. Néha napközben is bekenem vele, este lefekvés előtt pedig mindig.

Yves Rocher Mangó-Koriander Testápoló

Yves Rocher Mangó-Koriander Testápoló
2020. augusztus 6.

Nem zsíros, jól beszívódó, kicsit híg, vizes állagú krém. Hidratáló hatása meglehetősen gyenge.
Egyből a nagy kiszerelést vásároltam, megszaglás és próba nélkül. Az illatát nem tartom nagyon különlegesnek, egyszerű gyümölcsös illat, engem inkább az őszibarackra emlékeztet. A pumpás kiszerelés tetszik, más hasonló pumpás adagolókkal ellentétben ez nem "spriccel" túl messzire, össze-vissza, de kíváncsi vagyok, hogy a flakon vége felé mennyire tudja majd jól kiadagolni a krémet.
Plusz pont hogy parabén- és ásványiolaj-mentes.
Ezért az árért minőségibb terméket, erősebb tápláló hatást vártam volna.

Sensodyne Deep Clean Fogkrém

Sensodyne Deep Clean Fogkrém
2020. augusztus 6.

Az íze lehetne egy kicsit frissebb, mentolosabb, mert bár fogmosás közben erős, de utána nem marad meg. A habzása közepes-gyenge, az általam használt egyéb fogkrémekhez képes lényegesen hosszabb csíkot kell nyomnom a kefére, hogy felhabozzon a kívánt mértékben. Egész jól tisztít és a fogérzékenységet is csillapítja valamilyen szinten.
A Sensodyne márkát kedvelem és eddig a legtöbbje jól bevált, ezzel sincs különösebben gondom, de ez most egyelőre nem tűnik kiemelkedőnek. Akciósan vettem (3db együtt), így megérte, de nem hiszem hogy a közeljövőben pont ugyanezt a típust újraveszem.

Oriflame Eclat Femme Weekend EDT

Oriflame Eclat Femme Weekend EDT
2020. augusztus 6.

Noha a katalógus illatosított oldalán először szagolva nagyon megtetszett, de akkor nem vettem még meg, mert kb. 8000 Ft-ról 6000 Ft-ra leárazva nem tűnt olyan jó üzletnek. Aztán később kb. 2000 Ft-ért hozzá lehetett jutni, így már nem akartam kihagyni és megrendeltem.
Az üvege praktikus, egyszerű lapos üvegcse, bár 50 ml-es mégis jól elfér egy kis táskában is. Szükség is van rá, mert nem túl tartós, érdemes napi többször utánafújni.
Az illata valóban hasonló a katalógusos mintához, bár inkább mintha a zöld jegyek jobban dominálnának benne, emlékeztet egy régebbi, citrusos-green tea parfümre. Sajnos a ribizli és barack aromáját egyáltalán nem érzem belőle. Nem tartom kifinomult, lágy elegáns illatnak, lehetne púderesebb, ha sokat fúj az ember, inkább szúrossá válik.
Összefoglalóan ruhára, kendőre, hajra használva nekem tetszik, üde, kis kellemes tavaszi-nyárias illat, de még soha senki nem dicsérte meg, vártam valami pozitív visszajelzést a környezetemből, de eddig semmi :/
Teljes áron szerintem annyira nem éri meg, úgyhogy érdemes megvárni akcióban.

Update: Másfél hónap használat után megváltozott a véleményem (egy része) és értékelésem a termékről. Megadom neki az 5*-ot, mert a nyári kánikulában is nagyon jól teljesít, üde friss illatfelhővel burkol be. Igaz, napközben érdemes újrafújni, de nem változik meg a bőrön az illata a meleg, rohangálós időben sem. Jókedvet sugárzó, fiatalos friss illat, van amikor épp erre van szükség.

Sundance Lippenpflege Stift 30 Hoch

Sundance Lippenpflege Stift 30 Hoch
2020. augusztus 4.

Nagyon jól bevált, tápláló és szuperül véd a napsugárzástól. Vastagon bekenve bőven kitart néhány órát, és az evés-ivásnak is kiválóan ellenáll.
Egy kis halvány, szép csillogó bronzos színt is ad, ami különösen tetszik. Bár az enyémnek a fenti képpel ellentétben sötét krémszíne van, talán az újabb 2020-as változat...
Láttam az oldalon fenn van egy másik ugyanilyen nevű termék, nem tudom mi a különbség köztük (?)

Zara Femme (2013)

Zara Femme (2013)
2020. augusztus 4.

A Zara illatok ranglistájában nálam ez benne van a top 3-ban :) Nagyon finom, édes, tiszta, nőies illat, ráadásul rendkívül tartós! Az egyszerű fehér, mégis elegáns és letisztult üvegcse is tetszik, nagyon jól tükrözi magát az illatot.

Avon Naturals Cukrozott Szilva és Vanília Bőrtápláló Testpermet

Avon Naturals Cukrozott Szilva és Vanília Bőrtápláló Testpermet
2020. augusztus 4.

Magamon parfümöt használok, a testpermeteket csak a ruhásszekrényben, lakásban, fürdőszobában használom légfrissítőnek, mert jobban tetszik az illatuk, mint a kifejezetten erre a célra szánt erős szagú sprayké.
Ez egy édes, kissé nehéz, tartós illat, olyan karamelles-cukros. Konkrétan a szilvát és vaníliát nem nagyon érezni benne, de az össz illatélmény egész jó. Viszont kicsit többet fújva már túlságosan tömény, fullasztó.
A célomnak megfelelt, elfújkáltam, egész sokáig kitartott a flakon, de újra nem vásárolnám.
Ha valaki rendeltetésszerűen -bőrre/parfümhelyettesítőként - használja, akkor inkább a fiatal tizenéves/huszas évek eleji korosztálynak lehet opció...