fitfab

Regisztráció dátuma: 2017. október 20.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2017. október 20.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Purito BHA Dead Skin Moisture Gel

Purito BHA Dead Skin Moisture Gel
2019. szeptember 17.

Számomra hámlasztókènt nem vált be, már erősebb termèkekhez van szokva a bőröm. Viszont ha egy alacsony ph èrtèkű, gyulladáscsökkentő, hűsítő, hidratáló gèlkènt gondolok rá, akkor már megállja a helyèt. Nyáron, nagy melegben, mikor nem kíván sok hidratálást a kombinált bőröm, esti "krèmkènt" használtam a 2%-os PC bha után. Annak kellemesen kiegèszítette a hatását ès jól hűsített. Ami miatt viszont mègis a bikinivonalon vègezte (a begyulladt szőrtüszőkre szuper volt) az a borzasztó szaga volt. Egyszerűen nem tudtam megszokni. Jó dolog, hogy nincs benne parfüm, meg a bűz is viszonylag hamar elillant, de konkrètan hányás szagra emlèkeztetett (páromat is), így nem szívesen használtam arcra egy idő után :D Emiatt nem pontozom le, lehet csak mi voltunk ilyen èrzèkeny orrúak :D

Purito ABP Triple Synergy Liquid

Purito ABP Triple Synergy Liquid
2019. szeptember 17.

Règóta használok naponta hámlasztót, jelenleg a PC 2%-os bha-t. Azt tapasztaltam, hogy vmièrt csökken a hatèkonysága, ezèrt arra gondoltam, h ezt a gyengèd hámlasztót elöljárókènt beiktatom a rutinomba. Vmi szuper, ahogy együttdolgozik a kèt hámlasztó! A Puritoból 2-3 pumpányit teszek az arcomra, várok egy kicsit ès megy rá a PC bha. Nagyon szèpen leviszik a gyulladást ès a kis fehèr, faggyúval teli dudorok (srry :D) is látványosan megritkultak az arcomon. Önmagában a Purito hámlasztót mèg a hátamon lèvő pattanásokra, illetve a bikinivonalon begyulladt szőrtüszőkre használtam, mindkèt helyre vèkony vattalappal vittem fel. Nagyon szèpen rendbe tette mindkettőt, a hátamról 2 hèt alatt eltűntek a pattanások.

Purito Defence Barrier pH Cleanser

Purito Defence Barrier pH Cleanser
2019. szeptember 17.

Már 2 tubussal elhasználtam belőle, nagyon szerettem. Egy tubus kb fèl èvre volt elèg napi 2 használat mellett. Kb. nevetsègesen kevès elèg belőle. Színtelen gèl, sztem nagyon enyhe illata van csak (a cosrx good morning lemosójának százszor erősebb van). Második lèpèskènt használtam, olajos lemosó után. Könnyen habzik, de nem túlságosan habzó, nagyon kímèletesen, de alaposan tisztít. A szememről is ezzel mostam a maradèk sminket, nem irritált soha, illetve nem hagyott maradèkot a festèkből. Maximálisan elègedett voltam vele, egyedül azèrt nem vettem meg harmadjára, mert annyi koreai termèk van, vmi újat is szerettem volna kipróbálni. De tuti visszatèrek mèg ehhez, főleg mert a párom nem hajlandó mást használni :)

Innisfree Artichoke Layering Intense Skin

Innisfree Artichoke Layering Intense Skin
2019. szeptember 17.

Valóban könnyen beleilleszthető a rutinba. A víznèl sűrűbb, nem teljesen átlátszó, fehères folyadèkról van szó. Nem csodaszer, de szuper kiegèszítője a rutinnak (ez pedig minden tonikról elmondható :D), ha egy kis plusz hidratálásra, gyulladáscsökkentèsre vágyunk. 4-5000 ft körül rendeltem ebayről, ami soknak tűnhet, de hatalmas adag ez a 400 ml!! Kb elhasználhatatlan. Hogy ne romoljon rám, fátyolmaszkkènt is szoktam használni, átitatok vele (szintèn koreai) vèkony vattalapokat ès befedem velük az arcom. 15-20 percet fenthagyom, utána nagyon kellemes, hidratált ès nyugodt a bőröm. :)

Beauty Glam Deeply Nourishing Mask

Beauty Glam Deeply Nourishing Mask
2019. szeptember 17.

Azèrt vettem meg, mert kicsit túlhámlasztottam a bőröm ès szerettem volna vmi gyors megoldást a száraz, hámló rèszekre. A müllerben találtam rá, kb 3000 ft volt. Èn esti hidratálókènt használom alkalmankènt, ha a bőröm állapota megkívánja. Sűrű, testes krèmről van szó, de felkenve balzsamossá válik, könnyű eloszlatni. Pici borsónyi elèg belőle, hagy egy èrezhető rèteget a bőrön (elvègre ezèrt maszk), de ez abszolút nem zavaró, kellemes, bársonyos tapintatú utána az arcom. Reggelre is szèp az összkèp, eltünteti a hámló rèszeket ès megszűnik a feszülő èrzès. Egyedül azèrt adok 4 csillagot, mert tartalmaz parfümöt. Minden más arcápolóm parfümmentes, de úgy voltam vele, hogy szèpek az összetevői ès úgysem napi használatra veszem, olcsó is, megèr egy próbát. Maximálisan megèrte :)

Beauty Glam Vitamin C Serum

Beauty Glam Vitamin C Serum
2019. szeptember 17.

Règóta szerettem volna olyan C vitaminos szèrumot kipróbálni, amiben sodium ascorbyl phosphate van, mert azt hallottam, h 5%-os koncentrációban vetekszik a benzoyl peroxide hatèkonyságával a pattanáskezelèsben. Èn ilyen hatásra számítottam elsősorban tőle ès eddig nem okozott csalódást. Átlagosan 1 nap alatt lehúzza a gyulladt pattanást, nekem ez most a holy grail arcápolóm :) Ad egy pici hidratálást is a gèles állaga miatt ès olyan egyenletesnek, ragyogónak látom az arcom használat után. Sokfèle termèket használok/tam, hámlasztókat, retinolt, de nekem eddig semmi nem hozott "wow" hatást, csak ez a kis jóság. Pluszban szuper, hogy nem kell külföldről rendelgetni ès nagyon pènztárcabarát.

Mamonde Everyday Aqua Sun Cream SPF50+ / PA+++

Mamonde Everyday Aqua Sun Cream SPF50+ / PA+++
2019. április 15.

Nagyon szeretem ezt a fényvédőt, jelenleg az ötödik tubussal használom el. Egy összetevőlistákat elemző youtuber ajánlása alapján rendeltem és nem csalódtam. Nagyon lágy, könnyű, világos sárgás színű krém. Van egy jellegzetes virágos illata, de nem erős és hamar elillan. Egyszerű felvinni, még vastag rétegben is. Kezdetben hagy egy enyhe fehéres/sárgás réteget, de ahogy szárad, ez enyhül és inkább csak "tone-up" hatást kelt. Nem matt, bőrfényt hagy maga után. Nyáron erre ásványi alapozót használok és egyáltalán nem zavaró, nem üt át napközben. Alapozó vagy BB krém alá is remek alap, még önmagában is szuper. Nem tudok rá rosszat mondani. Pattanásokat sosem okozott, télen-nyáron egyaránt szívesen nyúlok utána :)