florcsiii

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 22.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 22.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Histoires De Parfums Blue Bottle 1.2

Histoires De Parfums Blue Bottle 1.2
2022. április 7.

Múltkor rendrakás közben találtam ebből a parfümből egy mintát, emlékeztem, hogy tetszett, de mikor kinyitottam, fuuuu rögtön tudtam, hogy ebből baj lesz. Nagyon hasonlít Tom Ford Soleil Neige illatához, ami életem top3 illata között van, kicsit talán édesebb. Másnap mikor munkába mentem, az egész mintát magamra borítottam (😂), mert úgy voltam, hogy ezt az illatot egésznap éreznem kell (kb. 0,7 ml volt a mintában, szóval nem volt nagy nyakon borítás). És éreztem is egésznap, nagyon tartós és a hatósugara is pont megfelelő. Érdekes, hogy az előző kommentelő környezete utálta, az én környezetem meg dicsérte, bár biztos, hogy nem egy "általános tucatillat".

Lattafa Ana Abiyedh Rouge EDP

Lattafa Ana Abiyedh Rouge EDP
2022. április 7.

Nagyon szeretem a Baccarat Rouge 540-et, de irreálisan fújkálom magamra (mármint irreális mennyiségben). Én nem tudom miért, de ennél az illatnál nem érzem a határt, úgy öntöm magamra, mintha nem lenne holnap, szóval bocsánatot kérek a velem utazóktól (bár inkább a parfümfelhőben utazzunk, mint az izzadságszagban 😜). Szóval ez a nagy fújkálás azért annyira nem olcsó mulatság, ezért úgy gondoltam, hogy munkába jó lesz valami olcsóbb verzió is, ezért esett erre a parfümre a választásom. Nagyon jó kis dupe ez, de azért nem tökéletes. Tartóssága és a hatósugara nekem kicsit rosszabb, bár tizedébe kerül kb., szóval elfogadható. Illatban egyébként kb. 90%-os lehet a hasonlóság, ugyanúgy ott van az a jódós-gyógyszertári illat az elején, ami utána átmegy egy kellemes, meleg, fás-édeskés illatba. Az üvege brutál nehéz, ezzel simán leütöd a betörőt. Érdemes betárazni belőle, mert hullámokban lehet csak beszerezni.

Estée Lauder Re-Nutriv Ultra Radiance Liquid Makeup SPF 20 Alapozó

Estée Lauder Re-Nutriv Ultra Radiance Liquid Makeup SPF 20 Alapozó
2022. április 7.

Tavaly ősszel vettem ezt az alapozót, 2C2 Pale Almond árnyalatban, a Double Wear-ből is ez a színem, szóval vakon megrendeltem. Szerencsére nincs eltérés a kettő között, tényleg ugyanaz a szín. Az alapozó egy súlyos üvegben van, aminek a tetején műanyag kupak van és ennyi pénzért már alapból jön vele a pumpa is. Az üveg teljesen átlátszó, tökéletesen követhetjük az alapozó fogyását; a pumpája pedig tökéletesen adagol. Maga az alapozó: tökéletes finishe van, nem matt, de nem is csillogó; a fedése közepes, de szépen építhető és nincs illatosítva. Tartóssága tökéletes, izzadhatok, sírhatok, maszkot hordhatok, ugyanúgy minden fentmarad, de természetesen a telefont/zsepit/maszkot megfogja. Mostanság a száraz bőröm kezd visszatérni normálisba, de ez az alapozó nem szárítja tovább a bőröm, illetve nem is emeli ki a száraz részeket. Elég drága alapozóról beszélünk, szóval amikor megvettem, elvártam, hogy ilyen jó legyen, ahogy leírtam, de nem csalódtam.

Chanel Le Volume Révolution De Chanel Mascara

Chanel Le Volume Révolution De Chanel Mascara
2022. április 7.

Igazából csak azért vettem meg, mert a zsibin fent volt jó áron. 🤣 Láttam a negatív kommenteket, aztán úgy voltam, hogy áron alul veszem, nagy baj nem lehet. Szóval kicsit szkeptikusan kezdtem el használni, de én imádom! Amúgy is sok és hosszú pillám van, ez a spirál meg fel is turbózza őket! Nem kenődik jobban, mint bármelyik másik spirálom, viszont sokkal nehezebb lemosni; sokkal ragaszkodóbb, mint amikkel eddig dolgoztam. Amit észrevettem, el kezdte irritálni a szememet, viszont eddig akárhányszor allergiás lettem egy spirálra, a testem kb. 2 nap alatt egyértelmű jeleket küldött, így rögtön leálltam. Most viszont ilyen határeset lehet, mert másnapra mindig elmúlik az irritáció. Az előző véleményezők írták, hogy nekik besűrűsödött kb. 1 hónap alatt a cucc, hát én kb. 2 hétnél járhatok, visszatérek, ha nálam is megesne. Maga a spirál nem rossz, nekem tetszik, csak az irritáció és nehezen lemoshatóság miatt 4*.

Chantecaille Vibrant Oceans Radiance Chic Cheek And Highlighter Duo

Chantecaille Vibrant Oceans Radiance Chic Cheek And Highlighter Duo
2022. január 20.

Nekem Rose árnyalatban van meg, ami tartalmaz egy világos rózsaszín pirosítót és egy világos arany highlightert. Sokáig vártam, hogy leárazzák, mert szerintem elég drága volt, ahhoz képest, hogy 6 gramm az egész. Maga a termék amúgy csodálatos, a csomagolása metál kék és a tetején nekem egy bálna van. Mielőtt megvettem olvastam valahol, hogy kipotyognak a színek, szóval mikor megjött, már ezzel a tudattal nyitottam ki a tokot és tényleg kipotyogtak...Mondjuk majdnem 30ezer forintért hogy nem sikerül beragasztani normálisan, az szégyen...Mindkét színen egyébként ott van a képen látható hullám mintázat, az nagyon jól néz ki. A púder pont megfelelően pigmentált, nem leszek egy porszemtől bohóc, de szépen lehet építgetni. A highlighter ugyanez. Tartóssága mindkettőnek kiváló és illata egyiknek sincs. Kb. 1 éve használom és alig látszik a fogyás, a hullám mintázat kopásából lehet egyedül kivenni, hogy tényleg használatban van.
Maga a termék amúgy nagyon jó, nem ájulok el tőle, de nem is csalódtam, kb. 16ezret fizettem érte, nem bántam meg, de eredeti áron rablás lett volna szerintem.

Tom Ford Ombré Leather Parfum

Tom Ford Ombré Leather Parfum
2022. január 20.

Azért is szeretek külföldön vásárolni, mert ott mindig kapok valami kis mintát, akár 1 euroért, akár 1000 euroért vásárolok. Itthon meg szerencsém van, ha nem dobnak ki a boltból a vásárlás után. Morgásomat most be is fejeztem, szóval: mintám van ebből a parfümből, aminek nagyon örülök, mert mindig is ki szerettem próbálni, de sosem jutottam el odáig. Ahogy megkaptam a mintát rögtön a csuklómra fújtam és rögtön bele is szerettem ebbe az illatba! Rajtam kőkemény bőr illat egy kis virágos beütéssel, nagyon különleges, de a jó irányba! Miután rájöttem, hogy ez nekem tetszik, élesben is bevetettem, fújtam mindenhova és akkor jött sajnos a felismerés: tartóssága rajtam 0, semmi. Semmin nem éreztem pár óra elteltével, sem ruhán, sem bőrön, sem hajon. Kár érte, mert egy nagyon különleges illat, de mit csináljak a különlegességgel, ha kb. 1 órán át érződik?!

Giorgio Armani Eccentrico Palette

Giorgio Armani Eccentrico Palette
2021. december 7.

Kb. már szeptemberben azután kutattam, hogy melyik márka milyen karácsonyi kollekciót fog majd kidobni az ünnepek közeledtével. Ahogy telt az idő és jelentek meg a kollekciók, úgy lettem egyre csalódottabb, számomra semmi érdekes és "várnivaló" (1-2 kivétellel) nem volt sehol sem. Kb. november elején láttam meg ezt a palettát külföldi webshopokban és akkor tudtam, hogy na én ezt megveszem. Nem is gondoltam, hogy itthon is kapható lesz, de kellemesen csalódtam! Szóval megjelent a paletta itthon, én meg gyorsan le is csaptam rá, kicsit attól féltem, hogy elkapkodják, bár a közel 44ezres árat látva már nem is féltem annyira. 🙄
Igazából Tarzicia leírt minden hasznosat előttem. A csomagolás tényleg óriási és nagyon szép. A piros, szivaccsal bélelt doboz rendkívül igényes, olyan mintha valami ékszer lenne majd benne. A paletta doboza műanyag, de tényleg nem gagyi, én a mégneses záródást hiányolom, de igazából ez már csak kekeckedés. 😋
Maga a termék: ilyen gyönyörű palettát még nem láttam, főleg nem ekkora méretben. Ez a 3D kristályos téma nagyon szép, nagyon illik az egész gondolathoz. A színek szerintem sokkal szebbek, mint a netes swatchokon és sokkal szebben csillognak. Minden szín tökéletesen megállja a helyét önállóan is. Egy évben szemhéjpúdert kb. 10x használok, szóval ezt a palettát én az arcomra vettem, de úgy érzem, hogy kb. minden színt fel tudok használni highlighterként/pirosítóként. A jobb felső sarokban lévő magenta szín gyönyörű pirosítóként, a bal középen lévő rószaszínes-aranyos szín tökéletes highlighterként - még csak ezeket a színeket használtam élesben.
Az egész paletta 28 gramm, lehet még az unokáimat is ezzel fogom kifesteni 50 év múlva. Nagyon drága volt, de szerintem ez egy kivételes paletta, nagyon igényes és műalkotás minden porszeme.

Estée Lauder Pure Color Whipped Matte Lip Color Folyékony Rúzs

Estée Lauder Pure Color Whipped Matte Lip Color Folyékony Rúzs
2021. október 11.

Nem nagyon tetszenek ezek a púderes "folyékony" matt rúzsok, mert mind olyan mintha csak színes liszt lenne és még nem is tartósak és még szárítanak is. Ez volt a véleményem addig, amíg ezt a rúzst meg nem vettem. Kb. 1-2 hete jöhetett az email az EL-től, hogy van ez az új termék, én meg jól rá is ugrottam. A 933 - Maraschino árnyalatot választottam, ami az amerikai EL oldal szerint egy hideg tónusú, rózsaszínes piros. És valóban az, egyébként a magyar EL oldalon lévő rúzs minta kép is teljesen élethű! Szóval maga a rúzs egy műanyag tubusban van, amit arany kupak zár, sima applikátoros a kiszerelés, nem ez a szivacsos téma (mint a Chanel-nél). A műanyag tubus egyébként meglepően minőségi: olyan a színe, mint a rúzsnak, matt felülete van, arannyal van ráírva, hogy EL. És akkor a rúzs: a rúzs állaga valóban habos - mint ahogy a neve is mondja -, de felvitel után rögtön szárad. Evést-ivást meglepően jól bírja, nyilván kopik meg mindenen nyomot hagy, de nagyon szépen kopik. Étkezés után simán ki lehet javítani azt, ami eltűnt, nem látszik. Kicsit szárít, bár ennél a formulánál szerintem ez várható volt. Azt mondom, hogy ezt jól összehozta az EL, egy kevésbé feltűnő szín szerintem kb. tökéletes rúzs lehet a mindennapokban.

Givenchy Prisme Libre Skin-Caring Glow Foundation

Givenchy Prisme Libre Skin-Caring Glow Foundation
2021. szeptember 6.

Nagyon szeretem a Givenchy sminktermékeit, így mikor megtudtam, hogy jön ez az alapozó, tűkön ülve vártam a megjelenés napját. A szín választásnál kicsit bajban voltam, mert egy korábbi Givenchy alapozómnál a hideg/rózsás tónus azt jelentette, hogy narancssárga az alapozó, és nagyon féltem, hogy ez is ilyen lesz, de szerencsére nem! A C240-es árnyalatot választottam, ami tényleg rózsaszínes és nem barackos! Amikor megjött az alapozó meglepődtem, a többi alapozóhoz képest elég nagy és nehéz üvegben van. Maga az alapozó egyébként hozza, amit ígér: könnyű fedés, természetes finish-sel. A fedését lehet építeni és a tartóssága is nagyon jó, rajtam egésznap ott van. Szerencsére a száraz részeket az arcomon nem emeli ki, illetve nem is szárít tovább. A por állagú pirosítók, highlighterek szépen mutatnak rajta, jól is tartja őket; a folyékonyaknál érzek egy kis bizonytalanságot, de nem vészes. Van valami alapillata, de engem nem zavar. Összességében egy jó kis alapozó ez, szeretem.

Giorgio Armani Neo Nude A-Blush

Giorgio Armani Neo Nude A-Blush
2021. szeptember 6.

Egy leárazás keretein belül jutottam hozzá, teljes áron biztos, hogy nem vettem volna meg. A legsötétebb árnyalatot vettem (mivel csak az volt leárazva és a netes swatchok alapján nem éreztem úgy, hogy ezzel a termékkel túlzásokba lehet esni), 54-es Magenta, ez egy sötét rózsaszínes, bogyós árnyalat. Szerencsém volt, ez a pirosító tényleg nem pigmentált annyira, hogy a legsötétebb árnyalat is elüssön a fehér bőrömtől. Maga a pirosító egyébként nem rossz, én ujjal szoktam eldolgozni, teljesen természetesen hatást kelt. Tartóssága is jó, egésznap az arcomon van. Igazából jó kis termék, nem egy csoda, én kb. 5 ezerért vettem, annyit ér, többet semmiképpen nem.