Formidable

1900 pont

Regisztráció dátuma: 2017. június 17.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

1900 pont

Regisztráció dátuma: 2017. június 17.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Babydream Extra Sensitive Dusche & Shampoo

Babydream Extra Sensitive Dusche & Shampoo
2021. december 5.

Első "mindenmentes" samponom, és a legelső hajmosásnál annyira bejött, hogy ketten is megdicsérték a hajamat, mennyire szép, pedig semmit nem csináltam vele, csak ezzel mostam meg. Sajnos ez a csoda csak akkor jött össze, idővel egyre inkább azt éreztem, hogy magában nem elég, három mosás és öblítés után sem elég tiszta a hajam, plusz gyorsabban is zsírosodik, így most a papayás alverdéssel használom (első mosás az, második ez), viszont még így is azt érzem, hogy túl gyorsan zsírosodik. Sajnálom, mert szerettem volna szeretni és leváltani az SL(E)S-es samponjaimat, de így nem tudok ezzel kibékülni. :( Vékonyszálú, egyenes, gyorsan zsírosodó hajam van, és sajnos egyre inkább azt érzem, nincs az a sampon, ami legalább picit kitolná a hajmosások közti időt számomra - pont emiatt nagyon elszomorít, ha már a hajmosás utáni első napot sem bírja a hajam, mint ezzel. :( Sok esélyt adtam neki, sokféleképpen próbáltam, de nem jött be, így még keresem az igazit.
Kipróbáltam viszont tusfürdőként is, és arra nekem bevált. A kissé sűrűbb, géles állaga miatt nem kell belőle túl sokat használni, szépen habzik és kíméletesen tisztít, úgy érzem, szereti is a bőröm, mert talán nem szárad annyira és mintha a hátamon sem lenne annyi akné. Olyan tisztaság illata van, mint a frissen mosott ruháké - eleinte fura volt az illatos tusfürdőim után, de megszerettem. Tusfürdőnek biztos, hogy újra fogom venni.
Samponként 3, tusfürdőként 5 csillagos, így átlagolva 4-et adok rá.

Babylove Ultra Szenzitív Ápoló Babaolaj Mandulaolajjal

Babylove Ultra Szenzitív Ápoló Babaolaj Mandulaolajjal
2021. november 28.

Szintén olajos lemosóként próbáltam ki, a skincare csoportokban és itt látott ajánlások hatására.
A csomagolás katasztrófa, nem is értem, miért ilyen flakonban árulják - mindenfelé folyik, ezért át is töltöttem egy pumpás flakonba, így pedig lényegesen kezelhetőbb.
Eleinte dilemmáztam, hogy fair-e véleményt írni úgy a termékről, hogy nem arra használtam, amire kitalálták, de rájöttem, a többség valószínűleg azért fog rákeresni, mert ugyanerre a célra venné meg. Mivel az olajos lemosók elég drágák, gondoltam, low budget megoldásként kipróbálom ezt, ha már annyian ajánlják. Az ujjaimmal vittem fel száraz bőrre, belemasszíroztam, majd nedves ujjakkal ismét végigmentem rajta, végül pedig a vízbázisú lemosómmal gond nélkül el tudtam távolítani. Különbséget nem éreztem, de gondoltam, biztos hatékonyabb így a tisztítás. Két héten át rendszertelenül használgattam olyan napokon, mikor épp sminkeltem vagy vízálló fényvédő volt rajtam, majd a harmadik héten elkezdtem minden este használni. A második hét közepéig semmi extra nem történt, de onnantól kezdve egyre több piros folt és néhány kis akné is megjelent az arcomon. Eleinte azt hittem, valami más lehet a gond, hiszen eddig nem okozott irritációt ez az olaj, viszont az egyik skincare csoportban pont belefutottam egy tag posztjába, aki hasonló problémára panaszkodott és a rutinját is megosztotta - benne ezzel a termékkel. A posztra azt válaszolta Okosszépség Dóri, hogy először is hagyja el a rutinból ezt az olajat, mert ez nem olajos lemosó, ezért ne is használja annak. Erre többen reagáltak, hogy ezt pedig a csoportban is sokan ajánlják, amire Dóri végül azt írta, hogy ezt inkább ne ajánlgassuk, és akinek eleve problémás (pl. aknés, miliás stb.) bőre van, az különösen felejtse el. Ezen a ponton én is elég butának éreztem magam, amiért azt hittem, egy ápoló masszázsolaj majd jó lesz olajos lemosónak, de tényleg annyian javasolták... Végül Dóri tanácsára elhagytam teljesen, és láss csodát, 4 nap alatt eltűntek a piros foltok és a kis pattik is.
Persze, lehet, hogy van, akiknek nem okoz problémát, good for you, viszont számomra a tanulság az volt, hogy ha problémás a bőröd, valószínűleg nem éri meg ezzel kísérletezgetni. Tudom, sokunknak nem fér bele anyagilag egy 7000 Ft-os olajos lemosó, de ez a termék nem erre való, így nem kezelhetjük olcsóbb alternatívaként, illetve nem olyan fontos az olajos lemosás, hogy megérje egy irritációt kockáztatni és plusz szemetet termelni, ha aztán nem válik be (még én sem tudom, mit kezdjek a megmaradt olajjal...). Vannak kíméletes micellás vizek (pl. Mixa Very Pure), ha szükségünk van a dupla lemosásra, és ezek is teljesen megfelelnek a célnak - irritáció nélkül.
3 csillagot adok, mert ápoló masszázsolajként nem tervezem kipróbálni, így meg nem akarom annyira lehúzni, hiszen nem a gyártó reklámozta, hogy lemosónak is jó, viszont az kétségtelen, hogy a csomagolása vacak.

Isana Anti-Schuppen Shampoo Wasserminze & Aventurin

Isana Anti-Schuppen Shampoo Wasserminze & Aventurin
2021. november 28.

Vékonyszálú, egyenes, a tövénél gyorsan zsírosodó, időnként korpásodásra hajlamos hajamra használom régóta.
Mivel általában kétszer mosom és öblítem a hajam, többnyire különböző sampont használok az első és a második mosás alkalmával. Eddig egy nála erősebbel (SLS-t és SLES-t egyaránt tartalmazó) kombináltam, így egészen bevált, viszont igyekszem gyengédebb, SL(E)S mentes samponokra átállni. Pár hete újra meggyűlt a bajom a korpával, akkor vettem elő újra ezt a sampont. Sajnos SL(E)S mentes samponnal párosítva (vagy korábbi próbálkozások alapján magában), nekem gyorsabban zsírosodik a hajam tőle. :( Viszont a korpásodás kezelésére bevált (és ezt is ígéri), így összetevők ide vagy oda, nem tudok neki 4 csillagnál kevesebbet adni (szívem szerint talán 3,5-öt kapna). Ha találok nála jobbat erre a problémára, update-elek.

Eucerin DermoPure Mélytisztító Arclemosó Zselé

Eucerin DermoPure Mélytisztító Arclemosó Zselé
2021. november 28.

Bőrgyógyász javasolta bő egy éve, és azóta nem is nyúltam máshoz. Előtte egy másik lemosót használtam ("Garnier Pure Arctisztító Gél apróbb bőrhibák ellen és a pórusok összehúzásáért"), de amint átváltottam erre, realizáltam, hogy az előző után mindig húzódott a bőröm, amit ezzel nem tapasztaltam.
A pumpás kiszerelését imádom, és irtó sokáig (alsóhangon 6 hónapig) elegendő, így pedig az ára is kedvezőbbnek tűnik. Kellemes használni és alaposan, de kíméletesen lemos mindent. Nem mondom, hogy nem kacsintgatok a CeraVe lemosók felé az SLES tartalma miatt, de ehhez bármikor visszatérnék, még ha le is váltom egyszer.

És akkor a személyesebb élmények a használatával kapcsolatban:
Mikor bőrgyógyászhoz fordultam, tele voltam aknéval és irtó egyenetlen volt a bőröm. Miután elkezdtem ezt a lemosót használni, idővel lényegesen szebb lett a bőrképem; nem lettem varázslatosan aknémentes, de azért sokkal kevesebb volt már, pedig akkoriban gyakorlatilag a lemosásnál megállt a skincare számomra*.
Az újabb áttörést az hozta, mikor néhány hónapja elkezdtem a tudatos bőrápolást. Habár SLES van ebben, benne hagytam a rutinomban, viszont már csak esti lemosásra használom. Biztos vagyok benne, hogy a most már lassan szépülő bőrömet nagyrészt a teljes rutinomnak (jelenleg: lemosás, hidratálás, SPF, heti néhányszor BHA és niacinamide) köszönhetem, de nem lepne meg, ha kiderülne, hogy az egy évvel ezelőtti javulás ennek a lemosónak a számlájára is írható.

*Hozzáteszem, hogy a lemosó mellett két krémet írt még fel a bőrgyógyász, egy patikai kikeverőset és Zindaclin 1%-osat, amit túlzás, hogy az előírásnak megfelelően minden nap, de kb. 2 hónapig rendszeresen használtam, amikor is a kikeverős elfogyott. A pandémia úgy hozta, hogy csak egyszer tudtam a bőrgyógyásszal konzultálni, így másodjára nem lettek már kiírva.

Isana Coffein Aktiv Sampon

Isana Coffein Aktiv Sampon
2021. november 22.

Kissé géles állagú, lila színű sampon, az illata különösebb benyomást nem keltett bennem. Még néhány hónapja valamiért nagyon felkeltette a figyelmem a boltban, és annyira piszkálta a fantáziámat, hogy egyszer csak belecsusszant a kosaramba. Azóta próbálok kicsit jobban utánanézni a kozmetikumok összetételének, és most már biztosan nem venném meg az indokolatlanul sok színezőanyag (miért kell lilának lennie?) és illatanyag miatt, no meg az SLES-re is próbálok jobb alternatívát keresni.
Extra vékonyszálú, egyenes, a tövénél gyorsan zsírosodó hajam van, töredező hajvégekkel. Adtam több esélyt is ennek a samponnak, de a vége mindig ugyanaz lett: sokkal hamarabb elkezdett zsírosodni tőle a hajam és egyáltalán nem hatott dúsabbnak sem. Mivel nem hónapokig használtam, a hajnövekedésre biztosan nem volt elég ideje hatni (bár őszintén szólva kétlem, hogy amúgy megtenné* 😅).
Két csillagot kap, mert irritációt vagy egyéb durva reakciót nem váltott ki, de számomra egyébként pénzkidobás volt (de legalább egy újabb lecke, hogy meg kell tanulnom okosabban vásárolni 🤷).

*A koffein hajnövekedésre (nem) gyakorolt hatásáról Okosszépség Dóri posztját azért itt hagynám: https://www.instagram.com/p/CStZfAZoOhk/?utm_medium=copy_link

Eucerin Sun Oil Control Napozó Krém-Gél Arcra SPF30+

Eucerin Sun Oil Control Napozó Krém-Gél Arcra SPF30+
2021. november 2.

Számomra ez A Fényvédő. :) Az itteni és a skincare csoportokban olvasott rengeteg pozitív vélemény hatására vettem meg mint első fényvédőt, és azt kell mondjam, a legjobb döntést hoztam. :) Könnyedén és szépen eldolgozható, egyáltalán nem hagy fehér nyomot, és nem is éreztem azt utána, hogy van valamilyen plusz réteg az arcomon. Nem mattult le teljesen, viszont egyáltalán nem csillogtam tőle úgy, mint aki zsírosbödönbe fejelt, amit még én is el tudtam fogadni, pedig teljesen matt bőr iránt ácsingózok (engem nem nyert meg a dewy finish trend :D). Alapozót, korrektort nem szoktam használni, maximum színezett púdert (és más por állagú termékeket), ezekkel szépen együttműködött. Nem árt alá egy kis hidratáló, de amúgy az én bőrömet nem szárította, nem irritálta.
Nagyjából 3 hónapra elegendő mennyiség van benne, így érdemes vele kalkulálni (szerintem ez hasznos infó, az átlátszatlan csomagolás miatt én folyamatosan azon aggódtam, hogy mikor fog kifogyni, mikorra kell valami utánpótlást kerítenem, hiszen mostanában komoly készlethiány van belőle, így muszáj volt alternatíva után kutatnom).
Eredetileg az 50 faktorosat szerettem volna megvenni, lévén, júniusban kezdtem használni és az én fehér bőröm könnyen megég, viszont már akkor is csak a 30 faktorosat találtam meg. Egye fenyő, azt vettem meg végül, és bár ez nyilván nem egy követendő dolog, végül a horvát tengerpartra is ezt vittem el, ahol igazán jól teljesített: kicsit sem égtem le ott, ahol bekentem vele az arcomat (khm, a hajvonalamra nem jutott belőle, és ez sajnos meg is látszott később 😅), és akármennyire is izzadtam a nagy melegben, egyszer sem folyt bele úgy a szemembe, hogy csípni kezdje, pedig igazán érzékeny szemeim vannak. Emellett - szintén nem egy követendő dolog... - mindig csak a szálláson kentem újra a tengerpartozás után, szóval azt a néhány órát a napon és a vízben jól bírta újrakenés nélkül is (hozzátenném, fejjel teljesen egyszer sem merültem a víz alá).
Egy szó mint száz, teljesen meg vagyok vele elégedve, és minden zsíros/kombinált bőrű sorstársamnak csak ajánlani tudom, hogy tegyen vele egy próbát. Már csak azt remélem, hogy a gyártó jövőre jobban betáraz belőle, addig pedig keresem a méltó utódját.

Ben & Anna Tégelyes Fehérítő Fogkrém Aktív Szénnel

Ben & Anna Tégelyes Fehérítő Fogkrém Aktív Szénnel
2021. október 30.

Az első tégelyt tegnap használtam el, és ma meg is vettem az újat belőle. Összességében örülök neki, hogy sikerült találni egy hulladékmentes, vegán és cruelty-free fogkrémet, bár maradéktalanul nem vagyok vele elégedett. Nekem 2,5 hónapig volt elég egy üveg, és kevésbé bizonyult gazdaságosnak, mint a sima tubusos fogkrémem, hiszen az pár héttel tovább kitart általában a 25 ml-rel kisebb kiszerelés ellenére - ez valószínűleg abból adódik, hogy ennek a spatulázásához hozzá kell szokni, és ahogy egyre fogy a termék, egyre nehezebb "kikanalazni" (illetve marad is benne valamennyi a végén, amit nem igazán lehet kiszedni). Persze, aláírom, lehet, hogy én bénáztam el ezt, és ha valaki jobban boldogul az adagolással, annak tovább is kitart, viszont számomra így lényegesen drágább, mint a tubusos fogkrémeim, ezért nem tudom végleg letenni a voksom mellé, hiszen diákként nem mindig tudom megengedni magamnak.
Én nem tapasztaltam azt, hogy fehérítette volna a fogaimat, bár eddig nem sok ezt ígérő fogkrémet éreztem bármennyire is hatásosnak. :/
Most ugyanilyet vettem újra, bár őszintén szólva egy másik változatának jobban örültem volna, de nem találtam a Dm-ben csak ebből (az első üveg vásárlásakor két üzletet is megnéztem, akkor is csak ezt a verziót találtam mindkettőben, szóval most nem is mentem át a másikba). Nem volt különösebb bajom amúgy ezzel sem, csak ez az aktív szén nekem annyira nem jön be, legalábbis az íze miatt, de újravettem azért, szóval nem olyan kellemetlen. :D

L'Oreal Elsève Fibralogy Hajszálvastagító Sampon

L'Oreal Elsève Fibralogy Hajszálvastagító Sampon
2021. október 24.

Vékonyszálú, tövénél gyorsan zsírosodó, a végeknél pedig töredezésre hajlamos hajamon használtam hosszú ideig. Az illatát szeretem, illetve nekem kellemesen puhává tette a hajamat. Nem "csikorgósra" tiszít, ami számomra egy pozitívum, mert úgy érzem, az már kicsit túl sok számomra. A hajam vastagságát nem vettem észre, hogy növelte volna, illetve a hajmosások közötti időt sem tolta ki (kezdek is letenni arról, hogy ilyen csodára bármilyen sampon képes lenne, legalábbis esetemben :(). Ennél a samponnál is megfigyeltem azt, hogy egy idő után (esetében hosszú hónapokról beszélünk) mintha "hozzászokna" (?) a hajam, és kevésbé lenne hatékony, ezért néha kellett valamilyen alternatíva pár hét erejéig.
Kicsit nehéz csillagoznom, mert bár nem tartom csodaszernek, hiszen nem hozott semmi extrát az életembe, de szerettem ezt a sampont - biztosan kísérleteznék még másokkal is, talán le is cserélném, ha jobbat találnék, de bátran visszatérnék hozzá, ha valami nem válik be, viszont a tudatosabb hajápolás jegyében leváltottam SLS és SLES mentes samponra. Eleinte bevallom, hiányzott is, mert kell idő, amíg a hajam megszokja az SLS és SLES mentes samponokat, így párszor kínomban még visszanyúltam érte, de bízom benne, hogy hosszútávon így jobbat teszek a fejbőrömnek és a hajamnak. Kicsit vacillálok a 3 és 4 csillag között, de legyen egy 4-es egyelőre.

Helia-D Botanic Concept Éjszakai Hidratáló Krém (régi)

Helia-D Botanic Concept Éjszakai Hidratáló Krém (régi)
2021. szeptember 21.

Miután a nappali verziója hamar elnyerte a tetszésem, beszereztem ezt is gyorsan. Bevallom, ezelőtt sosem használtam "igazi" (arcra szánt) hidratálót, csak többfunkciós, testre és arcra egyaránt szánt termékeket estére (nappalra pedig semmit), így nincs jó viszonyítási alapom, de összességében elégedett vagyok vele: míg a korábban használt hidratálók mellett megjelentek száraz foltok az arcomon, addig emellett (és a párhuzamosan használt nappali változata mellett) ez szerencsére megszűnt. A nappalihoz képest jóval sűrűbb az állaga, de még így is elég könnyed krém - talán lehetne is egy kicsit testesebb, de mivel reggelente mindig puha és hidratált volt a bőröm (időnként ki is hagyhattam nappali hidratálást, annyira) nincs okom panaszra. Az illata kellemes, engem teljesen a borra emlékeztet, de felkenés után gyorsan elillan, így ha valaki nem szereti, ettől sem kell tartania.
Nekem egy tégely kb. 3 hónapig volt elegendő (valamivel kevesebb ideig, mint a nappali, de ez az állagukból adódik).
Nem okozott semmilyen irritációt vagy egyéb problémát, ennek ellenére szeretnék kipróbálni egy parfümmentes hidratálót is kíváncsiságból, viszont ezt bármikor újravenném. :)

Helia-D Botanic Concept Nappali Hidratáló Krém Tokaji Bor Kivonattal Normál/Kombinált Bőrre

2021. szeptember 21.

A sok pozitív értékelés hatására esett rá a választásom, és számomra abszolút hozta azt a szintet, amit az itteni vélemények alapján vártam. Bevallom, eddig sosem használtam "igazi" (arcra szánt) hidratálót, csak többfunkciós, testre és arcra egyaránt szánt termékeket estére, így nincs jó viszonyítási alapom, de összességében elégedett vagyok vele: amíg a korábban használt hidratálók mellett megjelentek száraz foltok az arcomon, addig emellett (és a párhuzamosan használt éjszakai változata mellett) ez szerencsére megszűnt. A könnyedebb állaga miatt egyszerre kevés is elegendő belőle, nekem kb. 4 hónapig volt elég egy tégely (valamivel tovább, mint az éjszakai). Az én bőröm szereti, szépen be is szívja, de a hidratáló hatása fennmarad egész nap. Az illata kellemes, engem teljesen a borra emlékeztet, de felkenés után gyorsan elillan, így ha valaki nem szereti, ettől sem kell tartania. Felkenés után az én kombinált/zsíros bőrömön azért elég fényes, de mattító fényvédőt használok utána, így egyáltalán nem csillogok jobban, mint amilyen a bőröm alapból. Nem okozott semmilyen irritációt vagy egyéb problémát, ennek ellenére szeretnék kipróbálni egy parfümmentes hidratálót is kíváncsiságból, viszont ezt bármikor újravenném, és fogom is, ha az újonnan kinézett nem válik be teljesen. :)