freja94

Regisztráció dátuma: 2017. április 20.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2017. április 20.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Mizon Snail Repair Intensive Ampoule

Mizon Snail Repair Intensive Ampoule
2018. október 7.

Akkoriban kezdtem ezt használni, amikor még nem volt különösebb probléma a bőrömmel. Semmilyen változást nem vettem észre, ellenben annak fényében, hogy "csodaösszetevőt" tartalmaz nagy koncentrációban, elviseltem a ragacsos, kellemetlen utóérzetet. Aztán kicsit szárazabb volt a bőröm a szokottnál, én pedig a hidratáló és regeneráló hatás reményében ezt kentem az arcomra. Iszonyatosan csípett, azonnal rohantam lemosni. Több helyről is tájékozódtam az összetevőkről, amikor is a lista első pár helyének egyikén megláttam az alkoholt. Nem stearyl-, cetyl-, vagy cetearyl alkohol, amik zsíralkoholok, hanem a jó öreg sima 'Alcohol' szerepel ott. Számomra ez teljesen megmagyarázta, hogy miért nem volt hatásos, hiszen a csiganyál jótékony hatását az alkohol bőven ellensúlyozza. Ezért nem éreztem soha igazán a hidratáltságot például. Nem ragozom tovább, talán még annyit mondanék, hogy bár a szilikonokat nem tekintem akkora mumusnak, mint az alkoholt, azok is tudnak ám bizonyos összetevőkkel kombinálva problémát okozni, főleg azok számára, akik kicsit hajlamosabbak is mondjuk az aknéra. Nos, ebben nem, de a hozzá vásárolt all in one krémben van belőle bőven, és ki is pattogtam tőle. Jelenleg rossz állapotban van a bőröm, ezeket viszont akkor használtam, amikor még teljesen átlagosan viselkedett, így ha akkor ilyen problémáim voltak a használatuktól, el sem merem képzelni, hogy mi történne, ha manapság a fejemre kenném őket. A két csillag azért jár, mert tényleg kiemelkedően magas a hatóanyagtartalom és a mizon etikusabb módszereket használ a mucin kivonására, mint más gyártók.

Balea Soft&Clear Anti-Pickel Peel Off Maske

Balea Soft&Clear Anti-Pickel Peel Off Maske
2018. augusztus 15.

a két csillag csak azért jár, mert úgy vettem észre, hogy lehúzás után tényleg üdébb a bőröm és mintha a pattanások is icipicit kevésbé lennének gyulladtak. ha ennyit tudna, megérné az árát, viszont sajnos ezen kívül többet ártott, mint használt. úgy láttam, hogy van/volt ennek egy agyag alapú tesója, amit szívesen használnék, viszont a lehúzhatóság miatt beletett anyagok nekem iszonyúan eltömítették a pórusaim. lehúztam, lemostam bárminemű maradványt, de másnap kipattogtam és tele lett az orrom pici mitesszerekkel. én speciel nem a mitesszerek "kiszedése" hanem megelőzés, gyulladáscsökkentés és enyhe hámlasztás céljából vettem, így igazán zokon esett, higy a bőrömet így hazavágta. TO nia+cink és valamilyen szalicilsav, plusz akár sima baleás kaolinos maszk - ennél maradok.

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5
2018. február 27.

A The Ordinary most bővült egy Marine Hyaluronics termékkel, ami nem hialuronsavas a nevével ellentétben, de tengeri vízmegkötő anyagokat tartalmaz és állítólag könnyedebb állaggal rendelkezik mint ez a szérum.
Én mégis emellett döntöttem a téli időszakban. Csínján bánjatok vele! 3 csepp már sok belőle, a kettőt remekül felszívja az arcom. A leírásban is így szerepel. Ennél többet nem érdemes, mert nem is tud többet felvenni belőle a bőr, semmivel sem lesz hidratáltabb, ellenben kukacosodni fog és nehéz érzetet hagy. Két cseppel viszont nagyon kellemes, hidratált érzetet keltett a bőrömön, és egy felszíni hidratálóval rétegezve tartós is maradt a hatása.
Néhány véleménynél olvastam, hogy ha abbahagyja valaki a használatát, visszatér a dehidratáltság. Ez azért van, mert a hyaluronsav nem egy hosszú távon jelenlévő hatóanyag, folyamatosan pótolni kell, így addig tart a hatás, amíg rendszeresen használod.

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2018. február 27.

Az egyetlen retinoid amit használtam, szeretném hamarosan újavenni.
Az állaga kellemes, szépen hidratál is a hatása mellett. Én sajnos túlzásba estem, gyors változást akartam, így érzékennyé vált a bőröm is, de amint visszafogtam magam semmi pirosság, semmi hámlás nem jelentkezett. Eleinte a "purging" szakaszban pattanásaim jelentek meg, azonban ez az időszak hamar lecsengett. Egyszerűen gyönyörű volt minden használat után a bőröm és a savas hámlasztókkal ellentétben ennél nem éreztem, hogy túl gyakran kellene használnom ahhoz, hogy az eredmény tartós legyen. A heti két alkalom tökéletes bababőrt varázsolt. Hozzá kell tennem, hogy nem küzdök ráncokkal, így e téren nem tudok nyilatkozni, viszont nagyon sok más bőrproblémám van. A pórusaim méretén és eltömődésén, a száraz foltokon, a pattanásokon remekül segített, hiszen sokkal gyorsabban újult meg a bőröm.

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%
2018. február 27.

A Deciem-től az Akneroxid, azaz benzoyl-peroxid mellé kértem ajánlást, hogy milyen rutint érdemes köré építenem. Nos, azóta az akneroxidot ritkán használom, mert az ajánlott rutin magától is teszi a dolgát.
A szuszpenzió állaga szilikonos (nem mondod :D), ezért bármilyen rutinnak a végén érdemes alkalmazni, olyannyira, hogy nekem a felszíni hidratálás (azaz a natural moisturizing factors) utánra ajálották, amin meg is lepődtem, mivel úgy látszik több réteg után is gyönyörűen kifejtette a hatását.
Nem érdemes vele túlzásba esni, külföldi kritikák szerint is érdemesebb spot-treatmentként alkalmazni, mintsem teljes arcon, bár a Deciem úgy ajánlja. Valószínűleg a szilikon miatt nekem eleinte itt-ott pici pöttyöket okozott, mikor mindenhová kentem, de amikor csak a problémás területekre tettem, oda is csak keveset, akkor semmi hasonló nyoma nem volt.
Nekem a rutinom alapköve lett, lényegében a hidratálás és a gyulladás megelőzése/kezelése a cél. A szalicilsavat teljesen elhagytam, már a benzoyl-peroxidot sem használom, ellenben ez és a niacinamid+cink kombó nálam eszméletlen hatásos.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2018. február 27.

Ár-érték arányban szuper, 3 csepp még néha sok is az arcomra.
Írtam a Deciem-nek egy mail-t, amiben megérdeklődtem, hogy a benzoyl peroxid mellett mit érdemes használnom a gyulladt pattanásokra hajlamos bőrömre, ami a benzoyl-peroxid miatt elég durván ki is száradt és hámlott. A válaszban leírt rutinban ő volt az egyik kulcsszereplő. A rutint azóta benzoyl-peroxid nélkül használom, annyira szuper. Úgy tűnik nem kellett semmi drasztikus összetevő, semmilyen retinol vagy hámlasztó, a rutinom egy kis türelemmel (egy hét) meghozta az eredményt.
A niacinamid és cink páros nem csodaszer, de rutinban az első lépések között érdemes felvinni ezt a terméket, mert valóban segít a pattanások megelőzésében.

Vichy Dermablend Korrekciós Alapozó Fluid 16H

Vichy Dermablend Korrekciós Alapozó Fluid 16H
2018. január 27.

A porcelain árnyalatra rögtön lecsaptam, ugyanis mostanában van mit fedni a bőrömön, de eddig nem volt lehetőségem kipróbálni az ilyen jellegű alapozókat a hiányos színválaszték miatt. Nos, nekem így is túl sárgás. Az én bőröm nagyon világos, de se nem rózsaszínes, se nem sárgás árnyalatú, így ritkán találok megfelelő színt, úgyhogy inkább nyilatkoznék a teljesítményről. Szem alatti karikákra egyszerűen tökéletes! Pattanásokra sajnos kevésbé. Felkenéskor a bőrbe ütögetve impresszív fedést biztosít, szépen eloszlik, azonban pár óra elteltével hiába fixáltam le, elmászott a pattanásokról, beült a széleikbe, borzalmas látvány volt. Az apró mitesszereket is kiemelte, pedig nem használok belőle sokat. Jelenleg nagyon problémás a bőröm, erre reméltem egy jó gyógyszertári segítséget, azonban hiába a sok pigment, ha nincs meg a megfelelő állag hozzá. A pigmentek így gyakran feltorlódnak bizonyos részeken, máshol pedig hiába a fixálás, a blotting papír foltokban leszedi a bőrömről (amit eddig egy alapozónál sem tapasztaltam, hiszen a felesleges faggyút felszívja, a fedésen pedig csak alig-alig ront kicsit, de nem szedte le soha az egészet). Számomra csalódás, jelenleg szem alatti korrektorként alkalmazom, arra remek. Kevesebb bőrhibával talán jobb tapasztalataim lesznek ezzel a termékkel, viszont akkor meg minek használnék ilyen erős fedésű alapozót? Összességében vegyesek az érzéseim, ugyanis ha nagyon nagy szükségem volt rá és kevés ideig ki kellett néznem valahogy, akkor megmentett, de mondjuk egy munkanap végére rosszabbul néztem ki mintha nem lett volna rajtam semmi.

Rimmel Fresher Skin Foundation SPF15

Rimmel Fresher Skin Foundation SPF15
2018. január 27.

Akciósan vettem a Rossmannban. Olyan alapozót kerestem, ami elég világos a bőrömhöz és természetesen néz ki, nem tömíti el a pórusaim feleslegesen. Azt gondoltam, hogy a reggeli fáradt bőrömön majd kicsit segít, munkába nem is akartam erős fedést, egyszóval nem vártam többet annál, amit ez az alapozó ígér. Ezerszer megnéztem, hogy ugyanazt az árnyalatot veszem-e, mint aminek a teszterét próbáltam, mert gyönyörűen mutatott a bőrömön, ilyen talán egyszer fordult elő velem (szintén Rimmel alapozó volt, de nem az itthoni drogériás színválasztékból, hanem Londonból küldte nekem egy családtag). Ehhez képest semmi köze nem volt a teszter színéhez, állagához, fedéséhez... Rózsaszínes és sötét, pedig neten is utánanéztem, hogy a tégelyen lévő árnyalat száma a legvilágosabbat takarja, így nem véthettem el. A fedése teljesen korrektnek tűnt, amikor a tesztert próbáltam, ez viszont még az enyhe szintet sem ütötte meg. cserébe viszont kaptam egy nem megfelelő színű, ragacsos, csíkos-foltos réteget a fejemre, némi egészséges fénnyel. Az utóbbi nem éri meg, hogy a többi tulajdonságát is elviseljem. A felkenése macerás, először folyik mindenfelé, aztán pedig ragacsosra szárad. Azt azért megjegyezném, hogy még bőven lejárat előtt volt a cucc, ugyanakkor teljes mértékben az volt a benyomásom, hogy romlott. Vagy ilyen borzalmas ez az alapozó, vagy pedig a Rossmann próbálta elsózni a nem megfelelően tárolt cuccait.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA
2018. január 7.

Remek krém, az ára is baráti, a 100ml-eset csak azért nem vettem meg, mert nem volt készleten, de a kisebb kiszerelés is sokáig kitart. Felkenve szinte azonnal kellemes, nyugtató érzetet kelt, az utóhatása enyhén zsíros, de ez inkább egyfajta "védőréteg" a bőrön, és jóval kevésbé zsíros, mint az általam eddig használt krémek. Tud lélegezni a bőröm. Jelenleg elvékonyodott a bőröm több helyen, minden krém csípi, még az erre kifejlesztett la roche posay termékek is, csak ez és a gyógyszertári cremor aquosus nem, az viszont mitesszereket okozott a szemem körül és csak rövid távon hozott enyhülést, de milyen áron... Nyilván bőrgyógyászt fogok felkeresni, de ez valami elképesztően megnyugtatja a száraz, papírvékony bőrt és jól védi a környezeti hatásoktól.

Oriflame Love Potion EDP

Oriflame Love Potion EDP
2018. január 7.

Ajándék lónak nem néztem a fogát, alapvetően kicsit bódító illat, jó szagolgatni (többször szagolgattam a csuklómon otthon, mint ahányszor utcára mentem benne). Nőies, téli illat, de néha az a benyomásom támadt, hogy olcsó hatása van és öreges. Nem valami tartós. Engem a Cacharel Amor Amor-jára emlékeztet valamiért, persze jóval alacsonyabb színvonalon. Adtam neki esélyt, én emiatt az utánzat hatás miatt alkalomadtán egészen kedveltem, de miután kaptam pár "pacsuli" megjegyzést anyámtól és a pasimtól is, felhagytam a használatával. Az árától jelenleg sokkot kaptam, ennyiért egyáltalán nem éri meg. Inkább veszek az árából valami jobb celebparfümöt (ritka jószág, de nem lehetetlen találni), vagy duplaennyit fizetek, de akkor egy olyan parfümöt veszek, ami akár a kedvencemmé is válhat és minőségi.