Funnyface

Regisztráció dátuma: 2016. április 5.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2016. április 5.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Biomed Vadgesztenye Krém

Biomed Vadgesztenye Krém
2018. augusztus 9.

Már több mint fél éve használom minden esete. Általában vékonyan kenem be csak a seprűvénás területeket, vagy ahol fáj. Nagyon elégedett vagyok, mert hetek alatt rendbe tette a lábamat. Persze sportolok, felpolcolom a lábam, és sok vizet iszom. Az utóbbi hetekben értornát is elkezdtem, ami a feszülő, nehézérzést elmulasztja. Borzasztó állapotban volt már a lánszáram, amikor elkezdtem használni a krémet. Igazából orvoshoz fordulhattam volna már, mert nagyon feldagadt, érintésra is már véraláfutások alakultak ki, és nagyon fájdalmas volt. Ha ez a krém nem segített volna, akkor elmegyek angiológiára. Hosszútávon nem úszom meg az orvost, tudom, de most még kitartok az új szokásaim mellett, amik beváltak. A krém önmagában nem segít, csak életmód változtatásokkal együtt működik. Az értornát és a bő folyadék fogyasztást mindenkinek ajánlom, mert rendkívül hatásos.

Winky Lux Flower Balm

Winky Lux Flower Balm
2018. június 29.

Ajándékba kaptam -Köszönöm nővérkém!- és nagyon imádom. Pink árnyalatot kaptam, magam is ezt választottam volna... Nagyon cuki! a csomagolása teljesen lekerített, mint egy kapszula. A rúzsban egy szép rózsaszín virág van. A rúzs állaga kemény, hőre éppen annyit olvad, ami elég az ajkaimra. Enyhe hidratáló hatású, könnyed formula. Ajkaimnak rózsaszín-pirosas árnyalatot kölcsönöz, és enyhe fény is ad. Nem szárítja a bőrömet. Kellmes, természetes, nem hívalkodó. Hétköznapra, amikor nem akarok erős sminket, de színtelen ajkaimra mégis szeretnék valami kis életet lehelni, kiváló. Több ez a termék, mint aminek tűnik első pillantásra.

L'Oreal Paris True Match Bőrtónushoz Igazodó Arcpúder

L'Oreal Paris True Match Bőrtónushoz Igazodó Arcpúder
2018. június 29.

Sokáig nem használtam miután megvettem, mert rossz árnyalatot választottam. Mentségemre szólhat a borzasztó drogériés világítás, a megfelelő címkézés hiánya, ami a tesztereket illeti, ami bosszantó. Persze benne volt az is, hogy valamiért nem akartam elhinni, hogy nálunk a legvilágosabb árnyalat nem a világos bőrüeknek készül. Bőrgyógyász szerint kettes a bőröm, ezért rögtön a második árnyalathoz nyúlok, ami túl sárga általában. Most már tudom, hogy a tónus is sokat számít...Most nyáron végül elővettem, hogy egy kis színt varázsoljak naptejes fehér orcáimra. Nagyon finomra őrölt púder, lehetvékony rétegben lehet felvinni. Nagyon természetes hatású, átlátszó, még a sötétebb árnyalat is. Fedése gyakorlatilag nincsen, ezért nem durva a sötétebb árnyalat sem. Hajlamos vízesebb alapozóban, korrektorban megragadni, de alapvetően jól eloszlatható. Jó kis púder. Meleg nyári nap végére sem lóg az arcomon csimbókokban, amikor mértékkel használom. Kuponnal, akcióban érdemes kipróbálni, mert ez megéri az árát.

Garnier Essentials Sensitive 2in1 Nyugtató Sminklemosó

Garnier Essentials Sensitive 2in1 Nyugtató Sminklemosó
2018. június 29.

Mennyei ez a lemosó! Valóban nagyon kíméletes és hatékony. Még a koreai, erősen vízálló szempillaspirált is zokszó nélkül leoldja. Duplán tisztítom az arcomat, de gyakran előtte áttörlöm ezzel a lemosóval. Annak ellenére, hogy olajos lemosó mégsem hagy maga után zsíros, nehéz filmet a bőrömön. Inkább üde, hidratált érzés, a bőröm puha lesz tőle. Biztonság kedvéért nem hagyom a bőrömön. Eddig nem próbáltam vele a teljes sminket és naptejet eltávolítani, ezt inkább ráhagyom a dupla tisztításra. Nekem nem irritálja a bőrömet, kellemes, balzsamos, nem szárítja a bőrömet. Szememet egyáltalán nem irritálja, pedig nagyon érzékeny. Csak azoknak ajánlom -de nekik mindenképpen-, akik szeretik a rózsavíz illatát. Meglepően aromás, de meg lehet szokni. Olyan, mint a koreai Mamonde márka termékei.
Határozottan újravevős! Remélem nem tűnik el, mint a lila kétfázisú szemfestéklemosójuk, amit gyászolok. Azért ez a termék nyújt némi vígaszt.

Essence Lash Princess Sculpted Mascara

Essence Lash Princess Sculpted Mascara
2018. május 22.

Jól mellényúltam, a 3 princess spirál közül pont ezt vettem meg... Nem lehet vele szépen dolgozni. Már az első használatkor is mócsingokban lógott a festék a pilláimon, és folyamatosan kenődött a bőrömre is. Csomósodik, a festék nem vonja be egyenletesen a pillákat, és póklábat is képez. Mindig átfésültem sprilákefével. Ezen sajnos az sem segített, ha lehúztam a felesleget a keféről. Nem egészen jó a formulája. Színe mélyfekete, tartós, nem kenődött el, még sportolás közben sem. Kevésbbé potyogott, cserében könnyen lemosható. Ez mind nagyon jó, de reggel nincsen ennyi időm és türelmem, amit ez a spirál megkövetel magának. Annyival nem olcsóbb, mint a többi, hogy ez megérje nekem. Főleg, hogy a másik kettő jobb értékelést kapott. Nem használtam el teljesen, szerencsére időközben megjött a kedvenc spirálom koreából, úgy hogy mennie kellett.

Tonymoly The Chok Chok Green Tea Watery Cream

Tonymoly The Chok Chok Green Tea Watery Cream
2018. május 22.

Nagy kiszerelést adnak kedvező áron, emiatt lecsaptam rá. Nyáron szeretek inkább gél állagú hidratálót használni. Nem néztem utána pontosan ennek a terméknek, -pedig teszterem is van belőle, csak azokat alig használom el- gélre számítottam, de ez nem egészen az. Fehér, opálos színű, zsíros állagúnak tűnik, de amikor felviszem a bőrömre, azonnal elolvad, és egészen vízes lesz. Könnyen kenhető, viszonylag gyorsan felszívódik. Azonban nem könnyű keveset használni belőle, pedig ha sokat viszek fel, akkor ragadós marad a bőröm. Főleg egy rétegező rutin után. Hidratáló ereje nem túl sok, mint az Etude House, the Saem krémeknek. Száraz bőrre, vagy érzékeny, kiszáradásra, irritációra hajlamos bőrnek önmagában biztosan kevés rétegezés nélkül. Nem az a bőr védőréteg helyreállító krém. Rétegező rutinban elvileg bezárja a bevitt nedvességet a bőrbe, ebben egészen teljesít. Mindenképpen kell mellé hidratáló lotion vagy tonik.
Most ez az éjszakai krémem is, de alapvetően nappalra használom a koreaiakat, hidratáló tonik után. Ragadóssága miatt jó sminkalap lehet, de én még naptejet is használok. Gélre számítottam, ezért még nem találtam meg a helyét a rutinomban. Használom, mert kellemes az illata. Tea fan vagyok, ezzel mindent ellehet nekem adni...:) Üdítő érzés, amikor elolvad a bőrömön, és vizessé válik, főleg most nyáron esik jól. Télre szerintem nappalra jó lesz, mert addig biztosan kitart 60ml. Egyenlőre nem hiszem, hogy újrarendelném. Mire elfogy vagy megunom, vagy beleszeretek...ez még elválik.

Skinfood Aloe Watery Sun Waterproof

Skinfood Aloe Watery Sun Waterproof
2018. május 22.

Véletlenül találtam erre a kincsre. Nagyon szeretem! Nyárra szeretek vízálló naptejet rendelni, főleg az izzasztó napokon nem szeretném, ha lefolyna rólam... de futáshoz, uszodában, fürdőben is inkább vízálló naptejet használok. Eddig Lioelle vízálló naptejét szerettem nagyon, de azt nem lehetett jó ideje a megszokott webshopomban kapni, ezért rendeltem ezt. Egyáltalán nem bántam meg, mert sokkal jobb.
Én is egy átlátszó gélre számítottam, helyette fehér krém jön a tubusból. Könnyen eloszlatható a bőrömön, nagyon könnyű krém, és nem hagy fehér fátylat arcbőrömön. Az illata is szolidabb, mint amit megszoktam a koreai naptejektől. Meleg nap végére, vagy futás után sem csomósodik össze a bőrömön, még a sminkkel sem. Nagyon jó smink alap. Azoknak nem ajánlom, akiknek a bőre fulladozni szokott szilikon tartalmú termékek alatt, valószínűleg ez tartalmaz. Gondolom ettől kenhető könnyen, puhává varázsolja a bőrömet, és a helyén is marad. Egyáltalán nem érzem miután beszívódott, mintha nem is használtam volna naptejet. Imádom!
Nekem úgy tűnik, valóban vízálló, nem tapasztaltam, hogy lefolyna a bőrömről. Dupla arctisztítást igényel olajos arctisztítóval, önmagában micellásvíz, lemosó nem bánik el vele, de habzó lemosó sem. Biztosan újrarendelem, sporthoz is nagyon jó.

Nivea Micellás Szemfestéklemosó Gél

Nivea Micellás Szemfestéklemosó Gél
2018. május 20.

Kuponnal bevásároltam a számomra új Nivea lemosókból. Száraz a szemkörnyékem bőre, gondoltam csak plusz lehet, ha igéretéhez hűen legalább egy picit hidratáló. Duplán tisztítom az arcomat, mindig lemosom arclemosóval a szemkörnyékemet is, hogy a piszkos-sminkes-lemosós maradékis eltünjön. Innentől kezdve kevésbbé érvényesül a hidratáló hatása...No mindegy, ezt az ellentmondást simán figyelmen kívül hagyom:)
Visszatérve a termékre, átlátszó géles állagú, emiatt a vattakorong nem szívja fel. Eleinte (hiába csuktam be a szemem, természetesen) mindig a szemembe ment az egész. Még szerencse, hogy különösebben nem irritálta. Aztán megpróbáltam, hogy eloszlatom a vattán, de akkor is bele ment. Ráadásul nem győztem eleget rátenni, hogy valamennyit leszedjen a szemfestékből. Sokat kellett dörzsölnöm a szemkörnyékemet... Megelégeltem, -de fel nem adtam- és közvetlenül a pilláimra kentem belőle (csukva volt a szemem...). Így nem ment a szemembe, nem kellett dörzsölgetnem, húzogatnom a bőrömet, jobban is hatott, és vattakorong sem kellett. Félperc elteltével átsimogattam a pilláimat, és vízzel lemostam. A sima drogériás szempillaspirált leszedte, mint az álom. Bánatomra a koreai spirálhoz hozzászólni sem tudott, még egy picit sem, semennyire sem...vicces volt, hogy a szempillaspirált meg sem hatotta. Úgy hogy áttértem másik lemosóra.
Vicces termék, elszórakoztattam magam vele...előnye, hogy illatmentes, kíméletes, nem irritálta a szememet semennyire sem, csak a spirállal keveredve csípett. Kedves, szórakoztató termék, de vízálló szemfestékhez drámai mértékben nem tud elbánni.
Előveszem újra, amikor megint nem vizálló spirált használok majd, de biztosan nem veszem újra.

Yves Rocher Zuhanyzás Közbeni Testápoló Balzsam

Yves Rocher Zuhanyzás Közbeni Testápoló Balzsam
2018. január 27.

Nem ez az első alkalom, hogy ilyennel találkozom...már a boltban tépelődtem, vajon ez most tusfürdő, vagy zuhanyzás közbeni testápoló. A magyar címkének hittem, és abban a hiszemben vettem meg, hogy ez valószínűleg testápoló. Kerekedtek a szemeim, amikor első használat közben elkezdett habozni...Én nem tudom, hogy fordították így félre, de ez egy száraz bőrre való, olajjal, shea vajjal gazdagított tusfürdő, ahogy az eredeti szöveg írja a flakonon.
Túl az első sokkon, annyira megszerettem, hogy minden nap ezt használom. Illata kellemes, állaga egy könnyű krémhez hasonlít, és rendkívül puha a habja. Az olajtartalma miatt rövid ideig habos csak, ezért egész testre elegendő adagot nem érdemes egyszerre felhabosítani. Az olaj ott marad a bőrömön, de a kád nem lesz csúszós, és a törülközőn sem marad ott. Azért inkább csak leitatom a vizet fürdés után a bőrömről, hogy minél több maradjon rajta az olajból. Érdemes a borotválkozást inkább a használata előtt megcsinálni, mert felgyűlik a pengék között az olaj és a borotva elveszíti az élét. Ettől eltekintve nagyon tetszik ez a termék, nem bánom, hogy a félrefordítás miatt megvettem, mert egy gyöngyszemet találtam. Ráadásul még testápolóra sincsen szükségem, mert valamennyire valóban hidratál. Mindennapos használata mellett biztosan kevesebb testápolóra lesz szükségem. Érdemes kipróbálni...

Innisfree Apple Juicy Cleansing Oil

Innisfree Apple Juicy Cleansing Oil
2018. január 2.

A termékcsalád szemfesték lemosójával és habzó lemosójával együtt rendeltem, egy deluxe mintacsomagban. Utazásokkor használtam, nagyon kényelmes volt a csomagolásuk. Az arctisztitó olaj is csavarható kupakos flakonban volt, de általában kb. egy pumpányi terméket használtam belőle egyszerre. A tisztítóereje kicsit gyengébb, mint az etude house real art arctisztító olajának, de az is lehet, ha többet használok belőle, akkor jobban teljesít. Csak olyan apró az üveg... Könnyen lemosható vizzel. Az illata persze mennyeien műalma, de én szeretem ezt az illatot. Utazásokon jól jött, szerettem használni, de annyira nem vett le a lábamról, hogy megrendeljem a teljes kiszerelésben. Az illata sok lehet... A szemfesték lemosója egy kicsit jobb szerintem.