FurcsaKavics

Regisztráció dátuma: 2019. január 4.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2019. január 4.
Bőrprobléma: Tág pórusok

dr. Organic Pórustisztító Arcpakolás Aktív Szénnel

dr. Organic Pórustisztító Arcpakolás Aktív Szénnel
2020. február 17.

Jelenleg majdnem fél áron lehet kapni nálunk a dm-ben, azonnal hazajött velem 1 tubussal. Valamiért rá vagyok cuppanva az ilyen szenes maszkokra, avagy ezek a típusúak váltak be az agyagosok mellett még a legjobban a vegyes arcbőrömre. Számomra minden szempontból tökéletes. Végre egy maszk, ami csak fura szagú, de nem ájulok el, amíg a pofimon van. Nem csípi a szememet, viszonylag hamar megszárad, és könnyű lemosni. Valóban szárít, de melyik zsíros bőrre való maszk nem... :D Egységesebb lett tőle az arcbőröm, a mitesszereket is halványította. Teljes áron nem biztos, hogy megvenném, bár kiadós adag, kevés kell belőle, és a hatása kárpótol, szóval megfontolom még.

Karaferom Ráncűző Csigakrém

Karaferom Ráncűző Csigakrém
2020. február 17.

Kolléganőm ajánlotta a Karaferom krémeket, mert náluk nagyon bevált a családban. Rendeltünk közösen a csigásból, a kecsketejesből, és ajándékba kaptunk egy vadgesztenyés visszeres lábra való kencét is. Soha nem gondoltam, hogy létezik olyan krém, ami valóban hatásos pár nap leforgása alatti időn belül a különféle bőrproblémáimra. Vegyes arcbőrömre a csigagéles változatot kenem, azt állítólag ritkábban lehet kapni, mint a krémes verziót. Tudni kell viszont róla, hogy a gél állagából adódóan hamar beszívódik, de határozottan szárít (érdemes olajjal vagy hidratáló krémmel keverni, akinek szárazabb bőre van). Szépen gyógyítja a gyulladt pattanásokat és az egyéb hegeket, pedig összébb húzza. A kecsketejes krém extrém jól hidratál. Téli ekcémás lábujjaimra, és párom durván hámló kézfejére egyaránt a legjobb krém, amit valaha használtunk. Pillanatok alatt csökkenti a viszkető égő érzést a lábaimon, egyszóval megváltást hozott. Enyhén zsíros réteget hagy a bőrön, de nem zavaró. A vadgesztenyés krémre nekem nincs szükségem még szerencsére, édesanyámnak fogom ajándékozni, és várom majd a véleményét. Összegzés az eddig általam használt termékekről: mindegyiknek határozottan kellemes illata van, de nem tolakodó. Nagy kiszerelésben kaphatóak, érdemes ilyen pakkokat rendelni, mert úgy sokkal jobban megéri. Nincs fancy csomagolásuk, de lényegtelennek tartom, hiszen ami benne van az határozottan jó minőségű anyag. Ajánlom mindenkinek, aki hozzám hasonlóan "áldott" bőrfelülettel rendelkezik.

Essence What The Fake! Szempillaspirál

Essence What The Fake! Szempillaspirál
2020. február 17.

Ez egy átlagos kis szempillaspirál. Nem sok mindent csinál, de legalább nem műanyagkefés tüskés borzadalom, amivel az ember kikaparja a szemét. Nekem kézre esik, nem nagy a kefés része, a csomagolása is határozottan praktikus. Nem tudok vele drámai hatást elérni, de a hétköznapokra nincs is rá igényem. Nem potyog a nap végére sem, le tudom mosni micellás vízzel, bár tény, hogy csak a nagyját, de a maradék lejön fürdés közben. Én még nem vettem észre, hogy száradna vagy csomósodna, pedig ráadásul púderezés után viszem fel, és ennek ellenére sem tapasztaltam semmi ilyesmit. Valószínű, hogy a hozzáadott rostszálak miatt keletkezik az összetapadós történet, de ezt pár csepp micellás vízzel és kb egy éjszakás pihentetővel meg lehet szüntetni hamar. Nem biztos, hogy újra venném, de ár-érték arányban teljesen megéri.

Essence Highlighter Brush

Essence Highlighter Brush
2019. november 22.

Nekem ebből egy fekete-rózsaszín kiadású van meg. Szem alatti púderozáshoz használom főként. A kezdő sminkes tudásomhoz ez egy tökéletes ecset a mindennapokra. Van többféle essence márkájú ecsetem, és szívesen nyúlok értük. Mindegyikről elmondható, hogy jó a szőre, nem hullik, a mosást is bírják. Ár-érték arányban nagyon megéri.

Bánfi Bojtorján Sampon Zsíros Hajra

Bánfi Bojtorján Sampon Zsíros Hajra
2019. november 22.

A mindentől viszkető és hámló fejbőrömnek ez a 3. sampon, amit megtűr, avagy nem ront, de nem is javít a helyzetén. Nagyon koncentrált, kevés kell belőle, viszont eléggé szárít, balzsam nélkül nem ajánlatos használni, főleg, akinek töredezésre hajlamos hajkoronája van. Én nem vagyok ellene a furcsa gyógynövényes illatoknak, ez még elviselhető, és nem tartósan marad a hajban szerencsére. Egy próbát megért, de nem biztos, hogy újra veszem. Megszoktam már hogy az avonos samponomhoz hozzákutyulok egy kis kénes förmedvényt és végigcsutakolom a sörényemet, aztán lesz, amilyen lesz, de legalább nem viszket és nem szárad rommá. :D

Avon Planet Spa Greek Seas Hidratáló, Nedvességmegkötő Szemkörnyékápoló Gél

Avon Planet Spa Greek Seas Hidratáló, Nedvességmegkötő Szemkörnyékápoló Gél
2019. november 22.

Csodákat nem tesz, de nem is ígér. Illata szerencsére kb nincs avagy nagyon minimális. Pozitív észrevételeim: kevés kell belőle, valóban hidratál, avagy sokáig puha lesz tőle a szemkörnyék, nem okoz irritációt, nem csíp, továbbá magamon azt vettem észre, mintha hűsítő hatása lenne, ami egy egész napos monitor előtti melózás után igazán üdítő tud lenni. Ránctalanítani nem fog és a pandamaci szemek is maradnak, de ennyi pénzért ez egy nagyon jó kis krém. Bármikor újravenném. :)

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++
2019. november 22.

Mintákat rendelgetek belőle, mivel monitoron keresztül nem tudom megmondani, hogy melyik árnyalatú lenne jó. :D A 23-assal kezdtem, ami elég sárgás, és sötét is lett egy picikét, de mivel nem fehér a bőröm, ezért végül is felkenve nem volt nagy az eltérés. (Jelenleg a 21-est várom.) Az illata meglehetősen erős számomra, és nehezen is illan el. Ez az egy, amit negatívumként említenék meg. BB krémhez képest alapozó szintű fedése van. Nagyon könnyű eloszlatni, nagyon szép a finishe, mondjuk én egy kevés púderrel szoktam fixálni. A nyári meleget is jól bírta a vegyes bőrömön, ami nyáron inkább zsíros és egy merő katasztrófa, szóval tartósnak is mondanám. Kellemes a viselete, az illatát leszámítva nekem. :D Nem okozott bőrproblémákat, sőt, a pár használat alatt azt vettem észre, mintha szépítené is a arcbőrt, avagy esti sminklemosás után egy kellemes bőrkép fogadott, nem a szokásos foltos leharcolt pofi nézett vissza rám. :D Az árát kicsit sokallom, de kevés is elég belőle, szóval biztos elég lenne egy jó darabig. A fényvédő miatt plusz pont. Az illata és az ára miatt vonok le 1 csillagot, mert tényleg nagyon szagos. Összességében viszont egy nagyon jó kis kence, ami szinte bárhol, bármikor bevethető, és bármilyen bőrtípusra lehet használni.

bebe Young Care Zartrosé Ajakápoló

bebe Young Care Zartrosé Ajakápoló
2019. november 20.

A minap ismét beruháztam egy ilyen rózsás kis édes illatú szájkencére. Utoljára tinédzser koromban használtam, de kiló számra, és nagyon szerettem, gondoltam teszek vele most is egy próbát. Rám törtek a régi szép emlékek, továbbá arra is emlékszem, hogy először apukám vett nekem bebe szőlőzsírokat, mert a labello drága volt (és nem is szerettem sose) és azért a legolcsóbbat sem akarta megvenni. :D Köszönöm apa, hogy segítettél felfedezni egy nagyon jó kis ajakápolót, amit szívesen használok a mai napig. :)

L'Oreal Paris Blush Sculpt Trio Contouring Blush

L'Oreal Paris Blush Sculpt Trio Contouring Blush
2019. november 20.

Nagyon porzik, kicsit túlárazott termék, de használom, mert miért ne. Tetszik a színe, meg szépen csillog, egyenletesen lehet szétmázolni, és nem utolsó sorban nem bohóc effekt pirosító. :D Talán a soft sand ambre árnyalatú van meg, de erről is lekapartam a matricát, és nem emlékszem pontosan. Ronda-, és kicsit gagyi műanyag doboza van, de még nem tört el szerencsére. Engem nem zavar ez az érdekes 3 féle színösszeállítás. Mikor melyikhez van több kedvem, abba a csíkba küldöm bele jobban az ecsetet, fő a változatosság. :D Elhasználgatom, de nem hiszem, hogy újraveszem.

e.l.f. Studio Mineral Infused Mascara

e.l.f. Studio Mineral Infused Mascara
2019. november 20.

A Corvin plázában lévő Müllerben is van már e.l.f. display. Szerintem sikerült több, mint negyed órát vacakolnom előtte, mire kiválasztottam ezt a spirált (is). :D Jelenleg ez az etalon nálam. Nem csinál drámai pillákat, inkább csak hosszít, de gyönyörű fekete színe van. 2 rétegben szoktam felvinni, és egyáltalán nem lesz csomós, póklábas, szépen lehet rétegelni. Nem pereg, nem kenődik, a kefe mérete is szuper, mert nem ilyen óriási mint mostanság nagyon sok spirálnál. Általában sikerül, hogy a nagyobb keféjű ilyen cuccokkkal "beleszúrok" a szemembe aztán jön a sh*t és törölgethetem az összekent részeket. Na ennél ilyen nincs. :D Nem okozott irritációt, a fekete Nivea micellás víz egész jól leszedi, de használok olajos szemfestéklemosót is, azzal meg tényleg egy pár seces történet a lemosása. Ár-érték arányban teljesen megéri.

2019.11.20 update: sajnos az idő elteltével azt vettem észre, hogy olyan, mintha nem száradna meg, és összeragadnak tőle a szempilláim... Nagyon bosszantó tud lenni. Nem szívesen használom napi szinten már. Kicsit csalódott vagyok, mert jónak ígérkezett. :(